Spider-Man 3 (2007)
ale tego słusznie na stronie nie ma :P

Odpowiedz
No tego o S3 oficjalnie też jeszcze nie ma:)

Odpowiedz
Ahh... zapomniałem o największym rozczarowaniu filmu. Mianowicie w scenie w klubie gdy Peter był bardziej mroczny niż Mroczny Kozioł Mroku M.J. ma zamiar właśnie zacząć śpiewać utwór Fever (zespół gra pierwsze takty tego utworu). Bardzo go lubię i na samą myśl, że mógłbym go usłyszeć w dobrze nagłośnionej sali kinowej zrobiło mi się gorąco, a tutaj kiszka...

Odpowiedz
Great Gonzo napisał(a):No tego o S3 oficjalnie też jeszcze nie ma:)
Więc czemu na stronie głównej jest link?

Odpowiedz
Hehe, cache przeglądarki mnie oszukał :)

Odpowiedz
hops napisał(a):Tekst Kazika... Faktycznie słaby, ale takie się już zdarzały, nie przesadzajcie. Że też przytoczę np tekst DUXa o Ultraviolet bodajże ;)

A spróbuj napisać coś więcej o Ultraviolet. Pewnie nawet Mental nie dałby rady :)

Odpowiedz
Właśnie wróciłem z kina.

Cóż, o rozczarowaniu nie może być mowy, przeczytałem za wiele o tym filmie żeby się nim rozczarować :P

!!!UWAGA SPOJLERY!!!
Ale po kolei, zaczynając od plusów:

PLUSY

- wątek obyczajowy - jak dla mnie całkiem w porządku, jak zwykle zresztą, ciocia May i jej kazania mi nie przeszkadzają :P

- humor - jest go sporo i spora częśc jest całkiem fajna (J.J.Jameson)

- największy plus - Harry Osborne - najciekawszy wątek w tym filmie, najlepiej pokazana postać (no ale miał już mocne fundamenty z poprzednich częsci), aż się autentycznie żal chłopaka robi, końcówka chwyta za serce :cry:

- Sandman - dwie pierwsze walki z nim są całkiem w porządku. Najlepsza jest scena w której poraz pierwszy się składa do kupy po przemianie. Cud, miód i orzeszki :)

- Venom - Topher Grace w tej roli sprawdza się znakomicie mimo tego że nie przypomina komiksowego Brocka, sam Venom wykonany bez zarzutu, nie widze powodu żeby sie go czepiać, problm lezy gdzie indziej. Sceny w kościele zajebiście zrobione :)

- sceny walk/i inne z sfxami - całkiem niezłe, zwłaszcza Peter Vs. Harry w domu Harrego przypadła mi do gustu. Poza tym scena z dźwigiem też mi się podobała.

MINUSY

- wszyscy kochają pająka - to mógłby być podtytuł tego filmu, parada, festyn, billboardy, telebimy, ok przeżyłbym to wszystko, ale to co się dzieje pod koniec mnie już dobiło, dzieciaki wołające "cool! awesome!", komentarze pani reporter :lol: i wielka amerykańska flaga w tle omal nie wywołały mdłości.

- doarabiane na siłę wyjaśnienia i "zaskakujące rozwiązania" czyli śmierć wujka Bena i lokaj, który trochę za późno sobie przypomniał, że miał coś ważnego do powiedzenia :?

- sceny z Peterem na ulicy idącym tanecznym krokiem, było to z początku zabawne, ale przesadzili z ilością tych wygłupów.

- Sandman - Sandman byłby fajny, gdyby nie to że jest go za dużo. Kiedy pod koniec filmu miałem nadzieję w końcu na jakaś konkretną akcję z Venomem niestety wkracza piaskowa godzilla i kradnie cały show.głowną myślą jaka obijała mi się po głlowie było "skończcie z tym cholerstwem i pokażcie Venoma!!!". Podobno Raimi jest fanem postaci Sandmana, końcówkę zrobił tak chyba po to żeby się przy tym onanizować :?

- Venom - a raczej to jak wyglądał jego występ. Pojawia się pod koniec filmu i nawet w ostatniej walce musi być przyćmiony przez Sandmana. Za zabicie tej postaci Raimi powinien być przypalany na wolnym ogniu a potem ćwiartowany poczynając od czubków palców :evil:

- brak konsekwencji odnośnie działania bombek Goblina. Harremu ledwo zdeformowało pół twarzy, podczas gdy Eddiego i symbiota całkowicie zdezintegrowało WTF ?

END OF SPOILERS

Ogólne wrażenie mimo wszystko jednak dobre. Film się przyjemnie oglądało, nie nudziłem się i nie żałuję kasy na bilet (a nawet na dwa bilety). Przez wymienione wyżej wady wypada ogólnie trochę gorzej niż częśc druga, ale zasadniczo uważam, że poziomu serii specjalnie nie zaniżył. Gdyby tylko lepiej wykorzystano postać Venoma (albo przeniesieono go do kolejnego filmu) byłbym bardzo zadowolony. Mojej drugiej połowie film się również podobał (moze nawet bardziej niż mnie bo jej na Venomie nie zależało).

7/10

PS. mimo całego zawartego w filmie humoru, widzów zdecydowanie najbardziej bawiła scena z płaczącym Peterem która raczej z założenia nie miała być smieszna :roll:

Odpowiedz
a ja powiem od siebie, że nigdy tego filmu nie obejrzę :)

Odpowiedz
Tak jak i ja.
Jedynke widzialem bo mlody bylem. Dwojke wlaczylem z nudow kiedys i do dzis zaluje. Trojka mnie ominie a jak mi ktos to przyniesie to wyjdzie z wlasna dupa na glowie ;)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):a ja powiem od siebie, że nigdy tego filmu nie obejrzę :)
Trzymam za słowo, gdybyś obejrzał mielibyśmy zapewne ciąg dalszy bezcelowego ględzenia o tym jak to powinny wyglądać takie filmy.

Odpowiedz
widziałem część pierwszą i jakoś nie ględze bezcelowo :)

Odpowiedz
Aż się przestraszyłem, taki zły był Spiderman :? Trzecia część jest najsłabsza, za dużo nudnego Sandmana, za mało Venoma. Problemy Petera nudne i męczące, parada na cześć Spidera śmieszna. To co mi się podobało to walki i efekty specjalne i właściwie to wszystko na co warto było zwrócić uwagę.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
A mnie ogólnie nie podoba się czczenie Spidermana przez mieszkańców NY. Spider miał zawsze spapraną reputację przez etykietkę wystawioną przez J.Jonah'a Jamesona, dzięki czemu był nienawidzony, a nie czczony. Zgadzam się z Azgaroth'em - za dużo nudnego człowieka piasku, a za mało jednego z największych wrogów pająka - Venoma :twisted:

Odpowiedz
Kolega mnie na to do kina zaciągnął. Po dziś dzień pamiętam jak się paliłem ze wstydu w ostatnim rzędzie. Film słaby, żenujący, infantylny (tak wiem że to oryginalny zarzut w stosunku do filmu o człowieku ugryzionym przez zmutowanego pająka, ale nie czułem tego na przykład na animowanym serialu, może to kwestia aktorów? nie wiem) i nudny jak flaki z olejem. Finałowa walka sucks, sucks wątek obyczajowy i naj-naj bardziej sucks tragiczna przemiana parkera w złego człowieczka o fryzurze ala emo, i zachowaniu tak żenująco - pseudo - złym że nie wierzyłem w to co się na ekranie dzieje. Jak Raimi chciał zrobić parodię tak-głupią-że-aż-śmieszną to przedobrzył. Jak nie chciał to nie mam więcej pytań. Efekty specjalna są bardzo nie specjalne. Loty pajęczaka w wąskich uliczkach wyglądają jakby go ktoś umieścił na tle dużego ekranu, coś w stylu jazdy samochodem w starszych filmach.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):- Venom - Topher Grace w tej roli sprawdza się znakomicie mimo tego że nie przypomina komiksowego Brocka, sam Venom wykonany bez zarzutu, nie widze powodu żeby sie go czepiać, problm lezy gdzie indziej. Sceny w kościele zajebiście zrobione :)
A mi właśnie Topher Grace za groma nie pasuje do tej roli. Komiksowy Eddie Brock był dobrze zbudowanym facetem a Topher Grace to takie chucherko.
Zresztą dla mnie T.Grace już na zawsze pozostanie Eric'em Formanem z "That 70s show" :D

Odpowiedz
Ja się cięsze że Raimi sobie odpuszcza. Tobey też podobno. Może wreszcie ta seria mnie czymś zainteresuje, bo jak narazie jest troszeczkę średnio. A trójka już była szczytem. Zgadzam się z Glutem co do słowa.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Nuuuuuda :) i właściwie wystarczyłoby za cały komentarz, bo mi się po prostu nie podobało, lubię dwójkę, jedynka też mi się podobała, natomiast trójka była kiepska, ale przynajmniej się trochę pośmiałam, przede wszystkim, kiedy uroczy pajączek nadlatuje ratować ludzkość, wszyscy klaszczą i ujęcie pajączka na tle łopoczącej amerykańskiej flagi... wzruszenie chwyciło mnie za gardło i przez moment dumałam, czy nie zaśpiewać np. Yankee Doodle i druga scena, która mnie rozwaliła - na tle zachodzącego słońca pajączek trzymający w ramionach odchodzącego przyjaciela, och i ach.... to co ja mówiłam? Nuuuuuda...
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
A mi się całkiem podobał.

Ok swoje ostre naciągnięcia miał [np. wątek z symbiotem był by lepszy gdyby zrobili z tego odzielny film] ale sam w sobie był całkiem dobry.

O ile nie jestem fanem nawalanek tu były całkiem niezłe [krótkie szybkie i przyjemne] troche humoru [Jamison był fajniejszy niż we wcześniejszych częściach] i dobrze rozwinięta intryga.
O dziwo nie Venom, nie Sand-man a nowy Goblin wydał mi się najlepszym villanem filmu...

Podobał mi się bardziej od części 2....

Odpowiedz
Cytat:O dziwo nie Venom, nie Sand-man a nowy Goblin wydał mi się najlepszym villanem filmu...

Sandman jest ogólnie nieciekawy, a jego powiązanie z Peterem było masakrycznie naciągane.
Venom jest ciekawy, ale nie wykorzystano nawet ułamka z jego potencjału.
Tylko i wyłącznie Goblin był tu sensowną postacią, tylko szkoda, że też popsuto jego wątek naciąganym rozwiazaniem z lokajem, który ot nagle sobie przypomniał coś, co mógł powiedzieć dużo wcześniej.

Cytat:Podobał mi się bardziej od części 2....
W częsci drugiej niczego nie zmarnowano i nie było tak naciaganych rozwiązań. Jak dla mnie:

1 - 7,5/10
2 - 8/10
3 - 6/10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon