Prince of Persia: The Sands of Time (Reż. Mike Newell)
shamar napisał(a):co nie zmienia faktu, ze nie przypomina ona Arabki Farah :twisted:

No tak, ale postać grana przez Gemmę nazywa się Tamina, a nie Farah :razz: Chociaż, tak wiem że to niby i tak ta sama postać.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
I odbyła się premiera "Prince of Persia". Zapodaję zdjęcie tak w ramach sprawozdawczych:

[Obrazek: article-0-09804347000005DC-521_634x707.jpg]

A co do oceny to pewnie tradycyjnie poczekam, aż sam się wybiorę do kina i wyrobię sobie opinie.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Recenzje jak na razie mieszane. "The Hollywood Reporter" na plus, "Variety" na minus. Ja tam chętnie bym sobie zobaczył jakąś kolorową, bezkrwawą sieczkę PG-13, więc czekam :)

Odpowiedz
Jake jakiś taki niezadowolony się zdaje. Chyba sam trening dla aktorów kina akcji to za mało, żeby czerpać radość z komputerowej nawalanki.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jake przysypia, bo całą noc napieprzał w PoP na konsoli żeby zobaczyć w jakim fajnym filmie mógł wystąpić.

Odpowiedz
Mieszane recenzje?? A to dziwne bo myślałem że krytycy będą niesamowicie jechać po tym filmie. Choć to i tak marne pocieszenie i prawdopodobnie Silent Hill pozostanie wciąż względnie nakręconą z głową ekranizacją gry.
koronex1989

Odpowiedz
SH jest akurat bdb ekranizacją, chociaż "krytycy" nie zostawili na nim suchej nitki :)

Odpowiedz
Z tego co pamiętam Silent Hill jakiś ostrych batów nie dostawał,recki były pół na pół tak jak są w przypadku Prince of Persia. Choć jest pewna różnica:wiele osób krytykowało Silent Hill za samo niezrozumienie fabuły.

A moja ocena Cichego Wzgórza-tak gdzieś w granicach 6-7/10. Ogólnie jest ok, reżyser przynajmniej podchodził z szacunkiem do gry nie robiąc typowej napierdalanki. Gdyby jeszcze był ten element grozy który tak niesamowicie towarzyszył mi podczas grania, to ocena poszłaby o oczko a nawet dwa w górę.
koronex1989

Odpowiedz
30% na RT raczej trudno nazwać pół na pół.

Odpowiedz
No dobra może trochę przesadziłem z tymi ocenami.
koronex1989

Odpowiedz
Piaski Czasu to film na poziomie Iron mana 2, z tym, że po Favreau spodziewałem się czegoś lepszego, a po Księciu raczej standardowego kupsztala na bazie gry. W skrócie - 100 kg le parkour, tona ładnych widoków, 50 deko trafionych żarcików i w sumie udany produkt made by Jerry Bruckheimer. Bez rewelacji, ale to kino przygodowe pełną gębą. Gdyby tak postarać się o lepszy scenariusz...zresztą je*ać to, bo o to wyrasta nam top laska Hollywood:

[Obrazek: gemma-arterton-bactfa-9.jpg]

W przeciwieństwie do Megan Fox potrafi coś zagrać, ma boski głos i wie na czym polega kino rozrywkowe. No i najważniejsze - to aktorka, a nie lala z castingu. Niekwestionowana gwiazda obrazu Newella. No i nie wiem czy wiecie ale Gemma urodziła się z 6 palcami u ręki, ot taki życiowy feature, który jej zoperowano kiedyś-tam przy okazji.

6,5/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
A jak wypadł Gyllenhaal? Zagrał chociaż poprawnie czy tak źle jak Olyphant czy Wahlberg?
koronex1989

Odpowiedz
Gyllenhall z początku drażni i sprawia wrażenie "kur.. jak udawać twardziela w filmie PG-13", ale potem ciśnienie z gaci mu spada i rozluźnia się. Widać, że masakrycznie dużo trenował do zdjęć, bo większość kaskaderki wykonuje sam, dużo biega, jest zwinny. Nie mogę się wciąż przyzwyczaić, że Darko wywija figle na ścianach i dachach. Jake ma fizjonomie Księcia, tylko potrzebuje hmmm lepszych tekstów, bo te co ma to pożal się Boże ósma woda po kisielu.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Z sagą "Prince of Persia" nie miałem zbyt wiele do czynienia. Kilka misji na Pegasusie i 30 minut gry na PC w "Piaski Czasu". Do ekranizacji podchodziłem więc z dużą obojętnością. Widziałem przypadkiem kilka zdjęć, później z nudów zwiastun i uczucie znudzenia przeszło we wrogość. Na podstawie kilku informacji uznałem, że film będzie do dupy. Myliłem się :)

Bardzo fajne kino przygodowe z całkiem zgrabną fabuła (zawierającą masę uproszczeń), fajnymi bohaterami, świetnym CGI i kapitalną muzyką.

Aktorzy do zagrania nie mieli dużo, ale ze swoich zadań wywiązali się dobrze. Gyllenhaal na początku wkurwia cooltowością i rzucanymi na siłę onlinerami, ale mniej więcej od połowy filmu jak to napisał Snappik ciśnienie spada i Jake zaczyna się bawić rolą. Jako Dastan wizualnie jest wręcz idealny.

Panna Arterton - co za kobieta ! Pozwolę sobie zacytować siebie samego z wątku: Starcie tytanów:
Cytat:...a do tego śliczna Gemma Arterton. Chyba się zakochałem :) niesamowita uroda.
zdania nie zmieniam, ba ! Nawet podtrzymują. Jeżeli to ona zastąpi Megan Fox w Transformers 3 to wiem, że pójdę na ten film do kina i przeboleję to pranie mózgu tylko dla niej.

Pozostali całkiem nieźle. Bardzo fajnego bohatera stworzył Molina :).

Ogółem film strasznie przyjemny, ogląda się bezboleśnie. Aha, zapomniałbym - kapitalne akrobacje w stylu le parkour !

7/10
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
"Prince of Persia: The Sands of Time" był jednym z wyczekiwanych przeze mnie w tym roku filmem. Sam grałem w gry, ale też daleko mi abym się nazywał jakimś znawcą "Prince of Persia." Czekałem na ten film, gdyż chciałem po prostu obejrzeć jakąś dobrą przygodówkę. Czyli wejść do kina, usiąść, dobrze się bawić w czasie seansu i zapomnieć na chwile o szarzyźnie dnia codziennego. I proszę film Mike'a Newella sprostał moim oczekiwaniom. Naprawdę świetnie się w kinie bawiłem, takiego kina przygodowego właśnie oczekiwałem :grin: Film po prostu bardzo dobrze się ogląda. Nie czuć żadnych dłużyzn, akcja jest dobrze wyważona, też nie czuć jej przesytu. Główni bohaterowie bardzo sympatyczni i pasujący do swoich ról. Na początku jak usłyszałem, że Jake Gyllenhaal ma zagrać główną rolę to przecierałem oczy z niedowierzania. Ale jak go zobaczyłem w filmie, do tego te wszystkie jego "wygibasy" i popisy na ekranie to naprawdę mnie do siebie przekonał. Tak właśnie powinien wyglądać Książę Persji. Gemma Arterton też oczywiście bardzo dobrze wypadła i nie mam na myśli tylko jej urody. Ogólnie dwójka naszych głównych bohaterów dobrze na ekranie się uzupełnia i miło popatrzeć na ich sprzeczki. Ben Kingsley tradycyjnie gra na dobrym poziomie. Ciekawie wypadła również postać szejka Amara w wykonaniu Alfreda Moliny, który dodaje trochę zabawnych i komicznych momentów. Do tego film posiada ładne zdjęcie, dobre efekty specjalne i dobrą muzykę Harry'ego Gregsona-Williamsa. Ogólnie cały klimat jest bardzo fajny. Ta magiczna, baśniowa Persja bardzo mi przypadła do gustu.
Podsumowując "Prince of Persia: The Sand of Time" to naprawdę dobre kino przygodowe. Nie jest to też z tych filmów, przy których należy wyłączyć mózg, aby dobrze się w kinie bawić. Bardzo przyjemna rozrywka, polecam :smile:

P.S. Jest to też moim zdaniem najlepsza jak na razie adaptacja gry komputerowej. Pewnie też dlatego, że oglądając ją nie odczuwa się, że mamy do czynienia z gra komputerową, a z prawdziwym filmem.

Ocena: 8/10
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Wawrzyniec_85 napisał(a):po prostu oglądnąć

obejrzeć!

Odpowiedz
Dobra poprawiłem i za błąd przepraszam. Ale byłem świeżo po pokazie, emocje itd. a więc błąd się wdarł. Ale już go nie ma.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Nudny, przeładowany efektami, z beznadziejnymi dialogami, rozwlekły, ze scenariuszem w którym żaden z czynów nie ma konsekwencji, brutalny jak Herkules z Polsatu, patetyczny do wyrzygania, ale całkiem nieźle zagrany i z paroma fajnymi scenami. Mimo wszystko męczarnia. 2/10.

Odpowiedz
A tak się jarałeś zwiastunem...:)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
A mnie się ten film tak podoba, że chyba wybiorę się nawet po raz drugi :smile: Mam nadzieję też, że film zarobi swoje, gdyż nie miałbym nic przeciwko filmowej trylogii "Prince of Persia".
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon