• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars (dyskusja ogólna)
Nic dodać, nic ująć.

[Obrazek: expandedexplanatory.jpg]

Odpowiedz
Tutaj będę trochę podwójnym adwokatem diabła, czy też sukubusa. Gdyż choć zgadzam się, że aktualne książki, komiksy, czy teraz szykujące się seriale służą, aby łatać dziury zrobione przez niekompetentnych filmowców. To jednak aż takim wielkim miłośnikiem Expanded Universe nigdy nie byłem. Było tsm trochę ciekawych rzeczy i KOTOR kocham jak i historię Plagueisa, ale było też tam.mnosteo strasznych głupot, przynajmniej dla mnie. I u mnie główny punkt zawsze leżał na filmach.

I druga sprawa, jak pisałem, dalej z tego całego Disney Star Wars, Solo jest najmniej szkodliwy i nawet mi trochę żal, że akurat ten film stał się w pewnym sensie symbolem porażki. Szczególnie, że wiele zaangażowanych w niego osób od reżysera, aktorów po kompozytora bardzo lubię. I tylko dlatego że J.J. zrobił kupę, a Rian jeszcze większą, którą już nie idzie spuścić, smród dopadł Solo.
Dlatego kontynuowanie tej historii mi nie przeszkadza, a nawet trochę ciekawy jestem.
Gorzej jedynie, że rzeczywiście teraz idzie wszystko w kierunku telewizji.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
EU było mało spójne, ale jednocześnie tak bogate w wiele niesamowitych historii i pomysłów czy to w formie książek i komiksów czy gier, a teraz te historie są rozmieniane na drobne, bo jak porównać Jacena Solo do Kylo Rena, który jest ewidentnie na nim wzorowany, a który w porównaniu do niego jest okropnie napisaną postacią.

Jeszcze coś o trylogii Johnsona:

Cytat:"The truth is they’re still figuring out their schedule, their game plan, so if it’s possible for me to squeeze in another film before or while working on that, I will,"

Odpowiedz
Johnson dalej udaje że nakręci kolejne SW? Pocieszny jest.

Odpowiedz
marsgrey21: pełna zgoda, EU było dalekie od ideału, ale była tam masa fantastycznych pomysłów i postaci, które ja traktuje jako kanon, no bo dajcie spokój, jak można uważać że taki Thrawn wcale nie istniał i jest tylko legendą.
Disney ze swoim podejściem do EU zachował się jak niepewny swojej pozycji manager, który po wysłuchaniu propozycji od zespołu decyduje że wszystkie wyrzuca do kosza i zrobi wszystko sam, od zera, oczywiście wyszło tak że wzorował się na tym co wyrzucił i stworzył tego własną, gorszą wersję.

Odpowiedz
Do dzisiaj nie mogę przeboleć, że zamiast filmowego Revana dostaliśmy jego wizualną kalkę w postaci Emo Rena...
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Jeżeli chodzi o teraz to już Legends to oczywiście wracam do KOTORA i mogę tylko ubolewać, że Darth Nihilus nie jest już w Kanonie. Pod względem prezentacji to jeden z ciekawszych Sithów, a jego maskę uwielbiam. Właśnie tego mi brakuje w Gwiezdnych wojnach Disney'a, złoczyńców, przeciwników, którzy naprawdę budzą strach, czy też respekt. Co prawda mój dobry znajomy, który lubi Gwiezdne wojny Disney'a i jest hejterem prequeli, twierdzi, że właśnie z Kylo mamy ciekawą i nową sytuację, kiedy mamy złego, którego ciągnie ku dobru i że to jest fajne i oryginalne i że ja wolę tzw. "posągowych Sithów". I nie twierdzę, że nie ma racji, ale proszę spojrzeć tylko na Nihilusa i tę jego maskę... 

[Obrazek: latest?cb=20150602133205&path-prefix=pl]

Ja lubię kiedy jest "posągowo" , jednowymiarowo i co najważniejsze jest strasznie. Ja właśnie lubię takich Sithów i najlepiej jeszcze z tak przerażająco-wspaniałym podkładem muzycznym. Takiego mroku i zagrożenia mi brakuje u Disney'a:

/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon