Ankieta: Który prequel ma najgorszy scenariusz?
Dennis the Phantom Menace
Attack of the Killer Tomatoes
Revenge of the Shit
[Wyniki ankiety]
 
   • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Star Wars: Prequel Trilogy (I-III)


/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
http://movieweb.com/jar-jar-binks-what-happened-star-wars-book-empires-end/
Jakby kogoś interesowały dalsze losy kultowej postaci z prequeli Uśmiech

Swoją drogą, chyba w końcu sięgne po te wypociny tego Chucka.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
WatchMojo chciało być bardzo "2000" i zapodało taką niedorzeczną listę (właściwie na początku użyli sformułowania "Suck", ale zmienili na "Hated"):

Czego się nie spodziewali, że ich video zostanie "najechane" przez fanów prequeli. W ogóle wszystko jest tutaj opisane, jak i o tym, że prequele wracają do łaski fajnów i naprawdę fajne są te komentarze:
https://www.inverse.com/article/32525-star-wars-prequel-trilogy-video-fandom-youtubePrzy czym ja sam jestem może trochę spóźnienie, ale nie wiedziałem w ogóle o tej popularności "prequel memes". Uśmiech
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
Tu jest coś lepszego, zgadzam się w 100%:


Odpowiedz
Wrzucałem już jakiś czas temu do wątku Mrocznego widma i niektóre osoby zarzuciły, że trochę tendencyjne, a nazywanie Lucasa geniuszem jest gromkopierdne.

Zresztą Ty też zabrałeś wtedy głos w dyskusji i dobrze, że przypominasz to świetne video! Uśmiech
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
Fascynujące spojrzenie na Prequele - interpretacja fabuły (pod kątem politycznym) przez Alexa Jonesa, przefiltrowana i komentowana przez Sargona.

W skrócie: "aspekt polityczny w prequelach jest w rzeczywistości fenomenalny - problem w tym, że George Lucas był tam fatalnym narratorem, który z bardzo ciekawej polityki przedstawił ją koszmarnie nudną (i opartą na pozbawionych duszy i osobowości, nie mówiąc o wiarygodności, ludziach)... najzabawniejsze, że Alex Jones opowiadający o niej potrafi uczynić ja ciekawą"... cóż za zmarnowany potencjał. Obstawiam, że za scenariuszem stał jeszcze ktoś z głową na karku, albo Lucas miał pewne przebłyski pisząc scenariusz, ale pogrzebał go swoją niewiedzą i ułomnością w pewnych innych aspektach scenopisarstwa.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Ale czemu "fascynujące"? To jakieś odkrycie jest? To o czym był dla ciebie polityczny wątek trylogii prequeli zanim to zobaczyłeś?

Odpowiedz
Fascynujące bo w wersji opowieści Alexa Jonesa to brzmi dobrze i ciekawie. W filmie wychodzi to nudno. Polecam obejrzeć filmik i posłuchać Sargona w tej kwestii.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
(23-10-2017, 15:50)tchopz napisał(a): Ale czemu "fascynujące"?
Bo opowiadają o tym internetowi celebryci. #rzyg

Odpowiedz
Chciałem przyklasnąć Mierzwiakowi, ale on sam wrzucał filmiki od internetowych celebrytów, więc... hipokryzja trochę Oczko

A że dla Kapitana jest to fascynujące? Nic dziwnego. Już dawno udowodnił, że on zna prequele głównie przez pryzmat "zabawnych" recenzji od RLM, którzy oglądali te filmy dupą i czepiali się pierdół których istnienie sobie sami ubzdurali.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
(23-10-2017, 15:57)Capt. Nascimento napisał(a): Fascynujące bo w wersji opowieści Alexa Jonesa to brzmi dobrze i ciekawie. W filmie wychodzi to nudno. Polecam obejrzeć filmik i posłuchać Sargona w tej kwestii.

No przecież obejrzałem i posłuchałem.
I jedyne co mnie zafascynowało, to że ktoś pod koniec 2017 roku odkrył o czym były SW 1-3.
Jednocześnie nudne to słuchać wyjaśnień o czym był film znając jego fabułę.

Pora na "fascynujący" materiał o starej trylogii jak to w scenariuszu "ukryto" komentarz do relacji ojca z synem. Oczko

Odpowiedz
(23-10-2017, 16:58)Grievous napisał(a): Chciałem przyklasnąć Mierzwiakowi, ale on sam wrzucał filmiki od internetowych celebrytów, więc... hipokryzja trochę Oczko
Nie przypominam sobie żebym wrzucał filmiki oszołomów którzy nie mają nic wspólnego z kinem Smutny

(wrzucałem raz opinię Gavina McInnesa, ale właśnie z powodu jego opinii a nie dlatego że fajnie gadał, no i nie wiem nawet czy nie było to nawet w temacie o poprawności polktycznej w Holly)

Odpowiedz
A co za różnica? Bo ja nie wiem w jaki sposób video od Grace Randolph czy tej dziewczyny z kolorowymi włosami od komiksów, jest bardziej wartościowe od Alexa Jonesa czy Sargona. Przecież wszystkie dotyczą w jakiś sposób filmów.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
Masz rację, żadna.


Odpowiedz
tchopz napisał(a):I jedyne co mnie zafascynowało, to że ktoś pod koniec 2017 roku odkrył o czym były SW 1-3.

Jednocześnie nudne to słuchać wyjaśnień o czym był film znając jego fabułę.

No dobrze, to wyjaśnię inaczej. Co widzę w SW 1-3? Jest sobie zła Federacja Handlowa, która daje się prowadzić przez Lordów Sith. Palpatine namawia Senat do stworzenia armii i przejmuje Republikę.

Jak mówi to Alex Jones? Palpatine - senator z małej planety finansuje terrorystów by stworzyli sztuczny konflikt. Wtedy Palpatine stawia siebie i swoją planetę w roli ofiary, domagając się interwencji od Senatu. Sam w międzyczasie kreuje siebie na efektywnego, populistycznego polityka, który porusza najgłośniejszy temat polityczny.

1. Oczywista analogia do współczesnego terroryzmu.
2. Komentarz Sargona: takie jest zagrożenie dania komuś mocy bycia ofiarą - jeśli ktoś fałszywie kreuje się na ofiarę, to dostaje władzę, nawet jeśli w rzeczywistości wcale nie jest ofiarą. Przykład: BLM, muzułmanie, femin(az)izm, SJW i tak dalej.

Ostatecznie rewolucja, jaką zaprowadza Palpatine dochodząc do władzy, zmuszając Senat do utworzenia silnej armii itd, kończy się usunięciem wszystkich dotychczasowych sojuszników, jakich do tej pory mieli: co zgadzało się w przypadku wszystkich dyktatur (III Rzesza, ZSRR, Chiny Mao Zedonga).

3. Komentarz Sargona: fakt, rzadko ktoś kto rewolucję zaczyna, dożywa do jej końca.

Następnie Palpatine zaprowadza pozorowany atak, w którym zostaje porwany: w efekcie Dooku, przywódca terrorystów w ramach odwetu zostaje zamordowany przez Jedi, po czym Palpatine za ten atak domaga się zwiększenia kontroli do wymiaru absolutnego, wreszcie robiąc prowokację na Jedi, która pozwala ich odsunąć od władzy. Na koniec wszyscy inicjatorzy rewolucji zostają usunięci, dyktator pozostaje przy władzy.

W czym jest problem? Po pierwsze film nie uwidacznia nic z tych rzeczy. Nie pokazuje DLACZEGO Federacja wspiera Palpatine'a. Sceny przemów i rozmów politycznych sprowadza do potwornie nudnej gadki o niczym. A przecież przemowy polityczne mogą być doskonałe, szczególnie gdy znamy rzeczywiste motywy jakie się za nimi kryją! Przecież to jest historia Rewolucji i Dyktatury oparta na przewrotach politycznych, populizmie i zdradach. Niestety Lucas nie umie stworzyć interesujących postaci i podkreślić ich motywacji. Nie umie określić łatwo, krótko i wyraźnie zarysu politycznego, budować napięcia narastającego nacjonalizmu... to są rzeczy, które dało się pokazać w tle w bardzo ciekawy, ale Lucas ponosi porażkę w każdym aspekcie. Czemu? Bo to totalny tłuk w tych wszystkich kwestiach.

Mierzwiak napisał(a):Nie przypominam sobie żebym wrzucał filmiki oszołomów którzy nie mają nic wspólnego z kinem [Obrazek: sad.gif]


(wrzucałem raz opinię Gavina McInnesa, ale właśnie z powodu jego opinii a nie dlatego że fajnie gadał, no i nie wiem nawet czy nie było to nawet w temacie o poprawności polktycznej w Holly)

Co Ty gadasz... Przecież po pierwsze Alex Jones zrobił ten opis dla Redlettermedia, najlepszego kanału filmowego (za Cinefix) na youtube. Sorry, ale dyskredytacja dorobku RLM w taki sposób jest absurdalna. Im już nawet znani reżyserzy i operatorzy odpowiadali na twitterze, a reżyser nadchodzących Gwiezdnych Wojen Last Jedi (Rian Johnson) napisał że jest ich fanem, ale boi się ich recenzji (jeśli film im się nie spodoba).
Alex Jones może i być oszołomem, ale to komentator polityczny i chyba nie zaprzeczysz, że potrafi mówić rzeczy ciekawe i w ciekawy sposób? (lol)
A nazwanie Sargona oszołomem, celebrytą jest... kompletnie pozbawione sensu. To jeden z najbardziej wyważonych i merytorycznych komentatorów w internecie. Rozróżniłbym celebrytę-kretyna od profesjonalnego, rzetelnego dziennikarza. Swoją drogą Sargonowi też zdarzały się inne komentarze/recenzje/analizy filmowe, choćby o Obcym albo o Dark Tower (jako fana książki).
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Dziekuje Kapitanie Oczyw... znaczy Nascimento.
Oczywiscie film pokazuje motywacje gildii. Oczywiscie, ze pokazuje jak i po co zostali wykorzystani. Jak wykorzystana i zniszczona zostala sila Valorum. Jak wykorzystany zostal Dooku. To wszystko tam jest. A, ze ktos to dzis zauwazyl? Wow.

Nie ma w SW przebitek na Hitlera i Stalina i na Osame tez nie. To fakt. Lucas nie potrafi opowiadac historii.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
Nie nie pokazali. Nie wiadomo dlaczego Federacja Handlowa daje się dymać. Postać Palpatine jest spłaszczona.

To o czym mówisz, to co tam jest, to poziom podstawówki przemieszany z zerowym wykorzystaniem postaci i ukazania szerszej sytuacji. Mogło być dużo, dużo więcej. Ciekawy w założeniu wątek polityczny jest tam potwornie nudny.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
(23-10-2017, 19:07)Capt. Nascimento napisał(a): Ciekawy w założeniu wątek polityczny jest tam potwornie nudny.
To wiadomo gdzieś tak od 1999 roku.

Odpowiedz
Mi nawet przez myśl nie przeszło, że ten wątek jest w ogóle ciekawy, tak był nudno pokazany/opowiedziany. Stąd moje zdziwienie teraz.
You can't reason someone out of a position, they didn't reason themselves into.

Odpowiedz
Tego wątku jest przede wszystkim i tak za dużo, błędem Lucasa było to że w ogóle pozwolił mu się przebić na pierwszy plan. Średnio interesuje mnie jak bardzo jest to teoretycznie ciekawe, bo imo w pierwszej kolejności nie powinno się to w tych filmach w ogóle znaleźć.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Star Wars (temat ogólny) Megaloceros_____ 1,213 112,861 11-08-2020, 00:16
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Original Trilogy (IV-VI) Mierzwiak 922 113,497 04-08-2020, 10:50
Ostatni post: marsgrey21
  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams szopman 2,417 175,713 03-08-2020, 20:15
Ostatni post: Lawrence
  Rogue One: A Star Wars Story (2016) reż. Gareth Edwards [SPOILERY] Juby 1,486 142,684 30-07-2020, 11:21
Ostatni post: Danus
  Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) reż. George Lucas Tyler Durden 556 49,421 14-07-2020, 20:49
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) reż. George Lucas Corn 298 47,541 14-07-2020, 20:19
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) reż. George Lucas Mierzwiak 135 22,686 12-07-2020, 22:42
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi (2017) reż. Rian Johnson Juby 2,700 233,251 22-06-2020, 19:29
Ostatni post: Lawrence
  Solo: A Star Wars Story (2018) reż. Ron Howard Grievous 1,115 98,783 27-05-2020, 22:54
Ostatni post: Rozgdz
  Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) reż. J.J. Abrams Veers 3,846 406,123 18-05-2020, 20:45
Ostatni post: RozgdzUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości