Seria Cloverfield
Moja wypowiedź wyżej może fałszywie sugerować, że film jako całość to straszny paździerz. Nieprawda. Do sceny, którą opisałem w pierwszym spojlerze, to był dobry, momentami bardzo dobry dreszczowiec. Gdyby uciąć całość tam, gdzie wskazałem, wystawiłbym mocne 7/10.

Odpowiedz
Rozumiem o co Ci chodzi. Sam też odbieram ten film jako dziwną konstrukcję.

Historia jest bardzo ciekawa, ale główna bohaterka mi zgrzyta nawet bez tej absurdalnej końcówki. Szkoda, że tego nikt nie pociągnął w jakimś konkretnym kierunku, bo mogło być bardzo dobrze. No a jest cyrk.
.

Odpowiedz
(30-04-2016, 21:14)Mental napisał(a): To się powinno skończyć

Doookładnie! Absolutna zgoda! Znakomity pomysł na zakończenie. Trzeba zrobić tak: wbić materiał w program i obrobić, wycinając zgrabnie zupełnie chybiony, z dupy finał i będzie thriller sf jak malowanie! Ja bym dał jednak więcej niż 7/10. O oczko.

Odpowiedz
Tomkiewicz napisał(a):Trzeba zrobić tak: wbić materiał w program i obrobić, wycinając zgrabnie zupełnie chybiony, z dupy finał

Ok, ale pozostaje jeszcze kwestia sceny z obaleniem skrzynki pocztowej. Bez niej

Ja nie mam pomysłu, jakby to wmontować w końcówkę.

Odpowiedz
To dajmu se spokój. Film jest dobry taki jaki jest. I bez tej końcówki nie wiedzielibyśmy w którą stronę pojechała by Winstead.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Nie, nie jest dobry. Jest idiotyczny, parodystyczny i rozwala cały klimat budowany wcześniej.

Odpowiedz
Przefajny film, szkoda, że na raz. Końcówka nie specjalnie mnie raziła, bo to była jedna z wielu możliwości branych pod uwagę od samego początku. Inna sprawa, że zgodzę się z Mentalem - mogli sobie tą całą zabawę w chowanego darować i skończyć po prostu na tej kwestii i tym widoku. Pytanie czy będzie sequel, bo zakończenie otwarte i idzie to jakoś połączyć mocniej z "jedynką".

8 / 10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Rewelacyjny film, naprawdę.
Oczko w dół oczywiście za fuckera w stronę wszystkich widzów mających nadzieję na
.
Znakomite aktorstwo całej trójki, fantastycznie oglądało się relacje między postaciami, autentyczna chemia miedzy nimi dzięki której same dialogi oglądało się z przyjemnością. Końcówka ciekawa i nawet mi nie przeszkadza, jak wiadomo to mój ulubiony motyw S-F w kinie. Porządne efekty i co muszę przyznać znakomite efekty dźwiękowe. Az nie mogę się doczekać tego filmu na BD chociażby dla samego dźwięku- miód dla uszu.
Razi mnie tylko to otwarte zakończenie, chociaż ostatnia scena genialna, to czuję, że kontynuacji nie będzie.
9/10 i miano największego pozytywnego zaskoczenia tego roku.
Plus oczywiście za scenę z tekstem:
"Bez jaj"
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
To zakończenie tylko udaje otwarte. Nikt nie udaje nawet, że to jakaś furtka do kontynuacji. Bohaterka miała przejść tę swoją przemianę i tylko o to chodzi w końcówce. Sequel tego filmu nie ma racji bytu.
.

Odpowiedz
Mógłbym bez końca oglądać jak cała trójka żyje sobie w bunkrze, rozmawiając, grając, jedząc czy naprawiając jakieś usterki i odkrywając co tak naprawdę się stało ze światem. Kontrast między końcówką jest ogromny i chociaż spodziewałem się czegoś takiego (albo czegoś podobnego), to niesmak zostaje. Z naprawdę mocnego i świetnego thrillera trzymającego w napięciu i budowanego aktorstwem i tajemnicą zostaje w sumie nie wiadomo co...

Odpowiedz
(05-05-2016, 11:49)srebrnik napisał(a): To zakończenie tylko udaje otwarte. Nikt nie udaje nawet, że to jakaś furtka do kontynuacji. Bohaterka miała przejść tę swoją przemianę i tylko o to chodzi w końcówce. Sequel tego filmu nie ma racji bytu.
Ale ta przemiana jest aż nazbyt wysunieta na pierwszy plan jakby reżyser młotkiem chciał nam wbić do głowy- patrzcie jak nie widzicie bo moja bohaterka przeszła przemianę. Strasznie to naiwne.
Sam design ostatnich 15 minut spodobał mi się na tyle, że jednak obejrzalbym ciąg dalszy- oczywiście z Winstead w roli głównej po przemianie;)

Odpowiedz
Fajny filmik. Zakończenie jest spoko poza

I tyle. Podoba mi sie pomysl robienia serii filmow powiazanych tytulem i "dziwnością" na wzor Twilight Zone. Mam nadzieje, ze bedzie wiecej.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Dobry film, ale całkowicie zgadzam się z Mentalem gdzie powinien się skończyć.

Odpowiedz
Przez dużą część był to świetny, trzymający w niepewności thriller. Tylko ta finałowa akcja niepotrzebna. Film mógłby się skoczyć wcześniej, albo inaczej, skromnie w duchu pierwszych 80 minut. Brawa dla dwójki głównych aktorów!

Odpowiedz
Miałem ochotę na coś krótkiego, lekkiego i funowego. No i padło na nadrobienie "Cloverfield". Bawiłem się rewelacyjnie. Jasne, miejscami wdarło się kilka głupot, konwencja z czasem robi się mocno naciągana, ale całość nie pozwala oderwać wzroku od ekranu, trzyma w napięciu i emocjonuje. Podoba mi się sam pomysł i wykonanie. Fajne, fajne. Kocham Cię, JJ. 8/10

Odpowiedz
Znałem spoilery, ale i tak świetnie się oglądało, chociaż zachwycony jakoś specjalnie nie jestem, bo to dość pokraczny zlepek dwóch różnych filmów. Świetna Winstead i niepokojący Goodman.

Końcówka, mimo wszystko, fajna. Plus za
, w końcu coś świeżego w tym temacie.

Solidna siódemka, na pewno kiedyś jeszcze do niego wrócę.

Odpowiedz
Zakończenie zmasakrowało całkiem dobry film. I nie chodzi mi o sam finał ale np. o akcję z "koktajlem"...

6+/10

PS - tutaj chłop wypisał powiązania z cz. 1 (oczywiście mogli to dodać na siłę)

http://www.filmweb.pl/film/Cloverfield+Lane+10-2016-714080/discussion/Powi%C4%85zania+z+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+pierwsz%C4%85.,2775076
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Zakończenie tego filmu sprawia, że nie wiem, co o nim myśleć. Na pewno mi się podobał, i w sumie kupiłbym twist, gdyby jego wykonanie nie było tak tandetne. Toż nagle ten dość ciężki, podparty realizmem klimat zmienia się w film Marvela. No i oczywiście historia się nie kończy (jak np. we Mgle), tylko sugerowany jest ciąg dalszy, większy i ważniejszy niż wszystko, co było pokazane dotychczas - a w rezultacie wydarzenia z 85% filmu tracą znaczenie.

7/10? Goodman świetny.

Odpowiedz
Kontynuacji tej historii raczej nie będzie, ale Abrams podobno już ma kolejny film z serii "Cloverfield" :)

http://www.ign.com/articles/2016/10/27/cloverfield-3-jj-abrams-produced-god-particle-is-actually-the-next-sequel

Odpowiedz
Tej konkretnej sytuacji kontynuowac nie bedzie, ale jest to jednak kolejny film z tego samego swiata, bo Cloverfield i 10 Cloverfield Lane to wydarzenia dziejace sie w tym samym swiecie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon