Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
It makes Attack of the Clones look like Citizen Kane
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) reż. J.J. Abrams
Marna próba podtrzymania szumu wokół SW.

Gdyby w kosmosie kręcono plates do Gravity czy Interstellar i wykorzystano autentyczne ujęcia z ziemskiej orbity, wtedy byłoby to całkiem ciekawe i nawet uzasadnione, w przypadku SW brzmi to jak zwykły... idiotyzm? No ale to Trevorrow.

Odpowiedz
Nie wiem czy było, ale reżyser twierdzi że nakręcą film na taśmie, bo nie lubi cyfry
.

Odpowiedz
Po co te ujęcia kosmosu, chcą osiągnąć w SW realizm, czy co? Jebłem. No wiadomo, że na taśmie - taki kierunek wytyczył Abrams. Epizod VIII też kręcą na taśmie.

Odpowiedz
Ale Rogue One już podobno cyfra.

Odpowiedz
Podobno w styczniu ma zapaść decyzja czy IX Epizod będzie ostatecznym końcem właściwej Sagi. Potem oczywiście pojawiałyby się prequele, spin-offy czy sequele, ale nie powiązane z główną Sagą. W sumie to może nie jest taki zły pomysł, 9 filmów o Skylwakerach. Oczywiście, szkoda byłoby porzucać potem nowe postacie, ale je można rozwijać w innych filmach a nie w Epizodach. Tak więc ja jestem jak najbardziej za o ile uniwersum SW będzie trwać dalej.

Odpowiedz
W styczniu to raczej zapadnie decyzja jakie prequele i spin offy jeszcze zrobić, bo to, że saga będzie kontynuowana to pewna sprawa Oczko

Odpowiedz
Niech dadzą sobie spokój ze Skywalkerami i zrobią wreszcie coś w klimacie Old Republik.
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Nie pogardziłbym trylogią z Revanem w roli głównego bohatera, z pozmienianymi niektórymi elementami.

Obejrzałbym też inwazje Voongów, coś nowego.

Odpowiedz
W sumie mogliby skończyć "Sagę" na epizodzie IX, ale kontynuować przygody Finna, Rey i nowych postaci po prostu jako "Star Wars", bez numerowania. Zwłaszcza, że seria i tak przekształciła się w uniwersum, więc saga i tak jest tylko jakąś tam częścią teraz tego filmowego świata.
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
(26-11-2016, 19:23)Arahan napisał(a): Niech dadzą sobie spokój ze Skywalkerami i zrobią wreszcie coś w klimacie Old Republik.

To byłby najlepszy pomysł tylko... Jak wyjaśniliby, że technologicznie nie ma np. monitorów z grafiką wektorową jak w ANH? Oczko

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nie było ich w prequelach więc w czym rzecz?

Odpowiedz
Bądźmy ze sobą szczerzy... oni nie mają miejsca na te filmy, no bo co jest w planach?

Całą trylogia o Hanie, do tego film z Fettem, prędzej zrobią Obi-Wana (i pytanie dlaczego tak późno?) niż jakikolwiek film o starej republice ;(

Odpowiedz
Cytat:Całą trylogia o Hanie

Nie ma żadnego potwierdzenia, że takowa trylogia jest planowana.

Cytat:do tego film z Fettem

Który z tego co wiemy, to wylądował w śmietniku.

Cytat:prędzej zrobią Obi-Wana

Ten film to tylko w fanowskich dyskusjach się przewija. Jakby coś takiego było w planach, to chyba Marvel nie miał by wolnej ręki aby co jakiś czas wypuszczać historię o Obi-Wanie na Tatooine.

Cytat:niż jakikolwiek film o starej republice

Tylko tak na dobrą sprawę, w jaki sposób by miało by się to różnić od PT? Bo chyba nikt naiwnie nie sądzi, że film o Starej Republice, oznacza ekranizację historii z EU? Racja?

Cytat:Nie pogardziłbym trylogią z Revanem w roli głównego bohatera, z pozmienianymi niektórymi elementami.

Obejrzałbym też inwazje Voongów, coś nowego.

Rehash EU, to coś nowego? Zieeew.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Aktor podpisał kontrakt na 3 filmy, jedynka pewnie wypali, więc będą chcieli wycisnąć co się da z tej postaci.

Z kolei film z Fettem nie wylądował w śmietniku, tylko został wstrzymany po wyrzuceniu Tranka, co nie znaczy, nie nie chcą go zrobić.

Co do Obi-Wana, no tak, fani tego chcą, aktor tego chce, więc niby Disney nie weźmie tego pod uwagę?

No i film o starej republice... a czym ma się różnić? chociażby reżyserią, lepszymi dialogami i tempem akcji? bo tego mi brakowało w prequel trilogy, poza tym wykorzystaniem cały masy różnych ciekawych postaci budując nową mitologię sprzed Anakina Skywalkera. Ja bym chętnie coś takiego obejrzał, a już na pewno chętniej niż Rogue One i Hana Solo.

Odpowiedz
(26-11-2016, 22:58)Mierzwiak napisał(a): Nie było ich w prequelach więc w czym rzecz?

Tak? nawet nie zwróciłem uwagi. Jednakże... te wydarzenia działyby się nie 30 a 3000 lat wcześniej, racja?

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No tak więc skoro mieli wypasione interfejsy 30 lat wcześniej to tym bardziej kilka tysięcy powinno to wyglądać, hmm, inaczej?

---

Jestem absolutnie przeciwny mieszaniu głównych epizodów ze spin offami. Rogue One poprzez fabularne konotacje z OT i postać Vadera niejako właśnie to robi (tak jak i film o Solo, no ale to wciąż prequele) ale jeśli chcą kontynuować przygody Rey i reszty to powinni to robić w głównych filmach. Nie wyobrażam sobie żeby główna bohaterka nagle zaczęła błąkać się po spin offach jako kto w sumie? Na drugim planie? Jako cameo?

Odpowiedz
Pfff. Jeśli "SWUniversum" pójdzie bardziej w stronę "MCU" to wydaje mi się, że takie camea w przyszłych spin-offach mogą nas czekać..

No i nie wierzę, że Disney skończy to na Epizodzie IX. Z tak młodymi aktorami mogą tą telenowelę ciągnąć, aż do znudzenia.

Cytat:Rehash EU, to coś nowego? Zieeew.

Recykling recyklingowi nie równy. Wydaje mi się, że większość malkontentów ma problem z tymi spin-offami, bo one są po prostu takie "bezpieczne" i robione pod strzepanie hajsu. Disney kurczowo trzyma się tego okresu między III a IV (a nawet bliżej IV, bo wiadomo OT jest cool, a PT zasysa) i wybiera sobie rzeczy znane masowemu odbiorcy. A to coś z Gwiazdą Śmierci, a to przygody Hana Solo.. Zrozumiałe, że rehash EU niektórym wydaje się ciekawszy, bo byłby dla wielu osób, spoza  StarWarsowego kręgu, czymś nowym i ciekawym. No i nie obciążanym aż taką odpowiedzialnością jak np. solowy film o SOLO.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Ona po prostu dostałaby ewentualnie własne filmy albo po prostu, te główne historie nosiłyby tytuł "Star Wars". Chodzi o zakończenie samej Sagi czyli historii rodu Skylwakerów. Potem można nawet zrobić start od nowa i zrobić Epizod 1 "coś tam".

Ja czytałem gdzieś, że "Boba Fett" w pełni poszedł do kosza na dobre...w sumie szkoda, wolę to od Solo.

Odpowiedz
(27-11-2016, 00:30)zombie001 napisał(a): No i nie wierzę, że Disney skończy to na Epizodzie IX.

Przecież nie po to wybulili 2 (?) miliardy, żeby zrobić tylko kilka filmów.
Nieważne czy będą sprzedawać się lepiej czy gorzej ale tracić na tym nie będą więc zalew filmów jest pewny.

Odpowiedz
(27-11-2016, 00:30)Kuba napisał(a): Chodzi o zakończenie samej Sagi czyli historii rodu Skylwakerów.
Saga jako historia rodu Skywalkerów, to był wymysł Lucasa. Bzdury trzeba dodać, bo w ten oto sposób, Epizody I-III zmasakrowały jedną z najbardziej enigmatycznych postaci OT.. Ale Lucasa już nie ma, więc Disney może robić wszystko po swojemu.

(27-11-2016, 02:05)shamar napisał(a): Przecież nie po to wybulili 2 (?) miliardy
4 miliardy

(27-11-2016, 09:28)Phil napisał(a): Ale tu się rozchodzi, czy skupią się na spin-offach, czy polecą z epizodami X-XII.

Moim zdaniem kolejna trylogia bez przynajmniej kilkunastu lat przerwy byłaby niesmaczna.
Będą robić jedno i drugie, jak teraz? Może nawet zwiększą liczbę spin-offów. Myślę, że dodatkowe 3-4miliardów w boxofficie sukcesywnie zamaskuje ten niesmak.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon