Ross Kemp on Gangs
#1
[Obrazek: Ross%20Kemp%20on%20gangs%20title_3.jpg]
Nie znalazłem nigdzie dyskusji na temat tej serii.

Na RKOG natknąłem się przypadkiem, przeglądając kanały Discovery. Na pierwszy rzut oka, reportaż wyglądał jak jeden z wielu programów policyjnych, które stacja ta produkuje niemalże taśmowo. Moją uwagę przykuła jednak, sylwetka prowadzącego. Ogolona głowa, "bycza" prezencja, czarny t-shirt i skóra. Przez chwilę wydawało mi się jakbym oglądał detektywa Vica Mackey z "The Shield" na żywo. Ów sobowtór Michaela Chiklisa to Ross Kemp, brytyjski aktor, który po zakończeniu kariery filmowej zyskał uznanie jako reporter śledczy i "Najtwardszy Facet w Anglii", właśnie robotą wykonaną przy RKOG.
Filmweb napisał(a):Serial dokumentalny przedstawiający bez cenzury najniebezpieczniejsze gangi na świecie. Ross Kemp jako prowadzący przemierza cały świat ukazując historię powstania grup, ich członków na co dzień, mentalność, cele jakie im przyświecają. Serial składa się z trzech serii po 4 odcinki każdy plus 2 odcinki specjalne. Na pierwszą serią składają się: Rio de Janeiro, Nowa Zelandia, Orange Country California, Londyn. Seria druga to: El Salvador, Moskwa, Cape Town, St.Louis. Na serię trzecią składają się: Jamaica, Polska, Kolumbia, Timor Wschodni. Tematem odcinków specjalnych są nastoletnie gangi Południowego Londynu oraz fascynacje bronią palną w Stanach Zjednoczonych
Serial jest szalenie wciągający, a formuła sprawdza się w każdym odcinku. Wszystko przedstawione jest na surowo, bez owijania w bawełnę i cenzurowania przestępczego półświatka. Kemp i jego ekipa prezentują jaja ze stali, wchodząc w sam środek roju, rozmawiając zarówno z członkami gangów jak i ich ofiarami oraz przedstawicielami lokalnych sił porządkowych. Każdy odcinek jest próbą infiltracji w której Kemp poprzez szeregowców próbuje dotrzeć do przywódców danej grupy przestępczej. Jego działania nie mają na celu zwalczanie owych grup, lecz ukazanie ich od środka oraz przedstawienie ideologii. Jako ciekawostka: drugi odcinek, trzeciej serii kręcony był w Polsce i skupiał się na krakowskich pseudokibicach.
W 2007 program otrzymał nagrodę BAFTA, ukazały się również dwie książki autorstwa Kempa o tej samej tematyce.
Polecam.

[Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lzb41nSIAsg[/youtube]
[Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-RZcQkrDedY[/youtube]
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
#2
Ciekawszy materiał o Polsce był w The Real Football Factories International :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#3
zajebista seryjka. oglądam właśnie o ruskich naziolach - ciekawe, kto ich sponsoruje...

Odpowiedz
#4
Rzeczywiście Vic Mackey wypisz wymaluj na pierwszym plakacie. Dopisuję do listy 'do zobaczenia' : )
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
#5
Podbijam temat w związku z pojawieniem się nowych odcinków.
Kemp nie próżnował i w międzyczasie nakręcił zupełnie nową serię "Ross Kemp: Extreme World", oraz całą masę osobnych dokumentów. Jak dotąd wyprodukowano 5 odcinków pierwszego sezonu "Extreme World". Tym razem nie ograniczyli tematyki do samych gangów, lecz wszelkiego rodzaju przestępczości, oraz sił próbujących je zwalczać. Częste nawiązania do Wojny Przeciw Narkotykom. Poziom realizacyjny wzrósł, a całość jest równie, jeśli nie bardziej bezkompromisowa w obrazach jakie pokazują, od poprzednich serii. Sam Kemp ma jaja jak berety i choć jako dziennikarz śledczy jest raczej średni, a od czasu do czasu mógłby porwać się nieco wnikliwszą analizę, lub bardziej dosadny komentarz, to jednak i tak świetnie się go ogląda, a serial wciąga. Oprócz "Extreme World" pojawiło się tez parę oddzielnych dokumentów. "Ross Kemp in Afghanistan", "Ross Kemp: Middle East", "Ross Kemp: Battle For The Amazon" oraz "Ross Kemp: The Blue House Warriors".
Polecam.

Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości