Recenzja avpr by Adam Łudzeń-czyli dziecko w roli recenzenta
Wątek przeniesiony z pytań i podań.

Witam,po przeczytaniu recenzji filmu "Alien vs Predator Requiem" autorstwa A.Łudzenia zacząłem mieć wątpliwości co do wartości merytorycznej tego miejsca.Zawsze uważałem ten wortal za miejsce miłośników filmu ,w którym oficjalne stanowiska (vide recenzent) zajmują osoby już starsze wiekiem.Jednak po przeczytaniu powyższej recenzji moja opinia uległa diametralnej zmianie.
Do tak surowej oceny stanu rzeczy przyczynił się fakt,w jakim świetle autor recenzji ocenia ten film.Reprezentuje on typową mentalność piętnastolatka,dla którego liczy się tylko dynamizm i efekty specjalne,pomijając zupełnie najważniejsze aspekty,wedle których kino powinno być oceniane:fabuła,scenariusz,budowa napięcia,klimat.Zaślepiony tanią,płytką akcją(chociaż akcją trudno nazwać ten zlepek idiotyzmów w powyższym filmie)autor zupełnie nie dostrzega,lub nie chce dostrzec jego ułomności,zachęcając jednocześnie do jego konsumpcji(kpina?) nieświadomych miłośników kina ,aby ci wyrzucili w przysłowiowe błoto kilkanaście złotych na kinowy bilet.
Myślę,że stanowisko recenzenta powinna piastować(zwłaszcza w tak publicznym miejscu jak to) osoba starsza,o wyrobionym guście filmowym,a nie dzieciak,dla którego każdy kicz(byle odpowiednio oprawiony efektami specjalnymi)będzie wychwalany i podnoszony do rangi filmu co najmniej dobrego.
Dziwię się administratorowi/administratorom,że tolerują uprawianie przez dzieciaki z gimnazjów takiej procedury.Gorąco liczę na to,że miejsce to nie zostanie zdominowane przez osoby pokroju Adama,lecz zostaną przedsięwzięte odpowiednie kroki ,i pisać recenzje będą osoby starsze wiekiem,które umieją jeszcze rozróżnić dobre kino,od komercyjnej popeliny.
Czego sobie i Wam życzę.

Odpowiedz
No kolego, pojechałeś po bandzie. Nie będę bronił ani Alieena, ani tekstu, bo nie oglądałem filmu i pewnie nie obejrzę, bo mnie zwyczajnie nie interesuje.

Jednak zwróć uwagę na to, że Adam Łudzeń jest zarówno Administratorem, jak i zastępcą red. nacz. http://www.film.org.pl, więc troszkę się słabo przygotowałeś pisząc te zarzuty. ;) I może na tej samej zasadzie Twoje spojrzenie zarówno na film jak i recenzję jest oparte na nieprzygotowaniu i spojrzeniu na temat z jednej tylko - własnej, nieprzygotowanej strony? ;)

Odpowiedz
Niezły początek na forum :lol: :lol: :lol:

Ciekawe czy też by mi się dostało za recenzję Transformers ;)

PS. AVP-R nie widziałem, ale jest faktem to, że Alieen jest tu chyba jedyną osobą, której się ten film podobał :)

Odpowiedz
Widzę,że sam sobie powiesiłem sznur na tym forum,szkoda.Zanim prawdopodobnie zostanę zbanowany jeszcze napiszę co sądzę o tym co piszecie moi drodzy.

Romeck:Tym bardziej przykrym jest fakt,że sam administrator tak publicznego miejsca trąci artystycznym pustactwem.Nie będę tutaj wdawał się w żadne niuanse-napiszę tylko że Avp:r jest filmem skierowanym przede wszytkim dla osób w wieku gimnazjalnym,tudzież dla osób starszych,a niezbyt(delikatnie mówiąc) rozgarniętych artystycznie .Tutaj nie trzeba być przygotowanym Romeck,po prostu wyst. mieć normalny gust i umieć rozróżnić zwykłą szmirę od normalnego kina.

Phil:nigdzie nie napisałem,że młoda osoba jest automatycznie osobą głupią.Wiadomo,że 14,15 latkowi taki film może sie podobać (cóż,taki wiek).

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):PS. AVP-R nie widziałem, ale jest faktem to, że Alieen jest tu chyba jedyną osobą, której się ten film podobał :)
Można pokusić się o stwierdzenie, że jest jedyną osobą na świecie, której ten film się podobał. ;)

Odpowiedz
Cytat:Widzę,że sam sobie powiesiłem sznur na tym forum,szkoda.Zanim prawdopodobnie zostanę zbanowany
:lol:

Cytat: Phil:nigdzie nie napisałem,że młoda osoba jest automatycznie osobą głupią.Wiadomo,że 14,15 latkowi taki film może sie podobać (cóż,taki wiek).
Widzę, że wyczytałeś zanim usunąłem (bo się w kłótnie nie chciałem wdawać :)).

Cytat:Wiadomo,że 14,15 latkowi taki film może sie podobać (cóż,taki wiek).
Jak widać człowiekowi dojrzalszemu też... ludzie wiek to tylko kwestia urzędowa. Można być inteligentnym 12latkiem i tępym 30latkiem.

Odpowiedz
Czytając jakikolwiek tekst Alieena o Alienach ;) trzeba wziąc poprawkę na to, że jest on wobec nich zupełnie bezkrytyczny, są obcy = film mu sie podoba. W tej sytuacji faktycznie opieranie się na recencjach jego autorstwa kiedy chcemy podjąc decyzję czy wydać na jakiś film pieniądze czy też nie wydać, trochę mija się z celem. W takiej sytuacji trochę niefortunną jest sytuacja gdy jedyną recenzją AVP-R jest właśnei recenzja Alieena. Kiedy pisałem swoją recenzję Transformers, która nie ukrywam jest pisana z punktu widzenia fana TF, to była to już bodaj czwarta recenzja tego filmu na stronie, więc sytuacja wyglądała trochę inaczej.

Odpowiedz
dokładnie, potrzebna jest tu recenzja człowieka, który spojrzy na film obiektywnie. ta się zapewne, prędzej czy później, pojawi.
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
Podejrzewam, ze bardziej o mentalnosc niz o wiek sensu stricte chodzi.

Odpowiedz
Fury161 napisał(a):Widzę,że sam sobie powiesiłem sznur na tym forum,szkoda.Zanim prawdopodobnie zostanę zbanowany
Na razie nikt nie ma zamiaru Cię banować (chyba :)). Szkoda tylko, że zanim aż tak ostro nie wziąłeś się za jazdę po Alieenie i Jego recenzji, nie pokusiłeś się choćby o próbę wyjaśnienia, czy odrobinę szerszej dyskusji, która nomen omen - toczy się od dłuższego czasu na tym forum:
http://www.forum.film.org.pl/viewtopic.php?t=1868

Bo na to JEST wytłumaczenie: Alieen jest zwyczajnie pozytywnie jebnięty. To jest człowiek, który żyje filmami o Obcych i Predatorach. :) To naprawdę można zrozumieć i zaakceptować, a nie od razy wieszać razem z psami i piętnastolatkami. :)

Aha - uprzedzam pytanie - nie ma czegoś gorszego od obiektywnej recenzji. Recenzje powinny być subiektywne. I w większości takie są i dlatego lubię je czytać. ;)

Odpowiedz
romeck napisał(a):Bo na to JEST wytłumaczenie: Alieen jest zwyczajnie pozytywnie jebnięty. To jest człowiek, który żyje filmami o Obcych i Predatorach. To naprawdę można zrozumieć i zaakceptować,

Zaraz, zaraz romku (zeby nie bylo od razu tak pieknie i przyjemnie;).
Jesli czytam okreslona recenzje to skupiam sie tylko na tekscie i nie mam zamiaru zglebiac zysiorysu jego autora. Jezeli odnosze takie, a nie inne wrazenie to trudno, niech nikt mi jednak nie kaze zmieniac zdania przez wzglad na takie, a nie inne cechy piszacej tekst osoby. ;)
(Od recenzji Alieena abstrahuje, bo jej nie czytalem i filmu nie ogladalem).

Odpowiedz
Nie no, zgoda, ale czasem po prostu tak jest, że recenzja jest pisana "pod wpływem" (jakimś, np. "jebnięcia" :)). Trzeba zdawać sobie z tego sprawę czytając, że tak może być i nie wściekać się od razu na autora (tylko o to mi chodzi). Zgadzam się jednak, że powinna u nas wisieć druga recenzja tego filmu pisana nie "pod wpływem".

Odpowiedz
Fury161: osobiście sam z recenzją Alieena się nie zgadzam i uważam ten film za kupę, ale to co napisałeś jest niesprawiedliwe, i po części - bez urazy. - głupie.

1) To ile kto ma lat nie świadczy o tym, czy ma wyrobiony gust filmowy, i czy w ogóle go posiada. Możesz mieć 40 lat u lubować się w filmowym kale, a z kolei ktoś kto ma lat 16 będzie mieć z kolei niezły gust i doceniać kino, którego większość ludzi w jego wieku nawet nie ogląda. Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.
2) To jest opinia Alieena i nawet jeśli się z nią nie zgadzasz, nie powinieneś pisać, że tego typu teksty nie mają prawa pojawiać się na stronie typu KMF. Strony z recenzjami mają to do siebie, że różni recenzenci przedstawiają swoje różne opinie (na razie recenzja AVP-R jest jedna, ale to nieistotne). Innymi słowy odbierasz Alieenowi prawo do wyrażania własnego zdania.
3) "zachęcając jednocześnie do jego konsumpcji(kpina?) nieświadomych miłośników kina ,aby ci wyrzucili w przysłowiowe błoto kilkanaście złotych na kinowy bilet." - może ty tak robisz, ale wierz mi, przytłaczająca większość ludzi nie idzie do kina tylko dlatego, z powodu JEDNEJ (lol) pozytywnej recenzji.

Odpowiedz
ale panowie, po co ukrywać prawdę - Alieen ma 15 lat, romeck niespełna 17 (nidługo zasłużona 18 - będzie sie działo :D ), a naczelny Dux ledwo depnął w 20 :D Wszyscy jesteśmy piękni i młodzi :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Osz kurna, aż się pójdę wysikać, z tej młodzieńczej prostaty. :lol:

Odpowiedz
A co ja bede komentowal wpis czlowieka, ktory nawet nie wie kim jestem...
Wy to juz za mnie zrobiliscie :)

Dodam tylko, ze tak naprawde mam dziesienc lat i lubje filmy o Opcym i Predatoze.
Jak tylko AVP:R wyjdzie na DVD to postaram sie napisac dziecinne rozszyfrowanie <ok>
A L () E E N

Odpowiedz
Fury161, ALIEEN - podać sobie ręce i już się nie kłucić. ALIEEN pokaż może koledze te nowe klocki...

Odpowiedz
Pszed chfilom zbudowalem sobie z klockuf Lego Opcego i Predatora.
Zaraz bedom sie bic i rzucac w siebie hipkami <ok>
A L () E E N

Odpowiedz
ALIEEN napisał(a):Pszed chfilom zbudowalem sobie z klockuf Lego Opcego i Predatora.
Zaraz bedom sie bic i rzucac w siebie hipkami <ok>
Czy może mi ktoś wytłumaczyć skąd wzięło się/co oznacza/oschozijakby z tym <ok>?
Z góry dziękuję
Niedoinformowany Użytkownik

Odpowiedz
Wejdź w gadu-gadu, napisz do kogoś <ok>, to się sam przekonasz. :)

Alieen, oszukańu, mówiłeś, że już wszystkie klocki opchnąłeś. :)

No, chyba że to jednak nie chodzi o klocki Lego. :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon