Sin City (temat ogólny)
Nie Shamar to nie to samo. Kontynuację 300 robiono na siłę. Trzeba było jakoś dopisać historię, więc poszło to w taką stronę, w jaką się dało...

Rodriguez ekranizuje natomiast komiks, który został wydany LATA TEMU. Po prostu w pierwszej kolejności zabrał się za takie numery, jakie uznał za słuszne. Teraz ekranizuje to co mu (teoretycznie) zostało
Tutaj rozpiska:
Miasto grzechu 1993 (segment w filmie z 2005)
Damulka warta grzechu 1994 - w Sin City 2
Krwawa jatka 1995 (segment w filmie z 2005)
Ten żółty drań 1997 (segment w filmie z 2005)
Rodzinne wartości 1997
Girlsy, gorzała i giwery 1998 - zbiór opowiadań (w 2005 zrealizowano mały segmencik z Hartnettem, w Sin City 2 pojawi się krótka historia z Marvem)
Do piekła i z powrotem 2000

Dodatkowo, tak jak już wcześniej pisałem, film zawiera:
- segment z Nancy, który Miller już kiedyś napisał, ale go nie wydał, bo zabrał się za coś innego.
- kompletnie nową historię pisaną specjalnie do filmu, z bohaterem, który nigdy nie pojawił się w komiksach - tą postać gra Levitt.

Co do tego czy to jest prequel czy sequel, to zależy z poziomu którego segmentu to analizujemy.

Jeśli jednak spojrzymy na Sin City całościowo to rozstrzał czasowy historii jest tak ogromny: od uratowania Nancy do zabicia przez prostytutki Manute (ten czarny z jednym okiem), że do "Sin City 2" bardziej pasuje określenie midquel, ponieważ wszystko w tym filmie (prawdopodobnie), działo się będzie między wydarzeniami z pierwszego filmu.

Tak swoją drogą, największym problemem Rodrigeuza nie jest jego aktualna forma (choć to może też :P), ale fakt że w pierwszej kolejności zrealizował te lepsze historie. Zostały mu głównie średniaki z Dwightem + prawdopodobnie najlepsza historia z tej serii... która akurat w 2 i tak się nie pojawi. A szkoda, Eastwood i Stallone niby są już za starzy, ale może zaliczyli by cameo :D
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Najgorsze, że dwie historie nie były publikowane i mogą być kompletną kupą znając Millera.

Odpowiedz
Lipna może być ta z Levittem, bo pisana była niedawno, a wiadomo Miller od lat nie jest w formie i niestety prawdopodobnie nigdy już nie będzie :/.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
A faktycznie, w "Do piekła i z powrotem" główna postać nazywała się Wallace a nie Johnny, więc jednak postać grana przez Levitta to kto inny. Wallace dla mnie wyglądał jak Johnny Depp i jakoś mi się tak utrwaliło.

Trza sobie przypomnieć może to wszystko przed filmem. Czytałem to wieki temu, ale z tego co kojarzę to "Do piekła i z powrotem" było zajebiste i czekałem z nadzieją aż to wreszcie zekranizują (z Deppem w roli głównej). Ciekawe jak to się jeszcze trzyma.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
(12-06-2014, 22:25)zombie001 napisał(a): Rodriguez ekranizuje natomiast komiks, który został wydany LATA TEMU. Po prostu w pierwszej kolejności zabrał się za takie numery, jakie uznał za słuszne. Teraz ekranizuje to co mu (teoretycznie) zostało

Chodziło mnie o ten sam model - prequelo-sequelo-midquelo coś, w kontynuacji adaptacji... Millera. To szczegół, że tam na siłę a tu już mieli materiał. Chodzi o konstrukcję. O! ;)

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
[Obrazek: b96ba0632f.jpg]

Sklejka podobna do finałowego plakatu pierwszej części.

[Obrazek: BtPiXkJCcAENrEK.jpg]

Odpowiedz
Nowy zwiastun:

Odpowiedz
Nie czuję tego stylu, ale Eva Green wygląda tak:

[Obrazek: 681564.gif]
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
[Obrazek: tumblr_na9izeyKZ11rf29u9o1_1280.png]

[Obrazek: sc2_eva_couch_lg.jpg]
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Chyba rysuje się nam podobna sytuacja jak z sequelem "300". Po paru latach kontynuacja, która jest gorsza od oryginału i gdzie Eva Green zalicza się do jaśniejszych punktów:

Pomidory

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Jakoś nie przejmuje się recenzjami. Zainteresowanie filmem już dawno spadło mi do minimum i chyba zrezygnuje z kinowego seansu.

Odpowiedz
Ja nie przepadam za pierwszym filmem, a kolejny to dla mnie po prostu kiepski pomysł i ciągle jestem zaskoczony, że to jednak powstało. Jak recenzje na forum będą dobre, to może obejrzę na blu.

Odpowiedz
Do oceny na RT podchodzę zazwyczaj dość sceptycznie. Głupi system - film dość dobry może procentowo zgarnąć tyle samo co wybitny, plus dziwne fale hype'u wśród krytyków po niektórych filmach.

Jedynka to był dla mnie jedynie dobry film, z kilkoma fenomenalnymi momentami i bardzo fajnym, oryginalnym - czysto komiksowym stylem.

Po cichu liczyłem, że naprawią błędy jedynki i powstanie jeden z naj - albo najlepszy film komiksowy wszechczasów. Ale już się nie łudzę, poniżej 50% na RT a przy tym Stuckmann dał B i ocenił jako wyraźnie słabszy od jedynki.

Obstawiam, że to wina Rodrigueza - gość jest za cienki w uszach.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
(21-08-2014, 17:35)Capt. Nascimento napisał(a): Obstawiam, że to wina Rodrigueza - gość jest za cienki w uszach.

Oczywiście, że to wina Rodrigueza :)
Przede wszystkim w kwestii tego, że w pierwszym Sin City zrealizował niemal wszystkie najlepsze historie i zostało mu to co zostało.

Jest jeszcze co prawda genialne "Do piekła i z powrotem", ale boją się go ruszyć...

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Jest już komplet - Stuckmann, SchmoesKnow i JeremyJahns wszyscy zgodnie mówią, że druga część jest wyraźnie gorsza od jedynki. Kilka niepotrzebnych wątków, o dziwo wątek Evy Green jest najnudniejszy i rozciągnięty do granic możliwości (choć ona sama pokazuje dużo... umiejętności aktorskich), Marv Mickey'ego Rourke'a znowu wymiata, świetny Gordon Levitt i Powers Boothe jako senator Rourke plus zaskakująco dobra Jessica Alba (która w przeciwieństwie do Evy Green nie ma niestety scen rozbieranych).

Wizualnie rewelka, ale brak spójności, brak większych emocji, historie nie łączą się tak jak w jedynce.

To już wiem, że kino odpada.

You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
(21-08-2014, 22:44)Capt. Nascimento napisał(a): Jessica Alba (która w przeciwieństwie do Evy Green nie ma niestety scen rozbieranych).

Alba od początku swojej filmowej kariery (czyli kilkunastu lat) powtarza, że nigdy nie rozbierze się do kamery. Nie czytałem komiksów Sin City ale chyba już w pierwszej części powinna być naga wzorem komiksowej Nancy a nie była. W Maczecie jej nagości pomógł komputer. Także brak nagiej Alby w jej najnowszym filmie nie powinien być niespodzianką.

A co do recenzji - ktoś na prawdę wierzył, że sequel będzie dorówna części pierwszej?

Odpowiedz
(22-08-2014, 08:48)Juby napisał(a):
(21-08-2014, 22:44)Capt. Nascimento napisał(a): Jessica Alba (która w przeciwieństwie do Evy Green nie ma niestety scen rozbieranych).

Alba od początku swojej filmowej kariery (czyli kilkunastu lat) powtarza, że nigdy nie rozbierze się do kamery. Nie czytałem komiksów Sin City ale chyba już w pierwszej części powinna być naga wzorem komiksowej Nancy a nie była. W Maczecie jej nagości pomógł komputer. Także brak nagiej Alby w jej najnowszym filmie nie powinien być niespodzianką.

co ona zjebana jakaś XD

jedynka dla mnie niemal ideał, ale wiem, że dwójka mnie zawiedzie :/ cóż do kina i tak się pewnie wybiorę, bo poniżej pewnego poziomu raczej nie zejdzie

Odpowiedz
6,5 mln w pierwszy weekend. Auć!

Odpowiedz
Kolejny dowód na to, że Rodriguez jest skończony. ;*

Odpowiedz
(24-08-2014, 19:24)Mierzwiak napisał(a): 6,5 mln w pierwszy weekend. Auć!

Klęska biblijnych rozmiarów.

Ale jak są cycki Evy Green to ripa trzeba będzie obejrzeć ;)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon