Punisher [Marvel/Netflix]
Może od kolejnych będą faktycznie lepsze.
No i zapowiadałem:
Cytat:Logan, Soldado, Leon j***** Zawodowiec. Porównania same się będą narzucać i nie wydaje mi się, żeby Marvel Netflixa miał w tym zestawieniu jakiekolwiek szanse.
Wiedźmin 2001 > Hellboy 2019

Odpowiedz
@Paszczak

Cytat:Może od kolejnych będą faktycznie lepsze.

Raczej nie będą. Obejrzałem 4 ep i mam ochotę na tym poprzestać. Punisher ma teraz szlaban, siedzi w domu, ogląda hokej i wcina płatki z mlekiem. Z innych wieści: Billy ciągle nie może się pogodzić, że go kot podrapał.

Cytat:No i zapowiadałem:

Wychodzi na to, że ten sezon podobny jest do wszystkiego i do niczego.

Odpowiedz
Źle się wyraziłem: miałem na myśli, że te pierwsze trzy odcinki faktycznie pewnie okażą się najlepsze z całej serii. Powrót do NJ, więcej Madani i pogoń za Billym nie zapowiadają nic dobrego.
Lepiej rzucić to w cholerę i obejrzeć np. ten cały Standoff at Sparrow Creek.
Wiedźmin 2001 > Hellboy 2019

Odpowiedz
(21-01-2019, 01:23)Mental napisał(a): Jestem po trzech odcinkach, które miały być niby najlepsze.

Nie są.
Gwarantuje ci, ze są. ;)

Cytat:Ogólnie jest mega słabo:

- do dupy dialogi;
- głupie żarciki psujące klimat;
- beznadziejna aktorka w roli nastolatki (czy ktoś z Netflixa oglądał "Sicario 2" i widział Isabele Moner? - bo tak powinno się odgrywać nastoletnią dziewczynę w ekstremalnej sytuacji);
- karykaturalny zły znowu zabija swoich ludzi (nie wiem, na kim ma to robić wrażenie, chyba tylko na dzieciach);
- wątek Russo w szpitalnych kubotach i plastikowej masce łaskawie przemilczę, gdyż i tak przejdzie on do historii jako największa serialowa pomyłka mijającej dekady;

+ seksowna pani psycholog (leczyłbym się) - nawet seksownie utyka (oczywiście aktorstwo biedne, ale kogo to w tym momencie obchodzi?);
No, to wszystko pozostałości po pierwszej serii. Ten serial powyżej pewnego poziomu nie podskoczy, co niestety dobitnie pokazują dalsze odcinki. Ja jechałem na kredycie, który dałem mu po niezłych trzech pierwszych odcinkach, ale w pewnym momencie już nie dałem tego rady oglądac normalnie i musiałem przewijać, bo lecą takie banały i nieciekawe rozwiązania fabularne, że nie da się.

Dziwisz się, że Punisher siedzi w domu i wcina płatki? To był cały pierwszy sezon z Punisherem. Płakanko i w końcu pójście na terapie. I drugi sezon to mi przypomniałl - to nie jest Punisher. To bieda Wolverine, który ciągle jest zagubiony jak dziecko w supermarkecie. To ciągle takie niekonsekwentne z tym, co pokazał jego wątek w Daredevilu.

Meh.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Crov napisał(a):to wszystko pozostałości po pierwszej serii.

Nie do końca moim zdaniem.

Zacznijmy od tego, że drugi sezon jest niedojebany.

Niedojebany w fachowym żargonie znaczy taki, który chce być dorosły, ale ostatecznie jest tylko pozerką.

W pierwszej serii miałeś dwóch facetów, ukrywających się przed polującymi na nich służbami. Miałeś problemy weteranów wojennych, którzy nie umieją poradzić sobie z rzeczywistością.

Co by nie mówić, to są poważne tematy i można na tym budować poważne, dorosłe relacje. Że Netflix w wielu aspektach nawalił? No cóż, Netflix jest niereformowalny i powyżej pewnego poziomu nigdy nie podskoczy.

Drugi sezon natomiast... Ja pierdole. Groteskowy szef złych, wkurwiająca nastolatka, fatalnie odgrywana przez mierna aktorkę, żałosny Russo, miotający się w swojej pseudotraumie, Madani, która wygląda jak upośledzona (bardziej niż poprzednio). Ta produkcja jest nie do odratowania. W dodatku rozciągnęli wszystko do trzynastu odcinków. Z mojej strony wysiadka. Obejrzę jeszcze tylko 5 ep jako gwóźdź do trumny tej serii.

Odpowiedz
Oficjalnie zamykam drugi sezon na piątym odcinku. Dalej nie jestem w stanie tego zdzierżyć.

Pierwsza seria, choć niepozbawiona wielu mniej lub bardziej poważnych wad, była spokojnie 10x lepsza. Tam na piątym odcinku dopiero się rozgrzewałem.

Odpowiedz
Przemęczyłem 3 odcinki. Ilekroć z ekranu znika Bernthal całość siada i niemiłosiernie nuży
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
3 pierwsze odcinki mega jak dla mnie to co było w pierwszych 3 odcinkach powinno być głównym motywem serialu a nie rozbijać to na dwa wątki ,straszne dłużyzny i dużo głupot chop jest poszukiwany listem gończym ma ryj pocięty a mieszka w bloku pani psycholog i nikt tego nie zauważył ,później serial się dłuży i gubi i cierpi na tym wątek pierwszy i drugi sam reżyser chyba ma problem z daniem odpowiedniego czasu dla jednego wątku jak i drugiego

Odpowiedz
O, rany. Ale padaka ten drugi sezon. Wymęczyłem to badziewie na bardzo odległe od siebie raty, bo nie da rady tego zdzierżyć na raz czy dwa. Pierwszy sezon miał parę baboli, w tym rozwleczenie niemiłosierne, ale to wciąż ekstraklasa w porównaniu do tego parującego klocka. Totalnie z dupy scenariusz, który pisał ktoś, kto nie ma zielonego pojęcia o budowaniu napięcia, dawkowaniu akcji czy jakiejkolwiek ścieżce bohatera. Wątki się ciągną by być rozwiązywane w dwie minuty taniej akcji lub podczas rozmowy ze łzami w oczach. Naliczyłem dosłownie siedem odcinków (z trzynastu!), podczas których fabuła nie drga nawet o milimetr. Za to przerabia się tak oryginalne rzeczy jak dylemat, czy wolno zabijać zwyroli, i czy zabijanie ich nie czyni zabijającego takim samym zwyrolem. No żesz, cholera, tego jeszcze nie grali! A już z pewnością nie w poprzednim sezonie lub drugiej serii Daredevila!

Szczerze, to serial wchodzi na właściwe tory dopiero minutę-dwie przed napisami końcowymi. To jest Punisher i to chciałem oglądać, nie terminatora z opus dei ścigającego najgorzej zagraną nastolatkę w historii grania nastolatek czy podrapanego przez kota Jigsawa odkrywającego co to miłość.

2/10
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jak to dobrze, że poznałem się na tym serialu już po 4 odcinkach pierwszego sezonu.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Przebijam: Jak to dobrze, że poznałem się na serialach marvelonetflixowych już po 6 odcinkach Daredevila.
Arahan, nie miałeś sobie zrobić przerwy od forum? :P
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
------------------------------------------------------------------------------------------
#fuckDisneyStarWars #fuckstreaming
http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Będzie od 1.04 na emigracji, więc na razie odpuszczam :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Punisher... to znaczy Pete Castiglione.Nie ma właściwie co się rozpisywać. Nędza, tragedia i srom. Poza pierwszym odcinkiem i ostatnią sceną z ostatniego nie ma w tym sezonie nic interesującego. Bohaterowie to kretyni (na czele z tą psycholożką… rany, jak ta postać była źle napisana), Meta-Jigsawa z bliznami po goleniu i niemożliwym rozciągnięciem fabuły na 13 odcinków, która powinna zmieścić się w maksymalnie czterech, może pięciu.

Nawiasem mówiąc -  czy John Bernthal ma jakieś ADHD? Gość przez sekundę nie może stać nieruchomo. Zawsze czymś musi ruszać – łbem, ręką, palcami… 

Nie wiem, co twórcy chcieli osiągnąć, ale odeszli od Punishera tak daleko jak się da. Gdyby usunąć czachę z tych dwóch scen na krzyż, w których się pojawiła i zmienić nazwiska głównego bohatera i Jigsawa, nie miałoby to absolutnie nic wspólnego z Pogromcą. Jeez, dobrze że dobrnąłem do końca. Serial prawdopodobnie zostanie skasowany i chyba całe szczęście, bo w trzecim Frank chyba by sadził kwiatki i malował impresje przy muzyce… Pierwszy sezon, choć też za długi, to przynajmniej był jakiś. Tutaj nawet tego nie ma.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Nie jest to oczywiście żadne zaskoczenie, ale po fatalnym drugim sezonie, to chyba dobrze.
Mam jednak nadzieję, że Frank w jakiejś formie powróci. Przy czym "w jakiejś formie" oznacza krwawą i bezkompromisową rąbankę.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
Leob twierdzi, że wróci. Ba, Defendersi także.

Netflix potrzebował Marvela, znaczny hype na swoim punkcie w ostatnich latach zawdzięcza sukcesowi Daredevila. Ale teraz, kiedy seriale zgarniają słabe recenzje wywalanie na nie kasy przestało być opłacalne. Wątpie aby Disney+ było zainteresowane, oni mają swoje pełnoprawne seriale z MCU. Hulu wydaje sie dobrym kandydatem, ewentualnie Showtime. Nie mówie tu o przywróceniu kazdej produkcji, ale zakładam po prostu drugi sezon Defenders.

Odpowiedz
Najprędzej pewnie na Hulu gdzie Disney ma 60% udziałów jak nie mylę się, ale pewnie nie nastąpi to wcześniej jak za2-4 lata. Zresztą niedawno ogłosili, że na Hulu mają trafiać marvelowe produkcje skierowane do starszych widzów, których nie zobaczy się na platformie Disneya. Ciekawe co będzie pierwsze Defenders czy Offenders:)
https://screenrant.com/marvel-hulu-deal-howard-duck-animated-tv-show/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon