• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Roman Polański
Mefisto napisał(a):Żałosne to jest wieczne czepianie się go za jeden incydent sprzed 30 lat, których setki zdarzają się dziennie na tej planecie, z czego połowa za obopólną zgodą [...]To jest żałosne.

Dlaczego ścigają Polańskiego? Na pewno z dwóch powodów:
1. bo spektakularne przyskrzynienie światowej sławy celebryta byłoby idealną reklamą dla osoby, która to by zrobiła, będącą dużym krokiem w stronę awansu;
2. bo odpuszczenie tej sprawy, to stworzenie precedensu, którym mogliby się posługiwać inni pedofile, co byłoby jednoznaczne z porażką systemu ścigania w USA.

Polański miga się od odpowiedzialności za to, co zrobił wiele lat temu, ale nie zmieni to faktu, że jest pedofilem. To, że spieprzył z kraju, w którym popełnił przestępstwo i przesiedział pół życia gdzie indziej w ciepełku, nie rozwiązuje sprawy. Uniknął odsiadki za kratkami, gdzie stałby się najbardziej rozchwytywaną dziwką z momentem poznania przez innych więźniów przyczyny z jakiej siedzi, dlatego w zamian za wolność i sprawny zwieracz do końca swoich dni będzie musiał sie mierzyć ze smrodem, którego sobie sam narobił.
Obópulna zgoda? Co to za pieprzenie? Dziewczyna miała 13 lat- to było dziecko i nikt mi nie wmówi, że była w stanie trzeźwo i dojrzale ocenić nacisk dorosłego mężczyzny.
Polański przez wiele osób został ułaskawiony jako znany reżyser, osoba medialna. Jak dla mnie zasługuje on na coś w rodzaju pamiątki jaką Aldo Raine zostawiał nazistom w Basterdach. I taką pamiątką jest właśnie wieczne rozdmuchiwanie tej sprawy. Romek ma na co zasłużył. Może i zostanie zapamiętany jako wielki reżyser, ale wszyscy również będą widzieć w nim pedofila. I tak ma być. Pedofilom (znanym i nieznanym) mówię nie i jakby ta sprawa dotyczyła mojej córki to osobiście upierdolił bym mu ręce.

Cóż, zrobił się mały off-top światopoglądowy, ale to nie ja go zacząłem, a patrzenie na czyjeś zwyrodnialstwo przez palce strasznie mnie drażni.

Nie wiesz, że to forum FILMOWE?!?!?!?! Jest ZAKAZ rozmawiania na tematy światopoglądowe!!!!1 Usuń posta, a najlepiej cały ten wątek, póki Danus nie zobaczył i nie naskarżył!

==============Edit========================
Nie ja rozpocząłem temat tych mniej chwalebnych dokonań Romana Polańskiego, więc czemu do mnie kierowane są pretensje. Czyżby można było pisać, że Roman biedny jest, bo czepiają się go, że przespał się z dzieckiem, a potępiać pedofilskich ciągot już nie? Jeśli moderatorów razi mój post, to niech go usuną (a najlepiej wszystkie posty poruszające temat pedofilii w wykonaniu pana reżysera). Ja nie poczunię żadnych kroków w celu usunięcia mojej wypowiedzi, dopóki w tym temacie będzie choć jedno zdanie próbujące zbagatelizować wykorzystywanie seksualne dzieci.

Odpowiedz
Guzeppe napisał(a):1. bo spektakularne przyskrzynienie światowej sławy celebryta byłoby idealną reklamą dla osoby, która to by zrobiła, będącą dużym krokiem w stronę awansu;

Zdaje się, że koleś, któremu na tej sławie zależało i od którego to się zaczęło już nie żyje.

Cytat:bo odpuszczenie tej sprawy, to stworzenie precedensu, którym mogliby się posługiwać inni pedofile, co byłoby jednoznaczne z porażką systemu ścigania w USA.

Tak, ponieważ ten system wielokrotnie okazywał się sukcesem :lol:

Cytat:Polański miga się od odpowiedzialności za to, co zrobił wiele lat temu, ale nie zmieni to faktu, że jest pedofilem.

Gdyż? Pedofil to osoba, która ugania się tylko za małolatami (a konkretniej dziećmi - naginanie pedofilii do nastoletnich, pod względem fizycznym właściwie już kobiet, które zresztą w tym całym USA i tak dają dupy na lewo i prawo i nazywanie tego wielką zbrodnią to lekkie przegięcie). Polański ma udowodniony jeden taki wyskok przez 30 lat, w dodatku sam posiada sporo dzieci. Więc nie, nie jest pedofilem jak dla mnie.

Cytat:To, że spieprzył z kraju, w którym popełnił przestępstwo i przesiedział pół życia gdzie indziej w ciepełku, nie rozwiązuje sprawy.

Uciekając z kraju zrobił faktycznie nienajlepiej, ale skoro sędzia zrobił go w jajo...

Cytat:Uniknął odsiadki za kratkami, gdzie stałby się najbardziej rozchwytywaną dziwką z momentem poznania przez innych więźniów przyczyny z jakiej siedzi, dlatego w zamian za wolność i sprawny zwieracz do końca swoich dni będzie musiał sie mierzyć ze smrodem, którego sobie sam narobił.

LOL - gdyby doszło do odsiadki na pewno nie byłoby tego, co napisałeś powyżej :D

Cytat:Obópulna zgoda? Co to za pieprzenie?

CZYTAMY-ZE-ZROZUMIENIEM.
Nie chodziło mi tu o jego wyczyn, tylko o te pozostałe setki. :roll:

Cytat:Dziewczyna miała 13 lat- to było dziecko i nikt mi nie wmówi, że była w stanie trzeźwo i dojrzale ocenić nacisk dorosłego mężczyzny.

I nikt Ci nie wmawia.

Cytat:Romek ma na co zasłużył.

Nie do końca się z tym zgodzę - w ogóle nie widzę sensu porównywania jego osoby do kryminalisty za jeden feralny incydent. Gdyby kogoś zajebał, to tak.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Guzeppe napisał(a):Dlaczego ścigają Polańskiego? Na pewno z dwóch powodów:
1. bo spektakularne przyskrzynienie światowej sławy celebryta byłoby idealną reklamą dla osoby, która to by zrobiła, będącą dużym krokiem w stronę awansu;
2. bo odpuszczenie tej sprawy, to stworzenie precedensu, którym mogliby się posługiwać inni pedofile, co byłoby jednoznaczne z porażką systemu ścigania w USA.
Niewątpliwie. Ten pierwszy powód jest głównym dla którego nadal nie chce tam wracać; boi się powtórki medialnej nagonki z 77 r.
Guzeppe napisał(a):Polański miga się od odpowiedzialności za to, co zrobił wiele lat temu, ale nie zmieni to faktu, że jest pedofilem.
Nie jest. Był na badaniach psychiatrycznych i ma oficjalne orzeczenie psychiatry, że jest zdrowy.
Ja również nie chcę offtopu zaczynać, zobaczymy co z tego będzie :)

Odpowiedz
Nie wiem jak wy, ale ja jestem oburzony tym, co się dzieje. Wręcz głowie mi się to nie mieści! Jak to jest w ogóle możliwe, że rozmawiając o reżyserze, istocie ludzkiej, nie jesteście w stanie trzymać się tylko wymiaru filmowego jego osoby? Ślepi jesteście?! Przecież to forum.... *FILMOWE*. Jakim prawem poruszacie inne aspekty, niż te.... *FILMOWE*?! Jako moderator, uprzejmie proszę Danusa o naskarżenie do administracji, bo zaraz z rozmów o zabarwieniu światopoglądowym zrobi się kłótnia dwuzdaniowa i temat o doskonałym reżyserze, Romanie Polańskim będzie trzeba zamknąć!!!
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Wiedziałem, że zakładanie tego topicu było złym pomysłem :P

Tym bardziej, że Roman zrobił 2 filmy o Szatanie, więc mamy tu też wątek religijny, a od Szatana do Boga, Kościoła i ustroju niedaleka droga...

Odpowiedz
@Rodia
Dzięki za ten wątek, za to zestawienie i komentarze <ok>

Czego się boi Polański?
Parę słów o amerykańskim systemie sprawiedliwości:
Cytat:W polowaniu na Romana Polańskiego, jakie Szwajcarzy zafundowali światu, aby przypodobać się Ameryce, nawet ludzie sympatyzujący z wielkim reżyserem pytają, dlaczego tak się boi dzisiaj stanąć oko w oko z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Aby lepiej zrozumieć te obawy, warto spojrzeć na inny przypadek oskarżonego o głośnym nazwisku, który, w ocenie zdecydowanej większości ekspertów prawnych, nie doczekał się rzetelnego potraktowania ze strony amerykańskiej Temidy.
Reszta tutaj:
http://alfaomega.webnode.com/products/korespondencja%20z%20usa-%20andrzej%20lubowski%3a%20czego%20boi%20si%c4%99%20pola%c5%84ski-%20/

Odpowiedz
Cóż, mój drogi, jako że Polański jest jednym z moich ulubionych reżyserów, z zadowoleniem przyjąłem wieści o odzyskaniu przez niego wolności. Ale to wszystko nie usprawiedliwia wygadywania głupot. Amerykański wymiar sprawiedliwości może być wedle uznania systemem bliskim doskonałości albo bliskim obłędu, tudzież zakamuflowanego totalitaryzmu. Każdy ma prawo do takiej oceny, jaką uważa za słuszną - pod warunkiem, że ma jakieś pojęcie o temacie. Jest tylko jedno ale. Polański przekraczając amerykańską granicę (i granicę danego stanu) uznał jednocześnie amerykańską jurysdykcje i amerykańskie przepisy stanowe. Każdy ma prawo uznać inny system prawny za opresywny, opresywny wobec mojej skromnej osoby będzie np. system prawny państw islamskich, ale ani mi do głowy nie przychodzi tam wyjeżdżać.

Odpowiedz
News dnia: obsada nowego filmu Polańskiego !

Odpowiedz
Ciekawie. Winslet, Waltz, Foster... A Dillion według nich powinien dostać Oscara za Garbiego? :grin:
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
A mnie wkurwia, że Romek dalej nie ogarnął powrotu do USA i adaptację sztuki dziejącej się w Brooklynie będzie kręcić w Paryżu, ja jebię. No ale chyba niestety trzeba się pogodzić z tym, że to się już nie zmieni...

Odpowiedz
ja z kolei nie rozumiem po co zabiera się on za takie "amerykańskie" projekty. Nie ma ciekawych "europejskich" tematów/książek/sztuk etc?

Odpowiedz
Może i są, ale to chyba ma dla niego znaczenie drugorzędne - ważny jest temat i jakość tekstu. Widocznie bardziej mu odpowiadają te amerykańskie, a że i tak kręci je w krajach Europy to nie sądzę, żeby przywiązywał wagę do tego skąd dany tekst pochodzi ;)

Odpowiedz
Rodia napisał(a):A mnie wkurwia, że Romek dalej nie ogarnął powrotu do USA

Ke? Niby jak ma to zrobić? Stanąć na granicy, powiedzieć "wróciłem" i oczekiwać gorącego przywitania? Spałeś przez ostatnie 20 lat czy jak? :)

Odpowiedz
O ja, no przecież wiadomo o co chodzi. Jakby chciał i się postarał i obczaił swoje stare kontakty tam to jestem pewien, że to nieszczęsne uniewinnienie w końcu by dostał. Problem w tym, że on nie chce bo się boi mediów i mu we Francji wygodnie. Jak siedział w areszcie domowym to rękami i nogami bronił się byleby tylko do tego USA nie wrócić. Ech.

Odpowiedz
Nie sądzę. I tak powinien się cieszyć, że mu Szwajcarzy dupę w końcu uratowali odmawiając ekstradycji, bo ze strony amerykańskiej, to się raczej odsiadka szykowała na bank i nawet Jezus Chrystus by nie pomógł.

Odpowiedz
Rodia napisał(a):O ja, no przecież wiadomo o co chodzi. Jakby chciał i się postarał i obczaił swoje stare kontakty tam to jestem pewien, że to nieszczęsne uniewinnienie w końcu by dostał.

Oj nie. Na to była szansa zaraz po wydarzeniu, ale sędzia dał ciała, Polański się przestraszył i teraz już nie ma powrotu.

Odpowiedz
No i co, sugerujesz, że by dostał lata więzienia? Nie wierzę w to. Obstawiam, że daliby mu najwyżej 2 - 3 miesiące odsiadki tak jak w 77 r. żeby zamknąć całą sprawę, mieć gościa z głowy i odczepić się od niego. Przecież Polański jest cholernym pain in the ass dla amerykańskiego systemu sprawiedliwości i jestem pewien, że oni tam chcą już zwyczajnie z tym skończyć. Jakby trafił do więzienia na 20 lat to w mediach zaczęłaby się istna wojna.

Żeby było jasne - patrzę na ucieczkę Polańskiego z USA głównie z perspektywy ogromnej straty dla światowego kina. Gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej Romek zapewne dalej by żył w LA z Sharon i robił film za filmem, a jego nazwisko wymieniane by było razem ze Scorsese, Leanem, Bergmanem czy Wellesem. I tego właśnie zupełnie nie jestem w stanie przeboleć - ogromnego, zaprzepaszczonego talentu człowieka, który po uciecze do Europy robił filmy co 4 - 5 lat i wymyślał jakieś chore scenariusze z Brachem, które może i były dla niego atrakcyjne, ale siłą rzeczy nie były w stanie zaistnieć w szerokiej świadomości. Nie jest przecież tajemnicą, że dwa filmy Polańskiego uważane za jego największe osiągnięcia - Rosemary i Chinatown - nie były autorskimi projektami, tylko zostały zrobione "na zamówienie" od producentów. Zresztą Polańskiemu bardzo pasował tamtejszy system robienia filmów i warunki jakie tam miał, mówił, że dzięki niemu był w stanie osiągnąć 100% swojego potencjału - zarówno z planu Rosemary jak i Chinatown ma bardzo ciepłe wspomnienia.

Zamiast tego uciekł do Europy i zaczął robić filmy pokroju Piratów czy Gorzkich Godów. I wali mnie, że niektóre z nich jak Death and a Maiden czy Ghost Writer są zajebiste - gdyby został w Stanach robiłby takie co roku. Pomyślcie jaka ilość wielkich dzieł została w ten sposób zaprzepaszczona :/

Odpowiedz
Rodia napisał(a):No i co, sugerujesz, że by dostał lata więzienia? Nie wierzę w to. Obstawiam, że daliby mu najwyżej 2 - 3 miesiące odsiadki tak jak w 77 r. żeby zamknąć całą sprawę, mieć gościa z głowy i odczepić się od niego.

Zamknąć sprawę mieli już wtedy i jakoś nic z tego nie wyszło. Nie mówiąc już o tym, że bardzo dużo osób tam chciałoby jego głowy w tej chwili. Wystarczy popatrzeć jaka była afera w Szwajcarii, która bądź co bądź jest państwem neutralnym. Poza tym już nie chodzi o to ile by dostał, tylko o to, że znowu wokół jego osoby rozpętałby się trwający niemały okres czasu cyrk. Po tylu latach, w jego wieku, ja też bym im pokazał fucka i łaził dalej po Europie.

Odpowiedz
Rodia napisał(a):Gdyby wydarzenia potoczyły się inaczej Romek zapewne dalej by żył w LA z Sharon i robił film za filmem,
Mhm, chyba ci umknęła jedna "drobnostka", Sharon już od dłuższego czasu nie żyła.

Odpowiedz
Słowo "wydarzenia" odniosłem też do masakry Mansona ;]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości