Spider-Man Trilogy (2002-2007)
Po przemyśleniu sprawy uważam, że chyba najlepszą opcją byłoby umieszczenie w SM4 Lizarda i Kravena Łowcy.

Są to dwie ciekawe postacie które łatwo ze sobą powiązać. W Nowym Jorku pojawia się wielki jaszczur (Lizard) co jest świetnym motywm na wprowadzenie Kravena, który zechce sobie powiesić głowę gada na ścianie udowodnić jaki z niego świetny łowca. Sam Connors będzie się starał zrobić coś by wrócić do normalnego stanu, (motyw z jego synem) Spidey będzie mu więc przeszkadzał nie wiedząc dokładnie o co biega, a potem dojdzie koniecznosc ratowania Lizarda przed Kravenem, który moze wpaść na pomysł że głowa pająka też byłaby niezłym trofeum. Mozna by nawet zaczerpnąc co nieco (im więcej tym lepiej) z "Ostatnich łowów Kravena" z tym, że Lizard pełniłby tu również rolę Vermina. I fabuła gotowa :)

Już widzę sceny przedstawiające Pająka wygrzebującego sie z grobu i ruszającego w pościg za Lizardem, a potem finałowe starcie w stylu tego z "Torment" Mniam :D Tylko że Raimi by to na pewno spie&^^%ił :(

No bo poza tym to kto jeszcze został? Electro? Vulture? Mysterio? same cienkie bolki, a Carnage raz że sie i tak nie nadaje do filmu w którym brutalnośc musi być ograniczona, dwa że Raimi i tak by z nim nic ciekawego nei zrobił a jak znam życie to znowu on będzie reżyserował. No może jeszcze Puma jest ciekawą postacią (a w roli Firehearta zawsze widziałem Seagala, przynajmniej z twarzy mi się z nim kojarzył :D ale musiałby odmłodnieć o jakieś 15 lat :P).

Odpowiedz
Jakby to dali Brianowi Bendisowi do napisania i wyreżyserowania to by wyszło coś wspaniałego, ale Raimiego nie odpuszczą. ;) Bendis potrafiłby nawet z bardziej kiczowatej postaci zrobić kogoś ciekawego.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Cytat: Po przemyśleniu sprawy uważam, że chyba najlepszą opcją byłoby umieszczenie w SM4 Lizarda i Kravena Łowcy .

Słusznie, ale ja jeszcze jako trzeciego badguya dodałbym świetną postać Szokera. Tych dwóch przeciwników to chyba za mało.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Że jeden wystarczy wiemy z jedynki i dwójki, że trzech to za dużo, to już wiemy z trójki. Sądzę, że dwóch byłoby w sam raz. Poza tym, w czym Szoker taki znowu świetny?

Odpowiedz
Trzech przeciwników to materiał w sam raz na 2,5 godzinny film, oczywiście pod warunkiem że żaden z nich nie jest Venomem, bo on sam zasługuje na przynajmniej jeden film.

Osobny problem to oczywiście scenarzysta, który najwyraźniej uważa że ważniejsze są takie sceny jak smażenie omleta (chociaż uważam ją za dobrą, ale nie w filmie z Venomem do cholery!), leżenie na pajęczynie w parku, jakieś niemające sensu katastrofy dźwigu czy taneczne popisy Petera na ulicach NY.

Odpowiedz
Cytat:w czym Szoker taki znowu świetny?

Trochę w porywie napisałem, że świetny, ale ogólnie to bardzo lubię tą postać. Wydaje mi się ciekawym przeciwnikiem dla Spider-Mana w filmie.

Po przemyśleniu uważam, że w czwartej części oprócz Szokera (wprowadzonego jako postać drugoplanową) powinno nastąpić wejście Carnage'a( jako wroga głównego).

Odpowiedz
Obejrzałem wczorja pierwszego Spidermana po raz drugi. Tym razem Goblin mnie już nie raził, wiedziałem jaki będzie i nie przejmowałemsię tym kiepskim strojem. Doszedłem też do wniosku, że Willem świetnie by się nadawał do roli...Golluma, te jego pogawędki z samym sobą przy których robił różne miny bardzo przypominały gadki golluma z Dwóch Wież i Powrotu króla. No i należy zaznaczyć, że Spiderman był wcześniej od tych filmów ;) Całokształt zrobił na mnie nawet lepsze wrazenie niż za pierwszym razem, choć trochę raziła mnei scena z festynem podejrzanie podobna do pierwszego batmana Burtona (muzyczka, wielkie balony, śmiejący się świrus, latający pojazd itd) tyle że kolorowa i cukierkowa aż do wyrzygania, no i jeszcze minus za obowiązkową scenę przedstawiającą solidarnośc nowojorczyków ze Spidermanem. Za to muszę przyznać, że w tym filmie jest bardzo dobry końcowy pojedynek, taki "zwyczajny", bez zbędnych fajerwerków.

Ogólnie rzecz biorąc dla mnie Spiderman (tak pierwszy jak i drugi) to bardzo udana ekranizacja, i w ogóle jeden z lepszych filmów komiksowych jakie widziałem, tym samym podnoszę mu ocenę na 8.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Osobny problem to oczywiście scenarzysta, który najwyraźniej uważa że ważniejsze są takie sceny jak smażenie omleta (chociaż uważam ją za dobrą, ale nie w filmie z Venomem do cholery!), leżenie na pajęczynie w parku, jakieś niemające sensu katastrofy dźwigu czy taneczne popisy Petera na ulicach NY.
Dlatego dziwię się, że Marvel nie optuje za tym by scenariusze do ich filmów pisali ludzie, którzy znają się na tych komiksowych postaciach i potrafia tworzyć dobre fabuły - komiksowi scenarzysci. "Avengers" powinien napisać Mark Millar - ba, nawet nie musiałby się jakoś szczególnie wysilać, bo ma już świetną serię "Ultimates" idealną na wakacyjny blockbuster. "Spider-Mana" powinien pisać Brian Michael Bendis, który czuje tą postać i potrafi pisać dowcipnie, ale i poważniejsze, mroczniejsze historie (w końcu największą sławę i nagrody zyskał pisząc świetne kryminały noir i wcielając tego typu klimat do "Daredevila", którego też mógłby napisać). Zresztą, wystarczy przeczytać serię "Ultimate Spider-Man" by zobaczyć, że coś dobrego mogłoby z tego wyjść. Dla mnie głupotą jest dawanie do napisania scenariusza Zakowi Pennowi, a nie zatrudnienie Bendisa, czy Millara, albo jeszcze innego dobrego scenarzysty (na przykład Ellisa, czy Vaughna), którzy pracują obecnie dla Marvela. Ych. 3, 2, 1 foch! Chlip. Ekhm.

Pitero napisał(a):Trochę w porywie napisałem, że świetny, ale ogólnie to bardzo lubię tą postać. Wydaje mi się ciekawym przeciwnikiem dla Spider-Mana w filmie.
Jaki on świetny pokazał właśnie Bendis robiąc z niego w serii "Ultimate Spider-Man" naczelny worek treningowy dla Spideya. :) Chociaż nawet nazywanie go "workiem treningowym" to przesada. ;)

Odpowiedz
Cytat:Originally posted by Mierzwiak:
Osobny problem to oczywiście scenarzysta, który najwyraźniej uważa że ważniejsze są takie sceny jak smażenie omleta

Do tego jakiś debilny taniec Dunst i Franco. Tak, tak, ja też się świetnie bawiłem. :)

Odpowiedz
Dziwię się, że jeszcze nikt tego newsa tutaj nie wrzucił:

Wytwórnia Columbia zatrudniła Jamesa Vanderbilta ("Zodiak") jako głównego scenarzystę kolejnej, czwartej już części "Spider-Mana". Wcześniej nad fabułą czwartego filmu o Człowieku-Pająku pracował David Koepp.

Fabuła filmu jest na razie trzymana w ścisłej tajemnicy. Wiadomo jedynie tyle, że producenci chcą nieco zwolnić tempo i w "Spider-Man 4" możemy spodziewać się mniejszej liczby czarnych charakterów (prawdopodobnie dwóch). Jest to reakcja na krytykę trzeciej części, która zdaniem wielu była zbyt chaotyczna i miała za dużą wątków.

Wciąż nie jest pewne czy Sam Raimi zdecyduje się stanąć za kamerą opowieści o Spider-Manie po raz czwarty. Na razie Columbia nie podpisała również kontraktów z Tobeyem Maguirem i Kirsten Dunst.

źródło: filmweb.pl

Scenarzysta "Zodiaca" wróży coś interesującego. Fajnie byłoby gdyby Raimi nie stanął za kamerą jednak. Reszta obsady też właściwie mogłaby się zmienić.

Odpowiedz
Wogole film moglby nie powstać. A jego poprzednie czesci zostac usuniete zewszad :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
To samo można powiedzieć o Twoim poście. :))

Odpowiedz
Crow +1 :)

A co do Spider-mana 4:
Lizard & Kraven is the only right way.

Odpowiedz
Film z Venomem w roli głównej?

O tak!
"That is not dead, which can eternal lie,
And with strange aeons even death may die."

Odpowiedz
Stare wieści... Generalnie pomysł nie jest tak głupi ale nie jest też tak genialny... Można by było by zrobić coś naprawdę odjechanego ale boję się że skończy się to jak próba solowego filmu o Catwoman... Czasem się zastanawiam czy nie było by lepiej gdyby olali Venoma w "Spider-man 3" i zostawili go na czwórkę...

Odpowiedz
Cytat:Czasem się zastanawiam czy nie było by lepiej gdyby olali Venoma w "Spider-man 3" i zostawili go na czwórkę...

Byłoby lepiej. Przecież w trójce Venom nic nie odegrał.

Odpowiedz
Maik napisał(a):Czasem się zastanawiam czy nie było by lepiej gdyby olali Venoma w "Spider-man 3" i zostawili go na czwórkę...
Jakie to ma znacznie? Jeśli sposób przedstawienia tej postaci byłby taki sam, na jedno by wyszło. Spie*dolili go dokumentnie. Amen.

Odpowiedz
Śmieszy mnie Columia chwytająca się brzytwy , ewidentnie stłoczona przez Warnera i Mrocznego Rycerza, który rozdeptał Pająka odkurzając swoją Bat jaskinię w niedzielne popołudnie. :D

Odpowiedz
Mnie w ogóle śmieszy takie desperackie poszukiwanie materiału na film. Już widzę jak w jakiejś salce konferencyjnej mądre głowy z wielkiego studia nerwowo wertują sterty komiksów zastanawiając się który z nich nadawałby się na film.

Odpowiedz
Cytat:Śmieszy mnie Columia chwytająca się brzytwy , ewidentnie stłoczona przez Warnera i Mrocznego Rycerza, który rozdeptał Pająka odkurzając swoją Bat jaskinię w niedzielne popołudnie.

Właściwie jak się ma Venom do Batmana? Jeśli ten film powstanie, to najwcześniej za 1,5-2 lata kiedy o Mrocznym rycerzu już wszyscy zdążą zapomnieć i nie będzie on stanowił żadnej konkurencji. No chyba że nakręcą szybko trzecią część Batmana...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon