Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
(28-12-2018, 22:09)Paszczak napisał(a): Widziałem oba i na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał.

x2. aquaman to jakieś przedszkole i 2009 rok jeżeli chodzi o kino superbohaterskie

Odpowiedz
Najlepszy film z bohaterem Marvela? Najlepszy film na podstawie komiksów? Najlepszy film tego roku? 3xTAK! Mordka cieszyła mi się przez cały seans i co chwilę niemal klaskałem z uznania dla pomysłowości twórców. Jestem w potężnym  szoku, że coś tak dobrego wyszło od Sony.

Do listy fajnych rzeczy wpisanych w tym wątku dorzucę jeszcze:
  • nieprawdopodobna energia bijąca z filmu
  • Kingpin tak szeroki, że miejscami zajmował cały ekran + ciekawa motywacja jako antagonisty
  • Spiderman Noir podtrzymujący kapelusik podczas skoku
  • pewna scena w końcowej walce idealnie pasująca do kompilacji w stylu "Top 10 Saddest Anime Moment" - to musiało być celowe :D
  • pajęcza siedziba w pewnym domku i niespodziewany mastermind, który nią kierował
  • wyjątkowo zabawny motyw z kostką rubika
Cudo i najbardziej "pajęczy" film w historii i do tego jeszcze W-Y-B-I-T-N-A scena po napisach,  po której ludzie z rzędu za mną aż skomentowali, że "warto było czekać". Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.

Iść na Aquamana zamiast na Spider-Verse to grzech. ;)

Odpowiedz
Czegoście się spodziewali? Owszem, sam fakt, że Sony stoi za jakimś filmem, może niepokoić, ale tutaj mamy Phila Lorda jako scenarzystę, a to w praktyce chyba zawsze oznacza ze dwa poziomy wyżej niż konkurencja :)

Odpowiedz
Phil Lord - scenarzysta to taki gwarant jakości? Po czym takie wnioski? "The Lego Movie" fajne, "Meatballs" też spoko, ale no jednak gość nie ma jakiegoś kosmicznego dorobku, a sam za jego najlepszą rzecz uważam "Jump Street", którego akurat nie pisał.
.

Odpowiedz
W ogóle się nie interesowałem tym tytułem, a tu czytam określenia "film roku", "lepszy niż infinity war" i tak dalej.

Wszyscy uważają, że to lepsze niż IW?
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Za kazdym razem jak czytam o tym, ze jest to lepsze od IW, to chcw mi sie smiac, a jeszcze wyrazenia typu lokalna potyczka?
No nic jutro zweryfikuje te opinnie, ale wiem jedno, na pewno sa grubo przesadzone w stosunku do IW.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(30-12-2018, 16:33)Danus napisał(a): Za kazdym razem jak czytam o tym, ze jest to lepsze od IW, to chcw mi sie smiac
Co konkretnie jest w tym śmiesznego?

Zdradzę Ci sekret: są ludzie którym Infinity War nawet się nie podobało.

Odpowiedz
Mimo, że Infinity War mi sie bardzo podobało i uwielbiam te postacie, to jednak podczas seansu Into the Spider-Verse czulem wieksze emocje. Wiadomo, pstrykniecie to byl szok, dlatego tez tak dzialal, ale Spidey ma wiecej momentow gdy chce sie bohaterowi kibicowac, cieszyc z nim itp. 

Smiesza mnie powyzsze wypowiedzi bardzo, bo ojezu, jak to mozliwe ze komus bardziej sie podoba animowany film otwierajacy uniwersum od moloha Marvela. No jest mozliwe. 

Odpowiedz
Ideał. Ten film już za to jak wygląda zasługuje na najwyższą ocenę, a jak dodamy do tego jak to jest świetnie napisane, genialnie poprowadzone, zabawne i wzruszające... Najlepszy filmowy Spider-Man, najlepszy film roku. 10/10.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Jako autor stwierdzenia o lokalnej potyczce (które było tylko pół serio) wyjaśniam, że IW dałem po premierze 6/10 (tak jak i kilka innych osób na tym forum) i zdania nie zmieniłem.
Into the Spider Verse to najlepszy seans na jakim byłem w kinie od czasu Fury Road w 2015. Niezależnie od kontekstu, oczekiwań i sympatii jaką niektórzy żywią do uniwersum Marvela, to jest imho po prostu zdecydowanie lepiej zrobiony film.

Odpowiedz
(30-12-2018, 16:43)Mierzwiak napisał(a):
(30-12-2018, 16:33)Danus napisał(a): Za kazdym razem jak czytam o tym, ze jest to lepsze od IW, to chcw mi sie smiac
Co konkretnie jest w tym śmiesznego?

Zdradzę Ci sekret: są ludzie którym Infinity War nawet się nie podobało.
Smieszne jest porownywanie obu produkcji i stawianie ich w jednym rzędzie. No nie da sie, po prostu nie. Dlatego mnie smiesza te porownania.

Odpowiedz
Niby czemu? Przecież to dwa filmy z superbohaterami Marvela. Porównanie wydaje się oczywiste. Bo jeden jest animowany?

Odpowiedz
Pewnie dlatego że Infinity War to nie film tylko dar od Boga, lek na raka i co tam jeszcze.

Odpowiedz
Dlaczego nie porównywać Krola Lwa i filmu Duch I Mrok, przecież w obu bohaterami sa przedstawiciele swiata zwierzat. Porownanie wydaje sie oczywiste. Bo jeden jest animowany?

Odpowiedz
Danus, a kto tu porównuje te filmy? Napisanie że woli się tytuł X od Y to nie porównanie tylko zwykłe opisanie swoich preferencji, zresztą nawet jeśli to co z tego? Oba mają scenariusz, oba zostały wyreżyserowane, oba są FILMAMI.

IW ma u mnie 10/10 ale jak czytam co tu piszesz to mnie skręca z zażenowania.

Odpowiedz
Król Lew jest filmem o gadających zwierzaczkach. Duch i Mrok to pseudorealistyczny thriller historyczny. Są skierowane do zupełnie innego widza i inne mają spełniać oczekiwania. O IW i ItSV nijak nie można powiedzieć tego samego. Gatunek jest ten sam, widz docelowy jest podobny, to forma stanowi główną różnicę.

Odpowiedz
Cytat: widz docelowy jest podobny

Możliwe, ale oglądając zwiastun tego Pajączka jakoś ani przez chwile nie pomyślałem, że to film dla mnie i dalej nie wiem, czy go kiedykolwiek obejrzę.
A IW to mój film roku :P

Cytat:to forma stanowi główną różnicę.
No i pewnie tu jest pies pogrzebany. Gdy forma mi nie odpowiada, treść już nie ma znaczenia.
Tak czy inaczej zestawianie jednego z drugim jakoś nie ma dla mnie większego sensu. W żadnym top swoich ulubionych filmów nie umieszczę filmów (typowo) animowanych bo to dla mnie osobna kategoria.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
Mi akurat Infinity War bardziej trafia w gusta, lubię dawkę mroku i dramatyki w blockbusterze. :p
O tyle jestej zdziwiony że IW to ponoć dla większości ludzi na tym forum najlepszy film komiksowy ever, mnie osobiście wbił w fotel. A tu nagle Sony wyskakuje z czymś takim i bije IW na głowę? :O

Poza tym bajkom trudniej do mnie trafić - niektóre faktycznie mnie zachwycą, ale często mam tak jak np. z Coco gdzie wszyscy się zachwycali, a dla mnie był... no ok, ale wzbudzający raczej wzruszenie ramion.

A to jest bardziej bajka dla dzieci, czy taka powiedzmy "dorosła" animacja, czy coś pomiędzy?
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Coś pomiędzy.

Plus w jednym góruje nad IW. Tu każda śmierć jest stała i pewna.

Odpowiedz
Nie jestem specjalnie fanem świata Spider-mana, samą postać wole w crossoverach z innymi niż solo, ale kurde czytam opinie, oglądam zwiastun i zaczynam się coraz mocniej zastanawiać nad wizytą w kinie.
W sumie chciałbym kiedyś zobaczyć taką kinową animacje, z równie fajnym stylem i wysokim budżetem o Flashu, mam nadzieje, że sukces SpiderVerse zmobilizuje twórców i studia do tworzenia superbohaterskich animacji z prawdziwego zdarzenia. Wielu bohaterów znacznie bardziej nadaje sie do takiej formy niż aktorskiej produkcji.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon