South Park
[Obrazek: 6901037.3.jpg?l=1185190085000]

South Park: Bigger, Longer and Uncut (reż. Trey Parker)

O serialu South Park powiem krótko: jest to jedna z najlepszych animacji ostatnich lat. Niedawno obejrzałem film kinowy z udziałem postaci z serialu. Film utrzymał poziom serialu, a nawet go przewyższał w niektórych momentach. South Park:Bigger... tak jak serial był satyrą na wszystko, ale wszystko było inteligentnie podane. Dużo śmiesznych tekstów i sytuacji, ale z filmu wypływa morał. Wady produkcji to zbyt duża ilość piosenek, choć niektóre miłe dla ucha. Na plus, również zaliczam... polskie tłumaczenie filmu. Tłumaczenie pani Elżbiety Gałązki - Salamon, jest po prostu perełką w polskim tłumaczeniu.

Końcowa ocena: 9/10

Odpowiedz
AdiPio napisał(a):Wady produkcji to zbyt duża ilość piosenek, choć niektóre miłe dla ucha.

Zauważ, że one są genialnymi pastiszami, jedna w drugą :) A już piosenka Szatana miażdży jajca! Jeszcze z Princem na koniec :)
fb.com/bart.poznaniak

Odpowiedz
South Park serialem jest genialnym, Cartman to jak wiadomo najlepsza postać (razem z małym Ike'em), a najbardziej bekowy odcinek, w którym Parker i Stone wznieśli sie na wyżyny intelektualne, to:

Make Love, Not Warcraft

widziałem ten epizod bez kitu bilion razy i za każdym razem kończę ze zmasakrowaną przeponą. to jest w ogóle kapitalny pomysł na długi metraż!

Odpowiedz
Osobiście uważam, ze najlepszy odcinek to Goombacks, tzn najśmieszniejszy ale ten wyżej też bardzo dobry.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ja ostatnio pamiętam odcinek jak Cartman próbował do instytutów naukowych sprzedać znalezione martwe płody. Niezła beka:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
To były martwe płody z aborcji. To bardzo ważna informacja :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
A tak, dzięki za przypomnienie. Martwe płody sprzedawane dla komórek macierzystych. Cartman chciał z tego niezłą kasę zebrać:P
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
a widzieliście odcinek o Globalnym Ocipieniu?

Two Days Before the Day After Tomorrow

a o wymuszaniu tolerancji?

Death Camp of Tolerance

arcydzieła!

Odpowiedz
Ja ostatnio obejrzałem całość, 13 sezonów. Jak dla mnie genialna koncepcja, wykonanie i przesłanie. Serial satyryczny dekady. Szkoda, że pod znakiem zapytania są dalsze losy produkcji. Kontrakt na 14 serię podpisany, ale Parker i Stone są już zmęczeni oświecaniem idiotów.
--
Laozi

Odpowiedz
Najlepsze są miny i pytania niezbyt mądrych koleżanek, które oburzają się jak można oglądać takie bezsensowne, płytki bajki, których jedynym atutem jest to, że przeklinają i robią sobie ze wszystkiego jaja :D

Ja nie pamiętam wszystkiego, ale najbardziej utkwił mi w pamięci 5x04 Scott Tenorman Must Die. Kwintesencja Cartmana po prostu ;-)

Odpowiedz
simek napisał(a):których jedynym atutem jest to, że przeklinają i robią sobie ze wszystkiego jaja
Puść im odcinek o wartości językowej przekleństw i o tym, że ich nadużywanie odbiera im cały urok :)
--
Laozi

Odpowiedz
It Hit The Fan się rzeczony odcinek nazywał.
A najgenialniejsze odcinki to wspomniane Death Camp Of Tolerance, Scott Tenorman Must Die (twist jak u Nolana) i cudowne Ladder To Heaven.
"Prezentujemy wyniki sondażu: 51% Amerykanów uważa, że należy rozwalić Saddama. 49% to hipisowskie cipy."

Odpowiedz
51% Amerykanów uważa, że należy rozwalić Saddama. 49% to hipisowskie cipy

:) :) :)

przypomniałeś mi!

Odpowiedz
Mental napisał(a):a widzieliście odcinek o Globalnym Ocipieniu?

Two Days Before the Day After Tomorrow

a o wymuszaniu tolerancji?

Death Camp of Tolerance

arcydzieła!

Dziękuję, są pierwsze w kolejce. SP nie oglądam regularnie bo kiedyś mnie znużył + poznałem Family Guy'a, który w dużej mierze miażdżył SP silący się momentami na kontrowersyjność (podczas gdy MacFarlane przychodziło to spontanicznie). Teraz FG się skiepścił - może czas nadrobić zaległości.

Sam mogę natomiast polecić dwa odcinki:
Whale Whores
Casa Bonita

I oczywiście, że Cartman wymiata. DAAAAAWNO temu jeszcze Szef wymiatał :)

Odpowiedz
Mi najbardziej podobał się "Lil Crime Stoppers" (bodajże sezon 6). Świetna parodia kina policyjnego z kultową odzywką "Burmistrz siedzi mi na dupie" :). Fantastyczny jest też odcinek świąteczny z Woodland Critters.
zapraszam na http://www.golden-slumbers-blog.blogspot.com - blog muzyczno - filmowy na czasy kryzysu

Odpowiedz
Cytat:Dziękuję, są pierwsze w kolejce. SP nie oglądam regularnie bo kiedyś mnie znużył + poznałem Family Guy'a, który w dużej mierze miażdżył SP silący się momentami na kontrowersyjność (podczas gdy MacFarlane przychodziło to spontanicznie). Teraz FG się skiepścił - może czas nadrobić zaległości.
Co za bzdura. Prawie wszystkie żarty w FG nie mają absolutnego odniesienia do fabuły - przeważnie powstają na zasadzie "Remember when...". Z resztą obejrzyj odcinek SP pt. Cartoon Wars. Ładnie wypunktowano tam Family Guya

Odpowiedz
Paszczak napisał(a):A najgenialniejsze odcinki to wspomniane Death Camp Of Tolerance, Scott Tenorman Must Die

Cartman zlizujący łzy Scotta Tenormana - to już przeginka pały:)

Odpowiedz
Właśnie obejrzałem - końcówka jest tak "over the top", że aż miło :D.

Odpowiedz
Goobacks śmieszy mnie do łez ilekroć obejrzę. Zwłaszcza kapitalne They took our jobs! :]

Odpowiedz
ale wiecie, że to temat o FILMIE KINOWYM, nie o serialu? :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości