Prequele, sequele - jak je oglądacie?
(10-11-2011, 18:52)szopman napisał(a): mimo wszystko bardziej zaskakujące jest gdy się ogląda je chronologicznie i nagle główny bohater pozytywny serii, przechodzi na złą stronę.

Widzę, że choroba się rozszerza :)
Zaprawdy nie wiem jak trwająca trzy filmy, nudna i nieprzekonująca przemiana, koncertowo spaprana drewnianym aktorstwem i wszechobecnym CGI może bardziej zaskakiwać od kompletnie niespodziewanego "No, I am your father." tuż po przegranej walce na miecze i odciętej łapie.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:Wcale nie ciężko - oczywiście, że motyw z epizodu V.

Tylko jeśli się oglądało starą trylogię jako pierwszą :P
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Rozumiem w takim razie ze np. jakby w kolejnej częsci Bonda, albo Szklanej Pułapki głowny bohater pozytywny stał się tym złym to nikogo by to nie dziwiło nie ?
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(10-11-2011, 19:12)Mefisto napisał(a): trwająca trzy filmy (...) przemiana
Nie chciałeś przypadkiem napisać "minuty" zamiast "filmy"?

Odpowiedz
(10-11-2011, 19:33)szopman napisał(a): Rozumiem w takim razie ze np. jakby w kolejnej częsci Bonda, albo Szklanej Pułapki głowny bohater pozytywny stał się tym złym to nikogo by to nie dziwiło nie ?

A co to za argument z kakao wzięty? Agent 007 i Darth Vader. Dobrze, że z Chrystusem nie wyskoczyłeś :D

(10-11-2011, 20:34)Mierzwiak napisał(a): Nie chciałeś przypadkiem napisać "minuty" zamiast "filmy"?

Nie, bo ten mały, irytujący gnojek w EI ma w tych swoich oczkach zakodowane zło od samego początku :)

Odpowiedz
Cytat:A co to za argument z kakao wzięty? Agent 007 i Darth Vader. Dobrze, że z Chrystusem nie wyskoczyłeś :D

Sek w tym, że chyba raczej zaskakujące jest, że ktoś kto był głównym, dobrym bohaterem walczacym o dobro przez kilka filmów, nagle staje się ucieleśnieniem zła ?
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(10-11-2011, 20:55)szopman napisał(a): Sek w tym, że chyba raczej zaskakujące jest, że ktoś kto był głównym, dobrym bohaterem walczacym o dobro przez kilka filmów, nagle staje się ucieleśnieniem zła ?

Tak, jest zaskakujące, ale nie w kontekście Anakina. W I epizodzie jest małym dzieciakiem, który gdzieś biega na drugim planie (a poznajemy go chyba po pół godzinie od rozpoczęcia filmu). W drugim filmie rzuca się jak ryba wyciągnięta z wody (dyskutuje z Obi-wanem jak ten go nie docenia, morduje tych mutantów na pustyni), w trzecim filmie jest już zły i ma wszystko gdzieś (morduje dzieci, chce zabić Padme, itd.). Nie no, zaskoczenie, że Anakin staje się zły jest olbrzymie.

Obi-wan jest już lepszym głównym bohaterem.

Odpowiedz
(10-11-2011, 18:47)Mefisto napisał(a): Ale to spoof jest :)

Nie możesz pisać po polsku? Muszę szukać co to znaczy. Za dużo. Za dużo nadużywania angielskiego w Polszy. Sale, Fun, Cool, Briefing, shopping, lunch, Sky Tower... k...wa. To jest jeszcze Polska?

Anyway, "Never Say Never Again" to też nie jest film całkiem na poważnie (wiem, żaden bond nie jest) i tez poza kanonem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ale CR z 67 to typowa parodia, komedia .

A NSN mimo że nie w kanonie, to typowo bondowski powiedzmy 'na serio' film ; p

Odpowiedz
(10-11-2011, 20:55)szopman napisał(a): Sęk w tym, że chyba raczej zaskakujące jest, że ktoś kto był głównym, dobrym bohaterem walczacym o dobro przez kilka filmów, nagle staje się ucieleśnieniem zła ?

Ale, jak już napisano powyżej, wybrałeś złe przykłady i jeszcze gorsze porównanie. 007 to niemal krystalicznie dobra postać - tak czysta, że do tej pory nie było chyba żadnych fanowskich tworów, w których Bond byłby do szpiku kości zły, albo nagle stawał się zły (w przeciwieństwie do Robin Hooda, czy LOTRa), w dodatku dość płytka pod względem charakterystyki/wnętrza, jakie jedynie w paru filmach pogłębiono. Z kolei Anakin to od początku Nowej Trylogii niesforny gnojek, któremu Yoda nie ufa od samego początku, więc nie wiem skąd Wam się bierze jakiekolwiek zaskoczenie. To, cholernie mocne dodajmy, pojawia się w Starej Trylogii i stanowi o całej sile ładunku emocjonalnego epizodu V i postaci Vadera (hmm... V for Vaderyzm?).

Shamar - przykro mi, że nauczyłeś się nowego słowa, wstyd mi :P

Odpowiedz
Mroczne Widmo
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Shamar napisał(a):Nie możesz pisać po polsku? Muszę szukać co to znaczy. Za dużo. Za dużo nadużywania angielskiego w Polszy. Sale, Fun, Cool, Briefing, shopping, lunch, Sky Tower... k...wa. To jest jeszcze Polska?

Anyway

ROTFL :)
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
(11-11-2011, 09:25)Hitch napisał(a): Mroczne Widmo

Nie mogłem się powstrzymać od komentarza do tych "widem" jakaś cykliczna słabość ? :)
"I Come in Peace!"

Odpowiedz
Pożyjesz, zobaczysz :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
I prawidłowo :)
"I Come in Peace!"

Odpowiedz
Cytat:Nie możesz pisać po polsku? Muszę szukać co to znaczy.
A mnie wnerwiają te ciągłe skróty tytułów: POTK, CR, DH, QoS, TDK, PF, SPR, TSOTL. I weź tu się domyśl...

Odpowiedz
Co je to UV?
[Obrazek: Werewolf-Cover.jpg]

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Takiej sobie jakości kopia cyfrowa, którą możesz sobie z neta pobrać na kompa i przerzucić na iPhona, ipada, i...

Jak ktoś chce to mogę komuś odstąpić klucz do kopii cyfrowej 21 Jump Street :)

Odpowiedz
A skąd taka dziwna nazwa?

Patrząc na to mamy film + 3 kopie?!
Ale to kosztuje tak samo jak normalne wydania, czy za te dodatkowe kopie się buli?

Odpowiedz
Perfiku mylisz się. Na iPoda itd. jest zwykła digital copy, Ultraviolet to co innego:

http://en.wikipedia.org/wiki/UltraViolet_%28system%29

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości