Ankieta: Jak oceniasz "Star Wars: Episode VII - The Force Awakens"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams

Od 4:20 minuty mój ulubiony i jakże prawdziwy fragment. W sumie za pierwszym razem zwróciłem na to uwagę. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
W sumie jest dość logiczne wytłumaczenie i backstory dla Rey Oczko

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Już nawet nie chce mi się liczyć ile razy tłumaczono w komiskach to co powinno być wytłumaczone w filmach.

https://screenrant.com/star-wars-plot-hole-luke-lightsaber-explained/

Odpowiedz
Wróciłem dzisiaj myślami do The Force Awakens i mojej krytyki opartej na zestawieniu protagonistów tego filmu oraz Nowej nadziei którą TFA bezmyślnie kopiuje.

Pisałem wtedy o tym, że Rey przez pół filmu jojczy że chciałaby wrócić na Jakku, podczas gdy w analogicznym czasie pod wpływem śmierci wujostwa Luke już dawno, z własnej inicjatywy, wkracza na ścieżkę Mocy i bierze udział w całej przygodzie.

Przyszło mi dzisiaj do głowy coś może oczywistego i nie pamiętam czy ktoś o tym pisał, ale Rey jest w tym filmie... zbędna. No, może też nie do końca, ale zdecydowanie zabrakło pomysłu na jej wykorzystanie. O ile w Nowej nadziei Luke odgrywa kluczową rolę i to dzięki niemu Gwiazda Śmierci zostaje zniszczona, tak w zasadzie całą rolą Rey w fabule TFA jest to, że dzięki niej Finn ucieka z planety, Han odzyskuje Sokoła i obaj trafiają do Ruchu Oporu. Na tym jej rola w tym filmie się kończy i równie dobrze mogłaby wrócić na Jakku.

[Obrazek: giphy.gif]

Odpowiedz
Ja już od dawna mam swoją wizję tego jak ten film powinien się rozpocząć by nie marnować czasu i nadać postaciom bardziej krwistych motywacji i charakterów.

Zostawiłbym cały wątek z przybyciem na Jakku, Kylo ze szturmowcami, Poe odbierającego mapę od Lor San Tekki i jednocześnie przedstawiłbym Rey, ale jako szmuglera, kogoś kto oddalał się od planety, ale zawsze na nią wracał ze względu na rodziców, teraz postanawia odejść na dobre, pełna frustracji i złości. Oczywiście mielibyśmy też wątek Finna i ja zrobiłbym to tak, że Finn jeszcze na Jakku, pod wpływem emocji, uwolniłby Poe i razem uciekliby i trafili na Rey i ze względu na atakujących ich szturmowców, razem uciekliby jej statkiem, który nie byłby Sokołem, tylko jakimś zwykłem statkiem należącym do niej.

Co więcej z Poe zrobiłbym... Jedi, jednego z uczniów Luke'a, który zna Kylo, dzięki temu od początku główni bohaterowie byliby razem, a Rey jako główny bohater miałby też od razu pod ręką kogoś kto mógłby ją powoli uczyć. Poe mógłby przypominać, albo po prostu być kanoniczną wersją Kyle'a Katarna. Przy czym Finn od początku byłby znany im jako szturmowiec, więc oboje byliby wobec niego nieufni, a dzięki temu mielibyśmy jakiś kontrast między nimi, a nie jak w wersji Abramsa, gdzie wszyscy od samego początku się lubią i są najlepszymi przyjaciółmi.

Cały czas siedzi mi to w głowie, bo TFA zbyt dużo czasu po prostu marnuje, między innymi na bezsensowną akcję z tymi potworkami które transportuje Han, tyle czasu jest tracone na bezsensowną treść zamiast na budowaniu fundamentów pod kolejne części.

Odpowiedz
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(06-12-2019, 17:10)marsgrey21 napisał(a): Cały czas siedzi mi to w głowie, bo TFA zbyt dużo czasu po prostu marnuje, między innymi na bezsensowną akcję z tymi potworkami które transportuje Han, tyle czasu jest tracone na bezsensowną treść zamiast na budowaniu fundamentów pod kolejne części.

Takie jest założenie całego filmu. Każda część Trylogii Sequeli jest zbudowana w gruncie rzeczy tak samo. To co istotne, dopracowane - i wypełniacze.
To co istotne i dopracowane to postacie Kylo i Rey, ich relacja i zahaczające o to postacie Hana, Luke'a i Lei (te postacie służą tylko relacji Kylo i Rey).
Dokładnie tak jest w każdym z trzech filmów.

Reszta to wypełniacze aby "dopchać" film do odpowiedniego gabarytu. I ta część jest "odbębniona" żeby była.

Najwięcej i najmniej istotnych wypełniaczy ma właśnie TFA. I najmniej - bardzo malutko - rzeczy istotnych.
Ma to przypominać fanom Starą Trylogię i przypomina ale film w gruncie rzeczy zbędny - i dlatego zdecydowanie najgorszy z całej Trylogii.

Jakbyś chciał robić tylko rzeczy istotne to spokojnie zamiast Trylogii zmieściłoby się wszystko w dwóch a może nawet w jednym filmie.

Ot i tyle.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon