Resident Evil (seria)
(15-11-2015, 06:41)military napisał(a): A te dwie części Revelations to już wszystko? Bo wydawało mi się że to ma być serial jak Walking Dead.

pierwsze revelations ukazalo sie pierwotnie na konsolke N3DS, a pozniej zostalo przeniesione na konsole stacjonarne. gra ma epizodyczny charakter, w sensie, ze kazdy rozdzial to jak odcinek serialu, jednak od razu wydana zostala w calosci. czesc druga natomiast wydawana byla w czesciach - kolejne rozdzialy pojawialy sie w odstepach czasowych. niemniej obecnie dostepne sa juz wszystkie epizody i mozna spokojnie grac bez obawy, ze aby poznac zakonczenie trzeba bedzie czekac ;)

Odpowiedz
A to spoko. Tylko mam nadzieję, że wyszły "fizycznie", a nie tylko online.

Odpowiedz
Gram dalej w RE6 i... jak na razie ta gra jest FANTASTYCZNA! Czy recenzentów powaliło? 46% na Metacritic? WTF? To piękna, OGROMNA gra z masą atrakcji i elementów, które gdzieś indziej byłyby DLC. Gameplay to świetnie wyważona strzelanka, która jednak ma elementy horroru - ograniczone pole widzenia, powolne ruchy, długi czas przeładowań - to sprawia, że czasem jest naprawdę nerwowo. Poziomy są GIGANTYCZNE i złożone. Fabuła to radosny kicz w stylu Planet Terror ze świetnymi potworami i bad guyem tak karykaturalnym, że gęba sama się śmieje na jego widok.

Jestem (niespodziewanie) zachwycony tą grą - a przecież mówi to gość, który uwielbia oryginalną trylogię, tank controls, survival horror i statyczną kamerę. RE6 jest inny, okej, ale to, co robi, robi ZNAKOMICIE.

Zgadzam się z każdym słowem tego gościa:

Odpowiedz
Prawie nikogo to nie obchodzi po 2ch czy 3ch ostatnich koszmarnych częściach (tu nie zapowiada się lepiej) ale wypada odnotować.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
To pewnie będę w mniejszości, ale w sumie najbardziej podobały mi się części trzecia (taki niezły mad maksowy klimat ma) i czwarta. Potem pierwsza, a dwójka i piątka to już takie, no, nieszczególnych lotów. Znaczy, cała ta seria jest głupia jak but, ale z niektórych części czerpię taką czystą rozrywkową uciechę.

A po tej zajawce ostatniej części trudno na razie cokolwiek powiedzieć. Nie widać póki co, żeby ten film czymś się miał wyróżniać na tle poprzednich części.

Odpowiedz
A mnie się wszystkie trzy (bo więcej nie zmogłem) nie podobały, ten teaser wyżej natomiast jest o tyle smutny, że dla tego gówna jedna kaskaderka straciła rękę i twarz, a jakiś gość z ekipy - życie.

Odpowiedz
Zapomniałem o tych przypadkach ale przecież to nie wina twórców filmu a osób odpowiedzialnych za bezpiecxzeństwo.

Widzę, że usunęli teaser ale nic to... jest już pełny zwiastun.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Ja tam się nie mogę doczekać :) Bardzo lubię wszystkie części poza piątką.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Doczytałem... Ale chuje... Ponoć nawet nie złożyli kondolencji rodzinie. Tak jakby chcieli to ukryć albo płacili za milczenie.

http://www.cinemablend.com/new/Crew-Member-Dies-Set-Resident-Evil-Final-Chapter-102307.html

Odpowiedz
(09-08-2016, 22:22)shamar napisał(a): Tak jakby chcieli to ukryć albo płacili za milczenie.

Kiedy ostatnio w mediach słyszałeś o jakimś wypadku na budowie albo w fabryce? Albo widziałeś głównego architekta składającego kondolencje rodzinie murarza?

Odpowiedz
A przeczytałeś, że ukrywali to przez miesiąc?

Odpowiedz
Przeczytałem, ale tu chodzi chyba o to, że "ukrywali" = "nie powiadomili prasy" co jest całkowicie zrozumiałe, a nie, że wyjęli gościa spod tego samochodu, wyjebali do rowu, przykryli liśćmi i rozeszli się do domów ;)

Odpowiedz
Resident Evil - The Final Chapter - Błagam Cie Boże... (2017)

Nie chce mi się nawet pisać, że to obejrzałem... ale może ktoś to przeczyta i zaoszczędzi pieniądze. Zacznę od tego, że historia jest właściwie identyczna jak w poprzednich filmach, tylko tutaj na koniec dostajemy podwójny twist. Pierwszy jest tak podprowadzony, że można się go domyślić już po dwóch minutach filmu. A drugi jest tak groteskowo śmieszny, że ręce opadają. Ale najpierw trzeba do tych "zaskoczeń" dotrwać, a jest to bardzo trudne. Sceny akcji, których w filmie nie brakuje, są absolutnie koszmarne. Ten film ma montażową sraczkę. Widz jest non stop bombardowany ujęciami, które trwają tylko po kilka klatek. Oglądając to czułem dyskomfort. Do tego ten kakofoniczny dźwięk... Pójście na ten film jest jak poddanie się dobrowolnym torturom.

2/10

Podobało mi się tylko parę ujęć, które pokazywały post-apokaliptyczny krajobraz.
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Przecie to niemożliwe, że filmy z serii, które jakoby osiągnęły dno dna są przebijane kolejnymi...

Odpowiedz
Zaspojluj twisty.

Odpowiedz
Za to nowa gierka jest zajebista. Nigdy nie ciągnęło mnie do serii i grałem tylko w piątkę, która niezbyt mi się podobała. Siódemka wprowadza widok z pierwszej osoby i czerpie sporo z survivalowych horrorów w stylu Outlasta czy Obcego: Izolacji. Z jednej strony jest dość kameralnie, łazimy po rozpadającym się domu i rozgrywka nie polega jedynie na strzelaniu do przeciwników, bo nie ma ich zbyt wielu - straszą nas dziwnie dźwięki, cienie ciem poruszające się na ścianie czy ogólna brzydota scenografii. Mocarny klimat. Z drugiej mamy aspekt gore i dzieją się tutaj naprawdę obrzydliwe, "fizjologiczne" rzeczy - jakieś mazie, krew, odrywane kończyny, babranie się w trupach, mutujące organizmy. I to jest przerażające. Bezpośrednio, ale także w taki podskórny sposób, w jaki można bać się raka, jakiejś zarazy, choroby, gnicia, czegoś co w najgorszym ze snów mogłoby spotkać nasze własne ciało.

Fabuły nie ma za dużo, ale jest niezła i mi w zupełności wystarczy. Jest odpowiednio tajemnicza i intrygująca i płynnie prowadzi nas od jednej lokacji do drugiej. Grafika jest przepiękna (w swej brzydocie, oczywiście), udźwiękowienie stoi na najwyższym poziomie. Rozgrywka oscyluje pomiędzy eksploracją, przygodówkowymi zagadkami oraz strzelaniem i żaden z elementów nie góruje nad pozostałymi.

I najważniejsze: to jest naprawdę straszne. Co jakiś czas muszę sobie robić przerwę :D

Odpowiedz
Pierwszy...

Drugi...

Końcówka...

Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Jedno mnie tylko interesuje - czy to się faktycznie naprawdę kończy? Bez żadnej zapowiedzi/sugestii kontynuacji? Bo tego w tej serii chyba jeszcze nie było.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Ktoś to serio jeszcze ogląda? Skończyłem na połowie drugiej części bo później to już same zwiastuny mnie odrzucały. Szkoda bo cześć pierwsza miała całkiem niezły klimat.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Część trzecia też ma niezły klimat (z tym, że nie residentowy). Niestety potem jest czwarta...
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon