Ankieta: Jak oceniasz "Star Wars: Episode VII - The Force Awakens"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams
Aha. Czyli sytuacja polityczna się zmienia i dlatego sytuacja polityczna wygląda identycznie jak 30 lat wcześniej i wszyscy zajmują identyczne pozycje. Ok.

Odpowiedz
Jak wygląda identycznie ?
Wcześniej miałeś rządzące praktycznie całą Galaktyką Imperium, z którym walczyli rebelianci.
W TFA masz neutralną Republikę, która powstała po pokonaniu Imperium. Masz First Order, będący pozostałościami dawnego Imperium. Oraz masz Ruch Oporu, który oficjalnie działa na własną rękę.

Czy terytoria FO zajmują prawie całą Galaktykę i czy rządzą Galaktyką żelazną ręką tak jak Imperium. No nie. Czy w OT masz taką samą sytuację polityczną? Nie sądze.

I kto zajmuje identyczne pozycje?
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Leia siedzi w dowództwie rebelli\ruchu oporu\whatever. Han jest niezależnym przemytnikiem. Luke siedzi na zadupiu.
Pozostałościami Imperium to dowodził Thrawn w (nie wierzę, że to przyznaję) znacznie inteligentniejszej wersji dalszego ciągu SW. Thrawn, który musiał kombinować i walczyć rozpaczliwie o każdy sektor. Snoke stoi na czele organizacji, którą stać na jeszcze większą (o wiele) Gwiazdę Śmierci niż ta Palpiego.

Odpowiedz
W ROTJ Han był niezaleznym przemytnikiem a Luke był mistrzem Jedi na wygnaniu? Leia stała na czele Rebelii?

Co do budżetu, którym dysponuje FO - nie wiemy przecież skąd biorą hajs. Może Snoke tak świetnie gospodaruje pieniędzmi ? Duży uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
W ANH (z którego najbardziej zrzyna TFA) - Leia może nie stoi na czele, ale jest jedną z najważniejszych szych w Rebelli, zresztą struktura dowództwa jest tam, jak pokazuje RO, bardzo luźna. Han - tak, jest niezależny bo już nie robi u Jabby. Luke w obydwu filmach siedzi na zadupiu nie mając wpływu na sytuację polityczną w galaktyce. To czy jest Jedi czy nie, nie ma tu nic do rzeczy.

Odpowiedz
Czyli wpływ na sytuację polityczną galaktyki ma szmuglerka Solo, dobrze rozumiem?

Odpowiedz
Dwie strony tematu zaciętej dyskusji o tym jaka jest sytuacja polityczna w odległej galaktyce.

Nie, no widać, że w TFA wszystko jest jasne! XD

Odpowiedz
Mnie to w ogóle dziwi, że komuś się chce o tym filmie rozmawiać. Ostatnio miałem okazję zobaczyć i w sumie przewijałem tylko do lepszych scen. Nie chciało mi się tego oglądać. A taki Atak Klonów, który jest mimo wszystko filmem gorszym obejrzałem wczoraj na TVN(!) z zaciekawieniem.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Przypomnieć ci twoje posty z grudnia 2015? To że tobie się odwidziało, to nie znaczy, że każdemu.

Cytat:Dwie strony tematu zaciętej dyskusji o tym jaka jest sytuacja polityczna w odległej galaktyce.

Nie, no widać, że w TFA wszystko jest jasne! XD

To moja wina, że poza chyba tobą i Mierzwiakiem wypowiadają się ludzie, którzy widzieli film w okolicach premiery, niewiele z niego pamiętają i trzeba im przypominać sceny z filmu?

Odpowiedz
Ja widziałem parę tygodni temu i też nic a nic nie rozumiałem z tego świata - aż musiałem wiki czytać, żeby czaić, o co tu chodzi i dlaczego rzeczy się dzieją.

Odpowiedz
No akurat osoba, która - pierwszy przykład z brzegu - oglądając finał "Age of Ultron" myślała, że na końcu pojawili się nowi bohaterowie, nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem Oczko

Odpowiedz
AoU było tak nudne, nijakie, wtórne, ogłupiające i pozbawione konsekwencji, że przysypiałem.Uśmiech

Odpowiedz
Wiadomo. Nie zmienia to faktu, że wyraźnie kojarzysz mi się z użytkownikiem, który nie rozumie (!) prostych blockbusterów.

Pozbawione konsekwencji?

Odpowiedz
Skoro już się sobie kojarzymy, to ty mi się kojarzysz z kimś, kto usprawiedliwia megawtórnego gniota w niedorzeczny sposób, i nawet nie zauważa, że jest bombardowany, dosłownie rozrywany na strzępy setkami rzeczowych argumentów.

Odpowiedz
military, pisząc takie rzeczy o Ultronie sam się prosisz o rozerwane Uśmiech

Odpowiedz
Cytat:Czyli wpływ na sytuację polityczną galaktyki ma szmuglerka Solo, dobrze rozumiem?
Nie, ale nie wiń się za bardzo. To chyba wrodzone.
Szmuglerkę Solo podałem, bo szopman chciał przykładów osób, które zresetowano na te same pozycje co 30 lat wcześniej.
A to że Han nie jest już wysokim oficerem zwycięskiej armii (przypominam, już przed Endorem dostał stopień generała) owszem, może mieć wpływ na sytuację polityczną.

Odpowiedz
Aha. Wyjaśniałem to kilka stron temu.

Odpowiedz
Ok. Kto się połapie w tej sążnistej i w sumie zmierzającej donikąd dyskusji. Tyle się kłócimy o tego gniota, a przecież i tak jedna strona nijak drugiej nie przekona w żadnej kwestii. To już nie wymiana opinii, to exercise in futility.

Odpowiedz
@Patyczak
Poza tym, przytoczyłeś Thrawna i jego kampanię z EU. Z tym, że taki Thrawn był w zupełnie innej sytuacji, ponieważ za jego panowania, Imperium nadal pozostawało w stanie wojny z Nową Republiką (w starym EU wojna zakończyła się 10 lat po Trylogii Thrawna).
Zaś w TFA wojna z Imperium już się skończyła, zaś Republika nie chce kolejnego konfliktu.

Owszem, Thrawn musiał walczyć o każdy skrawek terytorium, FO nie musi, bo je po prostu już ma. Prawdopodobnie po wojnie, jak to zwykle bywa, nastąpił jakiś podział granic, terenów itp.

Odpowiedz
Ale dlaczego Nowa Republika, która jest regularnie atakowana przez First Order pozostaje neutralna na to zagrożenie? Czy utrata trzech planet i milionów obywateli nic nie zmienia? Przecież z tego FO nie powinno nic zostać kilka godzin po ataku...

Cały ten Starkiller to jest taki skok przez rekina, że głowa mała...
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon