Powers (sci-fi superhero cop show dla PSN)
W grudniu na PlayStation Network zadebiutuje ich pierwszy serial, który bedzie adaptacją komiksu Powers autorstwa Briana Michaela Bendisa i Michaela Avona Oeminga.

[Obrazek: Powers_Encyclopedia.jpg]

Komiks jest policyjnym proceduralem w świecie superbohaterów. Bendis jest wielkim fanem Homicide oraz The Shield i w "Powers" bardzo było to czuć. Choć na początku jedynym większym wątkiem spajającym wszystko jest relacja głównej pary policjantów, Christiana Walkera (superbohatera, który stracił swoje moce) oraz Deany Pilgrim, to pozniej dochodza elementy w stylu wyczynów ekipy Vica Mackeya w "The Shield". Wszystko mega mroczne - choć rysunkowo Oeming jest podobny do stylu Bruce'a Timma to jest to ten Timm z okresu Batman TAS - mocno noirowy, gdzie jest mnóstwo czerni.

Ogolnie swiat w komiksie był mega brudny i ponury (jedną ze spraw był np. superbohater, który bzykał i sikał na nieletnią przebraną w stroj jego pomocnika), aczkolwiek bez silenia się na nie wiadomo jaki dół byle było mrocznie. Porównanie do "Homicide" i "The Shield" jest idealne, bo to wlasnie podobny klimat.

To ma być serial aktorski i wlasnie zobaczyłem, kto gra główną rolę:

Sharlto Copley!

[Obrazek: Sharlto-Copley.jpg]

Zagra Christiana Walkera. Choć absolutnie bym go sobie w tej roli nie wyobrażał to uwielbiam tego typa i jestem cholernie ciekaw, jak wypadnie w tej roli. Zastanawiam sie tez czy do niej dopakuje.

Jego nową partnerkę, Deene Pilgrim, zagra Susan Heyward, o której wiadomo tylko tyle, że jest czarna:

[Obrazek: c459d51d6b_susan-heyward-and-deena-pilgrim-720x468.jpg]

Adam Godley gra kapitana policji:

[Obrazek: 220px-Adam_Godley_2011.jpg]

Johnny'ego Royale - drobnego gangstera, teleportera oraz właściciela klubu ze striptizem zagra skądinąd całkiem kozacki Noah Taylor:

[Obrazek: Noah-Taylor-2011-010.jpg]

A Eddie Izzard zagra Wolfe'a, głównego antagoniste Christiana, który jest takim troche super-Lecterem:

[Obrazek: e835b52371b8d9316a51e89346fd8f76.jpg]

Pierwsze odcinki wyrezyseruje David Slade (Hard Candy, ale też Twilight, ale tez pare odcinków Breaking Bad oraz Hannibala), a napisze Charlie Huston (ponoć super pisarz książęk kryminalnych, a do tego pisal zajebisty komiks o Moon Knighcie).

Troche się jaram, nie powiem. Obsada mnie robi, a tworcy są z potencjałem! Oby PSN nie bawiło się w niskie kategorie wiekowe, bo jest materiał na dobry sci-fi policyjny serial.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Są już foteczki z bekstejdżu kręcenia. Jest Sharlto i partnerka:

[Obrazek: Powers.jpg]

[Obrazek: Powers_2-550x309.jpg]

fajny ziomek z Gry o Tron:

[Obrazek: Powers_4-550x366.jpg]

i pani owinieta swiecącą sukienką ze sklepu ze strojami na helołin:

[Obrazek: Powers_5.jpg]

Odpowiedz
Serial aktorski? Z telewizyjnym budżetem to ja tego nie widzę - wolałbym serial animowany. Oni w ogóle za oceanem zapomnieli już, że taka forma istnieje; kiedy był ostatnio jakiś fajny serial animowany? W latach 90.? :P

Odpowiedz
Venture Bros jest znakomite. Archer również.

Zresztą nie wiadomo jak dużo kasy daje Sony na to. A samo Powers wcale wielkiego budżetu mieć nie musi. W komiksie zwykle są rzeczy, do których wielkich vfx nie trzeba - jakiś matte painting, jakieś latanie, promień z oczu cy cuś i git. Wielkich scen akcji z mocami za wiele nie ma.

Odpowiedz
ojej... ciekawe.

Odpowiedz
"Then I lost my powers, so they gave me a badge. The fuck I'm supposed to do with that?"

Będę miał wątpliwości aż do pilotazowego odcinka, ale jaram się troche. :)

Odpowiedz
Oooo w mordkę! Dobrze to wygląda. :) Zapowiada się ciekawa gatunkowa mieszanka w komiksowym sosiku.

Co dziwne, na "jutubie" jest sporo chłodnych komentarzy. Nie wiem dlaczego, bo zwiastun wcale nie zapowiada się na żenady na poziomie "Heroes" tylko porządną produkcję.

Kiedy premiera?
What a bunch of a-holes.
---
KARTUNSY.PL - kreskówki, anime, bajki, animacja 
W wolnych chwilach -  copywriting

Odpowiedz
Wiadomo tyle, że w grudniu. Nie znalazłem jeszcze informacji o dniu emisji.

Odpowiedz
Pierwszy odcinek mozna juz obejrze na jutubie Plejstejszyn. Ja obejrze potem, ale jak ktos obada to dajcie znaka jak tam :)

Odpowiedz
Takie tam. Ogólnie jazda po schematach na całego, do tego z dydaktyczną gadką na koniec. Ale jakiś tam potencjał toto ma, Copley daje radę, a zapowiedź sezonu pod koniec sugeruje niezłą rzeźnię. No i wygląda, że Wolfe ma fajną moc (jak na imitację Lectera przystało, pożera innych. Subtelne).
Ocena: może nawet obczaję kolejne ale jarać się czym nie ma/10.

Odpowiedz
Niestety zawód. To nie jest zły serial, ale nie jest tez dobry - na pewno nie wybitny. A był potencjał. Przede wszystkim razi taniość, niski budżet, sredni scenariusz i reżyseria. Kurde, no. Definicja serialu po prostu. :/ Trzasnąłem dłuższą opinie na blogu: http://bit.ly/PowersTV

Odpowiedz
WTF not available in your country?! W dupę z takim YT serialem :P

Odpowiedz
Wtyczka Hola spelnia swoja robote i mozna ogladac. ;) Acz, kiedy wrzucalem link to jeszcze wideo bylo normalnie dostepne.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon