Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
(30-12-2018, 21:59)OGPUEE napisał(a): Coś pomiędzy.

Plus w jednym góruje nad IW. Tu każda śmierć jest stała i pewna.

O tak, zaskoczyło mnie jak bardzo ten film igra sobie z nieoczywistymi motywami:

Najbardziej podobało mi się jak z każdą minutą film nabierał własnego charakteru. Pierwsze 15-20 minut były fajne dzięki animacji, ale później scenariuszowa karuzela kręci się tak szybko, że pewnie z połowę smaczków przegapiłem. ;)

Odpowiedz
Wreszcie po wizycie w kinie.

Rewelacyjny kawałek filmu, który świetnie bawi się zarówno z ultra-fanami jak i z niedzielnymi widzami. Nie wiem czy to najlepsza kinowa wersja przygód Pająka, ale na pewno najlepiej wykorzystująca jego przemielenie przez popkulturę i dorobek komiksowy.
Aż ciężko uwierzyć, że na duży ekran udało się przenieść nie tylko samą komiksową formę i fabułę, ale właśnie tę fajną "komiksowość" - pomieszanie totalnego absurdu z patosem i wałkowaniem truizmów.

Jednak to co zrobiło na mnie zdecydowanie największe wrażenie, to...O BOZIU, JAK TEN FILM WYGLĄDA! Przepiękna oprawa wykonana z serduchem i ogromnym wyczuciem marvelowego komksiarskiego stylu. Ostre kolory, kontrast, przerysowanie postaci...Jest to tak totalnie świeże i nowe w porównaniu do wypluwanych co roku generycznych CGI buł Disney/Dreamworks/Pixar, że dla samego tego tylko aspektu warto wybrać się na kinowy seans. Szczerze żałuję, że nie zdecydowałem się na wyprawę do IMAXa.

Peter B. Parker - rewelacyjny patent na postać krzyczący "czasami superbohaterstwo przegrywa z szarą codziennością" :)

Scena po napisach - rewelacja, kult i zabawa popkulturą :)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Jutro przekonam sie na wlasne oczy czy to naprawde jest az tak dobre:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Innymi słowy dowiemy się którą z dwóch ocen którymi od jakiegoś czasu operujesz wystawisz: 1 czy 10 :)

Odpowiedz
Ostatnio wystawilem 9/10 Overlord, 8/10 dla filmu Kieł, 7/10 dla Lobstera czy tez 8/10 dla Mandy. Nie pasuje to do twojej teorii.

Odpowiedz
Obejrzane z synem.
Najpierw parę słów wstępu, które będą odniesieniem do ostatniej dyskusji.
To ma być lepsze niż IW? Hehehehe, dobry żart.
To ma więcej emocji niż IW? Hehehe, dobry żart po raz drugi.
To najlepszy Spiderman? To już nie żart, ale z tym twierdzeniem się po prostu nie zgodzę. Wciąż Hollandowska interpretacja nie ma sobie równych.
Najlepsza scena po napisach w historii? Fajna jako ciekawostka, ale nic więcej.

Pierwsze dwa punkty tylko pod warunkiem jeśli zgodnie z waszą logiką będziemy oba filmy porównywać, chociaż moim zdaniem nie powinniśmy bo to inna forma, inny target. Ktoś tu wspomniał, że to coś pomiędzy bajeczką dla dzieci a "dorosłą animacją"? Też się nie zgodzę, to 100 procentowa bajeczka dla dzieci, tylko zrobiona z jajem i w bardzo oryginalnej formie. Ale o tym później.

Chciałbym jednak byśmy nie bawili się w te głupie porównania, bo po obejrzeniu tej animacji, wiem że nie można tych dwóch filmów porównywać, to niesprawiedliwe zarówno dla jednego jak i drugiego.

Nowa animacja od Sony to rzeczywiści coś czego w kinie dawno nie było, jeśli w ogóle. Już sama realizacja i to jak to wszystko oryginalnie i zarazem pięknie wygląda powoduje opad szczęki. To na BD czy UHD4K będzie wyglądało obłędnie. Fabuła jest ciekawa, ma fajne patenty, ale... no właśnie jak na animacje dla dzieci przystało nie potrafie się w to wszystko zaangażować. Wszystko jest efektowne, jest dużo, natłok postaci, widać zabawe konwencją i żonglowanie motywami popkultury, ale działa to tylko i wyłącznie jako fajna rozrywka, coś jak jazda rollercosterem w wesołym miasteczku. Jest fajnie podczas, ale bardzo szybko o tym zapominamy. I tak będzie z tym filmem, szybko zapomnę bo i nic tu nie ma by dać się zapamiętać.

Postacie, jedyne co jest tu interesujące to Peter B Parker, akurat Spideya w takiej wersji fajnie było zobaczyć. Niestety Morales w ogóle do mnie nie trafia, ani jako główny bohater, ani jako Spiderman. Zupełnie do mnie nie trafia ta interpretacja pajączka oraz sam Miles jako superbohater. Jednak Parker to Parker. Różne wersje pajączków też nudne jak cholera, taki Peter Porker to motyw na maksymalnie jeden żart i pojawienie się w jakimś krótkim cameo- im dłużej był na ekranie tym bardziej męczył. Gwen urocza, ale strasznie nużąca, podobny motyw jak ze spider ham, Spider noir zjada dwoje poprzedników na sniadanie i chyba był najciekawszą postacią z innych wymiarów. O Peni Parker nie będę wspominał, bo to żenująca postać chociaż do bajki dla dzieci pasuje idealnie. Ciocia May i Bat jaskinia tfu... przepraszam spidey jaskinia to też dla mnie motywy których nawet animacji nie wybaczę. Główny zły w postaci Fiska strasznie wyświechtany i za bardzo na koniec przykokszony nawet jak na standardy animacji.

Większość rzeczy tutaj fajnie ze sobą współgra oprócz wspomnianych przeze mnie głównych zarzutów, ale to też zaleta animacji. W takiej formie twórcy mogą sobie pozwolić na więcej, można pokazać odważniejsze motywy, można wkręcić te super komiksowe wstawki. I to jest super, ale w tak dłużym metrażu mnie jednak trochę zaczeło nużyć. Szanuje jednak za śmiałość w pokazywaniu pomysłów.

Takie 7/10 i tytuł najlepszej animacji roku.

Odpowiedz
Sam tą dyskusję rozpętałeś, dając przy tym upust swojej pogardzie wobec tych, którzy śmią nie zachwycać się IW. I teraz, żeby do niej nie wracać i ponieważ nie można porównywać, sam do niej wracasz przez 1/3 posta i porównujesz:

Cytat:To ma być lepsze niż IW? Hehehehe, dobry żart.
To ma więcej emocji niż IW? Hehehe, dobry żart po raz drugi.
Tak, to bajeczka dla dzieci. Dlatego ludzie giną tu na dobre. Przecież filmy dla dorosłych sprowadzają śmierć do poziomu przejściowej niedogodności. Jak wiadomo właśnie to jest w śmierci tragiczne i przerażające - przejściowość.
Ale faktycznie zaczynam żałować, że tymi kilkoma słowami wywołałem całą tą idiotyczną dyskusję. Zwłaszcza że tak mocarnym argumentom jak hehehe nie dam rady.
Nic to. W zalewie zachwytów spływających na ten film takie opinie jak powyższa zostaną stracone w czasie jak pierdnięcia w huraganie. Pora się uchlać na Sylwestra.

Odpowiedz
Gdzieś tam umiem się zgodzić trochę z zarzutami do Peni i Porkera. Najfajniejszy jest motyw, jak się pojawiają. Później nie mają zbyt wiele do roboty, a i żart jakim jest ich obecność wydaje się przeciągany. Jednak tylko trochę.

Bardziej to chciałem o coś zapytać - dlaczego scena po napisach jest "ciekawostką"? Co to znaczy?
.

Odpowiedz
Paszczak jesteś jakimś ułomny dałnem czy co?
Pokaż mi cytat w którym wyrażam pogardę do kogokolwiek ,nie mówiąc już o osobach którym nie podobało się IW.
Widzę, że dupa boli bo miałem śmiałość skrytykować wasz ulubiony film.

Co z tego, że tutaj postacie giną na dobre, tak swoją drogą, ginie cały jeden bohater tak gwoli ścisłości. To ma sprawić, że mam wywyższać ten film ponad wszystko? I jak byś czytał ze zrozumieniem to przeczytałbyś resztę po tej 1/3 wypowiedzi i wiedziałbyś, że nie mam zamiaru porównywać bo to niesprawiedliwe- odniosłem się do dwóch wypowiedzi w których to wy porównywaliście- to wasza logika, nie moja.

Zresztą odniosłeś się widzę tylko do mojej wypowiedzi w której śmieję się z waszego porównywania, spuszczając całą resztę mojej opinii, która jest skądinąd pozytywna w kiblu.

A to, że IW śmierć jest przejściowa niedogodnością nie wiesz. W IW ludzie, bohaterowie giną naprawdę, naprawdę chcesz z tym dyskutować?

Odpowiedz
Nie ma o czym dyskutować. Przecież już trwa praca nad sequelami z tymi naprawdę autentycznie super martwymi bohaterami. I mówię tu konkretnie o postaciach z "szokującego" finału, a nie o wcześniej uśmierconych Lokim i zielonej. Ci faktycznie pewnie nie wrócą.
I nie, w Spider Verse giną dwie osoby. Cztery, jeśli liczyć te w retrospekcji, których śmierć jest w znacznym stopniu motorem całej intrygi.
No i z czego właściwie wynika twoje wyśmiewanie samej możliwości zestawienia tych dwóch filmów pod kątem ogólnej jakości? Jeśli nie z czci dla arcydzieła Marvela? Bo ten tekst z Królem Lwem to jak już wspominałem żadna odpowiedź.
I jak mam się odnieść do reszty twojej wypowiedzi, która nie tylko w większości składa się z negatywów, ale sprowadza się do "nie trafia do mnie, nie podoba mi się"? Powinno trafiać, ma się podobać? Daj spokój. Spider Ham cię wymęczył? Przecież jego jest w tym filmie tyle co nic.
Ale dobra, weźmy wspomnianą przez srebrnika scenę po napisach, która:
Dla ciebie to 'ciekawostka'. I o czym tu gadać?

Odpowiedz
(31-12-2018, 21:08)Paszczak napisał(a): Nie ma o czym dyskutować. Przecież już trwa praca nad sequelami z tymi naprawdę autentycznie super martwymi bohaterami. I mówię tu konkretnie o postaciach z "szokującego" finału, a nie o wcześniej uśmierconych Lokim i zielonej. Ci faktycznie pewnie nie wrócą.

Czy pod koniec IW, którykolwiek bohaterów mówi o tych sequelach, które są tworzone? Czy jakieś napisy w napisach końcowych o tym mówią? Nie! Powtórzę jeszcze raz, ale też ostatni. Postacie w IW giną na serio, w tym konkretnym filmie i w tym momencie to działa bardzo mocno, nie ważne jest to co tam planują nakręcić i z którymi bohaterami.

Mój tekst z królem Lwem wyśmiewa konkretnie twoją logikę zestawiania tych dwóch filmów, a konkretniej to argument jaki wytoczyłeś by w ogóle je zestawiać.
Ale już nie wracajmy do tego, jak napisałem tych filmów nie powinno się zestawiać,  to dwa rożne filmy, inne formy twórce skierowane na innego odbiorce.

Moja wypowiedź składa sie i z negatywów i z pozytywów, przeczytaj ją dokładnie. Napisałem co dokładnie mi się nie podobało a co nie? Nie wiesz dlaczego Spider Ham mnie wymęczył, no właśnie napisałem dlaczego, polecam czytać ze zrozumieniem.

Co do sceny po napisach, jest to dla mnie zabawna ciekawostka, tylko tyle i aż tyle.

Odpowiedz
Cytat:Peter Porker to motyw na maksymalnie jeden żart i pojawienie się w jakimś krótkim cameo- im dłużej był na ekranie tym bardziej męczył. Gwen urocza, ale strasznie nużąca, podobny motyw jak ze spider ham
Ups, może lepiej nie wczytywać się w twoje wypociny zbyt dokładnie, bo skoro mowa o debilnych porównaniach: Gwen to podobny motyw do Spider Hama? What The Actual Fuck?
Dla ciebie scena po napisach to ciekawostka, bo obejrzałeś cały ten film jednym okiem, prześlizgując się po jego powierzchni jako po bajeczce dla dzieci. Podszedłeś do seansu z określonym nastawieniem i z takim też go opuściłeś. Brawo, możesz zgodzić się sam ze sobą. I jak przypuszczam z relatywnie niewieloma innymi osobami.
Tak, twój tekst o Królu Lwie wyśmiał moją opinię że jeden film z tego samego gatunku (podkreślam, animacja nie jest gatunkiem) można uznać za lepszy od innego - bo do tego sprowadzała się logika mojej pierwszej wypowiedzi. Sam uznałeś jeden z tych filmów za lepszy do drugiego, dając mu o 3 punkty wyższą ocenę. Twój tekst był bezsensowny. Wyjaśniłem w odpowiedzi czemu jest bezsensowny. Tyle.

Odpowiedz
Danus, skoro masz taki problem że ktoś śmiał napisać że woli ekranizację komiksu która jest filmem animowanym od innej ekranizacji komiksu będącej filmem aktorskim, to jak wyjaśnisz to?

(29-01-2016, 11:48)Danus napisał(a): Z ułożeniem mojego top 5 problemu większego nie miałem:
1. Sicario
2. Star Wars The Force Awakens
3. Inside Out
4. Ex Machine
5. Avengers Age Of Ultron
Bo ja tam widzę postawienie animacji jako trzeciego filmu w roku, a to znaczy że stawiając ją tak wysoko uznałeś że jest lepsza, a co za tym idzie porównałeś ją z mnóstwem innych filmówz również totalnie innych gatunkowo co widać chociażby po miejscu 4 i 5.

Odpowiedz
I co z tego, że inne osoby lub mało kto się może ze mną zgodzić? Urwałeś się z gimnazjum, że będziesz do mnie sypać takimi argumentami? To jest moja subiektywna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać, taki ci sekret zdradzę.

Co do podobnego motywu do Spider Hama, obydwie postacie mnie nużyły, ot takie podobieństwo. A myślałeś, że naprawdę uważam obie postacie za podobne, które spełniają podobną funkcję w fabule? I dlatego mnie nużyły.

Co do ocen, tak Paszczaku filmy się ocenia, tak tą sama skale punktową używam do oceniania filmów aktorskich jak i tych animowanych. To nie znaczy jednak, że stawiam je na równi czy mam zamiar je porównywać. Spider Into The Spider... będzie przeze mnie oceniany tylko i wyłącznie przez pryzmat animacji, wszelakich i w tych kategoriach będę ten film również stawiał na półce.

Widzę, ze mocno boli jakakolwiek krytyka twojego ulubionego filmu, bo jak mogłem cokolwiek złego o tym napisać.
Dodam oczywiście, ze ogólnie animacja mi się podobała, oczywiście nie zachwyciłem się tak jak poprzednicy, ale uważam to wciąż za dobre kino i świetna rozrywkę. Niektórzy jednak zachowują się tutaj jakbym im matkę skrzywdził.

Odpowiedz
Brawo Mierzwiak.
Wygrzebałeś moją topke z 2015 roku, by obalić moje argumenty na przełomie 2018 i 2019 roku. Gratuluje, wygrałeś talon na balon.

Odpowiedz
Problem w tym, że cały czas piszesz w tonie "to śmieszne", "nie da się", "nie można", jakbyś nie przedstawiał subiektywnej opinii tylko prawdy objawione. Nie dziw się, że wywołujesz określone reakcje. Czemu nie można, bo pan władza zabronił?

Cytat:A myślałeś, że naprawdę uważam, obie postacie za podobne które spełniają podobną funkcję w fabule?
Tutaj nawet nie wiem co napisać, nie będąc do końca pewnym jaka to, język.
Cytat:Gratuluje, wygrałeś talon na balon.
Uuu, doszło się w studiowaniu encyklopedii do S jak sarkazm.

Odpowiedz
(31-12-2018, 22:07)Danus napisał(a): Brawo Mierzwiak.
Wygrzebałeś moją topke z 2015 roku, by obalić moje argumenty na przełomie 2018 i 2019 roku.
Porównałeś wtedy film animowany z aktorskimi, tak czy nie? Tak, więc co za różnica kiedy to było? Jeśli ma to znaczenie to napisz wprost, że gdybyś układał teraz Top 2015 to nie byłoby w nim Inside Out, ponieważ zmieniłeś zdanie / podejście i nie mieszasz już filmów aktorskich z animowanymi. W przeciwnym razie wychodzisz na śmiesznego hipokrytę, który w dodatku sugeruje że jego opinie gówno znaczą i mają krótki termin ważności. Jak Ci ktoś w 2021 przypomni że w 2018 roku za film roku uważałeś Avengers to też odprawisz go takim durnym tekstem? Ta, już to widzę.

Zabawne że ból dupy zarzuca innym osoba, która dostała spazmów na samo wspomnienie o Infinity War w kontekście innym niż stawianie temu filmowi pomnika.

Odpowiedz

Takie tam super wideo związane z najlepszym komiksowym filmem ubiegłego roku. Nic Cage, najlepszy :D
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
No stylówę ma zajebistą ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
nawiązując powyższej sprzeczki:
Infinity War z nowym spidermanem trudno jest porównywać z innego powodu niż technika wykonania. po prostu IW to bardziej event niż zamknięta fabuła. bardziej kinowe wydarzenie kończące pewien rozdział w historii niż sam film. przecież gdyby wykasować z pamięci wszystkie inne filmy MCU to IW straci swą moc. natomiast spider (pomimo wielu aluzji do wcześniejszych adaptacji) stoi na własnych nogach. i to jest dla mnie główna różnica.

anyway. nie wiem czy to najlepszy film superbohaterski roku ale z pewnością jest to najlepszy spiderman ever. a to już bardzo dużo.
samoświadomość, prosta, ale poukładana i płynnie prowadzona fabuła. humor i emocje. komiksowy sznyt w warstwie wizualnej.
piękna rzecz
tak że o.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon