Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Świetna animacja, w której roi się od kolorów. Zwariowany film, z dobrym poczuciem humoru. Szkoda, że głosu pod pierwszego pająka nie podłożył Tobey, bo idealnie by się to zgrało z trylogią Raimiego, i mielibyśmy godne pożegnanie. Dojrzewanie Moralesa i finał razem ze sceną po napisach zdecydowanie najlepsze. Obowiązkowo powtórka, bo na bank nie wychwyciłem wszystkich smaczków. 8.5/10.

Odpowiedz
Ale pająk Raimiego to ten drugi (Peter B. Parker), nie pierwszy. Stąd blond włosy i nieścisłości w retrospekcjach względem trylogii.

Odpowiedz
I żeńska wersja Octaviusa
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Nie wiem czy już ktoś wrzucał poniższe rozważania:
https://screenrant.com/spider-man-old-peter-parker-spiderverse/

Nie jestem przesadnym fanem podobnych teorii, ale podoba mi się taka symboliczna interpretacja Pająka Chrisa Pine'a. 

Doc Ock w filmie był dla mnie jednym z większych zaskoczeń, mocno na plus.
Co do ewentualnej podmianki aktora starszego Parkera, to Jakie Johnson brzmiał dla mnie tutaj naprawdę idealnie ze swoim zmęczonym głosem. Tak jak szanuję Tobey'a za jego rolę, tak swoim lękliwo-płaczliwym gadaniem zawsze mnie irytował.
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
on ripit

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
W końcu obejrzałem ;) Generalnie nic nowego bym już tutaj nie napisał chyba, więc w skrócie napiszę tylko, że ten film jest genialny ;) 8/10. Fajny soundtrack, ciekawa motywacja antagonisty, kostka rubika (wgl Spider-Man Noir jest dla mnie przech*jem w tym filmie :D), scena po napisach (!).

Jedynym minusem tego filmu jest to o czym pisał Paszczak:
Cytat:Niestety, ponieważ zabija to na starcie jeden z najciekawszych motywów, jakie mogłyby wyniknąć z nałożenia się światów: interakcji Parkera z żywą Gwen. Jaki to miało potencjał dramatyczny. I tak w gotowym produkcie można było z tego więcej wycisnąć, skoro Parker był jej najlepszym przyjacielem. Zamiast tego dostajemy mniej interesujący friendship zone romans z Milesem.

Brakowało mi takiej sceny pomiędzy Peterem i Gwen. Kto wie, może przy sequelu twórcy pójdą o krok dalej i sprowadzą Spidermana-Garfielda i zrobią to jak należy ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Tak się jakoś złożyło, że moja pierwsza tegoroczna wizyta w kinie przypadła na „Spider Man Uniwersum” czyli film, który z tego co zdążyłem zauważyć zbiera wyłącznie pozytywne opinie. I muszę powiedzieć, że to nie jest dobry obraz. Jest REWELACYJNY!
To bez dwóch zdań najlepsza kinowa inkarnacja Spidermana oraz jeden z najlepszych filmów superbohaterskich w historii. To cudowne doświadczenie pełne energii, humoru, kreatywności, emocji, bohaterów, którzy z miejsca zdobywają naszą sympatię (Miles Morales! Peter Porker! Gwen Stacy! Spider Man Noir!), umiejętnie wplecionych nawiązań do innych wcieleń pajęczaka a przede wszystkim całej masy serca! Krótko mówiąc widać jak na dłoni, iż twórcy tej wspaniałej produkcji znają i kochają komiksy!
"Spider Man Universum" to także dzieło wbijające w fotel, jeśli chodzi o aspekt wizualny. Animacje zapierają dech w piersiach i nie jednokrotnie miałem wrażenie, że oglądam film aktorski. Dodatkowo bardzo podobały wszelkie zabawy formą, głównie jeśli chodzi o dosłowne przeniesienie estetyki komiksowej na ekran kinowy, czyli coś, co z marnym skutkiem próbował zrobić Ang Lee w swoim „Hulku”
Warto też zauważyć, że twórcom udało się połączyć kapitalną rozrywkę z elementami uniwersalnymi, w których każdy, nawet jeśli w życiu nie miał komiksu w ręce, znajdzie coś dla siebie! Poruszane są tu bowiem takie kwestie jak dojrzałość, poświęcenie oraz branie odpowiedzialności za innych.
Dodam także, że film, ani przez moment mi się nie nudził Ba! Może to wynik szybkiego tempa akcji, ale miałem wręcz wrażenie, iż jest zdecydowanie za krótki i zanim jeszcze ma dobre się rozkręcił to już skończył. Chętnie bowiem dłużej poprzebywałbym w tak wspaniale wykreowanym świecie i z tymi bohaterami :( Dlatego nie dziwię się że cały świat oszalał na punkcie produkcji!
Podsumowując. Jeśli ktoś jeszcze nie widział a ma taką możliwość, gorąco polecam udać się do kina! Na pewno nie będziecie tego żałować. Sam nie mogę się już doczekać powtórki.
Najlepszy film 2018: Suspiria

Najlepszy film 2017: A Ghost Story

Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy

Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Cytat:Brakowało mi takiej sceny pomiędzy Peterem i Gwen. Kto wie, może przy sequelu twórcy pójdą o krok dalej i sprowadzą Spidermana-Garfielda i zrobią to jak należy ;)
W sumie to jedyny większy zgrzyt jaki wychwyciłem w czasie seansu. Z drugiej strony jestem w stanie to zrozumieć - wrzucenie takiego wątku (nawet w ramach tych "okładkowych" ekspozycji) mogłoby trochę za mocno namieszać w głowach mniej oblatanym w historii Pająka widzom. No i nie bardzo widzę w bajce dla dzieciaków miejsce na pełen "awkward moments" trójkąt Parker-Gwen-Morales ;)

Fajnie jakby w kolejnym filmie pojawił się Garfield, ale bardziej jako cameo/ukłon dla jego fanów niż członek ekipy - w swojej mitologii Pająk ma już naprawdę niezłe poletko dużo ciekawszych do pokazania szerszej publice inkarnacji. 

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Dobra nazwa dla kawałka ze score ;)

Odpowiedz
(09-01-2019, 10:32)szopman napisał(a): Brakowało mi takiej sceny pomiędzy Peterem i Gwen.

To miałoby sens, gdybyśmy oglądali całą historię z perspektywy Petera Parkera. Ale tutaj mieliśmy tak naprawdę genezę innego Pająka. Nic więc dziwnego, że nie wepchano tego pobocznego wątku, tylko w pierwszej kolejności zbudowano relację na linii Gwen - Morales (główny bohater filmu!).
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Cytat:To miałoby sens, gdybyśmy oglądali całą historię z perspektywy Petera Parkera.
...który i tak powinien zrobić jedno wielkie WTF, gdy widzi jedną z najważniejszych postaci w swoim życiu...no cóż, żywą ;) Trzymam się wersji, że wywalono ten motyw, by nie mnożyć wątków i zachować mocno dynamiczne tempo.

Cytat:on ripit
Bardzo przyjemny krążek, chociaż u mnie na ripicie jednak score ;)

Co do życzeń odnośnie postaci w sequelu: Ben Reilly/Scarlet Spider i Superior Spider-Man (<3)

Dopiero teraz zacząłem się rozglądać i widzę, że ten film (chyba) nie był u nas w ogóle puszczony do IMAXów? Shame!

Profil Letterboxd

Odpowiedz
No ale Badus, Peterowi B. Parkerowi z tej animacji najbliżej chyba do wersji z filmów Raimiego, a tam przecież, o ile dobrze pamiętam, Gwen nie zginęła.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz

Chyba najfaniejszy kawałek z filmu ;)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(10-01-2019, 00:03)zombie001 napisał(a): No ale Badus, Peterowi B. Parkerowi z tej animacji najbliżej chyba do wersji z filmów Raimiego, a tam przecież, o ile dobrze pamiętam, Gwen nie zginęła.
Nie rozumiem skąd ten upór, że ta wersja ma cokolwiek wspólnego z aktorskimi filmami Sony? To jest Parker z Earth-616 (główny kanoniczny, komiksowy Pająk), co zresztą jest pokazane w filmie.

Profil Letterboxd

Odpowiedz
No ładne, ładne to było, rzeczywiście film zrobiony z wielkim sercem i fajnymi pomysłami, animacja też bardzo ciekawa, ale akurat ten styl, w którym sporo elementów danych ujęć jest fotorealistyczna, a reszta nie, to średnio mi pasuje. W każdym razie oglądało się bardzo przyjemnie, ale mamy tutaj zdecydowanie za długi metraż - w ostatnim akcie, gdy międzywymiarowa rozpierducha trwa na całego, film niestety wskakuje do szufladki "film o superbohaterze, który pod koniec filmu ratuje świat w wyniku wielkiej walki ze złym do szpiku kości bossem" - no naprawdę można było sobie, może nie tyle darować, ale poważnie skrócić, bo pomimo feeri barw strasznie się pod koniec wynudziłem i zacząłem sprawdzać kiedy mam autobus.
W każdym razie jak najbardziej polecam, bo to animacja z wieloma świetnymi scenami, pomysłami, przyjemnie bawi się popkulturą - ogólnie jest fajnie. Daję mocną siódemkę.
Oscar za animację? Czemu nie? Tak samo ucieszy mnie wygrana Spider-Mana, jak i Wyspy Psów.

Odpowiedz
Fotorealistyczne elementy ujęc? Nie wiem czy w ogole bym tak okreslil jakies fragmenty w tym filmie. Dla mnie calosc wyglada jak malowana - trochę jak akwarelami. A juz na pewno nie widzę tutaj jakiegos dysonansu. Ciekaw jestem o jakich ujęciach mowisz.

Odpowiedz
Fotorealistyczne to może przesada, powiedzmy, że udające fotorealizm, w przeciwieństwie do wyglądu wszystkich postaci, które były stylizowane. Chodzi np o ujęcia na ulicach - modele samochodów dosyć bliskie rzeczywistości, podobnie budynki, a bohaterowie zrobieni w pewnej konwencji, mi się to trochę gryzło.
Nie wiem czy łapiesz o co mi chodzi, nie wiem czy dobrze tłumaczę, będzie dostępna kopia cyfrowa to przeklikam i znajdę ujęcia które mam na myśli. Ktoś w temacie pisał, że momentami miał wrażenie oglądania normalnej sceny live-action, więc chyba nie jestem sam.

Odpowiedz
Obejrzałem wczoraj. Oczekiwania miałem niemałe a i tak został przebite. Miło rankiem dzień później dowiedzieć się, że film dostał oscara.
Zabawny, nieziemski wizualnie, zrobiony w ogóle bez hamulców. Świetny.

Odpowiedz
[Obrazek: FvutJ4j.jpg]

Amell swój gość <3

Odpowiedz
Biorąc pod uwagę poziom reszty nominowanych, to chyba by się za bardzo wybijał :P
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon