Ankieta: Jak oceniasz "Rogue One: A Star Wars Story"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY]
(29-07-2020, 09:53)marsgrey21 napisał(a): , jedyny minus jaki mogę wypomnieć to CGI Leia która wyglądała naprawdę słabo, co razi tym bardziej, że Tarkin został zrobiony wystarczająco solidnie by nie odwracał uwagi od tego co dzieje się na ekranie.

Wręcz przeciwnie. Jego animkowa facjata psuła każdą scenę.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(29-07-2020, 09:10)Dr Strangelove napisał(a): Patrząc na te 4 filmy Disneya (Solo nawet nie obejrzałem do dzisiaj) to cały czas zachodzę w głowę jak im się to mogło udać. Interwencja MOC-y?

Akurat według mnie "Solo" to jest najlepszym filmem jaki Disney'owi wyszedł, przynajmniej najbliższy kina nowej przygody, chociaż oczywiście nie bez poważnych błędów. W przypadku Rogue One to nie żadna interwencja Mocy, a po prostu mocna podstawa w postaci napisów początkowych z Nowej Nadziei. Co jest jednocześnie jedną z głównych wad tego filmu, że jest on tak naprawdę niepotrzebny, względem całej Sagi. 

Ale oczywiście jestem w stanie docenić to co dobre. Zdjęcia są ładne, mamy nowe lokalizacje, które starają się wyglądać inaczej. Chociaż pokazanie tylko widoku zza okna Coruscant, to jak dla mnie trochę za mało jak na jedną z moich ulubionych planet. Ale rozumiem, że to była decyzja zachowawcza, aby nie być za blisko prequeli, podobnie jak i z Mustafar, która tutaj i w Rise of Skywalker wygląda zdecydowanie inaczej od tej w Zemście Sithów. 

Simek dość ciekawie wytłumaczył mi to z Vaderem i jestem gotowy się zgodzić, albo raczej nie toczyć batalii. I akurat zgadzam się też z shamarem, że nie tylko CGI-Leia, ale i CGI-Tarkin nie wyglądają dobrze. I tutaj znowu widzę pewien brak bycia konsekwentnym wśród zarozumiałych i wszystkowiedzących hejterów prequeli, którzy wiadomo uwielbiają krytykować, czy też powtarzają za innymi zarzuty odnośnie CGI w prequelach. I jedną z tych częstych krytyk jest, że CGI wygląda sztucznie i przez to oni kupują tego co widzą na ekranie i wydaje im się to wszystko sztuczne. I niestety ja miałem taki właśnie problem z CGI-Tarkinem, że ile razy go widzę to nie myślę sobie "O Tarkin", ale "O CGI-Tarkin". Ja nie widzę Tarkina, Petera Cushinga ja widzę CGI-imitację, która nawet na najwyższym poziomie dalej nie wygląda jak prawdziwy aktor z krwi i kości. I to mnie wybija z seansu i teoretycznie jeżeli hejterzy prequeli są konsekwentni to i tutaj powinni hejcić. 

Przy czym też nie uważam, że Rogue One to jakiś zły film. Dla mnie to takie bezpieczne 6/10 i ten film zostawia mnie obojętnym. Co też jest sporym osiągnięciem względem trylogii sequeli, która skłania mnie ku Ciemnej Stronie Mocy. Jedynie ten status jaki ma Rogue One w fandomie, którzy wręcz porównują ten film do drugiego przyjścia Jezusa mnie czasami dziwi. Ale z drugiej strony każdy ma prawo do własnej opinii, no chyba że chodzi o The Last Jedi. Oczko 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ostatnio obejrzałem znów cała sagę, 9 filmów głównej sagi plus dwa spin offy w jedynej słusznej kolejności.
Wchodzę do tego tematu i co widzę? Lolwrence w typowym dla siebie stylu jedzie po SW Disney'a, nawet jeśli to jest najlepszy SW od Disney'a a być może i najlepsze SW w ogóle.
Tak, nie wacham się użyć tego sformułowania po obejrzeniu wszystkich 11 filmów. Dla mnie to najlepsze Gwiezdne Wojny, film z najlepsza fabuła mimo iż przed nakręceniem tego dzieła każdy uważał ze jest bardzo nie potrzebne pokazywać coś co zostało wspomniane w napisach otwierających Nowa Nadzieję. Myszce Miki prawdopodobnie przypadkowo udało się zrobić bardzo poruszający film w tym świecie z bardzo fajnie dawkowanych humorem, nienachalnym i jednocześnie film który zaraz po Zemscie Sithów jest najbardziej poważna historia w tym uniwersum.
Edwards pokazał też jak można przedstawić silna kobieca bohaterkę bez nadmiernego epatowania jakimiś feminizmami jak to miało miejsce w nowej trylogii. Jyn Erso to zajebista postać i gdyby nie to co stało się na końcu Łotra mogła by być główna bohaterka sequel Trilogy.
Oczywiście, że końcowa scena z Vaderem to fan service, ale zrobiony znakomicie, jest krótki ale mocno intensywny, pokazuje Vadera jako niepowstrzymana maszynę, która po części jest. Znakomita scena, co do której zarzuty Lawrenca uważam, za zwykle czepialstwo.
Finalowa bitwa na Scariff jest fantastyczna z masą genialnych efektów specjalnych, moim zdaniem najlepszych ze wszystkich Disneyowskich Wojen.
Film ma moje serduszko i to jedyny film że stajni SW, który mam zamiar kupić na UHD.
10/10
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(29-07-2020, 21:24)Danus napisał(a): Tak, nie wącham się

mamy na to tylko twoje słowo Uśmiech

Cytat:i gdyby nie to co stało się na końcu Łotra mogła by być główna bohaterka sequel Trilogy.

Też tak uważam, no ale wtedy zakończenie RO już by nie było takie dobre.

Cytat:moim zdaniem najlepszych ze wszystkich Diseyowskim Wojen.

Bezapelacyjnie, to jedyny film Disneya, w którym udało im się uchwycić tą magiczną atmosferę, którą miały oryginalne filmy i stworzyć żyjący świat i  fantastyczne postacie z krwi i kości. Za samego łasicowatego i nadmiernie ambitnego, ale ludzkiego imperialnego biurokratę ten film ma u mnie duży plus. Do tego wygląda najlepiej ze wszystkich SW od Imperium Kontratakuje, co z kolei pozwala mi spokojnie czekać na Diunę mimo braku Deakinsa w ekipie.

Odpowiedz
Mógłbym się podpisać pod postem Danusa. RO to też, chyba, moje ulubione SW. Postawiłbym ją obok Imperium i ROTS.
A to, że jest taką serio i poważna: najwyżej. Jest niby dowcipny robot ale nie jest infantylny i irytujący.

Właściwie wszystko tu gra, od początku do końca. Oprócz Tarkina. Serio, mogli go pokazywać mniej i z oddali i efekt byłby znacznie lepszy.

Fajnie się czyta pierwsze posty tematu. Szczególnie kiedy obejrzy się teaser, który jednak wyglądał trochę inaczej niż finalny film

https://youtube.com/watch?v=r7CbqdBhO2A

Z komentarzy pod klipem dowiaduje się, że wykorzystali go w... Solo. W sumie fajnie
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(30-07-2020, 09:59)zdzichon napisał(a):
(29-07-2020, 21:24)Danus napisał(a): Tak, nie wącham się

mamy na to tylko twoje słowo Uśmiech
Niech zostanie dla beki, ale ktoś kto wymyślił auto poprawianie słów w androidzie powinien palić się w piekle.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon