Ankieta: Którą część OT uważasz za najlepszą?
A New Hope
The Empire Strikes Back
Return of the Jedi
[Wyniki ankiety]

• 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: Original Trilogy (IV-VI)
Nienawiść do sequeli tak mój syn zostanie wychowany.

Odpowiedz
(01-07-2020, 21:18)Krismeister napisał(a): Nienawiść do sequeli tak mój syn zostanie wychowany.

Pięknie powiedziane. Sequele to będzie wielkie wyzwanie dla nas przyszłych rodziców. Jak uchronić nasze dzieci przed sequelami? Oczywiście, że pokażemy im pierwsze 6 filmów, jak na dobrych i kochających rodziców przystało. Ale właśnie co zrobić z sequelami? Nie mogę ich przecież trzymać w ukryciu, tym bardziej, że to niemożliwe. I coś czuję, że tak jak czasami przychodzi do trudnej rozmowy, gdzie trzeba wytłumaczyć dziecku, że Święty Mikołaj nie istnieje, tak i tutaj trzeba będzie zranić dziecięcą niewinność. I będąc szczery to mnie przeraża. 

I nie wierzę, że kiedyś cykl się powtórzy i nagle ludzie zaczną tak bronić sequeli tak jak teraz SŁUSZNIE ludzie bronią prequeli. Gdyż podstawowe pytanie pozostaje: Co takiego dały nam sequele? I wiadomo nostalgia gra dużą rolę, ale mimo to w przypadku prequeli, możemy mówić o Darth Maulu, "Duel of the Fates", mamy klony, Wojny klonów, poszerzyło nam się Uniwersum, fajne gry z tego okresu i nawet najgorsze dialogii Lucasa mają swój urok, czy też potencjał na memy. A co z tego oferują nam sequele, aby kiedyś to wspominać? Większość filmów żeruje na nostalgii, nie ma w nich nic oryginalnego. Zamiast świat poszerzać to go zmniejszają. Dialogi, jak i tematy są zbyt podczepione pod teraźniejszość, przez co szybko się zestarzeją i nie będą tak ponadczasowe. Cała historia nie robi żadnego sensu. A czy jakieś fajne gry wyszły, które potem można było wspominać? Raczej tylko, że po kupieniu gry od EA trzeba było dodatkowo płacić, aby odblokować innych bohaterów w grze. I jedyne co może będzie wspominane, to Luke dojący kosmiczną krowę, ale to akurat chcielibyśmy zapomnieć. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Właśnie to jest ciekawe, czy sequele będą kogoś jeszcze obchodzić powiedzmy za 5-10 lat, patrząc, że Disney ciągle coś nowego dorzuca. One nie oferują nic wartego zapamiętania, jedyne co wyszło im fajnie to Kylo Ren, tylko co z tego skoro skończył jak ostatnia ciota.

Odpowiedz
(01-07-2020, 22:20)Lawrence napisał(a): Gdyż podstawowe pytanie pozostaje: Co takiego dały nam sequele?

Love story - historię dziewczyny zakochującej się w mordercy, na nowo opowiedzianą historię Anakina i Padme - tym razem ze szczęśliwym zakończeniem, wyjaśnienie i potwierdzenie różnych kwestii ze Staej Trylogi i prequeli...

I wyjaśnienie Wielkiej Tajemnicy Prequeli - dlaczego umarła Padme Oczko

I dwójkę bohaterów - Kylo i Rey których można pociągnąć dalej. Kylo niby nie żyje ale.. podobno ta więź daje władzę nad życiem i śmiercią.

Czyli...

Dopóki Rey żyje , jest możliwość na przywrócenie Kylo.

Jest więc tutaj tak naprawdę otwarta furtka do kontynuacji Oczko

Odpowiedz
(02-07-2020, 00:05)Rozgdz napisał(a): I wyjaśnienie Wielkiej Tajemnicy Prequeli - dlaczego umarła Padme Oczko

Co? Niby kiedy xd

Odpowiedz
(01-07-2020, 22:20)Lawrence napisał(a):
(01-07-2020, 21:18)Krismeister napisał(a): Nienawiść do sequeli tak mój syn zostanie wychowany.

I nie wierzę, że kiedyś cykl się powtórzy i nagle ludzie zaczną tak bronić sequeli tak jak teraz SŁUSZNIE ludzie bronią prequeli. 

Dokładnie tak będzie, a może nawet 'lepiej', gdyż Sequele są znacznie strawniejsze, szczególnie dla nowych widzów. Główne ich wady to durne retcony, które dla nowych widzów nie mają większego znaczenia. I wtedy ludzie będą niesłusznie bronić Sequeli, tak jak teraz niesłusznie bronią Prequeli Oczko

Odpowiedz
(01-07-2020, 22:20)Lawrence napisał(a):

Pięknie powiedziane. Sequele to będzie wielkie wyzwanie dla nas przyszłych rodziców. Jak uchronić nasze dzieci przed sequelami? Oczywiście, że pokażemy im pierwsze 6 filmów, jak na dobrych i kochających rodziców przystało. Ale właśnie co zrobić z sequelami? Nie mogę ich przecież trzymać w ukryciu, tym bardziej, że to niemożliwe. I coś czuję, że tak jak czasami przychodzi do trudnej rozmowy, gdzie trzeba wytłumaczyć dziecku, że Święty Mikołaj nie istnieje, tak i tutaj trzeba będzie zranić dziecięcą niewinność. I będąc szczery to mnie przeraża.
Trzeba im po prostu pokazać te filmy. Mój syn widział wszystkie części, sequele w kinie i powiedział że to tandeta. Tyle Uśmiech
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Mam nadzieję, że powiedziałeś synowi:
[Obrazek: OksM0z6.png]
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Spora grupa fanów lubi sequele, ale oni lubią wszystko co związane ze Star Wars.

[Obrazek: q5nnli8som441.jpg]

Odpowiedz
(02-07-2020, 02:36)Krismeister napisał(a):
(02-07-2020, 00:05)Rozgdz napisał(a): I wyjaśnienie Wielkiej Tajemnicy Prequeli - dlaczego umarła Padme  Oczko

Co? Niby kiedy xd

Wtedy  Uśmiech

Kylo i Rey to archetypy które kiedyś nazwałem dla własnego użytku - Bad Guy w Czerni i Dziewczyna w Bieli (stroje podkreślają cechy charakteru czerń -mrok, biel - dobroć i czystość)

W Starej Trylogii Bad Guyem w Czerni  był oczywiście Darth Vader a Dziewczyną w Bieli -Leia.

W Prequelach Bad Guem w Czerni był jednak Anakin a Dziewczyną w Bieli - Padme (co zostało podkreślone odpowiednim strojem w "ataku Klonów"). Jest to też pierwsza trylogia oparta na wątku romantycznym między Bad Guyem w Czerni a Dziewczyną w Bieli.

W Prequelach Bad Guy w Czerni chciał uratować Dziewczynę w Bieli przed śmiercią, jednak zawiódł.

I w finale Trylogii Prequeli masz taką sytuację.

Jedno z nich było zdrowe - drugie śmiertelnie ranne. To zdrowe - niewytłumaczalnie zmarło. To śmiertelnie ranne - przeżyło.

A Bad Guyowi w Czerni nie udało się uratować Dziewczyny w Bieli. Ona zginęła, on przegrał.

Czy finał Sequeli naprawdę nie wygląda jakoś tak... znajomo ? Oczko

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon