Psy 1 i 2
Jeżeli film na być o tym, że SB i komuniści dalej rządzą to aktualnej władzy taki film powinien się podobać. Ale wątpię, żeby tego chciał Pasikowski.
A i ja bym chciał, aby jeden bohater nazywał się Kulson i żadnego wysadzania pociągów karabinem. ;?
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
[Obrazek: 1-F-2583-234-1500x.jpg]

My psy musimy się trzymać razem.
Powtórka po 3 latach jak najbardziej udana. Teraz oglądałem ten film dojrzalszym okiem i film, który był tylko "dobry" stał się arcydziełem. Pierwsza sprawa, każda linijka, każdy wypowiedziany tekst to złoto. Nie ma sensu cytować, lepiej od razu wstawić cały scenariusz. Aktorstwo. Linda, Gajos, który w dodatku rewelacyjnie gra oczami, Kondrat, Pazura, i wielu innych aktorów, których nazwisk nie znam ze względu na mój jeszcze młody wiek. Ton filmu, gdy potrzeba dramatu - jest spokojnie i dramatycznie, potrzeba sensacji i jakiejś rozróby? Lecimy z tematem. Pasikowski wykorzystał tu wiele świetnych rzeczy z operatorką i montażem. Np. gdy Gajos wychodzi z pokoju i strzela do Kaza, lub gdy Franz mówi, że zna lepsze miejsce do przesłuchania prokuratora i mamy przejście do "chłodni". No genialne dzieło, niedługo powtórzę kontynuację.

Z 7.5 na absolutne 10/10.

Odpowiedz
Ostatnio trafiłem na informacje (marne bo tylko z Onetu) że Pasikowski po tym serialowym Kurierze bierze się za 3 część Psów. Tytuł to podobno Psy III. Canis Majoris.

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/psy-3-powstana-wladyslaw-pasikowski-potwierdza/2129tr3
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/psy-3-znamy-pelny-tytul-nowego-filmu-pasikowskiego/cd6xq8x

Niby powinienem się jarać ale patrząc na obecnego Pasikonia to jednak bardziej strach przed gwałtem na legendzie.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Linda na fejsie napisał przed chwilą:
"Wkrótce zdjęcia do kontynuacji Psów. Trwają prace przygotowawcze do Canis Majoris."

Sam nie wiem co o tym sądzić.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Patrząc na obecną formę Pasikowskiego, to niczego dobrego sądzić nie można.
.

Odpowiedz
To musiałby być cud, żeby Psy 3 dorównały jedynce, albo chociaż dwójce. Oczekiwania mam zerowe, no ale może, może.

Odpowiedz
Nie te czasy, to już minęło.
Będzie w stylu Pitbulla, nie może być inaczej.

Szkoda, nie dorównają nawet dwójce.

Odpowiedz
Nawet dwójce? Już to pisałem parę razy, wysadzenie pociągu karabinem, aktorstwo Pazury pod koniec, strzelanie do pudełka z zapałkami i Slow-Motion. Psy 2 nie są dobrym filmem.
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
(03-04-2019, 14:34)simek napisał(a): To musiałby być cud, żeby Psy 3 dorównały jedynce, albo chociaż dwójce. Oczekiwania mam zerowe, no ale może, może.

W ostatnich latach jednak mieliśmy kilka sytuacji, gdzie powrót okazał się całkiem dobry - Miller przy Mad Maxie czy Lynch przy Twin Peaks. Oczywiście to całkiem inna para kaloszy i raczej ciężko uwierzyć w to, aby Pasikowski powrócił do formy sprzed lat.

Jeśli ten film powstanie to bardziej spodziewam się poziomu Ostatniego psa - czyli takie w porywach 6/10 - niż pierwszych Psów (co jest raczej oczywiste).
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(03-04-2019, 16:57)Lawrence napisał(a): Nawet dwójce? Już to pisałem parę razy, wysadzenie pociągu karabinem, aktorstwo Pazury pod koniec, strzelanie do pudełka z zapałkami i Slow-Motion. Psy 2 nie są dobrym filmem.

No może nie są. Ale jest Żmijewski w zajebistej formie zanim zaczął się wydurniać w sutannie, Więckiewicz kradnący 600-tę z parkingu, wurst-guys na drodze do Katowic, świetny prolog i akcje z Ruskimi.

Odpowiedz
Ja oczywiście na dorównanie jedynce nie liczę, bo na to nie ma najmniejszych szans. Sentyment gra tutaj taką rolę, że oskarowe formy całej ekipy by nie pomogły. Natomiast liczę na jakiś ciekawy scenariusz. Tylko, że do ostatniego Pitbulla/Psa Władek pisał scenariusz (tak przynajmniej jest w każdej bazie filmowej) i to była taka padaka, że głowa boli.

Lawrence ma rację. Dwójka miała kilka momentów solidnej żenady. Nie lubię wracać do tego filmu.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Jeśli to dojdzie do skutku, to sequel powstaje zdecydowanie za późno i obawiam się, że polegnie tak, jak poległ nowy Kogel-Mogel (którego olałem i nie wiem czy w ogóle obejrzę, bo widziała go moja mama i młodszy brat i zjechali równo od góry do dołu).

(03-04-2019, 16:57)Lawrence napisał(a): Nawet dwójce? Już to pisałem parę razy, wysadzenie pociągu karabinem, aktorstwo Pazury pod koniec, strzelanie do pudełka z zapałkami i Slow-Motion. Psy 2 nie są dobrym filmem.

Tak, nawet dwójce. Wszystko, co opisałeś powyżej, uwielbiam. :)
Endgame ≠ Game Over

AVENGERS
 OSTATECZNA ROZGRYWKA

Odpowiedz
Ale z Pitbullem było inaczej. Pasik dostał markę kompletnie z nim niezwiązaną. Nie dość, że musiał napisać kontynuację wątków postaci z 2008 roku, to jeszcze musiał napisać postacie Dody, Pazury itd.

Odpowiedz
Dlatego nie skreślam tego całkowicie i tego "Pitbulla" traktuję jako wpadkę, bo Władek potrzebował zarobić trochę hajsu.

Ale pytanie czy Franzowi potrzebny jest powrót z Nowej Zelandii pozostaje otwarte :)
Bez Ola, majora Grossa...

Odpowiedz
Bez dobrego antagonisty to nie wyjdzie. Dwójka ma zajebistego Żmijewskiego, a teraz nie widzę aktora, który mógłby stawić czoła Franzowi.

Odpowiedz
Nie zdziwiłby mnie ani trochę angaż Dorocińskiego.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(04-04-2019, 13:48)Krismeister napisał(a): Bez dobrego antagonisty to nie wyjdzie. Dwójka ma zajebistego Żmijewskiego, a teraz nie widzę aktora, który mógłby stawić czoła Franzowi.

Niech Artur Żmijewski zrzuci ten zasrany habit klechy i wraca robic rozpierdol. Przeciez on przeżył, więc jest potencjał.
Rola Wolfa to jest opus magnum, był do kroćset fur beczek! doskonały.

Odpowiedz
Właśnie dobrze i naturalnie w Psach 2 wypadła scena z pijanym Franzem i Wölfen . Ale w sumie zastanawiam się na ile w tej scenie Linda i Żmijewski naprawdę grali ;)

Odpowiedz
Ostatnie filmy Pasikowskiego miały regularne dofinansowanie z PISF. Jeżeli jest tak w tym przypadku to nie ma co liczyć na "rozliczanie współczesności".
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
(04-04-2019, 16:08)Snappik napisał(a): Ostatnie filmy Pasikowskiego miały regularne dofinansowanie z PISF. Jeżeli jest tak w tym przypadku to nie ma co liczyć na "rozliczanie współczesności".

Co do tego rozliczania to nie ma na co liczyć. Cytat z innego polskiego filmu - nauczyciel tłumaczy treść podręczników do historii i zwraca się do ucznia "... to znajdź mi taką władzę która będzie uczyła jak ją zwalczyć?". Niedawno Pazura w wywiadzie dla telewizji powiedział, że on z tego filmu dopiero dowiedział się o paleniu akt SB.
Wierutne kłamstwo powtarzane przez aktora celebrytę - ale tak to właśnie działa - SB nie palilo na wysypiskach ale na terenach jednostek wojskowych i na terenach jednostek podległych MSW,
paliło papiery trzeciorzędnego znaczenia. Najważniejsze dokumenty przetrwały w szafie Kiszczaka i innych Lesiaków którzy do dzisiaj trzymają za jaja każdego kto chciałby w tym kraju za wysoko podskoczyć.
Wiadomo też o kopiowaniu takich akt. Więc?
I co? I nic. Nic bo mało to kogo interesuje. W obieg pójdzie i tak to co powiedział aktor-cep.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości