Serca Ciemności (Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse)
#1
To, że Czas Apokalipsy to film genialny nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednak równie ciekawe co fabuła filmu było to co działo się na jego planie. Serca Ciemności ukazuje proces tworzenia Czasu od samego początku pokazując wszystkie najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce na planie.

Dokument ukazuje wypowiedzi aktorów oraz reżysera, którzy po latach opowiedzieli co działo się na planie. Bardzo ciekawe są wspomnienia Martina Sheena opowiadającego o kręceniu sceny otwierającej film. Jednak same wspominki to nie jest główna atrakcja. Można zobaczyć wiele nagrań z planu, proces budowania scenografii i to co z nich zostało po przejściu tajfunu, oraz monet kręcenia wielu scen z ostrzałem wioski na czele. Dodatkowo ukazane są prywatne nagrania żony reżysera okazujące załamanego Francisa, który musiał co chwile mierzyć się z wieloma trudnościami.

To co imponuje w trakcie oglądania filmu to postawa Coppoli. Pomimo tylu trudności jakie miał cały czas wytrwale realizował film i ani razu sobie nie odpuścił. Swoją drogą dzisiaj chyba żadne studio nie pozwoliło by sobie na to co działo się na planie Czasu Apokalipsy, a Marlon Brando został by pewnie wyjebany w przeciągu pięciu minut, który był głównym "czarnym charakterem" na planie.

Bardzo dobry dokument, który z pewnością wart jest poznania. Oczywiście po seansie Czasu :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  In Search of Darkness marsgrey21 2 561 08-10-2019, 00:32
Ostatni post: LashlyUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości