Poprawna polszczyzna na forum
O jezyk trzeba dbac, choc pewnie nie kazdy sie z tym zgodzi. Wiadomo jak bywa z ortografia i gramatyka na forach - roznie. My trzymamy pod tym wzgledem jako taki poziom, ale zdarzaja sie wpadki. Dlatego w przypadku jakiegos nagminnie powtarzanego bledu dotyczacego pisowni, zwrocmy na niego uwage w tym miejscu. Nie po to, aby komus dopiec, ani tez nie po to, zeby sie pochwalic wiedza. Po to tylko zeby sie zylo i czytalo lepiej.

Uwaga na dzis: przymiotnik "przyslowiowy".

Odpowiedz
Uwaga na jutro: pisanie bez polskich znaków :)

Ja dodaję czasami "przysłowiowy" z przekąsem do jakiegoś stwierdzenia. Np. że coś jest do przysłowiowej dupy. To celowe mówienie źle jak w przypadku zara czy jebłem.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Brak polskich znakow, to miejscami nalecialosc z listserwera KMF, a w moim przypadku, brak mozliwosci zmiany ustawien na kompie ;)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Też jestem za polskimi znakami. :)
22.04.2011

Odpowiedz
Akurat brak polskich znakow mozna uzasadnic na kilka sposobow, podobnie jak np. rozpoczynanie zdan z malej litery. Nie o to jednak w tym temacie chodzi.

Odpowiedz
Ale wiesz, że robisz to celowo źle, prawda? Podobnie jest z przekręcaniem znaczeń pewnych określeń. Przecież wiadomo, że o dupie nie ma żadnego przysłowia, ale fajnie brzmi powiedzenie, że coś jest do przysłowiowej dupy.

Temat sam określiłeś, że jest o poprawnej polszczyźnie, więc się teraz nie wykręcaj tylko wciskaj ten zasrany alt :)
--
Laozi

Odpowiedz
Szok 
(09-06-2011, 16:29)Hitch napisał(a): Przecież wiadomo, że o dupie nie ma żadnego przysłowia...

Jest coś, że "kazdy ma swoją ".

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
I że jak się nie obrócisz, tak dupa z tyłu.
No i że wyżej dupy nie skoczysz
No i nie widziała dupa słońca, ogorzała od miesiąca

Tak czy inaczej - ogonków bym się nie czepiał, ale inne rzeczy warto ganić.

Odpowiedz
Są jeszcze inne przysłowiowe przysłowia z dupą, np:
Piękna jak pół dupy za krzoka.
Ujebać łeb przy samej dupie.

Odpowiedz
(09-06-2011, 10:44)Jakuzzi napisał(a): Akurat brak polskich znakow mozna uzasadnic na kilka sposobow, podobnie jak np. rozpoczynanie zdan z malej litery. Nie o to jednak w tym temacie chodzi.

Co z tego, że można to uzasadnić (swoją drogą, ciekawe co to za uzasadnienie), skoro czyta się to tak samo chujowo jak "przysłowiowa dupa" albo "przysłowiowa kropka nad i"?

22.04.2011

Odpowiedz
Mnie krew zalewa jak widzę "z tąd". Argh :)

Odpowiedz
(09-06-2011, 16:29)Hitch napisał(a): Podobnie jest z przekręcaniem znaczeń pewnych określeń. Przecież wiadomo, że o dupie nie ma żadnego przysłowia, ale fajnie brzmi powiedzenie, że coś jest do przysłowiowej dupy.

Hitch, blagam, nie bron poprawnych inaczej swiadomoscia ich dzialan. Nie kazdy jest Gombrowiczem. To troche tak, jakby ktos powiedzial, ze co prawda pisze uwarzam, ale wie, ze to niepoprawne. Pokretna logika. No i co w tym takiego fajnego?

Zreszta, to tyle ode mnie w tej kwestii. Jesli naprawde nie dostrzegasz roznicy, ja nie bede Ci jej na sile wskazywal.

(09-06-2011, 22:50)majlo napisał(a): czyta się to tak samo chujowo jak "przysłowiowa dupa" albo "przysłowiowa kropka nad i"?

Mnie rozne rzeczy wkurzaja w niektorych postach. Ale temat nie dotyczy stylu, merytoryki czy dobrego piora, lecz poprawnej pisowni, i prosze sie go trzymac.

Odpowiedz
"To w tym filmie ta cala Noomi miała explicit sceny seksu?"

Konkurs. Znajdź błąd w zdaniu.

Czy tylko mnie wkurzają zapożyczone z "przysłowiowej dupy" ;) obcojęzyczne słówka?
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
zwykle nie jest to problem, chyba że nagminnie nadużywa się angielskich wkrętów... A tutaj w dodatku nie wiem co znaczy "explicit" :F

niedawno ktoś napisał "magnez" mając na myśli "magnes". Kurka, niewielka zmiana, a różnica ogromna...
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Mnie wyprowadza z równowagi tylko jedno - jak ktoś używa "bynajmniej" w znaczeniu "przynajmniej"...

Odpowiedz
Polska czcionka. Tak, tak, ty, ty, Jaku, ty, oo! Nie Bucho, o nie, on nie może, nie.
Chyba, że z komórki napisane, to jest usprawiedliwienie, albo z braku polskich czcionek, ale jeśli na kompie, to nie ma usprawiedliwienia dla nie wciskania alta. Nie i już. No pasaran.

Odpowiedz
Oczko 
(10-06-2011, 10:39)Jakuzzi napisał(a): Mnie rozne rzeczy wkurzaja w niektorych postach. Ale temat nie dotyczy stylu, merytoryki czy dobrego piora, lecz poprawnej pisowni, i prosze sie go trzymac.

No właśnie wydaje mi się, że się go trzymam. Pisanie takich słów jak "rozne" jest dokładnie TAK SAMO niepoprawne, jak pisanie (lub mówienie) "poszłem", "przysłowiowa dupa" czy "bynajmniej" w znaczeniu "przynajmniej". I to nie jest moje widzimisię.

P.S. Naprawdę jestem wielce zaskoczony, że w XXI w. technologia nadal nie odkryła sposobu na zainstalowanie jakiejkolwiek obcej czcionki na komputerze.

22.04.2011

Odpowiedz
http://forum.film.org.pl/showthread.php?tid=1777&pid=215441#pid215441

Pisanie.
Każdego.
Zdania.
Od.
Nowej.
Linijki.
do kroćset fur beczek!.
--
Laozi

Odpowiedz
(10-06-2011, 13:33)SonnyCrockett napisał(a): "To w tym filmie ta cala Noomi miała explicit sceny seksu?"

Konkurs. Znajdź błąd w zdaniu.

Czy tylko mnie wkurzają zapożyczone z "przysłowiowej dupy" ;) obcojęzyczne słówka?

A czemu, geniuszu, wziąłeś w kursywe cały cytat ? Tam słowo "explicit" było pochylone. A jak nie wiesz , co to znaczy to sobie sprawdz polskie tłumaczenie. Nie brzmi to dobrze.

To może zaczniesz się czepiać rimejk / remake ? To jest dokładnie takie, z dupy, ( oh yeah ) czepianie.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nie stawia się spacji między nawiasami a tym, co w środku. *Geniuszu*.
Jesteś jedną z ostatnich osób tutaj, które mogą poprawiać innych :)
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon