Resident Evil (seria)
Plus soundtrack ma jeden fajny kawałek:

Ale tylko ten, reszty nie idzie słuchać.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Tego też nie idzie.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Soundtrack w ogóle był całkiem w porządku - pierwszy raz od czasów jedynki.

Odpowiedz
Mnie się podobał ten z 4ki. Nawet chyba se go pożyczyłem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Do tego film trzeba podejść jako do techno sieczki, że fajnie się biją, postrzelają...nie łączyć go z grą.
Ale szkoda że G.Romeo nie zrobił swojej wersji. Z artykułu z PSX Extream wyczytałem że miał być bardzo podobny do gry. Bardziej zombiakowe klimaty.
Posiadam PlayStation 3 oraz PS Vita

Odpowiedz
Ważny dzień dla serii - Resident Evil 1.5 ujrzał światło dzienne (pierwotna "dwójka", która przed ogłoszeniem daty premiery została nagle wrzucona do kosza i prace rozpoczęto od nowa)!

Jak zwykle wszystko dzięki fanom, którzy zdobyli kod źródłowy i wzięli sprawy w swoje ręce. Gra jest baaardzo zabugowana (pod "selectem" mamy wprawdzie dostęp do debug menu, ale i to czasem nie pomaga), ale wersja ostateczna ma ukazać się w okolicach wiosny - wypuszczenie dzisiaj wstępnej wersji RE1.5 wiąże się z tym, że jeden osobnik chciał na tym kodzie źródłowym zbić kasę. Nie znam szczegółów, w każdym razie afera była niemała, ale grę ostatecznie dostaliśmy.

Odpowiedz
Resident Evil: Retribution - leciało w tv, tośmy obejrzeli do piwka i wódeczki. I jest to bezdennie złe nawet na procentach. Nie ma się nawet nad czym rozpisywać - film jest koszmarny i sztuczny do zarzygania. Daję 2 / 10 jedynie dlatego, że są fajne dupy, z czego jedna w świetnej kiecce.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Wpadłem oglądając TV na coś co się nazywało Resident Evil Zaświaty, i wg internetów jest czwartą częścia cyklu. Fascynujący film...

... po prostu niewiarygodne jak źle jest on wyreżyserowany, napisany, zagrany, zmontowany, zaprojektowany, udźwiękowiony i co się jeszcze da i nie da. Ostatni lvl z bossem to już w ogóle magia. I jeszcze kończy się cliffhangerem jak odcinek kiepskiego serialu. Fascynujące.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
(10-05-2014, 00:45)wujo444 napisał(a): Resident Evil Zaświaty
Najpierw Bank (The International), później Protokół Ducha (M:I:IV) a teraz to. Po co puszczać w TV filmy pod innymi tytułami niż te, pod którymi były w kinach, na DVD i BD? :)

Odpowiedz
Cytat: jeszcze kończy się cliffhangerem jak

...każda poprzednia część.

Odpowiedz
(10-05-2014, 11:43)Mierzwiak napisał(a):
(10-05-2014, 00:45)wujo444 napisał(a): Resident Evil Zaświaty
Najpierw Bank (The International), później Protokół Ducha (M:I:IV) a teraz to. Po co puszczać w TV filmy pod innymi tytułami niż te, pod którymi były w kinach, na DVD i BD? :)

To chyba już jakaś tradycja w wypadku Residentów, zwłaszcza że nawet pierwszy film drobił się w naszej TV podtytułu: Resident Evil - Domena Zła.

Odpowiedz
Powtórka po paru latach:

RE - mówcie co chcecie, dobrze mi się to ogląda. Może jako adaptacja gry sprawdza się średnio, to jednak wyeliminowano to co mnie w grze irytowało - element rodem ze starych przygodówek, czyli durnowate zagadki. Choć wtrącone tu i ówdzie CGI wypada miejscami koszmarnie, to np scena z laserami nadal robi wrażenie, a klimat jest - 7/10

RE-Apocalypse - wygląda jak sklecony naprędce, nieprzemyślany epilog do jedynki. Krótkie toto, nieskładne i ogólnie bez sensu, a zakończenie przekombinowane tak bardzo, jak to tylko możliwe. Do tej pory nie wiem po co koleś z Umbrelli chciał żeby Alice walczyła z Nemesisem. Taki z dupy sequel, w którym fajny jest chyba tylko snajper na dachu siedziby S.T.A.R.S. - 2/10

RE-Extinction - a tu dla odmiany fajny klimat post-apo, zdjęcia, widoczki, tylko nie wiem dlaczego na co drugim ujęciu Jovovich ma mordę jak z photoshopa. Bzdur nie brakuje, ale bardzo nie wkurzają, lubię do tego wracać bardziej niż do któregokolwiek Mad Maxa - 6/10

RE-Afterlife - nie, tego drugi raz nie obejrzę.
RE-Retribution - a to nie wiem czy obejrzę nawet po raz pierwszy.

Odpowiedz
Pamiętam jeszcze z dzieciństwa RE3:Nemesis - wspaniała gra, mnóstwo godzin spędzonych przy komputerze. Momenty grozy i humoru. Chyba część, która kojarzy mi się najlepiej. Kolejna część w jaką miałem okazję grać było RE5, które nie przypadło mi do gustu. Jak na nową grę tragiczne sterowanie, bardzo wysoki poziom trudności i zbyt ciemny obraz. Grę kupiłem porałem 1-2h i na tym koniec.

Odpowiedz
http://www.cdaction.pl/news-39834/bedzie-serial-na-podstawie-resident-evil.html
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Dlaczego lubię, kiedy wychodzi nowa generacja konsol, odc. 291: nowy, zafoliowany RE6 na X360 za 15 zł.:)

Pogrywam sobie i jeden tak zadowolony, a zarazem tak rozczarowany... RE1 to dla mnie horror idealny, mój ulubiony w grach. Silent Hill ma świetną fabułę, a SH2 to chyba najlepiej napisana gra ever, ale ta seria po prostu nie straszy (mnie). Resi z jego klaustrofobicznym klimatem przeraża mnie mimo grafiki z PSX. Czuję psychiczny dyskomfort zawsze kiedy muszę opuścić safe room - bo przeciwnik ma przewagę i choćbym nie wiem jak się wyszkolił, sterowanie zawsze sprawia, że nie jestem niepowstrzymanym komandosem (btw, to zbyt płynne sterowanie uważam za przyczynę zagłady growych horrorów). Do tego proste, ale satysfakcjonujące zagadki, brak prowadzenia za rękę, tajemnica...

Potem był Resi 2, czyli więcej tego samego, ale w większej skali. Świetna, klimatyczna gra, choć wolę jedynkę. A potem przyszła trójka z GENIALNYM patentem w postaci Nemesisa - toż to jedyne w historii umiejętne wsadzenie slasherowego wroga do gry wideo! Kij z piramidogłowym, który pojawiał się w przewidywalnych miejscach. Nemesis może wyskoczyć w każdej chwili i zewsząd, przez co gra jest po prostu przerażająca. Nie chodzi nawet o jump scares, tylko o fakt, że spokój zawsze jest pozorny.

W czwórkę nie grałem, więc się nie wypowiem. Piątka była okej - duży nacisk na survival, zabicie wroga to nawet gorsza opcja od pozostawienia go przy życiu. Było napięcie, ale gra momentami traciła klimat.

Mam teraz szóstkę, która wygląda DOKŁADNIE tak, jak chciałbym, żeby wyglądała. Jest ten duszny klimat miasta z dwójki, masa szczegółów, a ucieczka przez miasto niesie napięcie podobne, jak RE3 - wrogów po prostu nie da się pokonać, trzeba spieprzać, choć bez walki też się nie da. Napięcie jest.

Tylko że... to wszystko? Cała gra tak wygląda? To taka nietypowa, ale jednak strzelanka. W RE potrzeba zagadek i już - a tutaj jedyna jak dotąd to "przepisz numer z drzwi na panel żeby otworzyć drzwi". Na dodatek pomocnik mówi, co trzeba zrobić. No bez jaj. Bez kurde jaj. To jest gra dozwolona od 18 roku życia - myślę, że w tym wieku można już ogarnąć trochę bardziej złożone problemy. I jeszcze na ekranie przez cały czas widać znacznik celu... I na dodatek jest dodatkowy tryb pokazujący drogę do celu. Po cholerę?!?! Jeśli już musicie, zostawcie to drugie rozwiązanie, albo choć dajcie wyłączyć pierwsze...

Słowem: bardzo fajna, piękna strzelanka w klimacie horroru, ale, ech, to nie to, czego chciałem.

[Obrazek: RESIDENT_EVIL_6_Feb15_04_bmp_jpgcopy.jpg]

Odpowiedz
Cytat:Tylko że... to wszystko? Cała gra tak wygląda? To taka nietypowa, ale jednak strzelanka. W RE potrzeba zagadek i już

A mnie właśnie te durnowate zagadki zawsze irytowały i chętniej bym pograł w RE, w którym stawia się bardziej na survival/strzelanie i fabułę bez wstawek rodem z przygodówek sprzed ćwierć wieku, które w ramach świata przedstawionego wyglądają często wręcz absurdalnie (pomijam w tym momencie, że strzelanek generalnie nie lubię, bo dla klimatu jaki pamiętam z RE1 & 2 zrobiłbym wyjątek).

Odpowiedz
No to zgarniaj RE6, bo to klimat dwójki ze strzelaniem i strzelaniem i tylko strzelaniem.

Odpowiedz
Rozdział z Leonem jest w sumie takim złotym środkiem pomiędzy strzelaniem i "zagadkami". Później jest rozdział Chrisa, który z Residenta robi niemalże Gears of War. Po Chrisie kierujemy synem Weskera i gra próbuje imitować to, co było w RE3, ale monstrum zaserwowane przez "szóstkę" nie ma startu do Nemezisa. Generalnie najnowsza część to fajny szpil, ale jeśli o chodzi o "nową falę" Residentów, to "czwórka" dalej niepokonana (bardzo polecam, swoją drogą).
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
sa jeszcze dwie czesci revelations, ktore maja wiecej elementow przygodowych niz odslony z glownego cyklu, ale wsrod przeciwnikow nie ma klasycznych zombie, wiec sila rzeczy brakuje klimatu z pierwszych odslon. z drugiej jednak strony i tak wydaja sie byc lepszymi residentami niz 5 i 6.

Odpowiedz
A te dwie części Revelations to już wszystko? Bo wydawało mi się że to ma być serial jak Walking Dead.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon