Seria Sherlock Holmes (2009-2020)
Pokochałem ten film! Zgodny z duchem Conan-Doyle'a, a równocześnie troszkę podlany sosem kina przygodowego a'la stary Indiana Jones, ale nie gryzie. Oby wszystkie hollywódzkie blockbustery trzymały taki poziom. I muszę przyznać, że może jestem "sucker for lame special FX" ale uwielbiałem koncept pokazywania sceny najpierw w zwolnionym tempie (w formie "przewidywania" co się stanie), a potem już w normalnym. Downey Jr. i Law świetnie ze sobą rezonują (niech fani House'a zobaczą skąd został skopiowany duet lekarski House - Wilson :)), muzyka z lekko irlandzkim "twang'iem" jest jednym z lepszych score'ów słyszanych przeze mnie ostatnimi czasy. Poza tym - steampunkowy Londyn ze swoimi mokrymi ulicami i mgłą po prostu czaruje swoim posępnym pięknem. Jedyny zgrzyt - Lord Blackwood - jak na głównego antybohatera nie pozostawia po sobie żadnego wrażenia, jego motywacje są prostackie, ruchy przewidywalne i ogólnie do rzyci z takim bad guy'em. Ale, ale - zapewne w sequelu zobaczymy profesora Moriarty'ego, więc będzie się działo!
.noisivelet naht nuf erom era srorriM

Odpowiedz
Tymczasem Sherlock Holmes 2 wejdzie do kin 16 grudnia 2011. Powrócą oczywiście Downey Jr. i Law, oraz - z czego niesamowicie się cieszę - Rachel McAdams, chociaż jej rola ma być niewielka.

Odpowiedz
Mam nadzieję, że w sequelu rolę Moriarty'ego zagra Pitt.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz

Więcej slo-mo w samym zwiastunie niż w całym Matrixie, ale przynajmniej zmienili aspect ratio na jedyny słuszny :]

Pierwszego Holmesa olałem gdy leciał w kinach, a potem kupiłem sobie "w ciemno" na DVD i nie żałuję, film przyjemny i całkiem niezły. Na drugiego do kina się również raczej nie wybieram, ale później chętnie obejrzę.

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
To w przeciwieństwie do mnie. Ja na pewno się do kina wybiorę, plus zakupię soundtrack :) Po za tym postać Profesora Moriarty'ego, zapowiada się być mocnym elementem tegoż filmu.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(02-11-2011, 01:48)Lawrence napisał(a): Po za tym postać Profesora Moriarty'ego, zapowiada się być mocnym elementem tegoż filmu.

Zapowiadać to się Moriarty zawsze świetnie zapowiada, w końcu to 'geniusz zła', ale nie przeżałuję chyba tego, że nie zagra go Pitt.
A na film wybieram się na pewno.

Odpowiedz
Game of Shadows ma 62% na RT z 227 recenzji więc chyba się już wiele nie zmieni.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Sherlock Holmes: Gra cieni

Fajny, rozrywkowy filmek, idealny na pojedynczy wypad do kina, w gronie sprawdzonych znajomych. Nie chce mi się pisać elaboratów, ograniczę się do prostego podziału na plusy i minusy:

+ oczywiście Holmes, w duecie z Watsonem - źródło napędzające cały film
+ klimatyczne miejscówki (szczególnie ta w Niemczech)
+ większość scen akcji, ze wskazaniem na tą w pociągu
+ to, co zawsze u Ritchiego, czyli zdjęcia i dynamiczny montaż
+ Noomi Rapace to jednak piękna kobieta jest
+ zakończenie

- kompletnie niewykorzystana, wręcz mdła postać profesora Moriarty'ego
- Noomi Rapace ładna, ale jej postać papierowa
- tak w zasadzie to wszyscy, oprócz Holmesa i Watsona, robią za tło
- tempo filmu bardzo nierówne, sporo dłużyzn
- intryga w gruncie rzeczy mało angażująca
- przesadne wykorzystanie bullet-time'u
- niewykorzystanie rozwiązania wątku Irene Adler w dalszej części filmu (ograniczono się do jednej sceny)

Ogólnie, 6/10 styknie. Nie mam poczucia zmarnowania pieniędzy i czasu, bawiłem się dobrze.

Odpowiedz
Bardzo udana kontynuacja, aczkolwiek po pierwszym obejrzeniu to jedynka wydaje się lepsza, przynajmniej ogólnie, zwłaszcza pod względem intrygi. W Grze cieni fabuła wydaje mi się nazbyt słabo nakreślona i za mało konkretna, poza tym postać Noomi Rapace - jakkolwiek ślicznej - jest słaba i dopisana na siłę. To McAdams ponownie powinna być główną postacią kobiecą, sceny z nią były świetne, ale...

Poza tym jednak zastrzeżeń nie mam, Downey Jr. i Law ponownie znakomici, Harris również, humor taki jak lubię, całość fantastycznie nakręcona i wyreżyserowana (szachy!), muzyka Zimmera - choć momentami zbyt znajoma - też się sprawdziła, no i KAPITALNE, zaskakujące zakończenie. Dlaczego zaskakujące? Bo oczywistym dla mnie było, że będzie sztuczny cliffhanger, tymczasem twórcy wykazali się tak rzadką w kinie rozrywkowym inteligencją i obrócili całą sytuację w żart. Brawo!

Na razie 7/10

Odpowiedz
Świetne kino rozrywkowe i bardzo dobra kontynuacja. Bawiłem się znakomicie, a pod koniec podczas partii szachów totalnie się wciągnąłem.

Chemia pomiędzy Sherlockiem, a Watsonem jest widoczna jeszcze bardziej niż w części pierwszej. Najlepsze jest to, że obaj bez siebie nie mogą funkcjonować, ale oboje starają się to ignorować ;)

Bardzo podobało mi się to czego obawiałem się po zwiastunie. Akcja w lesie z udziałem ciężkich dział. Znakomicie pokazane są rozrywane drzewa, eksplozje itp. oczywiście wszystko w slow motion, ale naprawdę ogląda się do fantastycznie.

Jedyny minus to postać profesora. Chyba nie do końca wykorzystany potencjał postaci.

No i zakończenie :) The End ? ;)

7/10
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Sherlock Widmes
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Niestety, nierówny film średnia wychodzi na plus, ale jest dużo zgrzytów. To już nawet nie jest film akcji udający historię o detektywie, tylko po prostu film akcji. Geniusz zła podkłada bomby, zleca morderstwa i nasyła zbirów na głównych bohaterów. Cały proces śledztwa Sherlock przeprowadził przed filmem, w związku z czym w pierwszych minutach widzimy monstrualną mapę powiązań prowadzących do Moriarty'ego. Od tego momentu zaczyna się mieszanka scen akcji, dialogu i gagów. Niestety nawet kiedy próbowałem zapomnieć, że to u zarania powinien być kryminał detektywistyczny, co rusz ktoś wypowiadał słowa "Sherlock" lub "Watson" i powracała irytacja.

W pierwszej części dużo frajdy sprawiało mi oglądanie duetu Holmes-Watson, gdzie obaj byli brawurowi i obaj mieli swój czas ekranowy. Tu niestety zdecydowanie przeszarżowano z Holmesem, kosztem jego towarzysza (który na szczęście ma jedną wyśmienitą akcję).

Wizualnie, zgodnie z przewidywaniem jest zbyt wiele slow-mo, ale każdorazowo wygląda wyśmienicie. W ogóle widzimy tu montażowo-zdjęciowy trademark Guya Ritchie w pełnej krasie. Szczególnie przypadła mi do gustu sekwencja odpalania działa. Natychmiast po niej zobaczyć można też fantastycznie wykorzystany kamerowy body mount rig, ukazujący gnające postacie od boku.

Ogromny niedosyt pozostawia Moriarty. Noomi Rapace wygląda ślicznie, nawet ciamkając ciastko i popijając kawą, gdy duet prowadzi konwersację. Zdecydowanie za mało chyba jeszcze śliczniejszej Rachel McAdams. Kiedy na ekranie pojawia się Stephen Fry, zasysa całą brytyjskość z otoczenia, nawet Jude Law nagle wydaje się Amerykaninem.

Fajna finałowa sekwencja z Moriartym, widz zgaduje czy będzie po książkowemu czy nie. :)

Odpowiedz
(07-01-2012, 13:20)Craven napisał(a): Noomi Rapace wygląda ślicznie, nawet ciamkając ciastko i popijając kawą, gdy duet prowadzi konwersację.

Serio? Po tym jak zobaczyłem ją w Daisy Diamond już nigdy nie przyjmę do wiadomości, że to ładna kobieta.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Charlize Theron to pewnie dla ciebie też paskuda? Przecież wyglądała brzydko w Monster, tak?

Odpowiedz
Daj se siana z tymi swoimi bzdetami.

Oglądałeś ten film, który wymieniłem? Nie. Więc zamknij paszczaka.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Wiem jak tam wygląda. Dlatego pytam czy również nie przyjmujesz do wiadomości urody Charlize Theron, która wyglądała ohydnie w Monster.

I uważaj na słownictwo.

Odpowiedz
(07-01-2012, 14:32)shamar napisał(a): Daj se siana z tymi swoimi bzdetami.
Zabawne. Miałem coś podobnego napisać w kontekście do twojej pierwszej wypowiedzi.

Odpowiedz
Może ktoś w końcu zbanuje shamara?
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Jak dla mnie duże rozczarowanie. Na pierwszej części bawiłem się nieźle, a momentami nawet bardzo dobrze. Sequel niestety w moich oczach dużo słabszy. Fabuła nie angażuje praktycznie w ogóle, postaci poza Holmesem i Watsonem nie istnieją (nawet czarny charakter co w zasadzie jest największym grzechem filmu i prowadzi ze sobą mało angażującą historię), nawet humor w tej części jakiś taki słabszy, wydawałoby się wciśnięty momentami bardzo na siłę. No i przede wszystkim długość! Film można by skrócić spokojnie przynajmniej o pół godziny i wtedy przynajmniej byłoby to w jakimś stopniu bardziej sprawne. A tak wyszło jak wyszło.

4/10

Odpowiedz
Wynudzilam sie smiertlenie - zdecydowanie zbyt duzo fajerwerkow, zbyt malo kryminału. Wiadomo na plus chemia miedzy Holmsem i Watsonem - ich dialogow sluchalo sie z przyjemnoscią, ale cala reszta filmu jest totalnie nieanagażująca. Zlapalam sie na tym, ze bezmyslnie gapilam sie w ekran na komputerowo obrobione, kolorowe obrazki i myslalam "rany, niech to sie skonczy". Ogolnie czesc zarzutow mozna bylo przypisac tez czesci pierwszej, ale w "dwójce" sa one podniesione do piecdziesiatej potęgi... No, koncowka w sumie ratuje film przed totalną katastrofą, ale ogolnie spory zawód

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon