Spider-Man 3 (2007)
Prawda, prawda - w tym filmie. W innych... Cóż.

[Obrazek: spidey3.jpg]

Znaczy... Szybki na oczach Pajaczka są robione na komputerze, czy może nic przez nie nie widać i są zdejmowane między zdjęciami? :)

I mogliby cholera wprowadzić wreszcie Kingpina...
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
Cytat:I mogliby cholera wprowadzić wreszcie Kingpina...
na to bym na razie nie liczył, zdaje się że prawa do postaci Kingpina ma inna wytwórnia niż do Spidera :P

Odpowiedz
Słabizna. Nie moja bajka – ulizana, uszminkowana, grzeczna, przykładna, jednoznaczna moralnie, poprawna ideowo. Być może jest to jakiś styl w całej bezstylowości, być może Raimi tworzy nowy schemat używając setek znanych schematów, ale najzwyczajniej w świecie mnie to nie bawi. Częściej odczuwałem irytację niźli podniecenie – warstwa fabularna jest banalna nawet jak na komiksową konwencję, a efekty specjalne, swoją drogą bardzo średnie, niedoróbek scenariuszowych i aktorskich nie tuszują.
Innymi słowy - banalny film dla pryszczatych 14-latków (i nie wyjeżdżajcie mi tutaj z tym, że oczekiwałem niewiadomo czego od kina tzw. rozrywkowego, bo oczekiwałem wyłącznie atrakcyjnego widowiska, o którym można powiedzieć tyle samo dobrego, co i złego, a tu dupa, trzecia odsłona pajęczaka jest beznadziejnie nijaka: wyłącznie produkt przeznaczony do szybkiej konsumpcji)

Odpowiedz
Podobaja mi sie takie opinie. :)
Po tych pieciu gwiazdkach z Dziennika zaczynalem sie obawiac, ze ludzie znowu zachwyca sie Siecioglowym. ;)

Odpowiedz
Nie żałuję 15 złotych, które wydałem na bilet. Dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem czyli tandetną bajeczkę. Tak tandetną, że aż śmieszną. Może mam spaczone poczucie humoru, ale wszelkie sceny, które ukazywały jak to pajączek jest zły wywoływały u mnie napady śmiechu. Brakowało jeszcze tego, żeby wyrywał muchom nóżki i specjalnie rzucał papierki koło śmietnika. Wtedy byłby już tru ivil !
Scen, w których mieszkańcy miasta mieli kisiel na samą myśl o Spider-manie nawet nie muszę komentować.
Elementy komediowe - dobre, cała reszta - bardzo słaba.

P.S.
Znam dwóch panów w wieku lat 6, którzy mają plecaki, koszulki, buty i wszystko co się da z twarzą pajęczaka. Im ten film idealnie podpasuje.

Odpowiedz
Yossa napisał(a):Znam dwóch panów w wieku lat 6, którzy mają plecaki, koszulki, buty i wszystko co się da z twarzą pajęczaka. Im ten film idealnie podpasuje.

Mój kolega ma niespełna 18 lat i poszedł do kina w piątek. Dziś mi gorąco ten film polecał. A jak mu wyleciałem, że przed wakacjami czekam tylko na Zodiaka, to mi wyleciał z pytaniem "a co to jest?". :lol:

Odpowiedz
Czy twój kolega biega po okolicy z krzykiem strzelając do każdego z wyrzutni sieci znalezionej w chrupkach i pokazuje Ci figurki Spider-Mana ze słowami "zobacz jakie fajoskie!" ? ;)

Odpowiedz
Yossa, widzisz - ja wydałem na film 11 złotych. I pomimo że nie nudziłem się w jakiś niesamowisty sposób (okraszałem tylko co drugą scenę mianem "łopatologiczna") to cholernie żałuję tych pieniędzy. Bo S3 to film który dosłownie paruje ze łba w chwilę po podniesieniu tyłka z fotela. Często marnuję pieniądze na chipsy i Colę, co i rusz przejadając kolejną dychę i potem tego żałując. I S3 jest właśnie jak chipsy i Cola... :)
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
11 złotych?! Gdzie są takie tanie kina?

Odpowiedz
U mnie w najlepszym kinie ever czyli w Bałtyku (jak i w Polonii) bilety są po 13 zł.

Odpowiedz
W Poznaniu w Cinema City i Multikinie bilety studenckie są po 11 zł.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
military napisał(a):11 złotych?! Gdzie są takie tanie kina?
W Multikinach za okazaniem legitymacji studenckiej (od poniedziałku do piątku). Nie tylko w Poznaniu ;). Najwyższa cena dla studenta to 13 złociszy.

Odpowiedz
Akaki napisał(a):Nie tylko w Poznaniu ;)

A co mnie obchodzą inne miasta :P
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
KAZIK napisał(a):Czy Harry Osborn cierpi na schizofrenię? No bo jak wytłumaczyć głos ojca dudniący w jego głowie? Symbiont rozwija cechy nosiciela. Zrozumiałe zatem, że Spider-Man staje się jeszcze silniejszy. Ale Eddie Brock Junior? Z jakiej okazji wygląda on jak zły kuzyn Człowieka-pająka? Dlaczego w każdej finalnej batalii Mary Jane musi być służyć jako przynęta? Jak szybko regeneruje się tkanka skórna Harry'ego Osborna? Ekspresowo. Do czego nam historia chorej córy Sandmana? I dlaczego ma taki mętny wzrok? Czyżby za dużo narkotyków...?
Autor niezmiernie krótkiej recenzji wykazał się chyba zupełną nieznajomością tematu (że o "rzemiośle" nie wspomnę). Tłumaczyć po koleji? Harry słyszy "głos" ojca z powodu traumy jakiej doznał po jego śmierci jakoby z rąk Spidermana, a jak się później dowiedział, Parkera (no i zaaplikował sobie eksperymentalne serum). Tak, ma schiza. Dwa: a jak niby ma wyglądać Venom? Powinien przypominać toster, czy może troskliwego misia? Trzy: bo to kino rozrywkowe rządzące się pewnymi schematami i kliszami, no i wziąść MJ na zakładniczkęto raczej pewny sposób zwrócenia na siebie uwagi Spidermana. Cztery: fakt, motyw okaleczenia Harrego jest cokolwiek skopany. Pięć: po to, by łopatologicznie ukazać Sandmana jako nie takiego znów złego człowieka. Dlaczego ma mętny wzrok? Bo jest chora do uja wafla, nie widać?! Co to za tekst?

Niespecjalnie podobał mi się ten film, ale na litość, krytykować wypada z sensem. To nie recenzja, tylko wybitnie subiektywna opinia którą możnaby zaserwować kumplowi tuż po wyjściu z kina, bądź wrzucić na forum. Przepraszam, dziękuję.

Odpowiedz
Yossa napisał(a):Brakowało jeszcze tego, żeby wyrywał muchom nóżki i specjalnie rzucał papierki koło śmietnika. Wtedy byłby już tru ivil !

dokładnie! aż parsknąłem śmiechem gdy Pajęczak zwichrzył sobie grzywkę, dotychczas perfekcyjnie ułożoną. zły, okropny i dekadencki ten Spiderman sie zrobił!

Odpowiedz
Akaki ma rację
jakaś kiepawa ta recenzja :?
zaniża średnią poziomu tekstów na stronie
kto odpowiada za zamieszczanie tekstów? może nie spojrzał co zamieszcza?

Ja rozumiem, że można film zjechać, ale takie teksty jak ten Kazika imo nadają się do tego żeby je wrzucić do topiku takiego jak ten a nie na stronę :? bo w sumie dowiedaujemy się z niego tylko tyle że autorowi film się nei podobał i nie ma on zbytniego pojęcia o Spider Manie, jego wrogach etc. brakowało tylko pytania "czy Parker cierpi na schizofenię? czemu się tak dziwnie zachowuje i czemu u diabła zakłada strój pająka???" :twisted:

:?

Odpowiedz
Popieram - recenzja słaba, krótka, niewyczerpująca, a przez nieznajomość tematu (widać po retorycznych pytaniach) wręcz nierzetelna. Zawiera kilka opinii, ale żadnych uzasadnień. Dziwne, że takie krótkie notki zamieszcza się na stronie - czyżby niedobór recenzji? Jeśli tak, to chętnie parę napiszę. :P W ogóle tekst Kazika skojarzył mi się z tekstem Kazimierza Kutza w Dzienniku, który w dziesięciu zdaniach tak oto rzetelnie wypowiedział się o 300: nie znam się, nie widziałem, nie chcę widzieć, ale uważam wszystkich, którzy na to się wybiorą, za skończonych idiotów.

Odpowiedz
Rozumiem że te wielkie dwa zdjęcia mają maskować, że ten mierny tekst ma tylko 437 słów? Nie udało się.

Kazik napisał(a):Celowo kontynuowane są wątki fabularne z poprzednich epizodów.
Słucham?! A jak mają być kontynuowane, nieświadomie? Albo porzucone i np. nagle w 3 części zamiast Petera będącego w związku z Mary widzimy go jako podstarzałego playboya?

Kazik napisał(a):Sprawia wrażenie klipu rodem z MTV.
Pod jakim względem? Nie zauważyłem wściekłego montażu ani agresywnej muzyki.

Odpowiedz
Właśnie, to mnie zastanowiło:

"Sprawia wrażenie klipu rodem z MTV. Przydługie wprowadzenie. Potem bombardowanie niezliczonymi pobocznymi wątkami."

Czy klipy MTV charakteryzują się długim wprowadzeniem i pobocznymi wątkami...?

Co do filmu - nie widziałem, a po zdjęciu w recenzji Kazika mam obawy, że efekty specjalne są raczej marne. Tam, gdzie widać twarz Sandmana, przysiągłbym że komputerowy Spiderman stoi na miniaturowej belce - to po prostu czuć. Zaś twarz w tle... Czy to wycinek z Mumii? ;)

Odpowiedz
Tekst Kazika... Faktycznie słaby, ale takie się już zdarzały, nie przesadzajcie. Że też przytoczę np tekst DUXa o Ultraviolet bodajże ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon