Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard
[Obrazek: 0xyuiyeor0341.png]

Odpowiedz
(27-09-2018, 00:27)Mierzwiak napisał(a): Co mi się podobało:

- Paul Bettany
- L3

Reszta to ilustracja określenia "bezpłciowy".

5/10
Wracałem myślami do Solo a że o wydaniu UHD czytałem wiele dobrego (od zaufanych osób) postanowiłem go sobie powtórzyć i podobnie jak w przypadku Men in Black 1 i 3 film zostanie na półce. To był bardzo miły, o wiele lepszy od pierwszego, seans; już wtedy nie odebrałem filmu źle, ale teraz autentycznie mi się spodobał.

Największym problemem Solo jest to, że opiera się na kultowym, nierozerwalnie związanym z grającym go aktorem bohaterze. Kto by tu nie wystąpił nie miałby szans z Fordem, ale Alden jest jak najbardziej OK. Trochę brakuje mu charyzmy, ale ma swój urok i, co ważne, nie stara się nikogo naśladować. Gra Hana, tak, ale nie Forda; to jego Han.

O ile disneyowskie Epizody są szkodliwe i pod wieloma względami okropne, tak w Solo niczego takiego nie ma. Oczywiście można twierdzić że to wszystko jest niepotrzebne, że nie musimy wiedzieć / widzieć jak Han poznał Chewbaccę, jak wygrał od Lando Sokoła itd., ale też oglądając film nie mam wrażenia, że ktoś tu wyrządza tym bohaterom krzywdę. Nawet sposób w jaki przypadkowy urzędas Imperium nadaje bohaterowi nazwisko, jakkolwiek głupawy, jest... po prostu jest i tyle. Nie jest to coś co mnie, fana tego świata i bohaterów, w jakikolwiek sposób irytuje, boli czy obraża. Dość powiedzieć, że najsłabszy w całym filmie jest niezbyt udany meta easter egg (sic!) w postaci Marszu Imperialnego jako muzyczki towarzyszącej komunikatowi zachęcającemu do wstąpienia do Imperium. No, pomijając szybkie ubicie Rio i Val, fajnie się zapowiadających postaci dla których najwyraźniej brakło miejsca w reszcie filmu.

Zakochałem się w stronie wizualnej Solo. Tak, jest ciemny (nawet na UHD, ale tu dochodzi HDR i mnóstwo nowych detali w jasnych partiach obrazu jak niebo, iskry, eksplozje itd), prawie każda lokacja jest zadymiona i duszna, ale jednocześnie ma to wszystko własny charakter, jest surowe i brudne w ten fajny, klasycznie starwarsowy sposób. Zdjęcia są wręcz wysmakowane, a montaż elegancki. Sam świat jest ciekawy i żywy, to nie są tylko puste dekoracje jak w sequelach, ale realistyczne miejsca, których mieszkańcy mają swoje własne sprawy i problemy. Podoba mi się że cała fabuła toczy się właśnie w takim zamkniętym światku, dla którego Imperium stanowi tylko tło.

Życzyłem Solo klapy i żałuję że go spotkała, bo to film w zasadzie pod każdym względem lepszy i ciekawszy niż główne Epizody. Chciałbym zobaczyć co dalej, w jakich okolicznościach i gdzie skrzyżowałyby się jeszcze drogi Hana i Qi'ry (Emilka jest bardzo w porządku w tym filmie i ślicznie wygląda!). Nawet robota dla Jabby, która wiemy jak się skończyła, brzmi bardziej interesująco niż cokolwiek związanego z Rey i resztą dykt, no ale niestety jej nie zobaczymy.

Biorąc pod uwagę że Howard nakręcił od nowa, jeśli wierzyć artykułom na ten temat, jakieś 70% filmu, efekt finalny należy uznać wręcz za cud. Niemniej miło byłoby zobaczyć jakąkolwiek scenę z oryginalnych zdjęć, o #ReleaseTheLord&MillerCut nie wspominając Oczko

Odpowiedz
Niepotrzebny ale zarazem zupełnie nieszkodliwy prequel, którego przez sporą częścćczasu nawet nieźle się ogląda - w sumie od początku aż do akcji na Kessel byłem w miarę zadowolony, potem zacząłem się nudzić (najgorszy fragment jak dla mnie ten z kosmicznym monstrum z mackami), ale w samym finale znowu było lepiej. Ehrenreich do przeżycia, reszta obsady ok, czasami miałem tylko wrażenie, że muzyka jakoś średnio się komponuje z tym co widać na ekranie. Słabsze niż RO ale zdecydowanie lepsze od TFA i TLJ. No i Han strzela pierwszy Uśmiech

Coś w okolicach 6-7/10. Niech będzie 7 za to, że w finale poszło ku lepszemu, a nie w dół, jak to najczęściej bywa.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
-------------------------------------------------------------
Pisanina archiwalna - fantasy/sf

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon