Spider-Man Trilogy (2002-2007)
Najbardziej podobała mi się druga część. Pierwszą dało się obejrzeć, ale niczym nie zachwycała. Najlepszy atut drugiej części to przeciwnik Spidera i oczywiście akcja :) Za to trójki nie znoszę za to jak potraktowano jedną z najlepszych postaci Venoma, a zły Peter Parker był śmieszny, a nie poważny.

A w czwartej części z chęcią zobaczył bym Carnagea 8)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Nie wydaje mi się żeby Jake Gyllenhaal, który wyraźnie wybiera poważniejsze role w ciekawych projektach zdecydował się na wciśnięcie w ciasny trykocik, ale kto wie. Mnie to obojętne.

Za to za jakieś 6 lat ktoś powinien porządnie wziąć się za temat i zrobić reset serii, tak jak Nolan zrobił w przypadku Batmana.

Odpowiedz
Gyllenhaal już o mało co nie zagrał w dwójce. Maguire narzekał na bóle pleców, czy coś takiego ale w końcu zagrał.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Tylko że od tamtego czasu Jake zdobył nominację do Oscara i zagrał u Finchera. Jego sytuacja się "trochę" zmieniła.

Odpowiedz
Pitero napisał(a):
Cytat:I to ma znaczyć, że Gyllenhaal jest lepszym kandydatem do tej roli niż Franco? Słaby argument. Smile

Tyle, że Franco Spider-Manem nie zostanie na pewno. No to nie obchodzi mnie czy byłby lepszy od Gyllenhaala.
No to po cholere odpowiadasz? :roll: Ja pisałem o tym kto jest lepszym kandydatem. Jakbym pisał kto ma większe szanse to napisałbym, że Tobey Maguire.

Mierzwiak napisał(a):Tylko że od tamtego czasu Jake zdobył nominację do Oscara i zagrał u Finchera. Jego sytuacja się "trochę" zmieniła.
Zgadza się, do tego rola u Anga Lee to tez nie mało. Chociaż jakby Gyllenhaal dostałby dużo kasy to pewnie by zagrał. Jako przykład wystarczy podać Nortona, Downeya Jr, czy Bale'a, którzy są lepszymi aktorami niż (calkiem dobry) Gyllenhaal.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Co do "dobrej fabuły" w trójce to wystarczy obejrzeć to:

Najlepszy są fragmenty z Sandmanem i z lokajem :wink: ten lokaj to bodaj największa wtopa scenariuszowa w całej trylogii, choć pewnie tłumaczyliby to że stary jest i słabą ma pamięć :lol: Powstanie Sandmana również fatalne i wybitnie naciągane. Nie powiedziałbym też wcale, że to taka dobra postać. To nie wiadomo jaka postać. Najpierw mówi że nie jest zły, potem nagle po zamienieniu z Venomem dwóch zdań już chce zabijać Spidermana :? No i sam fakt, że jest kolejnym zabójcą wujka Bena tez nie działa na jego korzyść, a poza tym - facet z piasku? to chyba ostatni z wrogów Spidermana po jakiego należałoby sięgać robiąc taki film...

Odpowiedz
Cytat:Tylko że od tamtego czasu Jake zdobył nominację do Oscara i zagrał u Finchera. Jego sytuacja się "trochę" zmieniła.

No i co? A taki Downey Jr. też ma nominację do Oscara i zagrał u Finchera, a teraz gra w "Iron-Manie". I wszyscy są happy. :D

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):
Cytat:Motyw przejęcia przez Skorpiona symbiota uważam za totalnie chybiony. Nie wiem jak to wyglądało w komiksie ale wydaje mi się, że bez niego też świetnie dawał sobie radę.

No własnie, uważasz za chybiony choć nie wiesz jak to wyglądało. Ja nie wiem jak to wyglądało więc nie oceniam, możliwe że to nei był zły pomysł, no ale Venom to zawsze dla mnei był własnie Brock+symbiot.

No dobra może tak : widziałem pojedyncze obrazki, ale nie widziałem jak się sprawdzał w walce itp. Mam podobnie ze Skorpionem tak jak ty z Venomem, dla mnie zawsze był zielony, z wielkim żądłem i wkurwiony na J.J.Jamesona, dlatego dla mnie to pomysł chybiony :twisted:

Odpowiedz
Scorpion z symbiotem to po prostu Venom (III). Nie ma żądła ani nic z tych rzeczy, ponieważ symbiot wlazł na niego, gdy był zwyczajnie ubrany. W walce więc sprawdza się tak jak Eddie Brock. ;)

Poza tym Scorpion zawsze był trzecioligowcem, jak Sandman na przykład. Taka żałosna niedojda i tyle. :P Pomysł na postać fajny, ale wyeksploatowany (choć możnaby było ze Scorpionem pare fajnych historii jeszcze napisać), a postać raczej wieśniacka. ;)

Dwa rysunki Venoma (III) Gargana:
obrazek 1
obrazek 2

Odpowiedz
Dzięki Crov za wyjaśnienia i obrazki. Cały czas myślałem, że symbiot połączył się z nim kiedy był ubrany w swój stary klasyczny zielony kostium. Pomysł, że Venom ma ogon i żądło wydawał mi się śmieszny, ale skoro tak to wygląda to w porządku.

P.S. Pierwszy rysunek miodzio.

Odpowiedz
Rysunki super :)

Jak dla mnie Scorpion, który potem zostaje Venomem, móglby spokojnie być villainem w czwórce obok Lizarda (bo Lizard raczej nie nadaje się na samodzielnego przeciwnika).

Tak na szybko taki koncepcik mi wpadł do głowy. Oczywiście to tylko parę ogólników.

Mamy na początek postać Scorpiona, który podczas jakiejś akcji dostaje łomot od pająka, potem jednak wykrada symbiota/ czy też przypadkiem na niego trafia, by zostać nowym Venomem. W międzyczasie Plująk-Man musi się uporać z Connorsem, który po przemianie w Lizarda chce wypruć z niego flaki, a w chwilach przebłysków świadomości próbuje dorwać własnego syna, by użyć próbki jego krwi do wyleczenia się*, oczywiście nikt poza nim nie wie o co mu chodzi. Na koniec starcie Plująk Vs Lizard (który ma przebłyski świadomości więc chwilami jest po stronie pająka) Vs Venom-Gargan. Tylko nie wiem jaką miałby mieć Scorpion motywację do działania póki co ;)

Fani byliby happy z powodu powrotu Venoma, a do tego mieliby jeszcze Scorpiona i Lizarda upchanych w jednym filmie.

Ale po Raimim to się spodziewam prędzej że w kolejnym filmie pojawią się jakieś przydupasy w stylu Vulture i Electro, z których jeden obowiązkowo porywa MJ pod koniec filmu.

* motyw z jednego z komiksów.

Odpowiedz
Cytat:Tylko nie wiem jaką miałby mieć Scorpion motywację do działania

Scorpion, czy jakikolwiek inny Venom, nie musi mieć żadnej motywacji. fani nawet nie zauważą.

Odpowiedz
Mental napisał(a):
Cytat:Tylko nie wiem jaką miałby mieć Scorpion motywację do działania

Scorpion, czy jakikolwiek inny Venom, nie musi mieć żadnej motywacji. fani nawet nie zauważą.
To akurat bzdura. ;) Nawet w latach 60-ych raczej nie tworzono postaci bez motywacji (co innego, że czasem były banalne :)).

Gargan był detetkywem pracującym dla Jamesona i miał śledzić Parkera. W końcu Jameson zdecydował, że mu to nie wystarczy i po przekonaniu Maca kasą poddał go eksperymentowi, który dał mu nadludzkie zdolności. No i wtedy Scorpion dodatkowo oszalał - zależało mu przede wszystkim na kasie, więc zaczął kraść. No i chciał zabić Jamesona, bo on znał jego tożsamość.

Ale mogliby to zrobić bardziej jak w serialu animowanym, gdzie Gargan był kompletną ofiarą (w komiksie też później został takim popychadłem) i pracował dla Jamesona, więc ten go przekonał do eksperymentu (w końcu Gargan miał kompleksy to zależało mu na potędze). Potem już tylko zemsta za eksperyment. ;)

A Venom chciał zjeść mózg Pająka, o ile pamietam, jednocześnie symbiot nienawidził Spideya bo ten go odrzucił, a Brock nienawidził Spideya bo ten zdemaskował jego oszustwo. :) W filmie też miał motywacje.

Odpowiedz
W czwórce na pierwszy plan powinni wystawić Gwen Stacy.

Odpowiedz
Wystawić na pierwszy plan, czytaj: niech zostanie porwana przez któregoś z villainów, a w trakcie filmu znowu uratowana w widowiskowej, ale nie mającej żadnego znaczenia dla fabuły scenie jakiejś katastrofy.

Odpowiedz
Jak wiemy z komiksów ratowanie Gwen wychodzi Spidermanowi dużo gorzej niż ratowanie MJ:

[Obrazek: 464828d326e04t.jpg]

LINK

Ale to w filmie raczej nie przejdzie :?

W sumei mogliby zamianę ról zrobić i wykończyć MJ :twisted: (ale to tym bardziej nie przejdzie).

Odpowiedz
Po przemyśleniu sprawy uważam, że chyba najlepszą opcją byłoby umieszczenie w SM4 Lizarda i Kravena Łowcy.

Są to dwie ciekawe postacie które łatwo ze sobą powiązać. W Nowym Jorku pojawia się wielki jaszczur (Lizard) co jest świetnym motywm na wprowadzenie Kravena, który zechce sobie powiesić głowę gada na ścianie udowodnić jaki z niego świetny łowca. Sam Connors będzie się starał zrobić coś by wrócić do normalnego stanu, (motyw z jego synem) Spidey będzie mu więc przeszkadzał nie wiedząc dokładnie o co biega, a potem dojdzie koniecznosc ratowania Lizarda przed Kravenem, który moze wpaść na pomysł że głowa pająka też byłaby niezłym trofeum. Mozna by nawet zaczerpnąc co nieco (im więcej tym lepiej) z "Ostatnich łowów Kravena" z tym, że Lizard pełniłby tu również rolę Vermina. I fabuła gotowa :)

Już widzę sceny przedstawiające Pająka wygrzebującego sie z grobu i ruszającego w pościg za Lizardem, a potem finałowe starcie w stylu tego z "Torment" Mniam :D Tylko że Raimi by to na pewno spie&^^%ił :(

No bo poza tym to kto jeszcze został? Electro? Vulture? Mysterio? same cienkie bolki, a Carnage raz że sie i tak nie nadaje do filmu w którym brutalnośc musi być ograniczona, dwa że Raimi i tak by z nim nic ciekawego nei zrobił a jak znam życie to znowu on będzie reżyserował. No może jeszcze Puma jest ciekawą postacią (a w roli Firehearta zawsze widziałem Seagala, przynajmniej z twarzy mi się z nim kojarzył :D ale musiałby odmłodnieć o jakieś 15 lat :P).

Odpowiedz
Jakby to dali Brianowi Bendisowi do napisania i wyreżyserowania to by wyszło coś wspaniałego, ale Raimiego nie odpuszczą. ;) Bendis potrafiłby nawet z bardziej kiczowatej postaci zrobić kogoś ciekawego.

Odpowiedz
Cytat: Po przemyśleniu sprawy uważam, że chyba najlepszą opcją byłoby umieszczenie w SM4 Lizarda i Kravena Łowcy .

Słusznie, ale ja jeszcze jako trzeciego badguya dodałbym świetną postać Szokera. Tych dwóch przeciwników to chyba za mało.

Odpowiedz
Że jeden wystarczy wiemy z jedynki i dwójki, że trzech to za dużo, to już wiemy z trójki. Sądzę, że dwóch byłoby w sam raz. Poza tym, w czym Szoker taki znowu świetny?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon