Soundtrack z gier
Wszystko co jest fajne dla ucha z gier komputerowych proszę umieszczać tutaj. A sam zacznę od American McGee's Alice.

#!

#!

Jesper Kyd i jego talent:

L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Tylko dwa posty a już komputer chrupie wczytując wątek. Moglibyście chociaż umieszczać filmy w tagu spoiler, żeby nie ładowało ich po wejściu na stronę?

Odpowiedz
Soundtrack z Red Dead Redemption - w grze robi niewiarygodny klimat, bez obrazu muzyka trochę siada, ale ja, z racji tego iż lubię takie kawałki jestem zachwycony.

No i klasyk według mnie - główny motyw z Maxa Payne'a, czyli genialne użycie dźwięków, aby zobrazować stan psychiczny tytułowego bohatera.

"Out of the night, When the full moon is bright, Comes the horseman known as Zorro."

Odpowiedz
Soundtrack z kultowego RTSa (którego duchowym następcą jest Supreme Commander) Total Annihialtion z 1997 roku. Autorem muzyki jest Jeremy Soule.

Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Angelo Badalamenti czyli mistrz w akcji

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Świetny soundtrack Arkham City:

Odpowiedz
Ludzie, ograniczcie się do zamieszczania jednej muzy naraz.

Ja zarzucę trochę zapomnianym klasykiem, z jedyną w swoim rodzaju ścieżką dźwiękową.

I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Uwaga, będzie sporo Deus Exa.

Z ostatnich:

Main theme z Human Revolution, czyli klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Oryginalne i charakterystyczne brzmienie, którego pełno jest w całej grze. Brakuje mi czegoś takiego w filmach, które w większości są nastawione głównie na zimmerowe covery.
Temat z Far Cry 3 i po raz kolejny dowód na to, że muzyka z gier często przewyższa filmową. Zupełnie nie kojarzy się z mordobiciem na rajskiej wyspie a mimo wszystko genialnie pasuje do gry. Nie mogę się doczekać, żeby posłuchać co Tyler spłodził dla Iron Mana.

Z klasyki:

Dwa razy oryginalny Deus Ex. W niektórych kręgach kultowe już utwory, na dźwięk których ktoś na pewno dokonuje reinstalacji.
Oto jak powinna brzmieć przygodowa gra z piratami w roli głównej. A w dobie Piratów z Karaibów ten motyw jest zaskakująco świeży. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Macie czas do 24, żeby posty zaczęły zawierać cos więcej niż link do tuby. Pozostałe będę ciął.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Odpowiedz
Soundtracki mojego dzieciństwa to muzyka z gier "Atlantis" i "Atlantis 2". Cudowny, naprawdę cudowny klimat. Po wielu latach udało mi się dorwać cały soundtrack z dwójki i to była istna podróż sentymentalna. Linkuję tylko parę, kto będzie chciał odsłuchać i polubi klimat dalej sam się zainteresuje. Jeżeli, ktoś szuka czegoś do wyciszenia (poczytania/popisania/do snu), to muzyka z "Atlantis" powinna przypaść do gustu. Inna sprawa, że ja uwielbiam dźwięk instrumentów dętych drewnianych, a to właśnie fujarki, flety i piszczałki tworzyły motyw przewodni. Szkoda, że sama gra nie wytrzymała próby czasu.

No i już oczywiście bez linków, bo każdy zna, ale muszę to napisać. Muzyka do Heroes III to absolutny klasyk, kawał muzycznej historii i o ile ścieżka bitewna szybko robiła się męcząca, to melodie "z zamków" to czysty geniusz i nigdy mi się nie znudzą. Kocham <3
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Moja ulubiona gra i (mimo wszystko) jeden z ulubionych albumów muzycznych (mam oczywiście na myśli soundtrack Taylora).

Sporo straciłby Neverhood bez tej chorej, ale sympatycznej hybrydy jazzu/swingu/czegoś tam jeszcze.

Odpowiedz
Stara gra, bardzo przeciętna, jednak z niesamowitą muzyką - Kroniki Czarnego Księżyca.

Bardzo lubie muzykę z polskiej gry Jack Orlando

bartolomeo123, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Dec 2012.

Odpowiedz
Z czasów mojego pierwszego komputera - C64, hehe. Muzyczka w niektórych gierkach wtedy była świetna.... i dziś też jest. Czy to w najlepszej na kommodorka platformówce ( taa, Mario spadł na drugie ):

czy w grze akcji:

L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10

Odpowiedz
O co za przyjemny temat założyłeś. Będzie jednym z moich ulubionych gdyż uwielbiam soundtracki. Wole czasami załączyć sobie soundtrack z gier niż zwykłą radiową muzykę.
Jak dla mnie ścisła czołówka to seria Final Fantasy i Metal Gear Solid. Uwielbiam każdą nutę obu tych serii. Nie będę tutaj zarzucał dziesiątek filmików bo gdybym miał wybierać to byłoby naprawdę ciężko i ostateczności skończyło by się na kilkudziesięciu utworach :) A mulenia tutaj nie chcemy.
Coś jednak z klasyki jaką jest już bez wątpienia pierwszy MGS:

http://hellsing666.wrzuta.pl/audio/3Z5kmKUALKc/metal_gear_solid_ost_-_rex_s_lair

Odpowiedz
Captain Claw - cały soundtrack mi się podobał, ale ten kawałek szczególnie zapadł mi w pamięci (do tego stopnia, że te naście lat po premierze wciąż nucę go sobie chwilami)

"Out of the night, When the full moon is bright, Comes the horseman known as Zorro."

Odpowiedz
Pewnie niektórzy słyszeli o takiej niezależnej grze jak World of Goo, stworzonej przez dwóch ludzi. Soundtrack World of Goo naprawdę rewelacyjny tworząc tym samym świetny klimat gry.

http://stryxx.wrzuta.pl/audio/4yy4QCBQRdn/kyle_gabler_-_are_you_coming_home_love_mom

Odpowiedz
Polecam hipnotyczny soundtrack z Hotline Miami. Bieganie z nim na uszach to poezja. Nie zrażajacie się na początku, jeśli nie przepadacie za elektroniką. Pokochacie go prędzej czy później.

https://soundcloud.com/devolverdigital/sets/hotline-miami-official
Mój genialny gust filmowy - http://www.filmtied.com/user/czort

Odpowiedz
Jeden kawałek z Crysis 3.

Soundtrack trójki jednak tak pamiętny jak to było poprzednio się nie stanie.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10

Odpowiedz
Klasyk czyli stary dobry Silent Hill :)

Odpowiedz
Poniewaz teraz na tapecie jest Tomb Raider, warto i cos z tej gierki zapodac. Niestety nowa odslona przygod Lary nie wybija sie ponad norme, muzyka jest dobra ale nie pozostaje nic w pamieci. W historii gry z muzyka bylo roznie, cala seria ma swoj motyw przewodni ktory z czesci na czesc byl lekko modyfikowany. Jednakze sa utwory ktore daja naprawde pozadnego kopa...
uczta dla uszu czyli motyw Tomb Raider Legend:

oraz motyw Tomb Raider Underworld ktory doslownie miazdzy:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon