• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Star Wars (temat ogólny)
https://i.redd.it/xctj5l2fh4451.jpg

Podobno pierwsza oficjalna mapa galaktyki, bo te krążące wcześniej były albo fanowskie albo z EU.
Bez zaskoczeń: mapa jest do dupy, za mało planet. O ile jeszcze wymazanie z historii Dantooine czy Korriban można zrozumieć (ale nie zaakceptować), to czemu nie ma Kamino albo Exogol?

Odpowiedz
Czemu na mapie galaktyki nie ma Kamino? Nie chcę nic mówić, ale Obi Wan miał kiedyś taką samą zagwozdkę.

Odpowiedz
Cytat:bo te krążące wcześniej były albo fanowskie albo z EU

Było chyba kilka z Nowego Kanonu. Przynajmniej kojarzę jedną przy okazji premiery TFA. Oczywiście standardowo wybrakowane.

Cytat: O ile jeszcze wymazanie z historii Dantooine czy Korriban można zrozumieć (ale nie zaakceptować), to czemu nie ma Kamino albo Exogol?

Wymazanie z historii Dantooine? Przecież jest wspomniane w oryginalnym "Star Wars" i TCW, plus są odcinki Rebels i Resistance na niej. Korriban zostało przechrzczone na Moraband przez Lucasa jeszcze i jako takowe znajduje się na mapie.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Rian Johnson o prequelach:

[Obrazek: hwl8i2u0av751.png]

[Obrazek: 7J8nOdz.gif]

Odpowiedz
Polemizowałbym z tym "dla dzieci".

Dzieci wiele rzeczy tutaj nie zrozumieją i będą się mazać po co tyle tutaj "bla, bla, bla" czyli polityki.

No i chyba nie zrozumieją tego wszystkiego o co chodzi z Anakinem.

Ba, sporo dorosłych ma z tym problem. Niedawno np tłumaczyłem to kumplowi który fanem Star Wars jest "od zawsze" Język

Odpowiedz
Spoko, tylko po co tam ten faszyzm? Chyba dlatego, że to modne słówko ostatnio i robi za synonim wszelkiego zła. Jak dla mnie polityka imperium to czysty, cóż, imperializm.

Odpowiedz
Nie ufam w szczere intencje tego posta, wszak nie zapominajmy, że to w końcu Rian Johnson,. On uwielbia trollować, oszukiwać, nabijać i śmiać się z ludzi. Empatia jest mu obca.

I wcale bym się nie zdziwił, gdyby coś więcej się w tym nie kryło. Zresztą ten tekst "dla dzieci" za bardzo mi się kojarzy z tymi odpowiedziami na zarzuty wobec nowych Star Wars: "To tylko filmy dla dzieci o kosmicznych czarodziejach, czego oczekujesz?".

Co do "faszyzmu" to oczywiście, że mundury Imperium mają sporo z III Rzeszy i wiele nawiązań można znaleźć, tylko właśnie, że Lucas czerpie z wielu źródeł i analogii historycznych. Ale też nie jest tak dosłowny jak chociażby J.J. Abrams gdzieś w The Force Awakens pokazuje wręcz hajlujących szturmowców. Zupełny brak subtelności. A że Rian używa określeń modnych na czasie no cóż. Dla mnie ciekawiej jest z tym "entitlement" - czyżby Rian zapomniał, że Anakin był niewolnikiem aka slavery.

Ale też wcale się nie zdziwię jak teraz właśnie Rian Johnson śmieje się swoim irytującym śmiechem, na myśl że fani SW zastanawiają się i debatują nad jego twitrem. A on po prostu ich znowu strollował.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
(01-07-2020, 12:28)Lawrence napisał(a): Co do "faszyzmu" to oczywiście, że mundury Imperium mają sporo z III Rzeszy i wiele nawiązań można znaleźć, tylko właśnie, że Lucas czerpie z wielu źródeł i analogii historycznych. Ale też nie jest tak dosłowny jak chociażby J.J. Abrams gdzieś w The Force Awakens pokazuje wręcz hajlujących szturmowców. Zupełny brak subtelności. A że Rian używa określeń modnych na czasie no cóż. Dla mnie ciekawiej jest z tym "entitlement" - czyżby Rian zapomniał, że Anakin był niewolnikiem aka slavery.

To skrót i ułatwienie dla odbiorców - "faszyści" brzmią jaśniej i prościej w kontekście Star Wars niż "zwolennicy dyktatury" a "entitlement" - ludzie porzucili demokrację i wybrali dyktaturę - to był ich wybór. Tak jak to ujął kiedyś - mniej więcej - George Lucas. Powiedział ze Republika nie została podbita przez Imperium. Ona stała się Imperium. Czy jakoś tak, ten sens Oczko

(01-07-2020, 12:28)Lawrence napisał(a): Nie ufam w szczere intencje tego posta, wszak nie zapominajmy, że to w końcu Rian Johnson,. On uwielbia trollować, oszukiwać, nabijać i śmiać się z ludzi. Empatia jest mu obca.

Ale jest Wielkim Fanem George'a Lucasa Oczko

Odpowiedz
Oglądając The Last Jedi tego nie czuję, a wręcz przeciwnie. I nie chcę też się bawić w łapanie za słówka, ale nie wiem na ile określenie "faszyści" brzmi łatwiej. Szczególnie w kontekście, że na początku Rian wychodzi, że Lucas nakręcił film dla dzieci, a potem wyskakuje ze zwrotami jak "faszyzm" i "entitlement". 

Ale w ogóle z innej beczki, jako że krążą głosy, że czas Kathleen Kennedy jest już przesądzony, to czy rzeczywiście jest ona przykładem, że w Hollywood spada się w górę? Patrząc po Gwiezdnych wojen i natrafiwszy na coś takiego, to mnie po prostu intryguje jak jej się udało zrobić taką karierę?

#istandbydaenerys

Odpowiedz
Brzmi łatwiej. W kontekście zwłaszcza Starej Trylogii "faszyści" brzmią bardzo zrozumiale i w tym zdaniu dla większości osób które je przeczytają "wiadomo o co chodzi". Dokładniejsze sformułowanie zmusza wręcz do zadania pytań - a co, a jak, , itp, itd. Jak chcesz coś po prostu napisać lepiej użyć ogólnych , zrozumiałych "dla wszystkich" haseł. Jak chcesz wciągnąć ludzi do dyskusji - użyj czegoś z czego być może nie zdawali sobie sprawy, zaskocz ich Oczko

Odpowiedz
17 lipca wracają SW na HBOGo.

Tutaj daty premier:

17 lipca

Mroczne widmo
Atak klonów
Zemsta Sithów
Wojny klonów
Han Solo: Gwiezdne wojny – historie
24 lipca

Nowa nadzieja
Imperium kontratakuje
Powrót Jedi
Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
31 lipca

Przebudzenie Mocy
Ostatni Jedi
7 sierpnia

Skywalker. Odrodzenie

Odpowiedz
Donald Glover ma powrócić do roli Lando Calrissiana w nowych Gwiezdnych wojnach

Plota, ale nawet jeśli to prawda to będę bardzo zadowolony. Tak jak "Solo" ogromnie mi nie siadł tak Donald jako Lando był kozacki.

Odpowiedz
Bleh. Chyba nie ma szans na SW kompletnie pozbawione znanych postaci :/ jeszcze te ploty o Haydenie w serialu o Kenobim. Ileż można...

Przynajmniej jest ten Mandalorian..na razie.

Odpowiedz
No taki fajny oryginalny Mandalorian, gdzie pojawi się Boba i Ashoka XD

Disney ma kompletny burdel zamiast planu na te Star Warsy, ale jeśli mam wybierać pomiędzy ich "oryginalnymi" epizodami to już wolę niezobowiązujące seriale ze sprawdzonymi aktorami i postaciami. A o produkcji "Kenobiego" to w ogóle coś wiadomo? Uśmiech

Odpowiedz
Tylko tyle, że przepisują scenariusze.

Hayden w serialowym Kenobim mnie cieszy o ile te plotki to prawda, bo chciałbym zobaczyć jakieś flashbacki z Wojen Klonów, chociaż po tym jak olano Anakina w Sequelach to taka musztarda po obiedzie.

Odpowiedz
(22-07-2020, 20:54)Krismeister napisał(a): No taki fajny oryginalny Mandalorian, gdzie pojawi się Boba i Ashoka XD

Zgadnij co robi "na razie" w moim zdaniu.

Z czego wzięcie na warsztat Boby który jest póki co dekoracja a nie postacią nadal jest odrobine oryginalniejsze od Lando.

Odpowiedz
https://twitter.com/ManaByte/status/1286061292495634432

Teraz plotki o "Crimson Dawn" czyli wprowadzonej w Solo, organizacji pod dowództwem Maula, akurat w to jestem w stanie uwierzyć, bo ewidentnie szykowali grunt pod jakąś historię z Maulem, a przez porażkę Solo odłożyli te plany w czasie, a że w ostatnim sezonie Wojen Klonow nawiązywali do tego wątku to możliwe, że jest coś na rzeczy.

Odpowiedz
A potem zaraz były plotki o serialu o młodym Lando. Wcale się nie zdziwię jeżeli to nie są kontrolowane wycieki i po prostu Disney bada grunt. Gdyż naprawdę w ostatnim czasie trochę aż za dużo tych wieści o nowych serialach i produkcjach ze świata SW. Ale co jest ciekawe, że nic nie tyczy się Sequel Trilogy i postaci z nią związanymi. Dlatego nie uważam, że nagle Disney "wykasuje" sequel trilogy z kanonu, ale po prostu położy na nią zasłonę milczenia.

Co do "Crimson Dawn" to jako ten, który akurat lubi Solo nie miałbym nic przeciwko temu. I znowu obracamy się w okresie pomiędzy 3 a 4 Epizodem. Chociaż akurat serię o Lando bym już mniej chciał, gdyż akurat jestem w tej mniejszości, która za interpretacją Donalda Glovera nie przepada. Oglądając go, bardziej myślę o cosplayowcu niż o młodym Lando. 

A jeżeli Disney już tak bardzo chce inwestować w te serie, to nie wiem, czemu nie odkurzą Star Wars Underwold, do którego chyba zresztą scenariusze już były napisane. Nie wspominając jeżeli chodzi o gry o słynne Star Wars 1313... O muszę znowu zapalić znicz ku pamięci tej gry. Smutny 
#istandbydaenerys

Odpowiedz
Cytat:Dlatego nie uważam, że nagle Disney "wykasuje" sequel trilogy z kanonu, ale po prostu położy na nią zasłonę milczenia.

Wydaje mi się, że te ploty/przecieki właśnie bardziej akcentowały 'przemilczenie' tego okresu, niż cokolwiek innego. Ta następna trylogia to zostanie najpewniej umiejscowiona setki lat przed OT albo kilka dekad po DT, żeby dać ludziom zapomnieć o tym niewypale, jaki przygotował Disney.

Cytat: to nie wiem, czemu nie odkurzą Star Wars Underwold,

Projekt pewnie martwy nadal z uwagi na ograniczenia budżetowe. Z opisu czuć było coś znacznie droższego w realizacji, niż "Mandalorian", więc jego jakość produkcyjna chyba niewiele tam zmienia.
Zresztą widziałem gdzieś sugestie, że oni pomysły z tego Underwold wykorzystują/wykorzystają w przyszłych produkcjach: spin-offach i serialach. Motyw wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci, czy też wątek Hana wygrywającego Sokoła podobno jakoś się tam przewijały, a przecież wiadomo gdzie je później użyto. W sumie ten "Crimson Dawn" też brzmi jak jakaś pochodna Underwolda.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.

Najlepszy film:
2014 - "BIRDMAN"
2015 - "MAD MAX: FURY ROAD"
2016 - "SŁUŻĄCA"
2017 - "GHOST STORY"
2018 - "SPIDER-MAN UNIWERSUM"
2019 - "TOY STORY 4"

Odpowiedz
Możliwe, że tak jest, zresztą jeżeli chodzi o film o młodym Solo, to gdzieś słyszałem, że Kasdan chciał to zrobić już wcześniej. I nawet nie wiem, czy nie wcześniej niż Disney kupił Lucasfilm. I podobno napisał scenariusz do The Force Awakens, głównie po to, aby móc dalej zrobić Solo. 
I możliwe, że niektóre pomysły biorą ze Star Wars Underwold. Wcale bym się nie zdziwił mając taką kopalnię pomysłów.

I rzeczywiście kiedyś to nawet słyszałem, że Star Wars Underwold miało być najdroższym serialem, jaki powstał. Podziemia Coruscant to trochę większe wyzwanie od Mandalorianina. Zresztą w pewnym podcaście, jeden z rysowników, który pracował przy Clone Wars, wspominał, że i swego czasu Clone Wars było najdroższym serialem animowanym jaki był na rynku i że koszta jednego odcinka były naprawdę drogie. 
I oczywiście wiele tutaj zapomina, że to Lucas sam finansował. Trochę inna sytuacja od Riana Johnsona, który zażyczył sobie kosmicznej-morskiej krowy i trzeba było wydać pieniądze na zrobienie jej, ludzi do jej operowania, plus wynajęcie helikoptera, aby to wielkie cztero-sutkowe coś przetransportować na wyspę, gdyż innej możliwości nie było. Sorry, trochę schodzę z głównego tematu...

W każdym razie Star Wars Underwold i Star Wars 1313 zapowiadały się świetnie - Star Wars + Blade Runner i lokale gdzie można kupić Death Sticks - dla mnie genialna mieszanka!

[Obrazek: Star-Wars-Underworld-Concept-Art.jpg?q=5...=960&h=500]

[Obrazek: Star-Wars-1313-Underworld-Concept-Art-3.jpg]

Miałeś chamie fanie Star Wars złoty róg...
#istandbydaenerys

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon