Ankieta: Najlepsz
Identity
Supremacy
Ultimatum
[Wyniki ankiety]

Seria Bourne (2002-2016)
Przynajmniej zrobię to bezstresowo i bez kompleksów, nie licząc miejsc gdzie brakuje fucków i nie wypatrując ujęc w których powinna być krew a jej nie ma.

Odpowiedz
Mental napisał(a):mógłbyś doprecyzować, co oznacza "też tak był kręcony"?
Glównie chodzi mi tu o kamerę z ręki (to pamiętam na pewno,nie wiem,jak było z montażem), przy czym tak samo jak w serii Bourne'a dostosowywano to do sytuacji (np. jedno z najść na dom głównego bohatera lub moment podejmowania przez niego decyzji o zeznawaniu).
Cytat:Informator nie ma NIC wspólnego z kinem akcji, ba, niewiele ma wspólnego z filmem sensacyjnym
Informator jest swego rodzaju thrillerem,też trzymał w napięciu.zresztą mniejsza z tym,chodzi mi o to, że paradokumentalny styl ma swego rodzaju plusy(oprócz oczywisatych minusów)-stwarza atmosferę bliskośći i autentyczności zdarzeń.
I'm smart and I want respect!

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):Przynajmniej zrobię to bezstresowo i bez kompleksów, nie licząc miejsc gdzie brakuje fucków i nie wypatrując ujęc w których powinna być krew a jej nie ma.
Czyli po najmniejszej linii oporu. Obejrzysz kazda kupe nie myslac nawet, ze to co ogladasz mogloby byc po prostu LEPSZE.
No ale okej, ogladaj dalej :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Panowie, dajcie sobie już spokój. ;)
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Cytat:Obejrzysz kazda kupe nie myslac nawet, ze to co ogladasz mogloby byc po prostu LEPSZE.
LEPSZE wg ciebie, nie zależy mi akurat żeby filmy spełniały wymagania wszystkich Hitchów i Mentali tego świata. Poza tym, po cholerę mam sobie zaprzątać głowę czymś na co i tak w żaden sposób nie wpłynę?

Odpowiedz
wbrew pozorom wpłyniesz - wystarczy nie oglądać.

Odpowiedz
A po kiego mam nie oglądać skoro mi się podobają i z chęcią obejrzę ich sequele (również w PG13)? :twisted:

Odpowiedz
no to se oglądaj, ale nie mów, że nie można wpłynąć.

Odpowiedz
I kolejna dyskusje szlag trafil poprzez prywatne docinki, niesmiertelnie trawiacy forum spor wokol PG-13, z nieodlaczna obecnoscia sztandarowych ostatnio tytulow: Transformers i Batman Begins. Rzygac powoli sie chce.

Odpowiedz
Ale ja mówię, że mi nie przeszkadza Pg-13 w Bournie 8) (i poza nim też)

Odpowiedz
Jakuzzi, nic szlag nie trafil. Po prostu Bourny zostaly naznaczone przez zaraze dzisiejszego kina. Musi to byc zostac odnotowane, bo inaczej bedzie przyjmowane z usmiechem, dopoki ktos nie pojmie, ze filmy o TAKIEJ tematyce powinny byc juz tylko dla doroslych i wsio.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Jeśli chcesz rozmawiać o "dzisiejszym kinie", to zanim zaczniesz, porównaj sobie po cichu "filmy o TAKIEJ tematyce" z ostatnich 10 lat z "filmami o TAKIEJ tematyce" sprzed 30 lat. To raz. A dwa: dorośli oglądają filmy szpiegowskie i filmy akcji dla... szpiegów i akcji. W każdym razie ci dorośli, co naprawdę dorośli.

Na marginesie: przepraszam bardzo, że jako gościu z zewnątrz zadaję takie pytanie, ale wy tu, chłopcy, tak od dawna o tym PG-13? Bo ja jestem na forum od jakiegoś tygodnia i już gdzieś tak od trzeciego dnia mam dość tego tematu. To tak a propos szlagów i trafiania.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Wszystko zaczęło się na ostro bodajże przy DH 4.0, z tego co pamiętam. ;)

Cytat:dorośli oglądają filmy szpiegowskie i filmy akcji dla... szpiegów i akcji. W każdym razie ci dorośli, co naprawdę dorośli.

Naturalną konsekwencją akcji jest w wielu wypadkach krew, złamana noga, postrzał itd. Jeżeli reżyser mi to wycina/cenzuruje to ja czuję że dostałem wybrakowany produkt, co gorsza wybrakowany tylko dlatego żeby jakiś dzieciaczek mógł na niego pójść rodzicami, to frustrujące.

Nie jestem jakimś maniakiem przemocy. Uznaję ją za taki sam środek filmowego wyrazu jak np. muzykę. Czasami jest potrzebna, czasami nie. Ale usuwanie/wstawianie muzyki do filmu nie po to aby to zrobiło dobrze filmowi tylko dlatego że jakaś tam duża grupa potencjalnych odbiorców ten utwór może lubić jest głupie.

Odpowiedz
bo DH4 to coś, czego nie spodziewałem się ujrzeć w najgorszych koszmarach. transformery, batmany, wszystko mógłbym przeboleć, ale nie kino akcji. nie powinno się w ten sposób wykańczać filmów. film może być głupi, nieudolnie nakręcony, źle zagrany, ale nie może być ocenzurowany. to coś tak potwornego, że do rzygów Jakuzziego dołączam moje własne rzygowiny. zarzygana sprawa, tyle powiem:)

Odpowiedz
Glut napisał(a):Naturalną konsekwencją akcji jest w wielu wypadkach krew, złamana noga, postrzał itd. Jeżeli reżyser mi to wycina/cenzuruje to ja czuję że dostałem wybrakowany produkt, co gorsza wybrakowany tylko dlatego żeby jakiś dzieciaczek mógł na niego pójść rodzicami, to frustrujące.
Wiesz, nie. Kino to jest fikcja. Kino to jest oszustwo. Kino to jest konwencja. Umowność. Zresztą oczywiście nie tylko kino -- literatura, wszelka sztuka, wysoka i niska. Kto tego nie rozumie, kto to bierze zbyt dosłownie -- ten będzie cierpiał. A poza tym będzie stawiał przed kinem wymagania, które w tej czy inny sposób je wypaczają. Stąd w dzisiejszych czasach "zaraza" dosłowności. A nie, bynajmniej, "cenzury". Lata się komuś pomyliły.

Chodzi o to, że nie wszystko trzeba pokazać, żeby było po bożemu. To, że dzisiaj kino przekracza kolejne granice tego, co wolno, nie znaczy, że każdy film musi się wpisywać w ten trend. Ja też lubię krwawe filmy, spoko. Ale dorosły widz naprawdę nie potrzebuje krwi, flaków i popękanych kości, żeby mieć satysfakcję, że właśnie kogoś zabili. Dojrzałemu widzowi wystarczy wiedzieć, dlaczego go zabili i jak to wpływa na fabułę.

Jeśli jeszcze nie jest jasne, co mam na myśli, to dam przykład z innego poletka tabu. Otóż bywają filmy, które w bardzo poważny, złożony i dorosły sposób podchodzą do tematu relacji damsko-męskich. Do miłości, porządania, zdrady i takich tam pierdół. Żadne dziecko tego nie będzie chciało oglądać choćby dlatego, że zaśnie z nudów. Ale to naprawdę nie oznacza, że jeśli pani A puszcza się z panem B, to my musimy następnie obejrzeć, jak sobie spółkują. Jasne? I może sobie taki film mieć dowolny rating, nie będzie przez to mniej "dla dorosłych", jeśli tylko jego tematyka będzie dla dorosłych.

Tak samo seria o Bournie. Przeznaczona dla nieco starszych widzów ze względu na treść, wcale nie musi ich kokietować krwawą formą. Bo nie taka jest formuła tej serii. Przypominam myśl z początku: kino to umowność. Każde, zresztą.

Odpowiedz
pierdolisz jak potrzaskany za przeproszeniem. kto tu na forum domaga się flaków? wskaz mi choć jedną osobę, która chce flaków. wszyscy zgodnie mieszamy z gównem takie hiciory dla młodzików jak hostel, piła i inne. tu wszyscy są normalni. niektórzy po prostu nie mogą się pogodzić, że sie ich w ch*** robi i psuje dobrą zabawę, którą - gdyby urodzili się 20 lat wcześniej - mieliby zapewnioną na co drugim filmie.

EDIT

a Bourne Supremacy to bardzo dobre kino. ludzie poważni, nikt nie kozaczy, nie wyrywa dup, nie opowiada dowcipów. naprawdę solidny akcyjniak. oczywiście brak R widoczny. jedyne co mnie zirytowało to ta gimnazjalistka, która normalnie grywa w filmach o dyskotekach i tańczeniu.

montaż - znośmy. w filmie jest taka scena: bohater wchodzi do pokoju hotelowego. 4 cięcia. sweet.

pościg samochodowy ulicami Berlina. znakomity. zero wybuchów.

Odpowiedz
Cytat:Wiesz, nie. Kino to jest fikcja. Kino to jest oszustwo. Kino to jest konwencja. Umowność. Zresztą oczywiście nie tylko kino -- literatura, wszelka sztuka, wysoka i niska. Kto tego nie rozumie, kto to bierze zbyt dosłownie -- ten będzie cierpiał. A poza tym będzie stawiał przed kinem wymagania, które w tej czy inny sposób je wypaczają. Stąd w dzisiejszych czasach "zaraza" dosłowności. A nie, bynajmniej, "cenzury". Lata się komuś pomyliły.

Jeżeli ktoś chce stworzyć sugestywną atmosferę filmu szpiegowskiego o tajnej organizacji USA, która sprząta niewygodnych ludzi, w tym swoich agentów, a nie może pokazać postrzału to to jest dla mnie dziecinada.

Moja teoria nt. współczesnego kina jest następująca: Brakuje środka. Są popierdółki dla dzieci, są i Hostele. A nie ma filmów dla normalnych ludzi, a jak są to najczęściej wybrakowane, vide Bourne.

Mental - pościg imo. possysa po całości. Przeradza się w taką ferię barw/cięć że nie wiem na co patrzeć i zasypiam. Jedno z niewielu miejsc gdzie montaż jest fe. Teraz żałuj że na Ultimatum do kina nie poszedłeś. ;)

Odpowiedz
obejrzałem druga część na kompie. trzecią zapewne kiedyś też zobacze, ale do kina nie pójde.

Cytat:A nie ma filmów dla normalnych ludzi, a jak są to najczęściej wybrakowane, vide Bourne.

dokladnie. dzisiaj nie ma juz rozrywki, którą mógłbym spokojnie polecić osobie np. po czterdziestce.

Odpowiedz
Mental napisał(a):pierdolisz jak potrzaskany za przeproszeniem.
Mam taką grzeczną prośbę. Proszę, żebyś ją spełnił, bo możliwe, że nie będziesz tego musiał robić długo. Ignoruj istnienie moich postów. Zgrzytaj zębami i obchodź szerokim łukiem, bo ja naprawdę nie lubię takich odzywek. Jakoś tak przez lata odwykłem, odkąd nie bywam na Usenecie, a na onet nie wchodzę. Przy okazji zapewniam, że to się da zrobić. Jak być może zauważyłeś, ja ostatni raz dyskutowałem z Tobą bodajże drugiego dnia mojej bytności na forum. Nie bez powodu. W każdym razie z góry dziękuję.

Odpowiedz
Mental, ja dziś z tatą oglądłem Źródło. Podobało się. :))

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon