Sin City (temat ogólny)
no tak, zapomnialem, ze najwazniejsze jest skakanie. Rourke wypadł nieźle, ale rzeczywiscie, Jet Li sprawdziłby sie w roli Marva o niebo lepiej.

Odpowiedz
Nie o to mi chodziło :roll:
Po prostu, Marv robił to zapewne nie raz nie dwa a w tej scenie wygląda jakby liczba jego dokonan w tym fachu byla na minusie.

Odpowiedz
Blade napisał(a):Nie o to mi chodziło :roll:
Po prostu, Marv robił to zapewne nie raz nie dwa a w tej scenie wygląda jakby liczba jego dokonan w tym fachu byla na minusie.
Co ty gadasz, Marv to nie jest jakiś Spiderman i on nie ma skakać lekko jak piórko. On właśnie jest ocieżałym facetem, niezwykle masywnym którego zaletą nie jest szybkość a siła.
Zresztą bez przesady, nie traktujmy tego filmu jako bajki o superbohaterach, to że są pewne umowności nie oznacza że nagle bohaterowie zaczną wyczyniać cuda akrobatyczne.

Odpowiedz
Ja nie mowie ze spajdermen tylko, że nie wygląda to jak skakanie z dachu na dach. Kolejny minus tych komputerowych teł.
No ale nie ma sie co wykłócać o takie pierdoły.

Odpowiedz
Tu nie chodzi o wykłócanie sie o pierdoly tylko o uzmysłowienie komus, że istnieje coś takiego jak konwencja. Piszesz "minus komputerowych teł" a ja piszę - komputerowo wygenerowane tła w tym wypadku szczęśliwie nie pełniły roli "bajeru", tylko pozwoliły uplastycznić scenografię - umozliwiając pewną ciekawą konwencję, ale tez bez popadania w skrajności. Ociężały Marv biega po dachach powłócząc nogami, dzięki czemu jego postać uzyskuje rysy pewnej "niesamowitości" i groteski. Tu się rozchodzi o środki artystyczne a nie o usilne poszukiwanie realizmu. Czy to jest takie ciężkie do łyknięcia?

Odpowiedz
Tony Clifton napisał(a):Tu nie chodzi o wykłócanie sie o pierdoly tylko o uzmysłowienie komus, że istnieje coś takiego jak konwencja. Piszesz "minus komputerowych teł" a ja piszę - komputerowo wygenerowane tła w tym wypadku szczęśliwie nie pełniły roli "bajeru", tylko pozwoliły uplastycznić scenografię - umozliwiając pewną ciekawą konwencję, ale tez bez popadania w skrajności. Ociężały Marv biega po dachach powłócząc nogami, dzięki czemu jego postać uzyskuje rysy pewnej "niesamowitości" i groteski. Tu się rozchodzi o środki artystyczne a nie o usilne poszukiwanie realizmu. Czy to jest takie ciężkie do łyknięcia?
Ależ ja wszystko łykam. Ale nie znaczy, że mi musi smakować. I tak cały film, jest dobry, nowatorski i ciekawie zrealizowany. Ale nic poza tym. Jest dobrze i cześć.

Odpowiedz
Blade napisał(a):Ale nie znaczy, że mi musi smakować. I tak cały film, jest dobry, nowatorski i ciekawie zrealizowany. Ale nic poza tym.
No to skoro jest zarówno dobry jak i nowatorski a dodatkowo jeszcze ciekawie zrealizowany to znaczy że spełnił w 100% swoje cele, więc jakiego "poza tym" ty jeszcze oczekiwałbyś ? Egzystencjalnych rozważań, poruszenia problemów społecznych czy też po prostu minusem tego filmu jest to że nikt nie dostaje pięknego kopa z półobrotu ? :roll:

Odpowiedz
Blade napisał(a):Ależ ja wszystko łykam. Ale nie znaczy, że mi musi smakować. I tak cały film, jest dobry, nowatorski i ciekawie zrealizowany. Ale nic poza tym. Jest dobrze i cześć.
Czyli gdyby film nie byl stylizowany, tylko maksymalnie realistyczny (i Marv skakałby jak należy po dachach), to wtedy by był jeszcze lepszy, jeszcze bardziej nowatorski i jeszcze ciekawiej zrealizowany, czy jak?

Odpowiedz
Nie widziałem filmu, ale się wypowiem. Matrix: Rewolucje też jest nowatorski i świetnie zrealizowany, ale czy spełnia w 100% swoje cele? Nie, to po prostu w miarę dobry film. Technicznie świetny. Historia ciekawa. Ale taki... hmm... bo ja wiem - Przekręt - nie jest nowatorski, jest zrealizowany gorzej, a jednak jest filmem 100000 razy lepszym.

Odpowiedz
Gdzie Rewolucje są nowatorskie? Wszystko na odpiździej zrobione komputerem. Żadne nowatorstwo.

O Jezu, czepiliście sie tego skakania. Po prostu skrytykowalem sposób poruszania sie Marva. Ale absolutnie nie ma to nic wspólnego z odbiorem filmu. W życiu nie miałem w ręku Sin City, a że jest taki komiks to dowiedziałem się stosunkowo niedawno. Może dlatego czepiam się tego, że film jest zbyt odrealniony. Ale niech sobie i będzie. Film dla mnie jest takim filmem troszke dziwnym ale dalej bardzo ciekawym. I ja nie mając pojecia o komiksowym oryginale chętniej bym to wszystko zobaczył w prawdziwej scenerii ale dalej w czerni i bieli z tym podkreslaniem różnych ciekawych rzeczy. Bo lubię mroczny, wręcz pozbawiony kolorów klimat. Nie lubie rzeczy robionych komputerem w filmach dlatego jakoś mi te tła nie pasują cały czas.
Może mam za małą styczność z komiskem, może jestem gupi, może gdzieś mi pól mózgu uciekło, ale dla mnie ten film jest conajwyżej dobry i już. Na starym forum oceniłem 4/6.

Odpowiedz
Ja tego komiksu nigdy nie mialem w ręku, a nawet jesli bym mial to nigdy bym nie oceniał filmu przez jego pryzmat. Ewentualnych kluczy porownawczych mających w jakis sposob pomoc w sprecyzowaniu oceny, szukałbym w kinie i tylko tam. Zauważ, że nie przyczepiłem się do krytyki skakania dlatego, żebym chciał bronić film przed "niesprawiedliwą oceną", tylko dlatego, że miałoby ono rzekomo dyskredytować rewelacyjny występ Rourke'a. Kompletny nonsens.

Odpowiedz
A czy ja mówie że Rourke źle zagrał? Nie spodobało mi sie tylko jak skakał i tyle a poza tym miodzio było. Ale i tak filmem rządził Willis :D
I też bym filmu po komiksie nie oceniał tak jak to robią niektórzy ale nie wiem może po obyciu sie z komiksem inaczej bym na to jakoś spojrzał.

Odpowiedz
Film jest po prostu DOSKONAŁY. Ma tylko 1 minus - trzeba wyczuć konwencję i załapać klimat, bo bez tego po prostu nie przypadnie do gustu i tyle. Z mojego seansu w połowie uciekło kilka osób, a sam przez pierwsze 10 minut siedziałem nie przekonany. Dopiero od historii Marva chłonąłem każdy kadr. Film boski - muzyka, efekty, sztuczki i przede wszystkim aktorzy - po prostu miodzio. Zdecydowanie najlepszy był Marv. Hartigan też nie zgorszy, choć jednak wolę McClane'a. Świetnie wypadł epizod Wooda - te jego oczka i jak widzimy go siedzącego z książką - po prostu boskie.
No i kobitki, co tu dużo gatać, piękne i seksowne (szkoda, że niektóre lesbijki ;D ). Takie filmy warto smakować wielokrotnie. Sam idę jeszcze ze dwa razy, a potem ponownie, jak nadrobię komiksy, bo niestety nie jestem zaznajomiony, poza fragmentami. W każdym razie najlepszy film roku, jak do tej pory (i wątpię, żeby trafiło się coś lepszego).
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Czy może ktoś się orientuje, która ze scen filmu została wyreżyserowana przez Quentina Tarantino?
Chciałbym tylko powiedzieć że kocham kino

Odpowiedz
fisher_king napisał(a):Czy może ktoś się orientuje, która ze scen filmu została wyreżyserowana przez Quentina Tarantino?
No scena w aucie rzecz jasna :wink:

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):
fisher_king napisał(a):Czy może ktoś się orientuje, która ze scen filmu została wyreżyserowana przez Quentina Tarantino?
No scena w aucie rzecz jasna :wink:

Tyler trafnie, acz mało dokładnie, bo scen w aucie wiele było :)
Scena rozmowy z truposzem mówiąc dokładniej :D

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):Tyler trafnie, acz mało dokładnie, bo scen w aucie wiele było :)
Scena rozmowy z truposzem mówiąc dokładniej :D
No ale tylko jedna jest aż tak charakterystyczna i wyróżniająca się :wink:

Odpowiedz
A ja się pochwalę, że wychodząc z kina nie wiedziałem którą scenę wyreżyserował QT, ale powiedziałem mojej kobicie, że pewnie scenę rozmowy Dwighta z martwym Johnny-Boyem w samochodzie. Jaką miłą satysfakcję miałem gdy się okazało, że miałem rację. :)

Odpowiedz
romeck napisał(a):A ja się pochwalę, że wychodząc z kina nie wiedziałem którą scenę wyreżyserował QT, ale powiedziałem mojej kobicie, że pewnie scenę rozmowy Dwighta z martwym Johnny-Boyem w samochodzie. Jaką miłą satysfakcję miałem gdy się okazało, że miałem rację. :)
Ja też tego nie wiedziałem i też się domyśliłem. Na początku myślałem że to była ta scena jak Johnny rozmawiał z tą prostytutką. Ale późniejsze filmowe wydarzenia zmieniły moje przypuszczenia :)

Odpowiedz
hehe, no to jestem po drugim seansie. Przydał się, bo wyłapałem kilka smaczków więcej (np pominięte jakimś cudem za pierwszym razem nawiązanie do Die Hard) i ogólnie skonfrontowałem to z "pierwszym wrażeniem". Wyszło oczywiście pozytywnie, bo film ponownie rewelacyjny się okazał :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon