Ankieta: Na ile oceniasz "Atak Klonów"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas
#41
(06-09-2011, 22:36)Phil napisał(a): + Natalka Portman (wizualnie)

No chyba wizualnie. Lucas potrafi zmarnować umiejętności dobrych aktorów Uśmiech


Odpowiedz
#42
Ta część jest dla mnie dziwna. Gdyż pod wieloma względami jest zdecydowanie lepsza od "Mrocznego widma". Szczególnie jeżeli chodzi o fabułę, czy w ogóle sceny akcji itd. Z drugiej strony jest zdecydowanie mniej klimatyczna. Sam film też jest o tyle ciekawy, gdyż ma bardzo sporo nawiązań i skojarzeń do innych filmów: "Łowca Androidów", "Gladiator", "Czas Apokalipsy" itd. Zresztą już sam tytuł ma nawiązywać do tanich horrorów s.f. z lat 50tych.
Mimo wielu wad, to i ten film mi się dobrze ogląda, a głównie dzięki:

+ Lepsze i nawet wciągającej fabule
+ Ciekawym i pomysłowym lokalizacjom (Geonosis i Kamino, a także większe wykorzystanie potencjału Coruscant i pokazania jego niższych warstw)
+ Wojna klonów - to jest wreszcie prawdziwy konflikt i prawdziwa wojna, a nie to co w "Mrocznym widmie".
+ Count Dooku = Christopher Lee - uwielbiam tego aktora, klasa sama w sobie!
+ Arena + walka na Geonosis
+ Design maszyn bojowych, nowych statków itd.
+ Scena przybycia Dooku na Coruscant
+ Naturalnie muzyka
+ Nawiązania do starej Sagi, farmera Skywalkerów itd.

- Niektóre dialogi
- Wątek miłosny
- Za mało Palpatine'a

Ocena, a też 7/10 Uśmiech
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
#43
(07-09-2011, 17:26)Lawrence napisał(a): Sam film też jest o tyle ciekawy, gdyż ma bardzo sporo nawiązań i skojarzeń do innych filmów: "Łowca Androidów", "Gladiator", "Czas Apokalipsy" itd.

WTF?!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#44
Arena jak w "Gladiatorze", scena pościgu w Coruscant i samo miasto ma wiele podobieństw do Los Angeles z 2019 roku, a i maszyny desantowa Armii Klonów mają coś z helikopterów i mogą się kojarzyć z tymi co używanymi w Wietnamie.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
#45
Zaprzestań cracku.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#46
Jeszcze jedna zmiana na blu Oczko

AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#47
Ten film już nie wyszedł choćby jak Mroczne Widmo. Zupełny brak klimatu, który w czasie trwania znika i oglądamy jakieś przeciętny SF. Aktorstwo jest wyjątkowo drętwe, dialogi infantylne wręcz. Hayden jeszcze nie czuje mocy, zachowuje się jakby miał okres. Efektów komputerowych jest jeszcze więcej, ale nie są dopracowane tak jak w epizodzie pierwszym. Walka z hrabią Dooku to porażka, ciągle rzucają w siebie przedmiotami a Yoda skacze jak gumiś. Wrażenie jedynie robi starcie Klonów z droidami i muzyka. 6/10.

Odpowiedz
#48
A daję tego newsa tutaj. Po "Mrocznym widmie" kolejne filmy z Sagi w 3D będą się pojawiały:

Cytat:Breaking news from #StarWarsCVI: Attack of the Clones and Revenge of the Sith to be theatrically released in 3D back-to-back, September 20, 2013 and October 11, 2013

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
#49
Klon widma.

Odpowiedz
#50
Ostatnie 40 minut świetne, ale do momentu walki na arenie na Genosis to zdecydowanie najsłabsza i najnudniejsza część Gwiezdnej sagi. Nie będę tu chyba oryginalny stwierdzając że wątek miłosny pomiędzy Padme a Anakinem to kompletna pomyłka. Do tego wkurzają tandetne efekty CGI.

Szkoda że to Lucas wyreżyserował nowe części, gdyby podobnie jak w przypadku Imperium i Powrotu był tylko producentem, może wyszłoby z tego arcydzieło na miarę klasycznej trylogii. Ale dobrze że nie będzie już robił następnych części.

Odpowiedz
#51
(07-01-2014, 22:57)Megaloceros_____ napisał(a): Szkoda że to Lucas wyreżyserował nowe części, gdyby podobnie jak w przypadku Imperium i Powrotu był tylko producentem, może wyszłoby z tego arcydzieło na miarę klasycznej trylogii. Ale dobrze że nie będzie już robił następnych części.

Bardzo szybkie spostrzeżenia. Jakbym czytał post z 1999 Oczko

"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
#52
Szukali ostatnio w internecie śladów aktywności podróżników w czasie, może się trafiło Język

Odpowiedz
#53


Pierwszy od dawna słaby Honest Trailer.

Odpowiedz
#54
Czy tylko ja mam wrażenie że im słabszy/głupszy film tym mniej śmieszny Honest Trailer?
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#55
W tym wypadku po prostu nie wypaliło bo głos wyśmiewa rzeczy, które już wszyscy wyśmiali przez ostatnie 12 lat (np. Hyden), bądź rzeczy nieśmieszne (przejścia między scenami typowe dla SW). A klony owszem, atakują (na tajną bazę separatystów na geonosis).

Odpowiedz
#56
Jak tam oglądam Atak Klonów wg Machete Order, to rzeczywiście lepiej się ogląda bez Mrocznego Widma. W sumie tak by się mógł zacząć I Epizod. Złe separatysty odłączają się od Republiki i jest problem. TO jest bardziej zrozumiale od Federacji nakładającej podatki na Naboo, coś tam coś tam. Anakin jako nastolatek, z nowymi startującymi postaciami, bez rzeczy z Mrocznego widma, które prowadziły donikąd.

Dalej:

- C-3PO fajnie wygląda z tymi odrapaniami i wypłowiałymi kolorami, ale jakimś cudem jest tu bardziej zgejony. I on służy u Larsow. Czy Owen po latach nie skojarzył, że droid to ten sam, co służył u niego? Po latach C-3PO jest pozłacany i nie pada w IV Epizodzie jego imię, ale głos jest ten sam. I czemu on się zabiera z Padme i reszta? Explain movie! Explain!
- Świetna scena z matką
- Scena wyznania Anakina o morderstwie Ludzi Pustyni miała potencjał, ale została zarżnięta przez fatalne aktorstwo, beczenie Anakina jak to Obi-Wan podcina skrzydła i całą jego resztę pasująca do przedszkolaka. I te dialogi.
- I kwestia Owena. Kolo z Belated Media wpadł na pomysł, by zrobić z niego fanboya/przyjaciela Anakina. I wiecie co? Podoba mi się ten pomysł, lepszy niż "jesteśmy braćmi, pa.". I facet fajnie argumentuje w kontekście III Epizodu. Ogólnie polecam ten film:


- Obi-Wan to również debil. Wierzy na słowo Dooku, że ten nic nie ma wspólnego. Ale nie wierzy, że Senatem kontroluje Lord Sith. I ta bezczelna zrzynka dialogu z ESB. Brakuje tylko "No, I am your master".
- Podoba mi się design Geonosis, w tym organicznej architektury. Skojarzyła mi się "Katedra" Bagińskiego. Podoba mi sie rowniez design tych robali.
- Czego nie mogę powiedzieć o reszcie Separatystów. Ten wydłużony koleś bez nosa, ha ha!
- O jednak, R2 specjalnie wypchnął 3PO na pewną śmierć?
- To R2 ma silnik odrzutowy?!
- Tekst Anakina z mieczem zabawny.
- do kroćset fur beczek! Skończcie te łopatologiczne teksty z miłością! Niech zacznie się akcja arenie. Niech to miłe wspomnienie nie okaże się miłym wspomnieniem...

Odpowiedz
#57
Cytat:Tekst Anakina z mieczem zabawny.

Jaki?

Odpowiedz
#58
- Uff... walka na arenie całkiem fajna. Zarzuty mam tylko designu do tego szczurostwora (bo oba pozostałe całkiem fajne) i walki Anakina z tym turem. Nie mógł udusić go tym łańcuchem jak córka?
- O, Padme ma z tylu fryzurki precelki Lajkonik.
- I wkraczają Jedi. Czemu Windu sadzi takie durne miny? Czemu Jango ginie tak fajansiarsko. Czemu to jest nudne i oglądam bez emocji?
- Motyw z głową 3PO zabawny dla mnie, no i w końcu wykazuje się jakąś męskością (również mi się ciśnie podobny tekst nt. Jedi)
- Dalsza bitwa z klonami nudna, nieczytelna, za dużo wszystkiego i za dużo merda kamera. W ogóle ten finał jest wydłużony, meczący i można wywalić z niego w kuj rzeczy.
- O, nawiązane do Gwiazdy Śmierci. Podoba mi się. Głos tego głównego robala już nie.
- Motyw z strzelającymi armiami w mgle i piachu super. Mniej znaczy więcej.
- Pojedynek Anakina i Obi-Wana z Dooku z początku OK. Narwaniec Anakin rzuca na Dooku, Obi-Wan jest opanowany. Podchody. W miarę realistyczne ruchy. Fajna rękojeść Dooku. Ale jak dołącza Anakin potem mamy te nudne wyuczone bezemocjonalne choreografie. Anakin stracił łapę? OK, nic takiego. Nie odczuwa bólu. To tylko powierzchowna rana.
- I Yoda. Gdyby ograniczyli pojedynkowanie na Moc. Niestety, Dooku sadzi "To oczywiste, że tego pojedynku nie rozstrzygnie nasza znajomość Mocy, lecz umiejętność władania mieczem" (AAAA!!!! OKROPNE ŁOPATOLOGICZNE DIALOGI!!!! NOOOOOO!!!!!!! NOoooo....)
- Yoda z mieczem. Plus te jego głupie okrzyki podczas walki i jak wytknął Nostalgia Critic po co mu laska, skoro jest taki zwinny?! I Christopher Lee walczący na miecze z zielonym karyplem. To brzmi tak samo surrealistycznie jak wygląda.
- Ta armia klonów w końcu dla kogo była? Dla Republiki? Separatystów?

Ten film nie dorasta do piet któremukolwiek najsłabszemu fragmentu z ST. Chociaż w przeciwieństwie do military'ego w jakiś sposób lubię NT i zaliczam ją do guilty pleasure. Ale tak, to słabiutki film, który bezcześci wiele rzeczy w Star Wars.

Obawiam się seansu III Epizodu, którego niektóre kwestie mnie przerażają i frustrują bez powtórzenia seansu.

(20-12-2014, 13:04)Bogdan napisał(a):
Cytat:Tekst Anakina z mieczem zabawny.

Jaki?

Jak w akcji na taśmie produkcyjnej zostaje uszkodzony jego miecz i mawia: "Znowu? Obi-Wan zabije mnie."

Jak już tak narzekałem wspomnieć o naszym dubbingu. To w tym epizodzie zaczynają się schody do polskiego piekła. Tabaluga nie wydaje się być zły do roli Anakina, ale kiepsko gra i odstręcza mnie. Jarek Domin jako Obi-Wan? Dajcie spokój. Elżbieta Kopocińska-Bednarek to lepsza Zam Wesell niż Leeanna Walsman. No i mój największy zarzut - Zbigniew Konopka jako Dooku. Misio Yogi jako odpowiednik Christophera Lee o niskim silnym głosie?! Wy tak serio?!! W polskim dubbingu "Alicji" Burtona Jabberwocky'ego dubbingował Krzysio Lee. W polskim dubbing był to Franciszek Pieczka. Idealny wybór! Czy Pieczka nie mógł być Dooku i stałym odpowiednikiem Lee?! Niech was piekło pokłonie!

Odpowiedz
#59
Cytat:

To jest fan-ta-sty-czne.

Znaczy raz że się dawno tak nie uśmiałem.
Ale dwa że naszła mnie nostalgia. Od razu polubiłem tego Obi Wana.
Damn no przecież te dialogi są boskie, Obi Wan - plejboj ćpun i totalny dupek (normalnie przypomina mi McAvoya w Brudzie), Anakin - ciapa którego Amidala ciśnie na lewo i prawo.

Czemu dialogów w tym stylu nie mogło być w Star Wars i takich postaci.
Takich z jajem i żywych, a nie robotów recytujących poetyckie pierdy George'a Lucasa.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
#60
Też obejrzałem, na momencie z Anakinem i Padme w garażu (foch Anakina: 10/10) i końcówce z robotami trzęsło mną ze śmiechu Duży uśmiech świetne.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas Tyler Durden 551 47,834 4 godzin(y) temu
Ostatni post: Krismeister
  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas Corn 296 46,851 12-07-2020, 22:32
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars (temat ogólny) Megaloceros_____ 1,190 109,308 04-07-2020, 00:32
Ostatni post: Doppelganger
  Star Wars: Original Trilogy (IV-VI) Mierzwiak 889 109,824 02-07-2020, 21:04
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams szopman 2,416 170,833 28-06-2020, 14:14
Ostatni post: Lawrence
  Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) reż. Rian Johnson Juby 2,700 228,499 22-06-2020, 19:29
Ostatni post: Lawrence
  Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard Grievous 1,115 96,312 27-05-2020, 22:54
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams Veers 3,846 398,835 18-05-2020, 20:45
Ostatni post: Rozgdz
  Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY] Juby 1,469 138,915 04-05-2020, 01:08
Ostatni post: shamar
  Star Wars: Prequel Trilogy (I-III) military 520 59,408 08-11-2018, 20:00
Ostatni post: LawrenceUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości