Prekognicja, czyli oceń film, który zaraz obejrzysz
będziesz się przekopywał przez 50 stron tematu tylko po to żeby znaleźć wiadomość, której nie jesteś pewny czy napisałeś? Poza tym wg mnie lepiej coś takiego robić na świeżo, jak Wojskowy z Shooterem.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Mefisto ma pełną rację. Już zepsuliście fajny temat ;) To "zaraz" jest kluczowe. Pomysł wojskowego rozumiem tak, że opisujemy swoje oczekiwania względem filmu, do którego własnie siadamy, względnie na który za godzinę idziemy do kina. Po czym w "minirecenzjach" albo wątku o danym filmie opisujemy wrażenia po, względnie może nawet do posta tutaj dodajemy linka do posta "po". I wtedy to ma sens. Na opisy oczekiwań wobec filmów, które trafią do kin za x miesięcy, jest miejsce w topicach o tych filmach.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
A zatem niech ktoś będzie tak miły i wykasuje wszystkie posty z tego tematu poza pierwszym i zaczniemy od nowa tak jak trzeba.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Na opisy oczekiwań wobec filmów, które trafią do kin za x miesięcy, jest miejsce w topicach o tych filmach.

Nie kazdy film ma swoj topic.
Ja tam nie widze problemu w rozszerzeniu zakresu czasowego owego "zaraz". Chodzi przede wszystkim o to, zeby temat pobudzal do pisania i dyskusji, nie zas o to, zeby spierac sie nad literalna wykladnia tytulu i zamiarem jego tworcy, i scisle wedle w ten sposob dokonanych ustalen podazac.
Ale niech wypowie sie sam military. To jego temat. ;)

Odpowiedz
Zatem się wypowiadam. ZARAZ znaczy ZARAZ. :) Nie mówimy o potencjalnym sequelu filmu, który Fincher ma nakręcił za 3 lata, tylko o tym, co zaraz wsadzimy do napędu dvd.

Odpowiedz
Ale ja, jak wsadzam plyte do napedu, to nie mam ochoty pisac, co mysle o filmie, ino naciskam play. :)

Odpowiedz
To rozszerz pojęcie "zaraz" do godziny, dnia, a nawet tygodnia, ale nie pisz o filmach, które będą miały premierę za pół roku. :)

Odpowiedz
"Watchmen" ma premierę dokładnie za miesiąc. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
d'oh
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
A w piłkę nożną można też grać na siedem bramek w trzysta osób.

Odpowiedz
Po seansie:
Wiekszosc przewidywan sie sprawdzila. Rany, jakie to bylo glupie. Jak najlepiej nakrecic ekranizacje megahitowej gry? Wyjebac wszystko co bylo w niej fajne, to co zostalo zakrecic w mlynku i posypac szczypta cool gowna. A pbiecalem sobie, ze nie obejrze tego gniota...
2/10
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Nigdy nie potrafilem zrozumiec, jak mozna obejrzec film, jezeli jest sie praktycznie pewnym (jako ocene planowana wystawiles 1), ze to bedzie gniot. ;)

Odpowiedz
Bo potem sie mnie ludzie czepiaja, ze gadam jak filmu nie ogladalem :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jutro szykuję się na dwa Kubricki:
Dr. Strangelove - mam nadzieje na inteligentny humor raczej niespotykany w dzisiejszym kinie, liczę po prostu na pierwszą w moim życiu komedię 10/10
Full Metal Jacket - nie wiem czemu, ale coś mi mówi, że mi ten film nie przypadnie do gustu, intuicja jakaś. Jednak nie przeszkadza mi to mieć nadzieji, że Kubrcik po raz ostatni mnie nie zawiedzie i dam dyche.

Hitman(niby jakaś wersja niecenzurowana, ale znając życie to niewiele pomoże) - chciałbym czegoś takiego jak gra, ale wyjdzie pewnie jak większość współczesnych akcyjniaków, czyli pewnie dam jakieś 5-6/10.

Jutro napiszę jak się przewidywania sprawdziły.

Odpowiedz
simek napisał(a):Full Metal Jacket - nie wiem czemu, ale coś mi mówi, że mi ten film nie przypadnie do gustu, intuicja jakaś. Jednak nie przeszkadza mi to mieć nadzieji, że Kubrcik po raz ostatni mnie nie zawiedzie i dam dyche.
za pierwsza czesc - napewno
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Przewidywalne te filmy:

Dr. Strangelove - tak jak się spodziewałem, wspaniały, ale jednak zabrakło czegoś, nie potrafię wytłumaczyć czego, a różnica między 9 a 10 zależy tylko i wyłącznie od mojego widzimi się, więc daję 9/10. Pozatym to nie poznałem, że Sellers gra tam trzy rolę :oops:
FMJ - Dokładnie jak napisała Artemis, za pierwszą część się należy dyszka, druga już można się przyczepić, chociaż wizja wydaje mi się nawet dosyć wspólna w obu częściach. Film ma masę przegenialnych i nakręconych na takim poziomie, że tylko Stanley mógł to wymyśleć scen, ale jednak ze względu, że inne moje dziesiątki są lepsze to 9,5/10

Oba oglądałem w HD i chyba w takiej rozdzielczości będę musiał powtórzyć sobie reszte filmów mistrza. W obu zdjęcia to jest pieprzone arcydzieło, więc Kubricka uznają oficjalnie za robiącego najładniejsze filmy reżysera(najlepsze też, ale nie z taką przewagą nad reszta)

Hitman - nie spodziewałem się tyle krwi i gołej Kurylenko, więc jakiś plus jest, ale i tak na więcej niż 6/10 nie zasługuje, bo całość to po prostu jedna głupota po drugiej(w tej scenie w pociągu z mieczami nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać...).

Odpowiedz
Frost/Nixon - absolutnie świetny film, momentami zabawny, ale i emocjonujący - aktorstwo na najwyższym poziomie, Howard po raz kolejny nie zawodzi, a nominacja Langelli jest jak najbardziej na miejscu - polecam, bo kawał świetnego kina - 9/10

EDIT nastąpi około 21 ;)

EDIT - Absolutnie idealnie jak przewidziałem, poza szczególikiem - 9,5/10 - No świetny film! i Langella musi wygrać oscara!

Odpowiedz
Rachel Getting Married -- Mocne kino, film brutalnie szczery na granicy ekhibicjonizmu, przesycony klimatem "produkcji niezależnej" w dobrym tego słowa znaczeniu. Anne Hathaway zaskakuje nieprzeciętnymi umiejętnościami i wskakuje na pozycję mojej osobistej faworytki do Oscara. 5/6. [a taka jest prawda]
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
The Wrestler - bardzo dobre, proste i dość oszczędne w wykonaniu kino. Bez jakiś większych prawd życiowych, bo po co one - zwykła historia o zwykłym życiu. Aronofsky nie zawiódł a Mansell znów zachwycił. 8/10, bo jednak zabrakło wybuchów, pościgów i ogromnej ilości juchy :)
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Frost/Nixon - to będzie prawdziwa uczta, film scenariuszowo, dialogowo i aktorsko idealny. Mój film roku. Przewidywana ocena: nie niżej niż 9\10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon