Prince of Persia: The Sands of Time (Reż. Mike Newell)
Cytat:Dziwny zarzut ze strony osoby zachwycającej się orgią CGI w Pewnych Filmach O Robotach.

Dodajmy tu - jeszcze bardziej efekciarskich. A Książę raz że nie jest wcale aż tak efekciarski czy przeładowany akcją, dwa - nie ma w nim durnowatego humoru.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Dodajmy tu - jeszcze bardziej efekciarskich
Otóż to.

Może pamięć mnie zawodzi, ale z PoP pamiętam tylko jedną przesadzoną pod względem efektów scenę - finał. I tyle.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Nie po to uruchamiam swój odtwarzacz by oglądać 110 minutowy trailer gierki zręcznościowej z marnej jakości dialogami których tak naprawdę mogłoby nie być.

Dziwny zarzut, a końcu trailer strzelanki FPP z kosmitami oceniłeś na 10.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Dziwny zarzut ze strony osoby zachwycającej się orgią CGI w Pewnych Filmach O Robotach.
Dzwiny zarzut? Bez jaj. Porównujesz film o naparzających się robotach do filmu który z założenia ma być kinem przygodowym?
Po drugie nie pije do zbytniego nagromadzenia CGI, tylko do zbytniego efekciarstwa w pokazywaniu biegnącego do celu księcia. Ja wiem, że to jest ekranizacja gry komputerowej w której mniej więcej o to chodziło(o te wygibasy), ale to jest film, i takie coś cholernie irytuje.
Nie kupuję tego w filmie aktorskim, film to nie gra.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Danus napisał(a):Porównujesz film o naparzających się robotach do filmu który z założenia ma być kinem przygodowym?

Nie, porównuję do Battle: Los Angeles (chyba, że tam też są roboty).

Odpowiedz
Post był skierowany do Mierzwiaka i jego porównywania do Transformers. Nie do Ciebie.
Azgaroth napisał(a):trailer strzelanki FPP z kosmitami oceniłeś na 10.
Bitwa to nie jest trailer strzelanki FPP jeśli chodzi o ścisłość.

Odpowiedz
Cytat:Post był skierowany do Mierzwiaka i jego porównywania do Transformers. Nie do Ciebie.

Teraz zauważyłem, pojebało mi się :)

Odpowiedz
Danus napisał(a):Dzwiny zarzut? Bez jaj. Porównujesz film o naparzających się robotach do filmu który z założenia ma być kinem przygodowym?

No a niby do czego ma porównać? Do Klanu?:D Mierzwiak napisał wyraźnie - jesteś niekonsekwentny w swoich opiniach. Jedziesz jeden film za to, że jest efekciarski, a chwalisz wcześniej coś co jest efekciarskie 10x bardziej :) Gatunek nie ma tu znaczenia, choć na upartego można TF'y podczepić pod kino przygodowe.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Cytat:jesteś niekonsekwentny w swoich opiniach. Jedziesz jeden film za to, że jest efekciarski, a chwalisz wcześniej coś co jest efekciarskie 10x bardziej :)

Zapytam tylko. Czy nie mogę zjechać jednego filmu za efekciarstwo tylko dlatego, że kiedyś podniecałem się innym efekciarskim filmem?(przypomnę, ze Transformers to bajka o naparzających się robotach z kosmosu). To jest dopiero dziwne podejście.

Powtórzę jeszcze raz, nie chodzi mi o nagromadzenie CGI tylko o to co wyrabia Gyllenhaal. Każda jego czynność w akcji musi być poprzedzona jakimiś fikołkami, skokami i wygibasami.
Ciekawe czy przy tak prostej czynności jak mycie zębów też robiłby trzy fikołki, dwa obroty wokół własnej osi i szpagat?

Odpowiedz
Danus napisał(a):przypomnę, ze Transformers to bajka o naparzających się robotach z kosmosu
A to jest przygodówka o wykonującym akrobacje Księciu Persji :roll:

Odpowiedz
Otóż to. Transformery się transformują i napieprzają, Książe Persji robi salta i fikołki.

Cytat:Każda jego czynność w akcji musi być poprzedzona jakimiś fikołkami, skokami i wygibasami.

Jak dla mnie było ich i tak za mało, a przegięto (a i to nie za bardzo) tylko z jednym skokiem na końcu. Gdyby powstał sequel którego się jednak nie spodziewam, liczyłbym na co najmniej 2x więcej tego rodzaju akrobacji.

Odpowiedz
W Transformersach efekciarstwo(przynajmniej w pierwszej części) jest usprawiedliwione. W PoP nic nie usprawiedliwia tego co się tam dzieje. Film jest czerstwy jak dwutygodniowy chleb i wasza próba zdyskredytowania mojej opinii wytykając mi Transy tego nie zmieni:)

Odpowiedz
W Transformersach efekciarstwo jest usprawiedliwione dokładnie tak samo jak w PoP. Roboty sie transformują i walczą bo o to w nich chodzi, książę skacze i walczy bo na tym polega jego istota od samego początku istnienia tej postaci.

Cytat:W PoP nic nie usprawiedliwia tego co się tam dzieje.

Czyli czego?

Odpowiedz
Ach jeszcze zapomniałem o brutalności. Brutalności której nie było. Ludziska siekają się ostro mieczami, a nie widzimy ani jednej kropli krwi. Strasznie to drażni.
Drugi Wolverine.

Gieferg napisał(a):Czyli czego?
Wszystkich tych wigibasów, zbyt efekciarskich- za dużo tego było.
Na szczęście film się nie zwrócił i nie będziemy mieli sequela. Ja się cieszę. Koniec, kropka.

Odpowiedz
Danus napisał(a):Powtórzę jeszcze raz, nie chodzi mi o nagromadzenie CGI tylko o to co wyrabia Gyllenhaal. Każda jego czynność w akcji musi być poprzedzona jakimiś fikołkami, skokami i wygibasami.
Ciekawe czy przy tak prostej czynności jak mycie zębów też robiłby trzy fikołki, dwa obroty wokół własnej osi i szpagat?

Ale wiesz, że to film na podstawie gry, w której te fikołki pozwalały postaci przetrwać (i w filmie jest to samo)? Więc przestań pierdolić, tylko przyjmij fakty na klatę.

PS. Transformery ssą pałę mocniej niż dziwka z trasy toruńskiej.

PS. Anielski Pył też widzę złote myśli wszędzie trzepie.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:Wszystkich tych wigibasów, zbyt efekciarskich- za dużo tego było.

Ale o to własnie chodziło w tym filmie for f**k's sake :D Jak na film o fikołkach fikołków było mało, ledwo kilka akcji.

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):PS. Transformery ssą pałę mocniej niż dziwka z trasy toruńskiej.
Tak ja i ten czerstwiak.
Mefisto napisał(a):Ale wiesz, że to film na podstawie gry, w której te fikołki pozwalały postaci przetrwać
Odniosłem się do tego w poprzednich postach, nie będę się powtarzał.

Odpowiedz
Nie masz się powtarzać. Masz zrozumieć, że zarzucanie hollywoodzkiemu blockbusterowi, który jest nastawiony na widowiskowość, iż jest zbyt widowiskowy, to czysta, niczym nie skrępowana głupota. No chyba, że ktoś i na Twoje konto się włamał...
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Danus napisał(a):Ach jeszcze zapomniałem o brutalności. Brutalności której nie było. Ludziska siekają się ostro mieczami, a nie widzimy ani jednej kropli krwi. Strasznie to drażni.
Ojej, to tak jak w Piratach z Karaibów. I każdym innym filmie przygodowo-fantasy! :shock: No chyba że znasz jakieś z kategorią R. Znasz?

Szukaj dalej, dobrze ci idzie wyciąganie kolejnych argumentów, bynajmniej nie z rękawa.

Odpowiedz
Jak na przygodówkę od Disneya w PG-13 poziom brutalności był całkowicie zadowalający (choćby scena śmierci Tusa) i również pod tym względem było lepiej niż w Transformersach :P

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon