Ankieta: Na ile oceniasz "Zemstę Sithów"?
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
[Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas
Zadziwiające ale na starym forum pomimo tygodnia jaki minął od premiery wpisów dotyczących jednej z najbardziej oczekiwanych premier roku 2005 było zaskakująco mało. No ale dzięki temu może chętniej będziecie dyskutowali o tym filmie obecnie :wink:

Nie napalałem się na ten film zbytnio, nie oczekiwałem Bóg wie czego ale też pomimo średnich wspomnień z poprzednich dwóch epizodów nie nastawiałem sie do niego negatywnie.
I moje podejście wyszło mi na dobre. W kinie bawiłem się cudownie. Jest to zdecydowanie najlepsza częśc nowej trylogii. Ba, jest to moim zdaniem nawet film godny starej trylogii.
Ten obraz w kinie robi powalające wrażenie, efekty, obraz, wybuchy, muzyka istna feria dźwięków i fajerwerków mogąca niektórych wręcz zmeczyć. Epizod III zdecydowanie zyskuje przy kolejnych seansach. Byłem na nim w kinie juz trzy razy co nieczęsto mi się zdarza i przy kolejnych seansach podobało mi się jeszcze bardziej. Wiele rzeczy które zgrzytało przy pierwszym seansie oglądane drugim razem zupełnie inaczej odbierałem. Druga połowa jest zdecydowanie lepsza, odniesienia do klasycznej trylogii sprawiają że w kinie serce mi szybciej biło. Niezwykle udany film, szkoda że Lucas nie mógł zrobić równie udanych poprzednich dwóch epizodów.

Odpowiedz
dlaczego tytul brzmi Epizod VI-Zemsta Sithów ?

Odpowiedz
Zgadzam się Uśmiech Film odebrałam bardzo pozytywnie, odniosłam nawet wrażenie że Hayden grał lepiej niż w "Ataku ...". Właściwie to zrobił na mnie aż tak dobre wrażenie, że poszłam razem z mamą raz jeszcze Uśmiech Przy okazji załatwiłam problem z Dniem Matki Uśmiech

Odpowiedz
wiking napisał(a):dlaczego tytul brzmi Epizod VI-Zemsta Sithów ?
Słuszna uwaga, już poprawiłem

Green_Eyes napisał(a):Film odebrałam bardzo pozytywnie, odniosłam nawet wrażenie że Hayden grał lepiej niż w "Ataku ...".
Najlepiej było jak nic nie mówił tylko groźnie wyglądał patrząc z pode łba tym czerwonym okiem :wink:

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):Najlepiej było jak nic nie mówił tylko groźnie wyglądał patrząc z pode łba tym czerwonym okiem :wink:

Dokładnie Duży uśmiech Tym bardziej, że to "oko" przypominało mi kogoś Oczko Swoją drogą nie tylko ono, muzyka też w którymś momencie [tzn podczas pojedynku Yody z Imperatorem] Czy spalicie mnie na stosie kiedy powiem, że to profanacja była?? Oczko Język

Odpowiedz
Na poprzednim forum napisałem piękną, długą recenzję E3. I co? I forum padło.Język A nie chce mi się od nowa pisać, więc skwituję Zemstę Sithów jednym słowem - syf.

Odpowiedz
a ja się podpiszę pod military - chała i gniot, choć z rewelacyjnymi momentami. Na pewno jednak nie jest nawet cieniem OT.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
"Zemsta" jest tyle syfiasta ile stare części, których kicz postrzegany jest przez widzów kultowo. Z takim przeciwnikiem nie da się wygrać- nowe częśi nakrecone w innej konwencji dostaną etykietkę "bez klimatu", a zrobione po staremu będą uważane za naiwne. Epizod 3 umiejętnie to wszystko łaczy. Co do Aniego, to byłam mile zaskczona, tym jak poprowadzili tę postać. Motyw z "obiecuje ci, że nie umrzesz w połogu" jest fatalny, ale w pewnym stopniu rekopensuje to fajnie pokazana manipulacja jakiej poddany jest Anakin przez Kanclerza i Radę. Widać, że do zbyt mądrych to on nie należy i nie dziwi już, czemu pod koniec filmu pozwoli pozwoli sobie na tak fatalny imageOczko
Pochwaliłabym jeszcze polskie tłumaczenie. Genialny motyw na końcu, kiedy Obi wraca na statek po wygranym pojedynku, a padme pyta go, czy Ani jest all right- w napisach mamy "czy ani jest CAŁY??" (kto widział, ten zrozumieOczko. Jak pomysle, że 80milionów Niemców nie usłyszy w oryginale "the daaark side of the paweeeer..", tylko z dubbingiem, to ciarki mnie przechodzą. To dobiero syfiarze!

Odpowiedz
salad_finger napisał(a):Jak pomysle, że 80milionów Niemców nie usłyszy w oryginale "the daaark side of the paweeeer..", tylko z dubbingiem, to ciarki mnie przechodzą. To dobiero syfiarze!
Niemcy są przyzwyczajeni do dubbingu. Tak samo jak my jesteśmy przyzwyczajeni do telewizyjnych mruczanek.

Odpowiedz
romeck napisał(a):Niemcy są przyzwyczajeni do dubbingu. Tak samo jak my jesteśmy przyzwyczajeni do telewizyjnych mruczanek.
Heh, dokładnie. Ludzie zagranicą z kolei nie moga sie nadziwić jak możemy oglądać filmy w których jednocześnie słychać oryginał i naszego lektora. Wydaje im się to conajmniej głupie.

Odpowiedz
Ja tam lubie z lektorem oglądać. Szczególnie z tym co na tvn wczoraj dawal glosu do Zabojczej Broni.

Odpowiedz
Cytat:pomysle, że 80milionów Niemców nie usłyszy w oryginale "the daaark side of the paweeeer..", tylko z dubbingiem, to ciarki mnie przechodzą. To dobiero syfiarze!
JA CI DAM POWER, KOBIETO. JA CI DAM, POWER!
FORCE a nie POWER. SIE POWER RANGERS NAOGLADALA I SI MIESZA TERAZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Zaraz wezme swoj plastikowy miecz Hasbro i zobaczysz! :evil: :evil: :evil:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Spokojnie nie wszyscy znaja dialogi z GW na pamiec...

Odpowiedz
Dialogow na pamiec znac nie musza. Slowa May the FORCE be with you zna kazde dziecko :roll:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
sęk w tym ze przy akcji z mace windu, kanclerz rzeczywiscie uzywa sformulowania power (a brzmi to mniej wiecej tak: de dark sajd of de PAŁAAAAAAAAA) :wink:

Odpowiedz
:Łukasz: napisał(a):sęk w tym ze przy akcji z mace windu, kanclerz rzeczywiscie uzywa sformulowania power (a brzmi to mniej wiecej tak: de dark sajd of de PAŁAAAAAAAAA) :wink:
Nieprawda. On krzyczy: "POWER !!! MAGNIFICENT, POWER !!!!!"

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):
:Łukasz: napisał(a):sęk w tym ze przy akcji z mace windu, kanclerz rzeczywiscie uzywa sformulowania power (a brzmi to mniej wiecej tak: de dark sajd of de PAŁAAAAAAAAA) :wink:
Nieprawda. On krzyczy: "POWER !!! MAGNIFICENT, POWER !!!!!"

no tak, zapomnialem ze w nowej trylogii sa glupsze dialogi, wiec imperator nie mogl powiedziec tak zlozonego sformulowania jakie przytoczylem.
niech bedzie wiec PAŁAAAAA!!! MAGNIFICENT, PAŁAAAAAAA!!!!!!!

Odpowiedz
Jackson napisał(a):JA CI DAM POWER, KOBIETO. JA CI DAM, POWER!
FORCE a nie POWER. SIE POWER RANGERS NAOGLADALA I SI MIESZA TERAZ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Zaraz wezme swoj plastikowy miecz Hasbro i zobaczysz! :evil: :evil: :evil:
BYŁA PAŁA! :evil: !!! od tygodnia, kiedy to stałam się "darth x" każdy mnie poprawia, że FORCE. dupa. tam była pała

lektor jest jaknajbardziej "fe", ale miałam tu na myśli filmy kinowe, a tam nie uświadczysz tego. na każdym porządnym dvd masz wybór

Odpowiedz
:Łukasz: napisał(a):no tak, zapomnialem ze w nowej trylogii sa glupsze dialogi, wiec imperator nie mogl powiedziec tak zlozonego sformulowania jakie przytoczylem.
niech bedzie wiec PAŁAAAAA!!! MAGNIFICENT, PAŁAAAAAAA!!!!!!!
To zdanie jest akurat w porządku. Raczej ciężko żeby krzyczał do wylatujacego dosyć szybko przez okno Mace Windu jakieś złożone elaboraty :wink:

Odpowiedz
salad_finger napisał(a):BYŁA PAŁA! :evil: !!! od tygodnia, kiedy to stałam się "darth x" każdy mnie poprawia, że FORCE. dupa. tam była pała
Możesz powiedzieć kiedy niby było to zdanie przytoczone przez ciebie ?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon