Punisher: War Zone (2008) [wątek spoilerowy]
Daj spokój. Ja już pięć lat jestem na pierwszym roku kulturoznawstwa i trzeci rok na AWFie - dorobek Jamesa Wana mam w małym palcu, więc fak ju! ;)

Ale poważnie. Nie daje mi to spokoju - czy Lexi Alexander i kolesie od scenariusza wiedzieli, że robią głupi film sensacyjny klasy B czy wyszło im to nieumyślnie? Będę się teraz nad tym zastanawiał przez najbliższy tydzień. :/
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
odpowiedź jest jak zawsze banalnie prosta: w usa obecnie można kręcić filmy pełne przemocy pod warunkiem, że będą one a) przerysowane; b) głupie; c) młodzieżowo-ponadstolatkowe. takie coś przejdzie, choćby nie wiadomo, jakie rzeczy działy się na ekranie. w ten sposób powstaje nawias, cudzysłów, dystans i wszyscy są bezpieczni.

Odpowiedz
Scenariusz napisał gostek od Shield ale go inni pozmieniali tak, że wycofał swoje nazwisko.
Swoją drogą film w stanach zrobił niemiłosierną klapę, więc kolejnego Puniego już nie uświadczymy...przynajmniej dopóki Lions Gate ma do niego prawa.

A w ogóle to jak już Mental zajrzałeś do tematu to polecam Ci klasycznego Punishera z 89 roku. Oszczędna, prosta i nie skażona adaptacja z Dolphem Lundgrenem w roli głównej. Zrobiony przez Australijczyków.

trailer ->
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Cytat:To JEST jak stare filmy Seagala.

Już nie mogę się doczekać.

Stary Punisher z Ludngrenem był fajny (swoją drogą, wie ktoś gdzie można dostać niepocięte DVD?), ten drugi z Jane i Travoltą już nie był taki fajny, ale oglądało się nieźle (o ile zapomniało się że głowny bohater to Frank Castle), ciekawe czy trzecie podejście utrzyma "poziom" ;)

Odpowiedz
Ehhh... Dawno nie oglądałem filmu po którym bym tak totalnie nie wiedział czy mi się podobał czy nie. I absolutnie nie chodzi o to, że jest średni czy przeciętny.

Po prostu momentami jest wypas, kiedy indziej krew nie leje się litrami i nagle wyłania się banalny, infantylny film pisany na kolanie. Dialogi nie są Złe*, są po prostu chujowe.

Tytułowy aktor rewelacyjny, chyba tylko on się trochę starał i przyłożył. Policyjny pomocnik chyba miał być comic reliefem - wyszło tragicznie. Julie Benz stać na więcej - grać potrafi i cycki mogła by pokazać (chociażby, żeby odwrócić uwagę od reszty filmu). Jigsaw świetnie ucharakteryzowany (jak na komiksowy film), jego braciszek starał się, ale średnio wyszedł, był dupnięty, ale nie był przyprawiającym o dreszcze psycholem.

Graficznie wypas. Kolorystyka komiksowa - zamiast jakiejś (po)mrocznej kupy czy bladego filtrowanego gówna naciapali żywymi kolorkami. Przemoc - mniam poza Stevensonem film broni się właśnie wydumaną brutalnością z kilkoma mocnymi mykami - typu wtykania lufy przez drzwi, czy wspomniane wysadzanie kicającego kolesia i strzał z shotguna w pysk.

Ale mimo tego film momentami jest męczący, czasem przychodzi fala świadomości co się ogląda i bierze człowieka obrzydzenie, jaką kichę ogląda. W innym momencie radośnie ogląda się jak wymyślnie i niepraktycznie Punisher wykańcza ludzi.

Dlatego na gorąco po prostu nie jestem w stanie ocenić, czy film jest na plus czy na minus.

* - w sensie "so bad it's good".

Odpowiedz
Ehh, jednak lipa. Ostatni Rambo na pewno był lepszy niż to coś. Stevenson jako Punisher może i dobry ale cała reszta... Aż żal bierze jak się widzi te "popisy aktorskie" w ich wykonaniu. Parę udanych (i parę niezbyt udanych) scen akcji wpleciono w idiotyczną fabułę. Jak Punisher zestrzelił tego skoczka dachowego odpadłem :lol: W sumie to najlepiej byłoby zmontować z tych wszystkich scen akcji jakiś fajny teledysk i bedzie to lepsze niż ten cały film.

Ogólnie rzecz biorąc do starego Punishera z Dolphem się nie umywa.

PS. Czy tylko mi się wydaje że to taki R-rated odpowiednik Batman Forever?

Odpowiedz
Wydaje mi się, czy nikt nie przeczytał mojego pierwszego posta i podchodzi do tego filmu na poważnie? :P

Odpowiedz
No niestety nie miałem okazji oglądać go przy piwie i w towarzystwie, może to dlatego.

SPOJLERY

Jaki był sens w tym żeby Jigsaw chciał skrzywdzić rodzinkę tego martwego tajniaka?

Odpowiedz
Primo: a po cholere to miałoby mieć sens?! :P
ALE jednak:
Secundo: bo był szalony, lubił przemoc i znęcanie się nad ludźmi.

Odpowiedz
Ninja napisał(a):SPOJLERY

Jaki był sens w tym żeby Jigsaw chciał skrzywdzić rodzinkę tego martwego tajniaka?

Martwy tajniak zakosił mafii dość sporą ilość kasy ??

Odpowiedz
Ja pierdole co za syf! W sumie obejrzałem go do końca, bo wiedziałem, że szykuje się jakaś fajna sieczka i się nie zawiodłem. Poza scenami akcji, kilkoma zagrywkami w stylu "To ja ci wypier...e shotgunem w ryja" i muzyką reszta to dno. I to takie konkretne. Najciężej mi było zdzierżyć Jigsawa. Facet ma ryja jak pizza połączona z kebabem, a jest po prostu groteskowy. To jest badguy w filmie R-rated? Wolne żarty. Niewiele ustępuje Jonesowi z Batman Forever (dobry przykład Ninji) - oba filmy cierpią niestety na to samo. Poza scenografią, miejscami klimatem niestety tracą na debilkowatej fabule i infantylizmach w zachowaniu postaci. Kiedy Jigsaw odwiedza braciszka w zakładzie, nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać.

1/10 + przestroga dla chętnych

Punisher zasługuje przede wszystkim na poważny film (jak przystało na temat), a nie jakiś komediowy ripoff w reżyserii babki.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Komiksowy Punisher to B-klasowa, brutalna, trochę kiczowata odpowiedź na Batmana. Film jest tym samym - i w kategorii filmów klasy B jest arcydziełem. Mamy tutaj ko(s)micznie przerysowane postaci i wątki, sceny przemocy tak brutalne że aż śmieszne, niedorzecznie kiczowate dialogi i mega-wymiatacza Raya Stevensona w roli głównej. Gdyby ten film powstał w latach 80., uwielbialibyście go. Osobiście doceniam, że i dziś robi się takie filmy. Old school pełną gębą, na dodatek bardzo komiksowy - zdjęcia, akcja i ogólnie klimat bardzo przypominają pierwowzór (bo Punisher NIGDY nie był ambitny ani jakiś niezwykły). Zajeboza pełną gębą, którą kupię na DVD i postawię obok Johna Rambo. 8+\10

Nie podobało mi się jedynie to, że kolejnego wymiatacza - czyli Douga Hutchinsona, vel Eugene'a Toomsa z Archiwum X i obleśnego strażnika z Zielonej mili, obsadzono w tak słabej roli. Za to pół punktu mniej, bo byłoby 9\10.

Odpowiedz
military napisał(a):Komiksowy Punisher to B-klasowa, brutalna, trochę kiczowata odpowiedź na Batmana.
Ekhu, ekhu, ekhu. Bullshit.

Odpowiedz
W którym miejscu?

Odpowiedz
Właściwie wszystko oprócz "komiksowy Punisher" i "brutalna". ;)

Odpowiedz
military napisał(a):Gdyby ten film powstał w latach 80., uwielbialibyście go.

mów za siebie. lata 80 mają swoją "ciemną" stronę i jest nią punisheropodobna twórczość.

Odpowiedz
Powiedziałbym inaczej. Lata 80 mają swoją ambitną stronę. Poza nią, czyli w pozostałych 90%, jest punisheropodobna twórczość.

Odpowiedz
nie wierze ci.

nawiasem mówiąc, topic o paniszerze wor zon istnieje od długiego czasu w dziale komiksowym i liczy sobie bez mała 4 strony.

Odpowiedz
Nie musisz. Prawda wierzy w ciebie.

Odpowiedz
Mental napisał(a):nawiasem mówiąc, topic o paniszerze wor zon istnieje od długiego czasu w dziale komiksowym i liczy sobie bez mała 4 strony.
Wiem to ja i każdy, kto przeczytał ten temat od początku. Podałem już nawet niepodważalne, żelazne argumenty, dlaczego tak jest.

PS Pada deszcz.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon