Reservoir Dogs (1992)
tja, bo 20th century się niby nagle wypięło Język
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Może to kogoś zainteresuje, sprzedaję swoje wydanie DVD Wściekłych Psów na allegro =>KLIK

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):tja, bo 20th century się niby nagle wypięło Język
In order to avoid sharing creative rights, George Lucas decided to avoid using a major studio to finance this film. Instead, he bankrolled the $33 million production himself, using a combination of his profits from Star Wars (1977) and a bank loan. Although the move was risky, it paid off several times over. Lucas then showed gratitude far beyond the Hollywood norm, by sharing the profits with his employees (nearly $5 million in bonuses)

Chyba największa niezależna produkcja. Uśmiech

Jeśli chodzi o "Reservoir Dogs" to właśnie wczoraj zrobiłem sobie powtórkę pod wpływem tego tematu i muszę przyznać, że podoba mi się tak jak za pierwszym razem. Faktycznie jest poważniejszy niż "Pulp Fiction", ale to nie przeszkadza w żadnym razie. Taki debiut to chyba marzenie każdego młodego scenarzysty i reżysera. Uśmiech
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
no dobra, ale skąd ten cytat i czy na pewno mówi o Empire? Język
Poza tym po pierwszych SW Lucas już zaczął obrastać w imperium, więc nie dziwota.

Odpowiedz
Ten cytat z IMDB, ale pierwszy raz usłyszałem o tym albo z dokumentu na DVD ze starą trylogią albo z dokumentu o Star Wars nakręconego przez "History Channel", więc to prawda na 100% i na 100% chodzi o "Empire...". To Lucas się wypiął. I ja nie mowie, ze dziwota, ze sie wypiął tylko mówię, ze to najdrozszy film niezależny w historii. Uśmiech

Odpowiedz
Genialny film, genialny skrypt, genialne aktorstwo. Temat tego filmu jest już wyczerpany bo nic więcej nie idzie chyba o nim powiedzieć Język. Dodam jedynie, że jest jednym z moich ulubionych. Ciekawostka przyrodnicza - jak zapytali Tarantino na Comic Conie jak promował Grindhouse "Jakie ma Pan rady dla młodych twórców" odpowiedział, żeby nakręcili Reservoir Dogs (czy jakoś tak to było Język). W stand-offie jest błąd - filmu nie mam aktualnie przy sobie ale z tego co pamiętam ani Mr White nie strzela dwa razy ani Mr Orange nie strzela po prostu strzał z nikąd. Film będzie na jesieni ponownie wydany na DVD w Polsce, mam nadzieję, że będzie to ta specjalna edycja, a nie zwykła jednopłytówka :].

10/10
"Więcej socjalizmu - znaczy więcej demokracji." - Michaił Gorbaczow

"Istnieje marksizm dogmatyczny oraz marksizm twórczy. Ja stoję na istocie tego ostatniego." - Józef Stalin

Odpowiedz
Ech. Jak mówiłem na shoutboxie kochani moi - nie ma żadnego błędu! : )

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FQ3ujsh_xC4[/youtube]

Cabot strzela do Pomarańczowego, Biały strzela do Cabota, Biały dostaje kulkę od Eddiego, po czym padając na kolana strzela do Eddiego. Cała filozofia.

Odpowiedz
Ja piernicze, Snuffer. Mylisz się tak bardzo, że aż mnie jaja bolą. Gdzie ty masz oczy? Albo uszy chociaż?

Odpowiedz
+1. Wikipedia nie zawsze prawde Ci powie, Snuffer Język.
"Więcej socjalizmu - znaczy więcej demokracji." - Michaił Gorbaczow

"Istnieje marksizm dogmatyczny oraz marksizm twórczy. Ja stoję na istocie tego ostatniego." - Józef Stalin

Odpowiedz
Mogę zadać to samo pytanie.
Naprawdę sądzisz że Tarantino (rozumiem, powiecie - debiut) pod nadzorem Keitela który trochę kasy na film wyłożył dopuściłby do takiego błędu?

Odpowiedz
Tak. Podobno nawet Chris Penn zapytał Quentina kto go zastrzelił, na co Tarantino miał odpowiedzieć, że zostawią to jako tajemnice...

Odpowiedz
B2ka napisał(a):+1. Wikipedia nie zawsze prawde Ci powie, Snuffer.

Akurat na Wikipedii nawet nie byłem Uśmiech

Crov napisał(a):Tak. Podobno nawet Chris Penn zapytał Quentina kto go zastrzelił, na co Tarantino miał odpowiedzieć, że zostawią to jako tajemnice...

A) Ja tam i tak widzę Keitela strzelającego dwa razy : )
B) Jeśli jest tak jak Ty mówisz.. To to nie błąd tylko świadomy zamysł reżysera :grin:

Odpowiedz
Cytat:
Crov napisał(a):Tak. Podobno nawet Chris Penn zapytał Quentina kto go zastrzelił, na co Tarantino miał odpowiedzieć, że zostawią to jako tajemnice...
A) Ja tam i tak widzę Keitela strzelającego dwa razy : )
Ja nie dość, że nie widzę to nie słyszę nawet.
Cytat:B) Jeśli jest tak jak Ty mówisz.. To to nie błąd tylko świadomy zamysł reżysera :grin:
to błąd i skaza na tym świetnym filmie.

Jak zrobisz analizę klatka po klatce oraz analizę audio to może ci uwierzę!

Odpowiedz
Na wersji youtube trochę trudno zrobić taką analizę. Czekam na kogoś z forumowych szych który opowie się za którąś z stron : ))

Ale skończmy tą bezsensowną dyskusję, uwielbiam Blondie. I uwielbiam Kristen Bell. Błądzisz Crov, ale zostanie Ci to wybaczone. Zostało.

Odpowiedz
Keitel strzela dwukrotnie - co prawda ten drugi strzał nieco mu nie wyszedł, bo sam oberwał, ale wyraźnie widać, że strzela do obu (a przynajmniej stara się), nie ma o czym pieprzyć

Odpowiedz
własnie strzał widać, ale co do wystrzału nie jestem pewny. W każdym razie naciągane to jak opowiesci Cugier-Kotki.

Pierwszy film Tarantino, który mi się podobał. Pulpa to dwie dobre sceny, i zero sensu. Film dla mnie o niczym. KB ma sensu jeszcze mniej, a nie jedzie na dragach. Za to w Pieskach wreszcie się to wszystko trzyma kupy. Gadania o niczym niewiele. Fajnie złożona historyjka kiblowa. Muzyka swietnie dobrana. Aktorstwo na wysokim poziomie, poza samym Quentinem, który w 3 scenach w jakich sie pojawia, ma tą samą minę. Żeby jeszcze mister Orange nie był taką cipką... Język

Ogółem 9/10.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Zajebisty film, jeden z najlepszych Tarantino, chyba każdy chciałby zaczynać takim debiutem. Co więcej, z początku podobał mi się bardziej niż PF, a to dlatego, że jest o niebo bardziej zwarty, intensywny, duszny i wykalkulowany do najmniejszych szczegółów. Poza tym, w przeciwieństwie do większości filmów Quentina, w tym najważniejsza jest opowiadana historia a nie popisywanie się reżyserskimi sztuczkami, które w RD czemuś służą. Szkoda, że potem już nie utrzymał tego trendu... Język W tym filmie nie ma zbędnych scen. Tarantino ponoć inspirował się "The Killing" Kubricka i to widać. A że Killing widziałem to mogę powiedzieć, że Quentin nie dorównał pierwowzorowi, ale odwalił kawał naprawdę świetnej roboty. Ostatnia scena ocieka wręcz doprowadzonymi do granic emocjami.
Również 9/10, a może nawet 9.5/10 Uśmiech

Odpowiedz
Ja bym się nie odważył powiedzieć co lepsze, Reservoir dogs, czy Killing. Niby bardzo podobne, ale i w takim samym stopniu różne. Można nawet powiedzieć z przymróżeniem oka, że Piseki są uzupełnieniem dzieła Kubricka, u którego mamy przygotowanie do napadu+spieprzony napad a Tarantino przedstawia nam historię podobnych facetów, w podobnej sytuacji, ale tuż po napadzie. Powinni te filmy w jakimś pakiecie sprzedawać;-)

Odpowiedz
Reservoir Dogs- Mega film ! Tj. Pulpów w moim rankingu nie przegonił, ale i tak bardzo dobrze.
W tym filmie kupiłem wszystkich oprócz Eddiego/zgadzam się, Penn był bardzo dobry, ale mnie taki villain pedałek nie pasował/
Zawodowie aktorzy odegrali swoje role koncertowo/szkoda że Mr. Pink nie dostał osobnego rozdziału/ Keitel, Madsen, Roth, Buscemi- czy oni potrafią spierdolić rolę? Tutaj żaden z nich tego nie zrobił. I tylko żal mi było postaci brązowego*: nawet nie zdążyłem gościa poznać; i nie mówcie mi że to dla tego, że Quentin nie jest aktorem; 2 lata później miał większą rólkę, i źle nie było.

Muzyka fajna, dialogi zajemocne, klimat urywający jaja, sceny świetne("Stuck in the middle with you...") ten magazyn, ta czołówka (którą mam w stopce Zdezorientowanymile: )
sam chciałbym kiedyś zrobić coś zahaczającego chociaż o Pieski.

9.5/10

[Obrazek: reservoir-dogs.jpg]
ta scena wymiata
*z niewykorzystaniem niebieskiego się pogodziłem, i chyba łatwo domyślić się czemuUśmiech

edit
Snufficu, Bóg mi świadkiem- nie wiem:>

Odpowiedz
Phlog, prawda że Keitel strzela dwa razy? : )

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości