Ankieta: Najlepsz
Identity
Supremacy
Ultimatum
[Wyniki ankiety]

Seria Bourne (2002-2016)
Obejrzałem zwiastun, gdyby to była pierwsza część, pewnie byłbym zainteresowany, no ale widziałem trzy poprzednie, a tu się zanosi tylko i wyłącznie na "more of the same".

Współczesne kino akcji, nie będące ekranizacją/adaptacją/kontynuacją czegoś co znam i lubię, żeby mnie zainteresowało potrzebuje bohatera(-ów), którego polubię, to warunek konieczny, jeśli zostanie spełniony, jest szansa na to, że będę w stanie wybaczyć różne mniejsze i większe problemy, jakie w filmie wystąpią, z drugiej strony - jeśli film tego warunku nie spełnia, może nawet nie mieć żadnych poważniejszych problemów a i tak go zleję i szybko o nim zapomnę.

Serie które ten warunek spełniły to min Bond-Craig oraz Fast & Furious, te którym się nie udało to min. M:I i Bourne.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Ponarzekajmy jeszcze trochę, a może Juby wróci by nam powiedzieć jak bardzo się mylimy i który poziom piekła czeka za bluźnierstwo przy ołtarzu Damona ;)
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Mylicie się :D
Trylogia Bourne'a to świetne kino akcji i Damon jest dobrym Jasonem.

Odpowiedz
Ja liczę na dobry film i zdecydowanie udaną kontynuację. Ultimatum ociera się u mnie o doskonałość. A ze zwiastuna JB wynika, że Greengrass zakończył fascynację padaczkowatym montażem i zwiększył nieco skalę samej akcji.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Pewnie obejrzę, ale wygląda to na zlepek poprzednich filmów. Szkoda, że akcja ze zwiastuna nie robi wrażenia - skala to jedno, ale pomysłów to tam nie ma. Skok przez okno w Ultimatum ma w sobie więcej powera.
I want to belive.

Odpowiedz
Do premiery został miesiąc z hakiem, więc w sieci pojawiło się kilka TV spotów, z czego najlepszy jest zdecydowanie ten:

Zapowiada się megaakcja z pościgiem, kręcona chyba w najbardziej praktyczny sposób czyli totalne przeciwieństwo F&F :) Przy okazji martketingowcy Universal chyba za mocno pocisnęli temat promocji filmu bo w jednym z materiałów niechcący ujawnili ważny spoiler. Materiał został już zdjęty. Niestety, zdążyłem obejrzeć, ale na IMDB można wyczytać trochę rzeczy w komentarzach.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ja od miesięcy próbuję się zmotywować do powtórki pierwszych trzech części i do obejrzenia tego spin-offa z Rennerem. Kurde, pamiętam, że pierwsza część była nawet całkiem niezła, ale dwie kolejne zlały mi się w jedną ciapę z której kojarzę tylko pościg po dachach w jakimś kebabowym kraju ;) Zawsze mnie dziwił tak spory sukces tej serii.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Ja w lipcu powtarzam wszystkie Bourne'y, a nawet Arona Crossa (po raz pierwszy od wyjścia z kina).

Poza kilkoma spotami pojawił się też main poster, który jest już w wersji PL
[Obrazek: 7742307.3.jpg]

Włączyłem jeden spot i choć trailer mnie rozczarował (był okej, ale miałem wrażenie że to będzie kopia poprzedniego filmu, że formuła się wyczerpała, i że jednak nie trzeba było kontynuować doskonałego zakończenia Ultimatum) to teraz jestem spokojniejszy. Na pewno będzie to świetnie skręcone kino akcji i może znajdzie się w nim coś ciekawszego. Widziałem chyba

Jak dla mnie to wciąż obok samobójców DC największy must see tych wakacji.

Odpowiedz
Juby pisze w temacie o Bournie i wiesz, że ze światem jest wszystko w porządku.

A franczyza jak była bezpłciowa, tak dalej jest bezpłciowa. Nie wiem co Wy wszyscy w niej widzicie. Parafrazując słowa Crova - nie znacie się, pierdolicie i w ogóle umrzyjcie wszyscy i huj.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
Chris Stuckmann, w oczekiwaniu na nadchodzącą kontynuację, wziął się za recenzowanie trylogii z Mattem Damonem.

Mówi jak jest (film zajebisty, ocenia na "A"), polecam obejrzeć jego video, może was zachęci do powtórki. Mnie nie musi, pewnie już w tym tygodniu włączam Tożsamość i w przeciwieństwie do Chrisa, powtórzę też Dziedzictwo.

Odpowiedz
A ja nigdy nie widziałem ani jednej części i nie zamierzam :p
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Pochwal się mamie.

Stuckmann znowu mówi jak jest (nie zgadzam się w zasadzie tylko co do sceny pojedynku, dla mnie jest git, mało czytelny był tylko za pierwszym razem):

Odpowiedz
Cytat:A ja nigdy nie widziałem ani jednej części i nie zamierzam :p
Masz racje, nie warto ; )
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Ryj Matusia zbyt mnie odrzuca.
Juby, Juby, bo za chwilę ktoś coś powie, znów się obrazisz i uciekniesz z forum z płaczem
Na 2 tyg ;)

Odpowiedz
:D

Cytat:Ryj Matusia zbyt mnie odrzuca.
Witam w klubie ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(11-07-2016, 13:25)Arahan napisał(a): Ryj Matusia zbyt mnie odrzuca.

Twoja strata. Omijają cię trzy bardzo dobre filmy z bardzo dobrym aktorem.

(11-07-2016, 13:25)Arahan napisał(a): Juby, Juby, bo za chwilę ktoś coś powie, znów się obrazisz i uciekniesz z forum z płaczem
Na 2 tyg ;)

Po pierwsze, nie było mnie na forum ze 3 miechy.
Po drugie, nigdzie nie uciekłem z płaczem. Napisałem, że jak wszyscy macie ze mną problem to żegnam i nie robię więcej problemów. Wszelkie płacze, lamenty i ciągnięcie tematu mojego zniknięcia to zasługa użytkowników forum, z których część z tego co zauważyłem, chciała żebym wrócił.
Po trzecie, jeśli nie widziałeś filmów i nie planujesz ich oglądać, to nie wiem po co w ogóle zaglądasz do tego tematu. Żegnam.
Po czwarte,

Odpowiedz
Uważaj, Arahan już pakuje kastety i bejsbola.

(03-07-2016, 22:29)Phil napisał(a): A ja z kolei przed nówką mam zamiar po raz pierwszy obejrzeć serię.

A ja już obejrzałem po raz ostatni :>
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Kilka informacji dla zainteresowanych.

1. Paru użytkowników czekało na informację, czy w roli kompozytora soundtracku do nowego Bourne'a powróci John Powell. Owszem, powrócił, ale nie sam. Z powodów osobistych (podobno umarła mu żona) ktoś mu pomógł. Drugim współtwórcą jest David Buckley, odpowiedzialny za muzykę do tegorocznego filmu Shane'a Blacka The Nice Guys. W sieci jest już okładka soundtracku i spis utworów, na końcu oczywiście nowa wersja "Extreme Ways" Moby'ego.

2. Budżet filmu to $120 milionów. Jest to o $10 milionów więcej niż kosztowało Ultimatum, ale o $5 mln mniej od budżetu Dziedzictwa.

3. Czas trwania filmu to 123 minuty. Bardzo mnie to cieszy w dobie blockbusterów trwających po 150-170 minut, których mam już serdecznie dość. Z drugiej strony, gdybym był przesądny, z dotychczasowych filmów serii dla mnie im krótszy tym lepszy.

4. Matt Damon miał pisać scenariusz do filmu razem z Paulem Greengrassem, ale był zajęty innymi projektami, dlatego za ten odpowiadają tylko reżyser i Christopher Rouse.

5. Matt przyznał, że jeżeli Greengrass będzie chciał nakręcić kolejny film o Bournie to i on powróci, ale z powodu zapieprzu w pracy w ciągu ostatnich lat, od grudnia robi sobie rok przerwy od pracy.

6. W scenie pościgu w Las Vegas zniszczono 170 samochodów!

Okładki TOTAL FILM
[Obrazek: Jason-Bourne-2.jpg]
[Obrazek: Jason-Bourne-Total-Film-Exclusive-Subscriber-Cover-.jpg]

Nowa fotka promocyjna
[Obrazek: Jason-Bourne-1.jpg]

W sieci pojawiły się już pierwsze clipy (nic nie oglądam). A tutaj fajny spot o całej serii:

Odpowiedz
Uważaj, bo będę Cię musiał znaleźć ;)

Odpowiedz
"Tożsamość Bourne'a" - Przyznam, że oczekiwałem większego rozmachu. Nie rozumiem hejtu na Matta bo gość jest dobrym aktorem, jako Bourne też wypadł bardzo dobrze. Akcja jest dobra, a montaż w cale nie był taki pocięty. Partnerka głównego bohatera na plus za to, że nie była tylko "kulą u nogi". Historia jest w sumie prosta. Skok ze schodów na grubasie mnie pozytywnie zaskoczył. Akcja z Jasonem ze strzelbą i snajperem też bardzo dobra. Dobrze, że film trwał niecałe dwie godziny, bo już bym się nudził. 7/10 i mam nadzieje, że to tylko wstęp do bardzo dobrej serii, bo gdyby nie recenzje Jubego i to, że zaraz będzie piąta część to już bym nie oglądał dalej.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon