Przyjaciel wesołego diabła / Bliskie spotkania z wesołym diabłem
[Obrazek: 96_88879976.jpg]

Wspomnienie z dzieciństwa było dośc niewyraźne, pamiętałem serial (który jak się okazuje łączy elementy obydwu filmów) oraz że był film "współczesny", o tym że był także samodzielny film w klimacie fantasy dowiedziałem się dzisiaj trafiając na niego na YT.

W sumie to niewiele pamiętam, ale z ciekawości pewnie sobie przypomnę, choćby dla świetnej charakteryzacji tytułowej postaci:

[Obrazek: 0318443.jpg]

Może ktoś widział w nie aż tak odległej przeszłości i jest w stanie coś więcej o tym powiedzieć?

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Byłem w kinie na Przyjacielu wesołego diabła, za smarkacza byłem zafascynowany tytułowym bohaterem :) Nie widziałem tego w całości od tamtego czasu i chyba raczej nie obejrzę, trafiłem na to kiedyś w TV i zapachniało mi wyjątkową tandetą.

Odpowiedz
Tu jest temat do "Przyjaciela" (ten fantasy):
http://forum.film.org.pl/Thread-Przyjaciel-Weso%C5%82ego-Diab%C5%82a

Cytat:Może ktoś widział w nie aż tak odległej przeszłości i jest w stanie coś więcej o tym powiedzieć?

Za młodu widziałem chyba jeden odcinek z serialu, na końcu którego objawił swe lico Piszczałka. Dosyć creepy dla dziecka. Zresztą ludzie wychowani na serialu i filmach wspominają, że tytułowy diabeł to jedna najbardziej przerażających rzeczy, tak jak Buka z "Muminków".

Z kolei widziałem urywki z "Bliskich spotkań...", w tym zabawne cameo Niemczyka, najbardziej podobała mi się finałowa muzyka. A jak się przypatrzy, to Piszczałka naprawdę porządnie ucharakteryzowany.

Odpowiedz
Ok, niech to ktoś połączy.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Ciekawostka. Piszczałka behind the scenes:

[Obrazek: 0318450.jpg]

Odpowiedz
W kinie byłem ale serialu telewizyjnego w całości nie widziałem. Ostatnio czyli w zeszłym roku próbowałem zrobić powtórkę serialu.
Dzisiaj mnie jednak nie bawią już filmy gdzie bohaterami są dzieci. Ale ten widelec w ręku diabła jest kultowy :) a jak zobaczyłem na ekranie
Jacka Chmielnika to wróciło miłe uczucie nostalgii.
P.S. Tak jak odbierałem to kiedyś to był film z pogranicza horroru, a potem się okazywało że diabeł nie taki straszny i można się z nim nawet zaprzyjaźnić.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
(02-02-2017, 22:59)Pai-Chi-Wo napisał(a): P.S. Tak jak odbierałem to kiedyś to był film z pogranicza horroru

Oj był. W kinie nielicho się bałem w podczas kilku scen :)
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon