Ankieta: Jak oceniasz "Star Wars: Episode VII - The Force Awakens"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams
Można być dobrym reżyserem i kiepskim scenarzystą Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
For me it's canon Oczko

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
To śmieszne czy o co chodzi?

Odpowiedz
Slabe. Lepsze bylo to z green screenem Uśmiech
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Wiecie co? Wystarczy nawet wejście do tego wątku, żebym miał ochotę na powtórkę. Kocham ten film, zdecydowanie jeden z moich ulubionych.

Odpowiedz
(31-03-2017, 20:15)szopman napisał(a): Lepsze bylo to z green screenem Uśmiech
Jeden z najlepszych, filmowych meta-żartów jakie widziałem Uśmiech

Odpowiedz
Cytat:Wiecie co? Wystarczy nawet wejście do tego wątku, żebym miał ochotę na powtórkę. Kocham ten film, zdecydowanie jeden z moich ulubionych.
Różne są zboczenia. Uśmiech
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
[Obrazek: 17629638_1259712150802574_21265176063014...e=59577C5F]

[Obrazek: 17796807_1259712147469241_81705295768088...e=59568EB8]

Odpowiedz
Mam pytanie, czy ktoś może posiada jakieś albumu odnośnie The Force Awakens? Nie żebym chciał kupić, ale kumpel, który jest również wielkim fanem Star Wars i zna moją "miłość" do The Force Awakens napisał mi, że we wczesnych konceptach Rey miała niszczyć mieczem świetlnym Gwiezdne Niszczyciele w próżni. I jako dowód podesłał mi to zdjęcie i tym samym twierdzi, że filmowa Rey to nawet nie taka wielka Mary Sue jak była w konceptach.

[Obrazek: 17952680_455600211439016_706929358351267...e=597CC076]
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Ma ten album ale nic z niego nie rozumie najwyraźniej. Concept arty to concept arty, często przedstawiają fantazję grafików i nic więcej, którzy nie znają nawet fabuły tylko np. wiedzą że będzie postać kobieca, pilot Jedi więc dają upust wyobraźni.

Stronę wcześniej (nie widział?) jest to pokazane:

[Obrazek: JdA7pUU.jpg]

Ta grafika pochodzi z kwietnia 2013, dopiero wtedy scenarzyści przedstawili pomysł Finna (wtedy jeszcze nazywał się Sam) szturmowca i. Kiry (Rey) zbieraczki złomu, wtedy jeszcze pracującej na złomowisku dla byłego pilota Republiki.

Co to na wspólnego z Mary Sue? Nie mam pojęcia.

Odpowiedz
Szukasz logiki w wypowiedziach Lolrensa na temat SW Disneya? Przecież wiesz, że to niby-ironiczne hejcenie dla hejcenia.

Odpowiedz
no nie wiem jak dla was, ale pocięcie gwiezdnego niszczyciela mieczem świetlnym to niezły wyczyn Uśmiech
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
I bezsensowny, biorąc pod uwagę jak gruby pancerz powinien mieć niszczyciel.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

RIP Star Wars
1977 - 2005 (+ 2016)

Odpowiedz
Dziękuję Huntersky! Mam albumy z poprzednich filmów i wiem, że nie raz powstają tam zwariowane pomysły. Ale czegoś takiego jak to tam nie widziałem. I jednak rysownicy otrzymują jakieś wskazówki, w jakim kierunku mają iść. I OK niech będzie, że wierzę w teorie spiskowe, ale przypadkowo w filmie gdzie mamy bohaterkę z God Mode, ktoś w pierwszej fazie planowania, wymyślił bohaterkę, co tnie Gwiezdne Niszczyciele mieczem świetlnym? Przypadek i wiadomo przemawia przeze mnie hejterstwo.
#istandbydaenerys

Odpowiedz
szkoda, że starkillera nie pocięła Uśmiech
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Lawrence, Lawrence, Lawrence. Masz rację, to przez God Mode i Mary Sue, z tego samego powodu pomysł ten trafił do filmu. Trafił, prawda? Nie??? Dlaczego?

(26-04-2017, 17:11)Lawrence napisał(a): Przypadek i wiadomo przemawia przeze mnie hejterstwo.
Jako hejter TFA stwierdzam że bredzisz, nawet mnie to przyprawia o ból głowy.

Odpowiedz
Cytat: I jednak rysownicy otrzymują jakieś wskazówki, w jakim kierunku mają iść. I OK niech będzie, że wierzę w teorie spiskowe, ale przypadkowo w filmie gdzie mamy bohaterkę z God Mode, ktoś w pierwszej fazie planowania, wymyślił bohaterkę, co tnie Gwiezdne Niszczyciele mieczem świetlnym? Przypadek i wiadomo przemawia przeze mnie hejterstwo.

Czyli co, to teraz będziemy jechać TFA, bo w jednym ze szkiców koncepcyjnych jest coś, co się nie znalazło i prawdopodobnie nigdy nie miało znaleźć w filmie?

Autor wiedział zapewne tyle, że w filmie ma być "bohaterka, która dysponuje mocą i jest świetnym pilotem", więc w przypływie fantazji jebnął artwork z dziewuchą tnącą niszczyciel mieczem świetlnym, bo łaj not. Tyle, nie wiem co ma piernik do wiatraka.  Podobne rzeczy (tj. podobne sytuacje nie mają wiele sensu w kontekście danego tytułu) widuję niemal w każdym artbooku, czy to traktującym o grze, czy filmie. 

Odpowiedz
Hamill przesyłał więcej sygnałów niz myslałem.

"What writer wants to make compromises with story? Story is the only reason you're in it."
David Simon

Odpowiedz
(26-04-2017, 17:11)Lawrence napisał(a): I jednak rysownicy otrzymują jakieś wskazówki, w jakim kierunku mają iść.

No właśnie nie do końca. Te grafiki koncepcyjne w przypadku Force Awakens (i Gwiezdnych Wojen w ogóle, bo pamiętam, że w preprodukcji Zemsty Sithów, podobnie to wyglądało), to nie są tradycyjne concept arty, gdzie designer dostaje jakiś pomysł, ogólny, odgórny opis sceny/sytuacji/postaci/kostiumu/rekwizytu/, które musi zaprojektowac, tylko to jest takie wczesne, improwizacyjne "riffowanie", gdzie rysownicy sami wyciągają z dupy sceny i sytuacje z ich wyobrażeń tego jak powinien wyglądać nowy film w uniwersum, na zasadzie "czy nie byłoby fajnie gdyby...", nie oparte na żadnych wytycznych scenariuszowych, bo to własnie takie grafiki miały pomagać budować podstawowe podwaliny historii, której wtedy jeszcze nie mieli.

Nie mam teraz albumu pod ręką, ale z tego co pamiętam te grafiki z cięciem niszczycieli były na pierwszych kilkunastu stronach, więc jeżeli wierzyć podanej w ksiązce chronologii produkcji, ten pomysł wyleciał od jednego z rysowników na etapie, gdy nie mieli jeszcze scenarzysty, a Rey funkcjonowała jedynie jako "kobieca bohaterka z mocą", bo na tym etapie oni operowali jedynie tak ogólnymi zarysami pomysłów.
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz
I właśnie dlatego Proteus jest jednym z najlepszych użytkowników na forum. Gdyż nawet jeżeli inny użytkownik zbłądzi on dalej jest stanie dostrzec w nim resztki dobra, tak jak Luke Skywalker w swoim ojcu.

A Ataku klonów Hrabia Dooku mówi Obi-Wanowi, że Ciemna Strona Mocy przysłoniła Rycerzom Jedi oczy i nie są w stanie dostrzec zagrożenia, ani wyczuć, że są manipulowani przez Dartha Sidiousa. I ja nie ukrywam, że i w moim wypadku hejt na The Force Awakens sprawia, że wszystko interpretuję tak jak mi pasuje.

W Zemsie Sithów jest (albumie) jest Concept gdzie mieszkańcy Mustafar czczą wielgachnego mechanicznego jaszczura, czy coś takiego.
I ja wiem, że w tych sytuacjach rysownicy mogą puścić wodze fantazji. Tylko moja teoria spiskowa jest po prostu, że jednak ktoś od Disneya rzucił rysownikom hasło, że mamy bohaterkę, która jest super duper. Ale tak jak piszę to może być moje hejcenie i wierzenie, że od samego początku Rey miała być wszechpotężna i Disney ma w tym konkretny plan, a nie jest po prostu przykładem nieudolnego scenopisarstwa i kreowania postaci.

Ale oczywiście za zamieszanie i niepotrzebne nerwy najmocniej przepraszam.

@Cator Wklejałem w innym wątku, ale w sumie nigdy za wiele Oczko
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon