Star Trek
Więc jak dla mnie, świadczy to o jakości Star Treka, i powiedzmy sobie szczerze tego znaczka nie dostaje się za bycie po prostu dobrym filmem. Ja się waham czy pójść bo boje się że film będzie mocno skretyniały i zbytnio PG-13 : )

Odpowiedz
Bo oczywiście Star Treki to zawsze było mroczne i brutalne SF z kategorią R ;)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Aziu, a zdajesz sobie sprawę że na końcu mojej wypowiedzi jest ": )". Zresztą na końcu twojej też, więc może zdajesz sobie sprawę : )

Żeby nie offtopować dodam że Star Trek ma całkiem niezły zwiastun nr. 3 - szczególnie muzyka, sceny walk w kosmosie i przedstawienie postaci Bany.

Odpowiedz
Bana w tym filmie jest jakiś zmarginalizowany. Tzn. wiadomo, że jest złym do n potęgi, ale ma mało do grania. Znaczek jakości Filmwebu do czegoś zobowiązuje, ale po części go nie rozumiem. To jest film na poziome Ironmana, ale żadna to rewelacja. Taki fajnie zszyty blockbuster.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Taka ciekawostka, że nowy "Star Trek" mając PG-13 jest filmem o najwyżej kategorii wiekowej z całej serii.

---> BM

http://www.rottentomatoes.com/m/star_trek_11/ - prawdopodobnie jest to blockbuster z najlepszymi recenzjami na tym portalu. Polskich recenzji radzę nie czytać, bo jak zwykle polscy krytycy muszą pokazać jacy to oni fajni i ważni, jadąc film np za brak jakiegoś głębszego, ukrytego przesłania.

Zwiastun nr 3 jest świetnie zrobiony, powinien być w czołówce zwiastunów 2009 roku. Odkąd się pojawił mam go na kompie i tak co drugi dzień go oglądam. http://www.apple.com/trailers/paramount/startrek/hd/ - polecam bardzo obejrzeć, i tak przy okazji, to pierwszy raz widzę wersje z napisami w różnych językach, w tym polskim, na Apple Trailer :)

Co do znaczka FilmWebu, to śmierdzi on komercją, jest przyznawany tylko dla filmów kinowych, na krótko przed premierą PL :) Choć się chyba nie zdarzyło, aby jakiś gniot dostął ten znaczek.

Odpowiedz
Co jest komercyjnego w ocenianiu(i przyznawaniu jakichś znaczków, gwiazdek czy co kto lubi) filmów, które właśnie wchodzą do polskich kin? Nie rozumiem was, patrzę na tą filmwebową listę wyróżnionych i nie ma tam słabego filmu, tylko uczciwie wybrane 10-15 najlepszych filmów na rok, wiadomo, że nie ma tam żadnych mniej znanych perełek, ale po prostu filmy, ktore można polecić komuś kogo się zupełnie nie zna.

Mnie kompletnie nie przekonał trailer, więc dopóki całe forum nie uzna, że film jest zajebisty, albo nie dostanie się do pierwszej piątki na imdb to nie będę ryzykował 15 zeta;-)

Odpowiedz
Snappik napisał(a):Bana w tym filmie jest jakiś zmarginalizowany. Tzn. wiadomo, że jest złym do n potęgi, ale ma mało do grania. Znaczek jakości Filmwebu do czegoś zobowiązuje, ale po części go nie rozumiem. To jest film na poziome Ironmana, ale żadna to rewelacja. Taki fajnie zszyty blockbuster.

No właśnie ta jego n-ta potęga złości jest kiepska. Nie dość, że ma mało do grania, to jeszcze kiepsko się w tym znajduje, szczególnie kiedy opowiada swoją łzawą historyjkę.

Odpowiedz
Powiem tak nie wiem jak film ale ten trzeci zwiastun jest po prostu świetny. Epicka muzyka tłem dla szybkich i napchanych emocjami scen z niezwykłymi efektami specjalnymi. Już wiem, że muszę to w kinie zobaczyć. Bana krzyczący "Fire everything" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W ogóle zwiastun jest dowalony do pieca, oby film taki też był. Niestety znając moje kino obejrzę za dwa miesiące albo w ogóle. :!: :!: :roll:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Klamka zapadła. Zamówiłem bilety na jutro, na 17:20. Mam nadzieję, że nie będę tego żałował (tym bardziej, że w razie czego będę żałował podwójnie bo nie idę sam). :wink:

Odpowiedz
Tak mi się właśnie przypomniało. Nowy Star Trek ma jedno zajebiste ujęcie, kojarzące się z Sunshine:)

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Proszę cię, nie porównuj mi tu Sunshine z tym gniotem. Ujęcia z obu filmów dzieli przepaść.

Odpowiedz
Bez przesady, ST ma przynajmniej kilka znakomitych "kosmicznych" ujęć. [spoiler] Choćby moment na sekundę przed wystrzeleniem 3 gości na platformę wiertła czy świetne ujęcie z mostka kiedy kamera obraca się i pokazuje że Enterprise jest do góry nogami względem statku Nero.

Snuffer> Jeśli jestes wyczulony na temat kategorii wiekowej to raczej ST omijaj bo jest on maksymalnie grzeczny i "bezpieczny". To akcyjniak skierowany do zwyczajnej publiczności, wręcz rodzinnej, a nie do 1% widzów którzy liczą fucki i krwawe rozpryski na ekranie. Po prostu możesz się zawieść bo naleciałości z poprzednich treków (w końcu to film z serii) jest dużo.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Dr., z mojej strony to był żart taki, nawiązujący do pewnych wydarzeń na forum ;)
Patrząc po trailerze widzę że bohaterowie krwawią jak w twarz dostaną, więc tak źle nie jest.

PS Zapamiętajcie że ten tag to [ spoiler ] a nie [ spojler ] ;)

Odpowiedz
Tia, tyle że scena wystrzału desantu na platformę jest tak idiotyczna, że ciężko w ogóle zauważyć w tym wszystkim kosmos. Ten atak był na poziomie Power Rangers (nawet kostiumy i ich kolorystyka była bardzo podobna), nie wspominając, że atmosfera tej planety rozniosła by ich na strzępy.

Odpowiedz
Oconnel po prostu powinieneś ST omijać szerokim łukiem. To nie jest kino dla Ciebie:) Ja na przykład omijam wszystkie części Harry'ego Pottera :) Nie moje klimaty.

Odpowiedz
Przyszłość, teleportacje i podróże międzygwiezdne, przy takiej technologii zmontowanie kombinezonów do halo jumpów wprost z orbity to chyba nie problem.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Dr_Bakier napisał(a):Przyszłość, teleportacje i podróże międzygwiezdne, przy takiej technologii zmontowanie kombinezonów do halo jumpów wprost z orbity to chyba nie problem.

Nie szedłbym w tą stronę, bo fizyki i przeciążeń nie oszukasz. Lepiej po prostu przyjąć konwencję przygodową Indiany Jonesa w kosmosie.

Odpowiedz
Właśnie wróciłem z kina. Góra 6/10 i już nie pamiętam o czym to było.

Może później napiszę o filmie coś więcej ale nie wiem czy warto. Bo w sumie po co? W skrócie - taka bajka dla nastoletnich fanów nowego Star Wars, Transformers, itp. wynalazków. Klimatu nie stwierdzono. Wyznawcy oldschoolowego S/F pokroju T1 niech nawet nie tracą na to czasu bo będą się tylko wkurwiać niepotrzebnie. Ja i tak mam mocno podbite wrażenia z seansu bo byłem na projekcji w jednej z najbardziej wypasionych sal kinowych w kraju (Multikino ZT, sala premierowa - a co tam, jak szaleć to szaleć), mimo to kręciłem mocno nosem po projekcji.

Ten film to typowe, wysokobudżetowe, nowoamerykańskie kino. Takie "plast, paf, bum" niezbyt wymagające, z patosem, efekcjarskie, takie tam fajne przez małe F. Nie macie na co iść, ośmioletni syn wam marudzi "tata weź do kina" - idźcie. Szukacie bardziej ambitnego obrazu w tym gatunku i macie cichą nadzieję, że najnowszy Star Trek spełni te wymagania - nie idźcie. Za 5 lat będzie to puszczane na Polsacie jako weekendowy super hit do kolacji.

I to tyle co mam do powiedzenia na temat tego "dzieła".

P. S.
Nigdy nie byłem jakimś specjalnym fanem serialu więc moja ocena może być przez to nieco surowsza (ale z drugiej strony pewnie i bardziej miarodajna bo nie ma efektu "fanowskiego przymykania oka").

Odpowiedz
BM napisał(a):Wyznawcy oldschoolowego S/F pokroju T1 niech nawet nie tracą na to czasu bo będą się tylko wkurwiać niepotrzebnie.
Nic dziwnego, że nie podobało ci się, skoro szedłeś na film, który w domyśle jest rozrywkowym kinem przygodowym pokroju "Indiany Jonesa" czy "Back to the Future", licząc na coś, czego zupełnie nie zapowiadało. Tak jakbyś poszedł na "BttF" i oczekiwał "Blade Runnera".
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Otóż mylisz się Crov - wiedziałem czego się spodziewać i na jaki film idę. Nie miałem żadnych wielkich nadziei na coś ambitniejszego i mimo to wyszedłem z kina średnio zadowolony. Gdybym był tak nastawiony jak piszesz to pewnie wyszedłbym z seansu wkurzony dokumentnie - czego raczej nie było. I nie porównuj proszę "Back to the Future" do filmu, o którym jest ten temat bo to naprawdę spore nadużycie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon