Seria Fantastic Beasts... [Potterverse]

Nowy trailer i 1:28 młody Nicolas Cage.

Odpowiedz
Jakoś niezwykle "sztucznie" to wygląda. Wiadomo nie jestem osobą, która od razu krzyczy "be CGI! be CGI!", ale tutaj niestety za dużo się dzieje w tym trailerze. I jak jakoś w Więźniu Azkabanu wierzyłem w hipogryfa, czy w smoka w Czarze Ognia, tak tutaj w te stwory nie wierzę.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(28-09-2016, 18:42)Lawrence napisał(a): Jakoś niezwykle "sztucznie" to wygląda.

Co ty gadasz? Nicolas Cage jest świetnie odmłodzony ;)
"It can't be bargained with. It can't be reasoned with. It doesn't feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop... ever, until you are dead!" - Kyle Reese

Baretto - Filmweb

Odpowiedz
Dlaczego wszyscy aktorzy w tym zwiastunie charczą albo seplenią?
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Swego czasu, to było w zeszłym roku, miałem dużą fazę na Harry'ego Pottera i na tą serię też czekałem, fajnie się zapowiadała, ale do czasu zwiastunów i tego... gdy uświadomiłem sobie, że to będzie o niczym, że to łapanie pokemonów, wysyp cgi, bez jakiegoś konkretnego antagonisty...

No sorry, HP, to HP, HP i Voldemort ;) a jak nie ma żadnego z nich i brak pomysłu na coś bardziej angażującego niż łapanie tychże pokemonów, to ja raczej odpadam, ten zwiastun mnie również nie porwał... dziwne, sztuka która miała być kontynuacją HP to podobno dno, to też jakoś specjalnie nie porywa.

Odpowiedz
Kurde, rzeczywiście słaby ten trailer, wszystkie animowane stwory wyglądają fatalnie, a to co się dzieje sprawia, że przestaję wierzyć w ten film. Tak sobie myślę, że próbowanie rozszerzania uniwersum Pottera o zewnętrzny świat jest kiepskim pomysłem i może się skończyć zwykłym, przeciętnym filmem z magicznymi stworzonkami i czarami. Dla mnie siłą i powodem sukcesu książek, a potem filmów był Hogwart będący poza wzrokiem mugoli, a jeśli tutaj dostajemy po prostu kolejną rozwałkę w NY, to cała, nomen omen, magia znika.

Odpowiedz
Po Nowym Jorku grasują potwory, zaklęcia demolują miasto, magowie publicznie strzelają się różdżkami a mimo to w Potterach nikt nie ma pojęcia, że magia istnieje. Ciekawe jak to wyjaśnią.

Odpowiedz
Jak to jak, mementum pizderosa, czy inne zaklęcie zmieniające pamięc w danym kwartale i śluz.

Odpowiedz
[Obrazek: 1774550.gif]

:)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Oj tam, oj tam. W "Transformerach" roboty naparzają się w ludnym mieście, a w dwójce się potem okazuje, że rząd to zatuszował (jak? świadków zdarzeń wysłano na Sybir czy rozstrzelano?) I w drugich "Ghostbusters" chyba jest podobny motyw (w sensie, że znowu ludzie nie wierzą w duchy, chociaż miasto zostało przez nie w jedynce opanowane i nie dało się tego przegapić, a zwłaszcza piankowego marynarzyka, do jasnej-ciasnej!)

Odpowiedz
(29-09-2016, 01:28)Grievous napisał(a): [Obrazek: 1774550.gif]

:)

Wyprzedził mnie. ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Krótka C I E K A W O S T K A specjalnie dla Juby'ego.
JKR wyjawiła na twitterze, że seria Fantastic Beasts nie będzie trylogią, ale będzie się składała z... 5 filmów :|

Odpowiedz
5 filmów???!!! To są naprawdę optymistyczni. Dzisiaj w kinie leciał właśnie zwiastun. OK przyznaję, że na wielkim ekranie CGI wyglądało mniej sztucznie. Byłem ze znajomą, która jest wielką fanką Harry'ego Pottera i jej reakcja na ten zwiastun była raczej "Meh". Gdyż na prawdę to wygląda jak PokemonGo w świecie czarodziejów. Brytyjski czarodziej podróżuje do Ameryki z walizką pełną potworów. Potwory uciekają i trzeba je złapać. To nie brzmi na jakąś wielką intrygę i niesamowitą fabułę z decydującą walką dobra ze złem.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ale z tego mogłoby być coś fajnego właśnie przez zmniejszenie skali a tu pewnie będzie napierdalanie rożdżkami po mieście. Jeżeli już koniecznie chcieli coś z tym bohaterem to mogli właśnie pokazać jak on te potworki badał, poznawał zwyczaje itp. Samo rozszerzenie uniwersum poza zamek i trzy chałupy mogłoby dużo dać, no ale oczywiście trzeba było na siłę wciskać Amerykę.

Nie spodziewam się po tym projekcie niczego dobrego tym bardziej ze właśnie sztukę czytam i jest bardzo źle - poziom tych najbardziej leniwych fanfików. A scenariusz filmu od Rowling, tak?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Jaka sztukę czytasz? Przecież Fantastic Beasts to była taka mała książeczka opisująca potwory, a scenariusz Rowling ponoć opisuje jak ta książka powstała.

Odpowiedz
Mimo wszystko, 5 filmów o tym jak to złe ministerstwo magii z juesej gnębi sympatycznego poszukiwacza pokemonów, to nie jest materiał na 5 filmów... przy czym przy piątce znowu okaże, się, że materiału jest za dużo i zrobią podzielą ją na dwie :P

Jako fan HP, którego swojego czasu oglądałem non stop, nie widzę na razie niczego wciągającego w FBaWTF (wtf? xD ), a szkoda, bo liczyłem na coś fajnego, a do tej pory nie wiem o czym to ma być, czy cały problem będzie polegał na tym, że wyskoczą pokemony, wszyscy pogniewają się na Scamadera i będą chcieli go... zabić? xD

Nie wiem, ale jak powtarza JKR, ma być mroczniej niż w HP, nie wiem z jakiego powodu i czy pasuje to tutaj, ale ma być mrocznie.

Odpowiedz
@ simek Czytam Cursed Child.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Gdyby nie Pokemon Go (które chronologicznie i tak jest późniejsze) to na czym oparlibyście krytykę konceptu tego filmu?

Odpowiedz
(14-10-2016, 10:24)Mierzwiak napisał(a): Gdyby nie Pokemon Go (które chronologicznie i tak jest późniejsze) to na czym oparlibyście krytykę konceptu tego filmu?

Ja bym oparł na tym, że współczesne, wielkie holyłódzkie superprodukcje z ostatnich lat są po prostu nędzne. Wszystkiego ma być więcej i bardziej, a film po prostu zamienia się w kolaż jakichś naładowanych megatonami CGI, nie powiązanych ze sobą scenek.

Wystarczy porównać filmy o Potterze i te zwiastuny (ten z kwietnia był świetny, ten ostatni już marny). Użycie różdżek w Potterze było dość oszczędne i racjonalne, wpisane w ten podwójny świat czarodziejów-mugoli, były dziwaczne stwory, smoki i tak dalej. Ale widać w tym było jakiś umiar i sens (choć oczywiście głupotek nie brakowało). Tutaj widać, że wszystko ma być na maksa „wykur…ste”, nawet jeśli ma to oznaczać wywrócenie tego dotychczasowego uniwersum do góry nogami.
W tym uniwersum można było wykreować masę ciekawych historii. Tutaj zapowiada się nudne meh, które ciągnie tylko to, że – hej to Harry Potter bez Harrego Pottera. Musicie to zobaczyć.

Obsada i osadzenie całości w latach 20-tych XX wieku za to na zdecydowany plus.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Dlatego osobiście uważam, że każdy tego typu film powinien mieć z góry ograniczony budżet, to by zmusiło jego twórców do kreatywnego wykorzystania tego co mają, tak jak np. w przypadku Deadpoola, a nie rzucania na lewo i prawo pomysłów typu, a teraz pojawią się fantastyczne bestie i będę rozwalać dzielnicę, wooow :(

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon