Seria Cloverfield
Hah. Dopisywanie 10CL do "uniwersum" też było z dupy, ale tam przynajmniej ta część nieCloverfieldowa była bardzo dobra :)

Tutaj to niestety nie gra. Mogli pozostać przy samym motywie paradoksów/alternatywnych światów, bez łączenia tego z potworami. Chociaż w sumie cały punkt wyjściowy i samo istnienie/stworzenie tej stacji, to lekki śmiech.

Dla mnie poziom "Bright" - czyli tak średniak (który ma fajne pomysły) do obejrzenia i zapomnienia. 

5/10

Btw.
To chyba nie jest ten sam potwór. Z ryja trochę podobny, ale strzelałbym, że tam na dole jest bardziej humanoidalny.
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
(05-02-2018, 22:53)Danus napisał(a): Czyli w tej serii mamy jakies dupiaste ekspozycje krzyczace- patrzcie to ten sam swiat? Bo w 10CL nawiazania byly kurewsko subtelne i jakby mrugnac i nie ogladac stron viralowych to by czlowiek nie wiedzial.

Przecież te nawiązania zostały dodane w trakcie kręcenia/po nakręceniu (nie wiem dokładnie) filmu.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
W ogóle motyw zniknięcia Ziemi, coś o genialnym potencjale, zostaje tu totalnie zmarnowany. Od początku ekspozycja uprzedza że uruchomienie akceleratora doprowadzi do jakichś dziwów, to jeszcze bohaterowie mają w sumie wyjebongo, a gdy ostatecznie okazuje się że...

Fuck you, movie!

Odpowiedz
Jezuuu... koszmarny bałagan, sensu w tym za grosz, mam wrażenie, że ktoś to pisał na kolanie, na podstawie karteczki z randomowymi pomysłami które chcieli wrzucić do jednego filmu a potem, jakby tego było mało, wciągnąć to w "uniwersum" cloverfield.

Szkoda tych aktorów, szkoda przepięknej scenografii i troszkę szkoda kilku pomysłów. Może to byłoby lepsze jako horror w kosmosie? Może wtedy absurdalność nie byłaby aż tak rażąca?

Odpowiedz
Miałem obejrzeć, ale mnie tak zachęciliście, że nie obejrzę :)

Odpowiedz
Podobno Paramount dostał za to gówno od Netfliksa $50 mln :)

Odpowiedz
(06-02-2018, 11:34)Kluski napisał(a): Miałem obejrzeć, ale mnie tak zachęciliście, że nie obejrzę :)

Nie bądź leszcz. Ja wczoraj zapożyczyłem wiec obejrzę. Choć... mam filmy, które już kilka lat stoją na półce i... nie obejrzałem.
Ale przy nowych tytułach - nawet mimo niechęci - oglądam/.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Obejrzałbym gdyby to była jakaś wariacja Event Horizon, ale skoro nawet największy snoby KMF narzekają na brak natchnienia w jakimkolwiek elemencie kinematografii tego filmu to chyba jednak nie zdzierżę.

Odpowiedz
Nie będę ukrywać, że " Cloverfield Paradox" już od kilku lat, tzn. w czasach kiedy jeszcze nosił tytuł "God Particle", znajdował się na mojej liście najbardziej oczekiwanych filmów (głównie z powodu intrygującego konceptu) dlatego też bardzo się ucieszyłem, że będę miał możliwość go w końcu obejrzeć.
Po seansie jednak doskonale rozumiem dlaczego dzieło nigeryjskiego reżysera Juliusa Onaha (który do tej pory miał na swoim koncie tylko jedną pełnometrażową, choć chyba niespecjalnie znaną, pozycję zatytułowaną "Dziewczyna ma kłopoty", w której jedną z głównych ról zagrała Alicja Bachleda Curuś) nie weszło do kin, jak to było pierwotnie planowane tylko od razu trafiło na Netflixa. Mamy tu bowiem do czynienia z bardzo slabą produkcją.
Jak już wspomniałem uważam, że sam pomysł wyjściowy (grupa astronautów podczas wykonania misji w przestrzeni kosmicznej uświadamia sobie, że Ziemia zniknęła a co najgorsze, że swymi działaniami mogli się do takiego stanu rzeczy przyczynić) był intrygujący i, co by nie mówić całkiem oryginalny. Niestety, jak to często bywa od fajnego pomysłu do satysfakcjonującego filmu daleka droga, szczególnie kiedy ludzie którzy się za to zabierają nie dysponują odpowiednio dużym talentem.
Jestem absolutnie pewien, że gdyby za ten projekt odpowiadał np. Denis Villeneuve otrzymalibyśmy prawdziwe cudeńko, jednak Onahowi równie blisko do Villeneuve'a co mnie do randki z Emmą Stone. Nigeryjski twórca nie potrafi budować nastroju, nie wie jak się "opowiada obrazem" i w rezultacie otrzymujemy tytuł, który niespecjalnie angażuje.
Warto również podkreślić, że scenariusz, pisany przez Orena Uziela (m.in. "22 Jump Street") i Douga Junga (m.in. "Przekręt Doskonały") powtarza schematy znane z tysięcy innych produkcji kina SF, których tematyką są problemy z jakimi muszą się mierzyć ludzie w przestrzeni kosmicznej a w dodatku wyraźnie widać, że pierwotnie miała to być w pełni autonomiczna pozycja, którą w ostatniej chwili starano się powiązać ze stworzoną przez J.J. Abramsa serią. W przeciwieństwie do kapitalnego "10 Cloverfield Lane" nawiązania do elementów znanych z poprzednich odsłon są tu bowiem robione na siłę i bez choćby grama subtelności.
Przede wszystkim jednak mimo obsadzenia kilku świetnych aktorów (Mam tu na myśli przede wszystkim Daniela Bruhla, Elizabeth Dębicki czy Zhang Ziyi) zabrakło wyrazistych bohaterów, których losem można się przejmować.
Krótko mówiąc nie polecam sięgać po "Cloverfield Paradox". Lepiej kolejny raz obejrzeć jedną z poprzednich części tego uniwersum, które były dużo bardziej udane.
OCENA: 4/10
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
(07-02-2018, 01:44)Mierzwiak napisał(a): Podobno Paramount dostał za to gówno od Netfliksa $50 mln :)

Do tego Paramount zatrzymał prawa do dystrybucji w Chinach i DVD ;)

Złoty interes.

Odpowiedz
Ogólnie Paradoksu nie oglądałem, po nieprzychylnych reckach boję się podchodzić do tego filmu, ale ten news mnie zainteresował:

https://movieweb.com/cloverfield-4-overlord-2018-theatrical-release-confirmed/

Hmm, no to czekam na dalsze nowiny

Odpowiedz
To jest lepsze niż Alien Covenant ;) Serio. Może nie domaga tutaj scenariusz, aktorzy i w ogóle logika, ale czułem się jakbym oglądał gorszą wersję Event Horizon. Jeżeli miałbym się już seryjnie do czegoś przewalić to finał, a raczej finał x2

Motyw z ręką akurat mi się podobał bo był...zabawny? Kiedy ostatnio takie coś widzieliście w filmie? Rodzina Adamsów? Evil Dead? ;) Oczywiście ten film straszy okrutnie dokrętkami tylko po to, aby powiązać go z pozostałymi częściami, sceny z mężem były koszmarnie zrealizowane. Reszta natomiast jest po prostu ok, nic wielkiego.

6/10
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Paradox

Nie było takie złe jak niektórzy piszą. Ba, to było nawet lepsze niż "Pasażerowie". Problem jest tylko taki, że w pewnym momencie jakby brakło im pomysłów - mamy ciach i zakończenie.

6/10

Odpowiedz
A Pasażerowie, film o totalnie innej tematyce, mają z tym co wspólnego?

Odpowiedz
Już zapomnialem, że "jedynka" to taki dobry film. Zjada te "Godzille" i "Pacific Rimy"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon