Sicario: Day of the Soldado (2018) reż. Stefano Sollima
Kuba napisał(a):Pierwszy zwiastun wywarł na mnie większe wrażenie,

Wyjdź. I idź podniecać się Avengersami. A poważne filmy zostaw poważnym ludziom. ;)

Odpowiedz
Widze, że kolejny ciężki przypadek zaniku zdolności czytania po kilku pierwszych słowach.

[Obrazek: tumblr_oxvueiOTGl1s7xfipo1_400.gif]

Odpowiedz
Kilka dni temu oglądałem nagranie na którym kartel, na żywca, po kolei, pozbawia jakiegoś gostka wszystkich kończyn więc powiedzmy że mam ochotę na mroczną, meksykańską historię :)

Fajnie widzieć tę małą z ostatnich Transformersów, jej postać tam była z dupy ale dostrzegam w niej talent.

Odpowiedz
Jaram się jak pojebany! Wszystko w tym zwiastunie wygląda dokładnie tak jak powinno.
W momencie w którym babeczka (pewnie z departamentu obrony) mówi:

- Mieliście zacząć wojnę z meksykańskimi kartelami, a nie z meksykańskim rządem!

Cisnęło mi się na usta - Co za różnica?

Czekam, oj czekam!
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Alejandro znów ktoś przypomina jego córeczkę, coś ty taki sentymenalny. Szkoda, że zwiastun spoiluje potyczkę między Brolinem a del Toro, wolałbym się o tym przekonać podczas seansu.

Jedyny film, na który czekam w tym roku.

Cytat:liczę na coś lepszego zarówno od "Sicario" jak i "Suburry"

Nie wiem czy się da, wystarczy że będzie 10/10.

Odpowiedz
No właśnie oby wątek z dziewczyną nie zmiękczył zbytnio filmu. Trochę to podobne do "Logana" na pierwszy rzut oka.
.

Odpowiedz
Odgłos upadającej łuski jak wjeżdża logo Sony. I sam początek trailera - pierwsze sekundy, kolesie otwierają drzwi vana i zaczynają napierdalać w samochód. Nie ma przebacz.

Odpowiedz
Polska premiera 20 lipca. Miesiąc po światowej. :/

Odpowiedz
"No rules this time". Świetny zwiastun, i nie pozostaje nic innego jak czekać. Cieszy mnie, że Del Toro ma znowu szansę pokazać swój potencjał.

Odpowiedz
(20-03-2018, 11:56)Kluski napisał(a):

Do mnie tamte filmy aż tak jak do reszty forumowiczów nie trafiły.
Ale na razie nie widze przeszkód by "Soldado" było faktycznie 10/10. Sheridan nauczył się pisać scenariusze a Sollima to solidny reżyser, nie ma tragicznej protagonistki "Sicario" a trailery są mega klimatyczne i wyglądają po prostu świetnie. Historia ewidentnie skupi się głównie na postaciach Brolina i Del Toro co mnie bardzo cieszy bo (zaraz po realizacji) byli największymi plusami poprzednika.

Odpowiedz
Mam nadzieję, że w filmie będzie więcej wytatuowanych sicario i zdekapitowanych ciał, bo na razie zwiastuny koncentrują się głównie na skorumpowanych gliniarzach.

Odpowiedz
(20-03-2018, 11:56)Kluski napisał(a):

Lepsze od Sicario? A może być (scenariuszowo) gorsze?
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz
Kluski napisał(a):zwiastuny koncentrują się głównie na skorumpowanych gliniarzach.

W Meksyku policja = kartel. Posłuchaj od 31:48 do 32:17 - dla każdego, kto padł ofiarą przestępczości w Meksyku, to jest truizm. Dlatego ten kraj ma tak szokująco wysokie wskaźniki bezkarności.

Odpowiedz
Oglądałem ten materiał, ale wolałbym coś w stylu Los Zetas odcinających kończyny bezbronnym cywilom, w sensie, nie mam nic przeciwko skorumpowanym gliniarzom, ale mam nadzieję, że wytatuowani sicario również będą.

Odpowiedz
Ale że ludzie karteli pracują w policji po prostu? Jak rozumiem, kartele nie korumpują policji, tylko po prostu wysyłają do niej swoich ludzi, więc nie ma w zasadzie kto ich ścigać. To o to chodzi?

Jak to jest w ogóle możliwe? Rozumiem jednostki. Coś jak DiCaprio w "The Departed". Jednak stwierdzenie ze znakiem równości, to dość mocny motyw.
.

Odpowiedz
Cytat:kartele nie korumpują policji, tylko po prostu wysyłają do niej swoich ludzi, więc nie ma w zasadzie kto ich ścigać. To o to chodzi?

Trochę jednego, trochę drugiego. Z kartelami walczy głównie wojsko i policja federalna, bo ich trudnej skorumpować. Aczkolwiek dziesiątki tysięcy żołnierzy przyłączają się do karteli. Los Zetas został założony przez meksykańskich komandosów i rekrutował zabójców z szeregów armii.

Odpowiedz
Podejrzewam, że DEA też wcale nie pragnie całkowitego zlikwidowania karteli, bo tym samym podcięli by gałąź na której siedzą :) Ogólnie poprana sprawa, a wszystko napędzają ci debile którzy ćpają.

Odpowiedz
(21-03-2018, 00:05)Kluski napisał(a): Podejrzewam, że DEA też wcale nie pragnie całkowitego zlikwidowania karteli, bo tym samym podcięli by gałąź na której siedzą :) Ogólnie poprana sprawa, a wszystko napędzają ci debile którzy ćpają.

Odwrotnie, to rzad meksykanski nie pragnie likwidacji karteli. Oficjalne szacunki mowia o 25 - 40 mld dolarow rocznie wracajcych do Meksyku z przemytu narkotykow. Meksykanski eksport to 130 mld dolarow rocznie, co daje przy 10% zysku 13 mld dolarow. Handel narkotykami generuje trzykrotnie ta sume. Pieniadze te znajduja droge do systemu bankowego, dlatego rzad meksykanski bylby nierozsadny gdyby probowal ograniczyc narkobiznes. 

Odpowiedz
[Obrazek: 3rnjxx6sg4q01.jpg]

kolejny badziewny plakat :/ A szkoda, bo reakcje ludzi którzy widzieli całkiem dobre

Odpowiedz
Najśmieszniejsza postać dziewczyny wklejona w nos czaszki. Wciąż płaczę ze śmiechu. :))))
Ciężko mi uwierzyć, że to oficjalny plakat.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon