Seria Piątek trzynastego (Friday the 13th)
Jeszcze większy kicz i tandeta, ale i poczucie humoru, które jakoś ratuje ten film. Może nie na tyle, aby uznać go dobrym, ale 4/10 niech ma ode mnie.

Odpowiedz
No dla mnie mimo wszystko ten - pomnożony przez nie wiadomo jak wielką liczbę - poziom kiczu, tandety i głupiego humoru to coś okropnego i totalny upadek serii. Osobiście uważam tę część za najgorszą. Gorszą nawet od tych, które wyżej wymieniliście. Pewnie inaczej bym odbierał ten film, gdybym nie traktował go tak na serio i uwierzył, że to jednak komedia, a nie horror. Jednak nie kupuję Jasona w formie pastiszu, niestety.

You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(29-05-2014, 19:55)Crash napisał(a): Jeszcze większy kicz i tandeta,

Bo ja wiem. Film jest megadenny, prócz 2ch czy 3ch scen, ale pamiętam, że obejrzałem to ze 3 razy a taki "Jason idzie do piekła" oglądałem raz na przewijaniu, nie dało rady normalnie.

W "Jason X" jest Jason. W "Hellu" jest jakiś k...a glizdo-ufok a jedyna scena godna uwagi (o ile mnie pamięć nie myli) to jak on "goes to hell" i gościnny występ Freda K.

PS - ma ktoś porównanie wszystkich facjat Jasona bez maski? Było kiedyś w necie a teraz nie moge znaleźć.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Sprawdź to. Może być? :)

jakby co od 2.10 zaczynaja sie jego mordy bez maski
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(30-05-2014, 00:10)shamar napisał(a):
(29-05-2014, 19:55)Crash napisał(a): Jeszcze większy kicz i tandeta,

Bo ja wiem. Film jest megadenny, prócz 2ch czy 3ch scen, ale pamiętam, że obejrzałem to ze 3 razy a taki "Jason idzie do piekła" oglądałem raz na przewijaniu, nie dało rady normalnie.

W "Jason X" jest Jason. W "Hellu" jest jakiś k...a glizdo-ufok a jedyna scena godna uwagi (o ile mnie pamięć nie myli) to jak on "goes to hell" i gościnny występ Freda K.

Też uważam, że "Jason X" jest lepszym filmem od "Jason Goes to Hell", ale jeśli chodzi o wykonanie, efekty specjalne i ogólnie production values to Jason w kosmosie jest niemiłosiernie tandetny.
A JGtH jest nie dość, że kompletnie debilny i niemający za dużo wspólnego z całym cyklem, to jeszcze nudny jak cholera. Jedynie finał daje radę (bo w końcu Jason się pojawia), no i wspomniane ostatnie ujęcie.

Odpowiedz
(30-05-2014, 00:25)Pelivaron napisał(a): Sprawdź to. Może być? :)

Może choć miałem na myśli zdjęcie ; Kiedyś było takie w necie na 1 obrazku. Czas chyba wkleić pojedyńcze.

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nowy Piątek 13-tego przeniesiony z piątku 13 marca na piętek 13 listopada 2015.

Odpowiedz
No chyba raczej nie...

Powtórka cz.3 - zawsze puszczali to w pełnej panoramie? Aż dziwne. Ta stacja robi się coraz lepsza a sam film? No oglądałem tylko po to, żeby wyłapywać sceny 3D.

Powtórka cz.5 - nie wiem, czy przypadkiem nie myliłem tej części z 4 bo... zawsze wydawała mi się dobra a jest tragiczna. Rednecki z cz.3 kryją się przy tych. Aktorstwo wciąż koszmarne (a nawet bardziej niż przy 2ch poprzednich częściach), dialogi prostackie, śmiszne (rodem z horrorów lat 60) asubtelne wskazówki i wyjaśnienia.

[Obrazek: Jason_goes_to_hell.jpg]

BRAK SŁÓW. Brak. To po prostu trzeba zobaczyć. Jeszcze gdyby poszli w komedię, pastisz (jak Jason X) to może dałoby się to oglądać. Jeden z najgorszych filmów ever. Choć pojedyncze wstawki animatroniczne były dobre (jak nie z tego filmu).

KOSZMAR.

Odpowiedz
:)

Odpowiedz
Warto odnotować, że kilka tygodni temu projekt nowego Piątku trzynastego ostatecznie poszedł do kosza. Seria jest martwa.

Odpowiedz
No i gucio. 
Remake był idealnym zamknięciem cyklu i nie warto doić trupa w owczym pędzie nostalgii.

Odpowiedz
Żebyś się nie zdziwił ;) Chociaż nie mam nic przeciwko, zamaskowany głąb z lasu już dawno powinien klepać biede na emeryturze:)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
Może za 20 lat, jak wyjdzie z development hell :).

Zresztą kolejna część to byłoby to samo - nastoletnie głąby jadą na obóz, a Jason ich zabija i ogólnie wiadomo jak to się potoczy. A jakakolwiek próba zrobienia czegoś innego to, jak pokazywała przeszłość, wychodzi serii bokiem.

A remake wziął to co najlepsze z całej serii, skondensował to wszystko, trochę ulepszył te bardziej siarskie motywy (np. bohaterowie trochę używają makówki i jeden z nich gulp! bierze gnata na Jasona!) i był najlepszym remake'iem, jaki ta seria mogła mieć.

Odpowiedz
Remake miał dwa problemy - po pierwsze, był nakręcony za grube pieniądze i producenci, po drugie patrz problem pierwszy - Platinum Dunes.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz

Odpowiedz

https://movieweb.com/friday-the-13th-vengeance-fan-film-streaming-youtube/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon