Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
It makes Attack of the Clones look like Citizen Kane
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams
BTW Boyega albo skasował ten komentarz albo nigdy go nie napisał.

Odpowiedz
Skasował, jak dodawałem screenshot to sprawdzałem na jego profilu i był.

Odpowiedz
Ahmed Best opowiada o problemach sequeli:

Cytat:It’s very much for the millennials and gen-Xers like myself…so kids are kind of left out of these, and the kids have to go to the animated series in order to get their dose of Star Wars, or they do like Phantom Menace. Phantom Menace is very much a kids movie. The new iterations of Star Wars are not really skewed towards kids, which is not something that George ever really wanted to do. George was always about the kids, and he used to say that if you get the kids, you have fans for the next 20 years; he was very much about kids. This idea that the movies are for adults is a very new thing, to be honest.

Plus chciałbym się jeszcze raz odnieść co do zarzutów wobec prequeli i George'a Lucasa. Gdyż wiadomo jakie są dialogi, ale z drugiej strony wolę te od Lucasa, które przynajmniej nie starają się być "cool a la Marvel" jak w sequelach i przez swoją inność, nawet pasują do tego klimatu kosmicznej opery mydlanej.
Ale już zarzuty o reżyserię są dla mnie trudniejsze do zrozumienia. I bardziej traktuję je jako typowy przykład, wielokrotnie powtarzanego kłamstwa, które stało się prawdą. Gdyż jakaś  grupa pseudo-krytyków na YouTubie powiedziała tak i przyjęło się tak mówić.
Gdyż właśnie to co jest według mnie u Lucasa siłą, to umiejętność opowiada historii wyłącznie przy pomocy obrazu. Dla przykładu właśnie te sceny są dla mnie najmocniejsze, przy czym wiadomo John Williams odwala przy tym ogromną robotę:

Pamiętam też zarzuty, że Lucasa za mało się dzieje i sceny dialogowe są np. zbyt statyczne. Po pierwsze wolę to niż sztuczne tworzenie napięcia z częstym cięciem i kamerą jeżdżącą, że aż chce się zwymiotować. Poza tym właśnie jak patrzę na kompozycję sceny, to aż miło patrzeć o dbałość o detale, co się dzieje na drugim, trzecim planie. Już nie wspominając, że sceny akcji są dobrze nakręcone. A już cały wyścig ścigaczy naprawdę świetnie wygląda.
Oczywiście przemawia przeze mnie uwielbienie do tego człowieka. Ale jednak uważam, że choć krytyka jest dozwolona, to wiele z niej było bezpodstawne. I dalej będę twierdził, że hejterzy prequeli są współodpowiedzialni za trylogie Disney'a i to jest też ich owoc. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Odpowiedz
Dodaje w ramach ciekawostki przeróbkę konfrontacji Rey z Palpatinem w którą wpleciono duchy Obi-Wana, Yody, Luke'a i Anakina, zmieniono kolor miecza Lei na fioletowy taki jaki chciała Carrie oraz podłożono muzykę z finałowego trailera.

https://drive.google.com/file/d/1p-M_FZG9Srkvcze0R7u8GOmjr6CyRJU4/view

Takie rozwiązanie finałowego pojedynku wydawało się dla większość fanów oczywiste, mówię tutaj o pojawieniu się duchów mocy, o jakiejś epickiej muzyce, ale Abramsowi nie przyszło to do głowy.

Odpowiedz
Myślę że to dlatego ze Abrams nie przywiązywał do tej konfrontacji większej wagi i to się czuje Oczko To starcie tu jest żeby było i tyla :p

Odpowiedz
Szczerze to w tej wersji dynamika miedzy Kylo a Rey naprawdę mi się podoba i jest ciekawa:
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Kilka razy mnie szczerze rozśmieszyło, czego nie można powiedzieć o samym filmie, moment z medalem i "Benjamin Chewbacca Solo!" dobre.

Odpowiedz
[Obrazek: 63k0awryuw151.jpg?width=640&crop=smart&a...12d3564f5f]

Bez komentarza.

Odpowiedz
Tak naprawdę powód jest sporo prostszy i bardziej prozaiczny Język Darth Maul machał podwójnym mieczem bo.. to był świetnie wytrenowany Ray Park i on "mógł".
Natomiast tu była Daisy Ridley, zwykła aktorka która i tak wykonała sporo roboty w treningu scen walki. W TFA w każdym ujęciu gdzie nie widać jej twarzy jest dublerka (i nie było tam zbyt dużo scen walki) , ale już w TLJ i TRoS w zasadzie wszystko robiła sama a do TLJ odwaliła naprawdę kawał roboty. Ale gdyby dano jej "podwójny miecz" musiałaby wszystko zaczynać od początku i.... oznaczałoby to oparcie scen walk znów na dublerce z "wmontowaną" Ridley.

Żaden zdrowy na umyśle reżyser w trzeciej, finałowej części trylogii nie strzeliłby sobie tak spektakularnie w stopę Oczko

Odpowiedz
Ewan i Hayden nauczyli się niezwykle skomplikowanych choreografii do Zemsty Sithów które wymagały sporo pracy od aktorów, a w Sequelach pojedynki wyglądają tak jakby bohaterowie okładali się cepami, proste cięcia, wątpię by to przekraczało możliwości Daisy nawet przy podwójnym mieczu szczególnie, że w pierwszym filmie posługiwała się głównie kijem.

Odpowiedz
Trzeba się inaczej ruszać. Gdyby Ridley byłą kaskaderką albo ćwiczyła wcześniej przez parę lat martial arts to by dało radę.
Ale tutaj ...

Ewan i Hayden też "zrobili" pojedynek bynajmniej nie w swoim pierwszym filmie w cyklu.

A z tą złożonością to też niezupełnie prawda, Driver np kapitalnie wywija tym mieczem, duużo lepiej od Ridley, czuć gościa który kiedyś ostro ćwiczył podczas służby w marines, facet w ogóle ma papiery na solidną gwiazdę kina akcji i czekam np na jego wywijanie mieczem w filmie Scotta.
I gdyby to on miał machac w kolejnym filmie podwójną świetlówką nie byłoby problemu.

Natomiast faktycznie machają tym jakby mieli w rękach kawał stali, co jest dość zabawne, zwłaszcza po prequelach :p

Ale Daisy Ridley..

Wystarczy popatrzeć ile tutaj jest scen "bez twarzy".

Odpowiedz
Nauczyłaby się.

Odpowiedz
Może i tak, ale właśnie do tej pory nie mieliśmy chyba w filmach (bo nie widziałem Łotra i Solo) nikogo z podwójną świetlówką poza Rayem Parkiem a to jest bezdyskusyjnie najlepiej wytrenowany aktor we wszystkich dziewięciu filmach.

Odpowiedz
(30-05-2020, 19:50)marsgrey21 napisał(a): [Obrazek: 63k0awryuw151.jpg?width=640&crop=smart&a...12d3564f5f]

Bez komentarza.
Co ci twittujący (i pewno Disney) gadają. Od zawsze gadam do znudzenia, że Rey powinna mieć naginatę (plus żółte ostrze), jako że miała tego kija w TFA. Raz, że byłoby coś nowego, dwa - wyróżniało się na tle poprzedniku jak miecz Maula. Jestem pewien, że nie jestem jedyny w tym poglądzie.

Odpowiedz
Jest jeszcze jeden powód dla którego Rey nie ma "egzotycznej" broni choć spokojnie dałoby się go obejść. Z treści filmów wynika - choć nagimnastykowali się aby tego nie powiedzieć - Rey czerpie swoje umiejętności od Kylo. A Kylo walczy dość egzotycznym "średniowiecznym" mieczem, ale jednak - mieczem Oczko

Odpowiedz
[Obrazek: 104876680_699097267554223_24420441045577...e=5F1EB8BA]
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon